Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

kladkový luk
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so září 12, 2015 11:52 pm    Předmět: Citovat

Co ještě budu potřebovat k vybavenému luku pro střelbu? Jen šípy a vypouštěč? Nebo jsem něco opomenul? (terčovnice je samozřejmostí)
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so září 12, 2015 11:48 pm    Předmět: Citovat

díky, ještě kouknu na nějaký videa a zkusím i tu návštěvu toho shopu. Jinak základku bych u toho bowtechu měnil hned, to je něco otřesného ten základ. Ty piny nevím, to bych musel držet v ruce. Každopádně, to bude můj první luk, takže nepotřebuju úplný TOP příslušenství Wink
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alexs
Nováček
Nováček


Registrace: 28.1. 2012
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: so září 12, 2015 11:09 pm    Předmět: sss Citovat

s týchto lukou co si napísal,diamond infinite edge mam je to v pohode luk staci, treba vymenit zameriavac a zakladku ten set je biedny jeto dvojkladka dobre je ak si vies sam nacasovat kladky a vsetko co k tomu patri. Je tichy presny,ale s tychto lukou by som ti doporucil assassin strielal som ho je to vyborny luk je hodne rýchly tichy plinuly dobra zadna stena je lepsi ako niektore 800€ luky, potom diamond core,diamond outlaw, raketa za dobru cenu je PSE DRIVE LT alebo PSE PREMONITION HD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so září 12, 2015 10:22 pm    Předmět: Citovat

smelina napsal:
Tak cos nakonec pořídil? Nedávno jsem kupoval svůj první kladkáč a vyhrál to PSE Surge.


Ještě nic. Prachy už dávnou jsou, ale nebyl čas ani na kuši. Teď už by to mělo být lepší. Chci se zajít v týdnu podívat do Ovy do prodejny, snad mi tam něco o tom řeknou víc, než co jsem se dočetl na netu. Pořád váhám mezi luky do těch 13 000 Kč i se základní výbavou (bez šípů a vypouštěče). Jsou tam kandidáti jako Bowtech Diamond infinite edge, Bowtech Assassin, Bear Encounter, Bear Attittude, Bear Legion, PSE Fever - RTS, HOYT Ignite RTS.

Já sám nevím, co vše se může pokazit u kladkáčů a kuše mě naučila, že dnes se už nevybírá produkt podle toho, jak vyráběl daný výrobce své produkty kdysi a na čem si vytvořil jméno, ale daleko důležitější faktor je dnes zákaznická podpora a možnost reklamace. Což nevím nevím, jak u výše zmíněných firem probíhá.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alexs
Nováček
Nováček


Registrace: 28.1. 2012
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: so září 05, 2015 11:43 pm    Předmět: sss Citovat

smelina napsal:
Tak cos nakonec pořídil? Nedávno jsem kupoval svůj první kladkáč a vyhrál to PSE Surge.
Dobrá voľba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
smelina
Nováček
Nováček


Registrace: 19.3. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2015 11:28 pm    Předmět: Citovat

Tak cos nakonec pořídil? Nedávno jsem kupoval svůj první kladkáč a vyhrál to PSE Surge.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2015 8:58 pm    Předmět: Citovat

To zní dobře Smile Chválí ho i v zahraničí. Asi do něj půjdu.

Moje představa je začít na nějakých 40-50 librách abych se zbytečně nepřetěžoval ze začátku - vím že je tam 75% let off, takže budu mířit s daleko menší zátěží. Spíš mi jde o to překonání té největší síly, abych se zbytečně neunavoval a netahal to svaly, kterými bych neměl.

Předpokládám, že se i u kladkového luku řeší tuhost (spin) šípu. Jak bych měl postupovat při výběru šípu? Koupit třeba 3 sady po třech šípech různých spinů a podle zkoušení zjistit který mi bude vyhovovat? Nebo je tam nějaké pravidlo podle libráže? Nad hliníkovýma bych asi ani neuvažoval, šel bych rovnou do karbonu.

Jak je to s délkou šípu? Mám šípy objednat, až mi dorazí luk domů a sám si změřím přesnou délku šípu? Nebo mám koupit třeba 30'' a pak si je nějak upižlat? ze začátku bych asi střílel hotovými šípy a až posléze bych si něco vytvořil - olepovačku již mám.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2015 3:48 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN napsal:
Jaký máte názor na Bowtech Diamond Infinite Edge?

