Novinky pro rok 2020

Vážení lukostřelci, 

rok se s rokem sešel a máme tu novou sezónu lukostřelecké ligy. Jako dárek k Novému roku jsme zveřejnili pestrý kalendář akcí, ze kterých si můžete vybírat.  O některé zavedené turnaje přicházíme, ale zas nám vzniká spousta nových, takže se máme v příštím roce na co těšit. 

Ale nyní k hlavnímu smyslu tohoto příspěvku.

Zde je výčet nejdůležitějších změn pro rok 2020, které se týkají jak pořadatelů, tak účastníků turnajů pořádaných pod záštitou ATL. Tyto změny jsou výsledkem zasedání valné hromady a celoročního snažení rady a řádných členů ATL. 

  • K registraci v místě konání turnaje budete již chodit řádně vybaveni lukem a šípy, neboť zde bude prováděna kontrola vašeho střeleckého náčiní. U registrace bude pořadatelem pověřena osoba k této kontrole. Jedná se hlavně o správné zařazení do kategorie. Prosím, neberte to na lehkou váhu (hlavně ostřílení lukostřelci) a zvykněte na to i děti a dorostence, kteří zatím nemají rozdělené kategorie dle luků. Alespoň už při příjezdu na turnaj zjistíte, co jste nechali doma. 
  • Je zakázáno rozdělování skupin a individuální účast jednotlivců mimo skupinu. Pro objasnění – často byla skupina rozdělena na několika disciplínách anebo se jednotlivec oddělil od své skupiny a sám si obcházel turnaj, jak se mu zachtělo.  To je nesprávné, ať už kvůli bezpečnosti, tak pro nesportovní chování. Domníváme se, že každému záleží na tom, jak kamarád či soupeř střílí a také proto jezdíme na turnaje a nezůstáváme doma na zahradě.
  • Byla rozdělena kategorie ligy ATL dorost na dívky a chlapce. Rada ATL s řádnými členy ještě projednala rozdělení kategorie dětí (též na kluky a holky). A odsouhlasila jejich rozdělení. S tímto souvisí i drobné změny v bodovačkách ligy ATL. Budeme mít tedy více mládí na stupních vítězů a doufáme, že to lukostřelčata bude více motivovat. 
  • Jednotlivé turnaje Jihočeského poháru (děti a dorost) budou započítávány i do ligy ATL. 

 

Přeji Vám mnoho krásných lukostřeleckých zážitků v dalším roce.

 Pokud máte jakékoli dotazy ohledně ATL, neostýchejte se na nás obrátit. 

Za radu ATL Johanka