Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

šíp alebo šipky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 31, 32, 33  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2015 1:23 pm    Předmět: Citovat

no,chcelo by to nasadit sip bez letiek..oznacit vrch,chrbat sipu fixou-ta bude korespondovat s osou zlabu railu a inou farbou fixy opacnu stranu=pomyselna vodiaca letka,kôli lepsiemu urceniu polohy pripadnych skrabancov..potom porovnat holy sip s olepenym...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
D0kt0r
Nováček
Nováček


Registrace: 12.9. 2012
Příspěvky: 146
Bydliště: Středočeský kraj

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2015 11:51 am    Předmět: Citovat

na otestovani ramen staci sundat tetivu a mincirem(zavesnou vahou) zmerit silu natahu k nejake znacce Wink
Kdysi jsem se o ryhach na sipu s nekym bavil... bylo mi receno, ze je to roztacenim sipu uz v railu kuse. Ze jsou jen na konci by mohlo byt diky pritlaku pera, kdy se pri vystrelu zmensuje plocha sip-rail a tim se zvysuje tlak na mm2 a tedy i opotrebeni...
Rozdilny otlak v omotavce je ale divnej...
_________________
Exomax
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2015 11:34 am    Předmět: Citovat

ten lavy,hlbsi otlak je spôsobeny alebo silnejsou lavackou,alebo lavym ramenom..v hlbsom zube sa zvykne aj skôr povolovat stredovka..adf-kom to nebude,ja ho nemam,zato skrabance ano..na vylucenie nerovnosti ramien by sme naozaj potrebovali hever..ako vzdy som bol presvedceny ze ramena niesu uplne rovnakych tahov,podla mna to je dost obtiazne vyrobit,ide o to aby tie tahy mali medzi sebou co najmänsie odchylky..môze to byt kombinacia startoveho tlaku s nerovnomernym tilerom(zly natah),alebo s nerovnako silnymi ramenami..teoreticky by to vysvetlovala aj dlzka skrabancov,jeden skrabanec,ten dlhsi by mohol byt prave kôli tomu zrovnavaniu ramien(draha,za ktoru sa ramena zrovnaju pri zlom tilery)..pri silnejsom jednom ramene bude ten skrabanec väcsinou na jednej strane,pokial vylucime spraseny natah...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2015 10:31 am    Předmět: Citovat

Vzal jsem úplně nový šíp a zkoušel pozorovat kdy a kde se to odírá. Na fotce níže je popsán problém.


Asi to je nakonec kombinace jinak silných ramen a ADF. Verdikt jinak silných ramen jsem vyvodil z toho, že je pokaždé stejně otlačená omotávka i když se snažím seberovnoměrněji nebo úplně halabala nabít kuši. Vždy je otlak od levého zobáčku větší. (mohly by to dělat jinak velké zobáčky spoušťového mechanizmu...)

To že jsou šípy poškrábané jen na konci asi způsobuje přítlak pružiny ADF, kdy po dobu, co je šíp přitláčen ADF vzniká větší tření na konci šípů a to způsobuje tyto odřeniny. Ještě tedy vyzkouším střelbu s deaktivovaným ADF a uvidím.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2015 11:07 am    Předmět: Citovat

Kluci dobrák scootr mi poradil, na co se mám zaměřit, jak to mám prozkoumat atd. Dnes večer, nejpozději zítra dopoledne (dokud nezačne pršet) to vyzkouším a pak dám vědět scootrovi a výsledný verdikt bych hodil sem na vlákno, abychom to už rozlouskli Smile

Co se nátahu kuše týče - to musím taky poměřit, protože asi před 10 lety jsem měl přetržený nerv vyživující podlopatkový sval na levé půlce zad a dodnes v určitých polohách cítím, že je ta levačka slabší jak pravačka...