Vytipoval jsem si ho (jako úplný začátečník) pro jeho širokou škálu nastavení. 5-70 liber, 13-30 palců nátah. Je mi jasné, že např. při 60 librách nebude tak účinný a vyladěný jak 60lb kladkový luk, ale jde mi spíše o to, abych se s nějakým lukem naučil. To znamená abych začal na nižší libráži, naučil se a vypiloval techniku a postupně podle potřeby navyšoval sílu nátahu. Pokud by mě to chytlo víc než předpokládám, tak bych pak kupoval určitě jiný luk, zatím s ním nemám v plánu závodit. Pouze takové to domácí střílení, simulace 3D atd.
Podle návodů na netu, jak změřit délku nátahu, tak bych měl mít 29'' a už neporostu Very Happy takže v délkovém nastavení nátahu bych měl mít ještě rezervu.

Myslíte, že exisutuje lepší popřípadě vhodnější kladkový luk do zhruba 12k (strop) i se základní výbavou (mířidla, základka, stabilizátor)? Díval jsem se i na luky Bear, ty se zdají taky poměrně dobré v těch setech. Nedají se už tak moc štelovat na libráži...Na tom bowtechu bych do budoucna určitě měnil základku a možná i mířidla.

Dík za tip

hodně muziky za málo peněz
vyrábí se s malými inovacemi už řadu let
dodávané příslušenství není zrovna špička, ale vyhovuje
z mého subjektivního pocitu lepší kup než Bear
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2015 12:28 pm    Předmět: Citovat

Jaký máte názor na Bowtech Diamond Infinite Edge?

Vytipoval jsem si ho (jako úplný začátečník) pro jeho širokou škálu nastavení. 5-70 liber, 13-30 palců nátah. Je mi jasné, že např. při 60 librách nebude tak účinný a vyladěný jak 60lb kladkový luk, ale jde mi spíše o to, abych se s nějakým lukem naučil. To znamená abych začal na nižší libráži, naučil se a vypiloval techniku a postupně podle potřeby navyšoval sílu nátahu. Pokud by mě to chytlo víc než předpokládám, tak bych pak kupoval určitě jiný luk, zatím s ním nemám v plánu závodit. Pouze takové to domácí střílení, simulace 3D atd.
Podle návodů na netu, jak změřit délku nátahu, tak bych měl mít 29'' a už neporostu Very Happy takže v délkovém nastavení nátahu bych měl mít ještě rezervu.

Myslíte, že exisutuje lepší popřípadě vhodnější kladkový luk do zhruba 12k (strop) i se základní výbavou (mířidla, základka, stabilizátor)? Díval jsem se i na luky Bear, ty se zdají taky poměrně dobré v těch setech. Nedají se už tak moc štelovat na libráži...Na tom bowtechu bych do budoucna určitě měnil základku a možná i mířidla.

Dík za tip
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2015 4:29 pm    Předmět: Citovat

No jo, technický pokrok sa prevalil cez vrchol zložitosti tvaru kladky a znovu chcú zákazníka nalákať na zázračnú jednoduchosť konštrukcie.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2015 3:39 pm    Předmět: Citovat

Krome toho ze se mi nelibi ty jejich stredy, neni to nic noveho. Kulata kladka tetivy, je excentricky uchycena vuci kladce pomocnych lan. Nechava me klidnym.
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2015 4:52 pm    Předmět: Citovat

Zaujímavé, skúsil by som.

https://www.youtube.com/watch?v=KXuhSun4T-E&t=138
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2015 4:17 pm    Předmět: Citovat

ne ne, lokalita je pohoří hrubého Jeseníku, takže moravskoslezský kraj.

Já se zatím jen tak lehce informuji o těchto věcech. Táhne mě to koupit už dlouhou dobu. Rozhodoval jsem se mezi kladkáčem a kuší - vyhrála kuše (2x Very Happy ). Peníze na tento typ luku budou až někdy v srpnu. Do té doby mám v plánu koupit reflex a rozstřílet se (procvičit zádové svaly, naučit trochu nějakou techniku držení těla atd.) - vím že tyto odvětví mají k sobě hodně daleko, ale rozhodně si myslím, že je lepší procvičit se s reflexem než koupit slabou kladku jako první luk Smile
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2015 3:57 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN napsal:
jj o té kuši vím, a zdá se mi, že jsem viděl na y2b video, kde maník ukazoval kladkový luk na podobném principu. Povolením šroubů, které drží ramena k tělu nastavoval libráž luku (říkal něco ve stylu "vidíte, nyní mám nastaveno něco kolem 70lb a pořád mám ještě prostor více zašroubovat šroub a zvýšit nátah). Možná to byla funkce pouze nastavení libráže a já si to spojil s povolením ramen a výměnou tětivy...

