Zpráva pro naše malé a trochu větší střelce, jejich rodiče a trenéry

Valná hromada ATL v listopadu 2017 dala za domácí úkol řádným členům, aby se do konce roku 2017 dohodli na úpravách dětské a dorostenecké ligy ATL. I stalo se a tady jsou výsledky našeho snažení. 

1) děti střílející ligu ATL budou soutěžit podobně jako dospělci, to znamená, že budou zařazováni do žebříčku podle nastřílených bodů v jednotlivých disciplínách (ne jako doposud dle umístění na turnajích). 

2) děti (jejich zástupci) vyplní a odevzdají ligovou bodovačku z jednotlivého turnaje. (Je stejná jako u dospělých střelců – jen dítě nestřílí, tedy ani nevyplňuje, terčovku 50m.)

3) dětské disciplíny jsou terčovka, rychlostřelba, královský ústup

Terčovka - terč WA 60cm, vzdálenost - děti, které ke dni daného turnaje nedovrší věk 9 let  10m, děti ostatní 15m (pravidla a bodování stejné jako u dospělých)

Rychlostřelba -  kruh (případně terč FITA nebo WA) 60cm, vzdálenost - děti, které ke dni daného turnaje nedovrší věk 9 let  10m, děti ostatní 12m (pravidla a bodování stejné jako u dospělých)

Královský ústup - vzdálenost, pravidla a bodování stejné jako u dospělých.

4) V letošní sezóně 2017/18 budou děti i dorostenci zařazeni dle věku: 

Střelec narozený do 30. 9. 2000 včetně, střílí v kategorii dospělý
Střelec narozený po 1. 10. 2000 včetně, střílí v kategorii dorost
Střelec narozený do 30. 9. 2005 včetně, střílí v kategorii dorost
Střelec narozený po 1. 10. 2005 včetně, střílí v kategorii děti

(S posunem o jeden rok platí i pro další ligové sezony)

Dorostenecká liga ATL je krom věkových úprav beze změn. 

Opět Vás upozorňujeme na to, že pokud jste, nebo se chystáte stát členy ATL a chcete využívat naše fórum se všemi výhodami pro členy ATL (informace o dění v ATL jsou v uzavřeném vláknu pouze pro členy), je nutno se na toto fórum přihlásit pod Vaším jménem, nebo nás informovat o přezdívce, kterou zde užíváte, abychom vám umožnili přístup na toto vlákno.

Hezké lukostřelecké i jiné zážitky dalším roce přejí řádní členové ATL.

Johanka- leden 2018