návod sem napíšu pouze se scootrovým svolením, protože to není z mojí hlavy...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2015 10:31 am    Předmět: Citovat

neviem jednoznacne posudit,ale napr.u reflexneho luku,ci historickej kuse,ak strielam na kratku vzdialenost,musim hodne podstrelovat,cize ten sip-sipka startuje smerom hore.teda nieco na spôsob lietadla..to a tecumsehova myslienka o zvlneni by skôr poukazovala na startovaci-uderovy prejav,ktory ako vieme od lumenokov je celkom slusny,pripominajuci uder kladivom,hoci sa nock dotyka tetivy..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2015 10:15 am    Předmět: Citovat

zial ja uz nemam moznost posudit u viacerych sipov dlzku skrabancov jedneho sipu voci druhemu..dlzka ciar by mohla teoreticky napovedat,resp.naviest na ten nerovnostranny natah ..teda ak na jednom sipe budu ciary dlhe 2cm,na druhom o cm viac,atd..je mozne posudit teoreticky aj rozsah spatnosti natahu..cim spatnejsi=dlhsia ciara=dlhsie pôsobiaci horiz.tlak..porovnavane sipy by museli mat priblizne rovnaky pocet vystrelov za sebou a mali by byt rovnakeho typu..v takom pripade by som skôr vylucil uderovu teoriu tetivy a zcela jednoznacne disharmoniu kalibracie ramien..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2015 10:06 am    Předmět: Citovat

Jednoznačne ten škrabanec robí ľavá strana railu pri konci tak ako to označil KOŘEN,ľavák, pravák nemyslím, že na to má vplyv, nohu v nášlape striedam a nemá to žiaden vplyv, ruky na to tiež nemajú vplyv, tetivu ťahám telom nie rukami, dúfam,že rozumiete, niečo ako mŕtvy ťah pri činkách, ruky držia len kladkový naťahovák, ramená mám teraz nové a robia to rovnako ako tie predtým, nakoniec robí to viac ľuďom ako sa zdá.Napadla ma ešte jedna možnosť a tou je vlnenie šípu, tak ako u luku kde je to samozrejme žiadúce, aby vlastne obtekal madlo, preto u luku je dôležitý spine, ktorý pri kuši je vlastne nežiadúci.Šíp väčšinu dráhy pri ktorej opúšťa rail sedí v drážke, ale pri konci už je časť šípu mimo rail a koniec šípu ešte je v drážke a tu by relatívne podľa mňa mohlo dochádzať k tým šmuhám, lebo šíp sa začne vlniť...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2015 10:03 am    Předmět: Citovat

rovnostrannost natahu ide posudit aj podla hlbky otlacku..u pravaka bude hlbsi pod pravym zubom,pri pohlade zvrchu..zo svojich osobnych prieskumov,ktore sa mi potvrdili u skoro vsetkych respondentov viem,ze pravakom sa povoluje stredovka prave pod tym pravym zubom..co sa tyka kalibracie ramien,k tomu sa tazko vyjadrovat,kedze nam niesu zname podrobne analyzy presnosti technologie..pokial by to boli traja ludia zo sto,tak tie odchylky by som pochopil..ale ja mam pocit ze to ma skoro kazdy jeden,tieto abrazivne prejavy..na horizontalne tlaky by nam dal jedinu,jasnu a nespochybnitelnu odpoved hever.ten asi z nas ale nema zatial nikto..dovtedy budem brat do uvahy pociatocny startovaci-uderovy tlak ktory udeli tetiva koncu sipu..neviem,chcelo by to urcite hever a vysokorychlostnu kameru,dovtedy budu pre mna otvorene vsetky tri moznosti..ja som taky "neveriaci Tomas"..v urcitych veciach.. Laughing
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kamikadze
Nováček
Nováček


Registrace: 14.2. 2015
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2015 4:14 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN napsal:
těžko říct...Podle té odřeniny bych to musel natahovat furt stejně špatně.