Ještě bych se zeptal na jednu věc. Jsou kladkové luky firmy BEAR kvalitní? Mám na mysli ty sety okolo 15 000 Kč např. Legion, Attitude, Authority.
měl jsem možnost si střelit pouze z Bear Anarchy a pocit "dost dobrý", ale ty ostatní netuším, přesto si myslím, že současné kladkové luky i ty cca čtyři roky nazpět dosahují dobré kvality všechny, samozřejmě, že cena souvisí nejen s parametry, ale i se značkou.

všeobecně sety jsou dobré, že je to kup najednou, většinou vyjdou i levněji, ale každému nemusí sedět některé komponenty
pokud je Hrubý Jeseník ten u Nymburka mohl bych ti dát tip na člověka, který má s nejen s luky Bear větší zkušenosti
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2015 1:59 pm    Předmět: Citovat

jj o té kuši vím, a zdá se mi, že jsem viděl na y2b video, kde maník ukazoval kladkový luk na podobném principu. Povolením šroubů, které drží ramena k tělu nastavoval libráž luku (říkal něco ve stylu "vidíte, nyní mám nastaveno něco kolem 70lb a pořád mám ještě prostor více zašroubovat šroub a zvýšit nátah). Možná to byla funkce pouze nastavení libráže a já si to spojil s povolením ramen a výměnou tětivy...

Ještě bych se zeptal na jednu věc. Jsou kladkové luky firmy BEAR kvalitní? Mám na mysli ty sety okolo 15 000 Kč např. Legion, Attitude, Authority.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2015 12:02 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN napsal:
Jsou na trhu nějaké kladkové luky, které nepotřebují lis pro výměnu tětivy a lan? Pokud ano, existuje nějaký do 15000 Kč za holý luk? Díky

pokud chceš měnit lana a tětivu bez lisu nevím o žádném kladkovém luku, který by to umožňoval i když se nedá vyloučit, že existuje
prodává se kladková kuše na které je to možné
některé luky mají stavitelné kladky, které jsou seřiditelné bez lisu (libráž, nátah)
ale když nebudeš chtít ctít podmínky a návody výrobce, není zas tak obtížné vyměnit tětivu i lana bez lisu u většiny kladkových luku, pouze méně pohodlné
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 11:07 pm    Předmět: Citovat

Jsou na trhu nějaké kladkové luky, které nepotřebují lis pro výměnu tětivy a lan? Pokud ano, existuje nějaký do 15000 Kč za holý luk? Díky
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: po září 08, 2014 4:47 pm    Předmět: Citovat

sniperk napsal:
Pánové taková kacířská otázka.
Dá se z kladkového luku střílet bez mířidel a dalších doplňků?
Pouze holý luk s vypouštěčem a nějakou jednoduchou základkou. Taková instinktivní lukostřelba s kladkáčem. Jde to vůbec? Občas střílím pouze s reflexním, takže nedokážu posoudit kladku.

i bez vypouštěče holými prsty s tabkou nebo rukavičkou samozřejmě
je na samostatná kategorie v zahraničí např, Francie docela populární
je to dost obtížné z modernějších krátkých luků s rychlými kladkami jednak vadí prstům ostrý úhel na tětivě a snadno špatným vypuštěním svlíkneš tětivu z kladek
http://www.ifaa-archery.org/index.php/site-map/bs1/contacts
8.2.3 Kladkový holý luk (CB – compound barebow)
PRAVIDLÁ HDH-IAA
Strieľa sa od červených značiek. Kladkový luk bez zameriavačov. Základka
a jazýček je vo výklenku. Na luku a tetive nesmú byť značky použiteľné na mierenie. Na luku a tetive nesmú byť žiadne kontroly náťahu. Použiť sa môže
hocijaký 12“ stabilizátor, ale žiaden peep ani overdraw. Hocijaký vypúšťač môže
byť použitý.
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po září 08, 2014 3:38 pm    Předmět: Citovat

