Pozvánka na lukostřelecký turnaj Landštejn 2019

Vážení a milí,

letos dne 30. března pořádáme náš první lukostřelecký turnaj na státním hradě Landštejn, ležícím v krásných hlubokých lesích České Kanandy. 

Hrad byl založen ve třináctém století Přemyslem Otakarem prvním na pomezí Čech, Moravy a Rakouska a patří k nejrozsáhlejším českým hradům svého druhu.  Za návštěvu stojí rovněž renesanční Slavonice nebo areál čs. opevnění. V okolí hradu působil také známý lapka Jan Jiří Grasel, (odtud pochází onen pěkný výraz grázl).

Klání se uskuteční přímo na hradě, který bude k dispozici pouze pro nás. Některé z celkem patnácti disciplín budou umístěny také v jeho bezprostředním okolí. U hradu je i hotel a restaurace Landštenský dvůr, který poskytne ubytování a stravování od pátku do neděle včetně zázemí pro večírek.  S hotelem jsme dohodli rozumné hromadné podmínky, takže se na hotel individuálně neobracejte. Vaše požadavky zprostředkujeme při přihlašování. Podrobnosti budou včas zveřejněny v propozicích a již teď mohou být podle libosti diskutovány na našem Fóru. 

Závod je určen jednotlivcům starším devíti let, děti a dorostenci musejí mít svůj dospělý doprovod po celou jeho dobu. Předpokládaná kapacita klání je 120 střelců. Turnaj bude zařazen do lukostřelecké ligy ATL ČR.

To je zatím vše, snad se nám společně podaří udělat a prožít pěkný předjarní turnaj. Hlavně s sebou přivezte dobré počasí a náladu.

Informace o hradu naleznete na https://www.hrad-landstejn.cz.

Vaši Johanka a Lojza z Velkého Jeníkova