Jaký je rozdíl mezi 2216 a 2219 hliníkovými šípy? Jenom váhový nebo mají odlišný i vnější průměr?



ano pravák použije jinak sílu i jinak levák, jinak to natáhne protože bude mít jinou nohu v nášlapu, mě to taky dělá na šípech... věřim že levák by měl tu rysku na pravé straně... ja jím mám vpravo na šípech... tětiva má malý tlak do strany a přítlak šípu tlačí dolu tak se to tak vydře...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2015 11:29 am    Předmět: Citovat

sipom o sip to urcite nebude..podla otlackov zubov na stredovke mozno priebezne urcit ulozenie-polohu opretia zubov..vsetci ktori maju tento skrabancovy prejav..polozte postihnute sipy na podlozku vedla seba,tou letko pod ktorou su skrabance smerom nahor..a porovajte charakter ciar..ako je ich priebeh=sklon ich smeru,dlzka,vzdialenost ciar od letky..atd..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Robin
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2013
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2015 10:40 am    Předmět: Citovat

dále si udělej fixkou rysky na teťivě .. před natažením, když natahneš překontroluj zda máš správně těťivu i při natažení. Pokud budeš potřebovat napíš mi já ti to odfotím aby jsi mi chápal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Robin
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2013
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2015 10:38 am    Předmět: Citovat

Trefil si šíp o šíp. Označ si letky 1,2,3 a toč šíp pokud se ti to ukáže zase řeš ramena páč budeš mít jedno slabší. Natahoval jsi někdy kuši rukou????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2015 10:35 am    Předmět: Citovat

těžko říct...Podle té odřeniny bych to musel natahovat furt stejně špatně.

Jaký je rozdíl mezi 2216 a 2219 hliníkovými šípy? Jenom váhový nebo mají odlišný i vnější průměr?
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kamikadze
Nováček
Nováček


Registrace: 14.2. 2015
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 4:04 pm    Předmět: Citovat

možná to je i špatným natahováním tětivy... tětiva při výstřelu tlačí šíp do strany....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 6:39 am    Předmět: Citovat

typ materialu mozno vylucit,kedze ide o karbony a tiez nepoznam nikoho komu by sip nepresahoval rail kuse aj s nasadou..aspon mne teda urcite presahuje..to olepenie pod uhlom je vec dobra na zvazenie..v prvej faze zamyslenia ma tiez nieco podobne,aj ked len na par sekund napadlo.ale som to hodil za hlavu..ja som to nebral v suvislosti so zacinajucou rotaciou na raile,ale s tym,ze ta vodiaca letka nesedi uplne v osi zlabu railu a teda jeden jej koniec sa môze teoreticky opierat o stenu zlabu..ja som si to vysvetlil skôr tak,ze tym opretim sa ta letka vytlaca von...teda nebude tam vyssi tlak oproti zbytku nasady..tak som sa nad tym dalej nezamyslal..pravda je ze tie osuchane miesta mam ja osobne vzhladom na seba trocha akoby nasikmo.takze stoji to za uvazenie...nejaky väcsi tlak tam ale ku koncu bude,kedze je to fyzicky viditelne..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 11:04 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN napsal:
Spitamen: Zacvakl jsem zuby mechanizmu, založil šíp do míst, kde by založený být měl a ty ošoupané čáry pokračují ještě za to vybrání toho railu. Na některém šípu mají čáry 2 cm, na některém 3, na některém dokonce 4. Začínají zlehka a směrem ke konci šípu se intenzita ošoupání zvětšuje.
Jinak šíp vždy zkontroluji, jak je zasunutý, takže špatným založením šípu k tětivě to není.
.
pokud máš čím změř si hrot a vložku občas díky výrobní toleranci přesahují trubku šípu skoro o desetinu milimetru, šíp pak může v podstatě ležet v drážce na dvou bodech a ne po celé ploše, neuškodí máznout někdy i drážku nejen tětivu, pokud máš dobré oči nebo silnou lupu na některých šípech je to i vidět, nebo stačí přejet nehtem (nožem) z trubky přes vložku a hrot a rozdíl cítíš
samozřejmě u hliníku není od věci změřit popřípadě vyrovnat ohnutý šíp