Dá, a je to funny.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sniperk
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2011
Příspěvky: 240
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po září 08, 2014 2:14 pm    Předmět: Citovat

Pánové taková kacířská otázka.
Dá se z kladkového luku střílet bez mířidel a dalších doplňků?
Pouze holý luk s vypouštěčem a nějakou jednoduchou základkou. Taková instinktivní lukostřelba s kladkáčem. Jde to vůbec? Občas střílím pouze s reflexním, takže nedokážu posoudit kladku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Termoska
Nováček
Nováček


Registrace: 28.8. 2014
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá září 05, 2014 11:00 pm    Předmět: Citovat

Chlapi, čím mažete kladky u luku?
Já jsem přemýšlel, že bych to vzal normálně WD-40 , ale zase někteří mě od toho zrazují.
Pořídil jsem si ,zrovna nedávno, Hoyt Striker Carbonite. Rád bych ho pro jistotu promazal, jelikož nevím, jak dlouho se předchozímu majiteli válel ve skříni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TWitko
Nováček
Nováček


Registrace: 28.11. 2012
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2014 7:08 pm    Předmět: Citovat

Dovolím si přidat názor. Luk Mission mám doma. Tedy nikoliv Craze ale Riot, který je tak malý stupínek nad modelem Craze. Kupoval jsem ho manželce, která mocímermo také chtěla kladkový luk a 1) mě se nechtělo dávat velký peníze za "velký" luk 2) potřeboval jsem něco s větším rozsahem síly nátahu, neboť jsem vůbec netušil, co žena jako začátečník "utáhne" a co utáhne třeba za dva měsíce.

Nakonec jsem se rozhodl pro model Riot, který mi oproti Craze už přijde takový "dospělejší" - je delší (ATA) a o něco lépe provedený. Rozdíl v ceně je 100 USD

Můj dojem z toho luku je veskrze velmi pozitivní. Vypadá pěkně, střílí pěkně. Vše funguje jak má. Dovedu si představit, že bych ho měl i pro sebe, kdyby na nic lepšího nebylo. Nijak moc by mě to neuráželo. Jen podotýkám, že pro sebe mám Bear Anarchy a Bear Motive 6, takže myslím, že v tomto srovnání dopadl docela dobře Smile

Jedinou "výhradu" bych snad právě k té flexibilní konstrukci. Pokud je to pro někoho, kdo prostě nepotřebuje rozsah 15 až 70lbs, pak bude zbytečně "platit" za toto kompromisní řešení. Ten luk, byť nastavený na 70lbs nikdy nebude mít toliko energie, co např. 70lbs Anarchy. Otázkou ovšem je, na co dotyčný luk chce a jak moc ho méně energie a menší rychlost bude trápit.

Honza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2014 12:31 am    Předmět: Citovat

Ahoj, u nás v klube ho má jedna mladsia spolustrelkyna,ako bolo povedane, najvacsim plusom je v sirokej skale nastavitelna sila a natah, kvalita vyhotovenia je slusna, ale primerana cene...je to entry level,skor pre mladez.Ak mas 17-18 a viac rokov, urcite su vhodnejsie luky za mensi priplatok.Ale je to vzdy lepsie nez nejake pseudokladkoveluky,ktore su kladkacmi len preto lebo maju kladky,je to kladkový luk . V podstate je to Mathews,je to vlastne ich nižšia linia lukov zamerana na cenu a dostupnost. PSE pouziva delenie na Main line a Pro Line, Hoyt na to kaka a ma luky definovane len cenou, Mathews a Bowtech to riesia "dcerskymi separe znackami" Mission a Diamond.
_________________
Hoyt Podium X 40" - na ceste Smile
Doinker Elite Fatty + Fatty 12 1/4"+4"extender
Easton Carbon One
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oooondrej17
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: so červen 14, 2014 2:37 pm    Předmět: Citovat

Luky zn. mission sú akousi odnožou firmy Mathews, ktorí vyrábajú Top high end luky, aj teda s primerane vysokými cenami Smile . Čo sa týka Mission, nemám osobné skúsenosti, ale radím ich medzi luky strednej kategórie, cenovo dostupné, niečo ako luky od Bear archery, hoci tí sa snažia šplhať hore.

No a keďže sú odnožou Mathews, je tam istá garancia kvality.

Craze je luk skôr pre mladých lukostrelcov, luk ktorý bude "rásť s nimi" hlavne kvôli sile nastaviteľnej 15-70lb, ja by som sa osobne pozrel na Mission Riot / Ballistic.
_________________
Heroes are not born, they have to be made.

Hoyt Rampage M4
Trophy Ridge Hit-Man 5
Carbon Express Ultra Shock
NAP Quicktune 800

Samick SLB 2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mohykan1
Nováček
Nováček


Registrace: 26.6. 2013
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2014 7:50 pm    Předmět: Mission Craze Citovat

Ahoj
Má tady někdo zkušenost s kladkovým lukem Mission Craze?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: so duben 05, 2014 11:17 pm    Předmět: Citovat

Asi skor to pse, ak ale chces co najnizsiu vahu,skus zvazit asi o 120€ (odhadom) vyssiu cenu PSE Phenomu,je to uz asi o 1 kategoriu/triedu vyssie, ma Xtech ramena( TOP ramena od PSE) a minievo kladky(takisto top sutazne kladky) sam ich strielam ,a po výmene Stoperov za bomaracke su božské(povodné sa daju lahsie pretlacat a tým sa javý wall ako makkší,ale nič tragicke). co sa váhy týka,ako si písal. Surge patri do tzv. Main lin0 od PSE e a teda je vlastne pomerne tazsi 4.3lb je na 32" luk hodne, Phenom ma 4.3 pri 36" co je pre pocit stability citelný rozdiel. Treba zvazit ako ondrej pisal, na coho chces...luky s 30-33" ATA su cielene na lov, vacsie luky 36" a viac su vacsinou cielene aj na 3D alebo Tercovu

...platí vacsia ATA stabilnejsi luk. Za 15k CZK by sa mal dat zohnat,mozno aj nejaka Supra a to je uz top luk za velmi dobru cenu....poznam ludi co presli z Elite Hoytov na Supru a nevedia si vynachvalit a svedcia o tom aj výsledky na sutaziach.

Len treba mat na pamati ze cena kladkoveho luku tvori +- 50-70percent výdavkov..Ak je 15k CZK strop na lukostrelbu ako taku(ohodený luk,sipy,vypustac,chranice,taska,tercovnica--nedaj sa odradit cenami 150euro za 50x50kocku,viem poradit sop kde maju 100x100x25 polyfoam za 70e,a aj mensie) tak potom asi ten surge
_________________
Hoyt Podium X 40" - na ceste Smile
Doinker Elite Fatty + Fatty 12 1/4"+4"extender
Easton Carbon One
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oooondrej17
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2014 7:01 pm    Předmět: Citovat

Donedeal už pomaly spadá do kategórie historické luky Smile

Z tých dvoch PSE, ako prvý luk by nebol zlý.

Na čo ho chceš? Len rekreačne alebo aj nejaké 3D?

Keby som si ja mal kupovať tento rok kladkáč, tak si asi nekúpim nič, z tých mne finančne dostupných sa mi nič nepozdáva Confused slabý výber...
_________________
Heroes are not born, they have to be made.

Hoyt Rampage M4
Trophy Ridge Hit-Man 5
Carbon Express Ultra Shock
NAP Quicktune 800

Samick SLB 2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 9:08 pm    Předmět: Citovat

Přesun Mad
SpeedShot napsal:
Zdravím,

chtěl bych začít střílet a potřeboval bych poradit s koupí kladkového luku. Koukal jsem na luky PSE a BEAR. Cenová hladina okolo (15.000kč):

Kladkový luk PSE Surge 2014 RTS

BEAR DONEDEAL 28/60

Prioritou je kompletně vybavený luk s co nejnižší váhou.

Můžete mi prosím poradit, který by byl nejvhodnější? Netrvám na těchto dvou.

Díky

_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mohykan1
Nováček
Nováček


Registrace: 26.6. 2013
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st březen 19, 2014 8:11 am    Předmět: Citovat

to oooondrej17
Zatím u mě nejvíc vítězí PSE Drive LT 2014.
Hodně se mě líbí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oooondrej17
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2014 9:50 am    Předmět: Citovat

Zaujímavé, ale zdá sa mi to celkom nevyužitelné.
_________________
Heroes are not born, they have to be made.

Hoyt Rampage M4
Trophy Ridge Hit-Man 5
Carbon Express Ultra Shock
NAP Quicktune 800

Samick SLB 2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Další
Strana 2 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.