teoretická úvaha - nepravidelné odření drážky railu .....podle fota to vypadá, že máš letky lepené pod úhlem, třeba to může mít souvislost, na rychlém kladkovém luku se mi volnější končík občas pootáčel podle mého ze stejného důvodu, šíp je tlačen do rotace už v první fázi výstřelu ještě než opustí drážku (tětivu) a proto i to nepravidelné opotřebení drážky


http://tinypic.com/view.php?pic=2i1fj8m&s=8#.VRBzyPyG-m8
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 7:41 pm    Předmět: Citovat

nieco tam vidim,no..ale zase som mimo pc,tak len cez zobrak mobil net..zajtra sa snad dostanem k monitoru,tak si to lepsie okukam..pomudrujeme na zraze teda..vezmeme to troska mikroskopicky..viac okalou,viac kapusty.. Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 7:27 pm    Předmět: Citovat

Robin napsal:
Hele, řežete šípy do Metrixe na 18" ? A jaké řežete? Bloodline ?
Áno,režem všeliaké aj Bloodline je teraz na rade Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 7:25 pm    Předmět: Citovat

Lepšie rozdrap okále, na tej prvej fotke čo sam dal KOŘEN všimni si od tej červenej značky má ošuchanú farbu na tej hrane,ja síce nemám ošúchanú farbu, lebo nemám na raile kamufláž,ale zasa v tom mieste mám zvýšky farby od šípov,takže mi vychádza,že toto je to inkriminované mieto kde sa šípa odierajú...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 11:17 am    Předmět: Citovat

tak korinku,tak ako vravis..pre nas je dôlezite ze sa ta ryha neprehlbuje..co to mate s tymi osuchanymi railami?lebo na fotke neviem nic pobadat... Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 11:01 am    Předmět: Citovat

aha s tím nedotlačením šípu k tětivě jsem to špatně pochopil, znovu sem si to přečetl a už su v obraze Very Happy

Můj názor? Rail je úplně v pořádku. Zkoušel jsem projet rail kouskem vaty, jestli se někde nezachytnou vlákna a vše se jeví v pořádku. Nevím jak je na tom s nerovností povrchu (nějaké zvlnění) to nedokážu změřit. Asi se spokojím s odpovědí, že to ke střelbě patří, že je to normální jev a zjišťovat příčinu už asi nebudu Very Happy

Teď spíš přemýšlím nad tím proč mám odřenou barvu na railu takovým divným způsobem. Potvrdil to i Tecumseh, že na jeho kuši je to stejné. No opět se asi spokojím s odpovědí, že to tak prostě je a hotovo Very Happy Možná to je tím, že ta pružina, která přidržuje šíp na railu, není přímo v ose railu, ale je trochu mimo. Takže možná tlačí šíp na tu stranu a až šíp vyjede z toho sevření, tak se začne šúchať po druhé stěně railu Very Happy ale toto téma bych už tady dál nerozváděl, když tak v jiném vlákně...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 10:27 am    Předmět: Citovat

koren..ok..teda aky je tvoj nazor natoto..?..pokial mi je zname,sipy niesu konicke a maju tie osuchane miesta vylucne na konci..rail je hladky bez nejakych vyvysenin,draplavych miest,bez vyrobnych vad,ako su otrepy atd..teda?hm?
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 10:19 am    Předmět: Citovat

no jasne ze to nieje nedotiahnutim sipu k tetive.. O tom nedotiahnuti som ale pisal v uplne inej suvislosti.. Wink
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 10:02 am    Předmět: Citovat

Spitamen: Zacvakl jsem zuby mechanizmu, založil šíp do míst, kde by založený být měl a ty ošoupané čáry pokračují ještě za to vybrání toho railu. Na některém šípu mají čáry 2 cm, na některém 3, na některém dokonce 4. Začínají zlehka a směrem ke konci šípu se intenzita ošoupání zvětšuje.

Jinak šíp vždy zkontroluji, jak je zasunutý, takže špatným založením šípu k tětivě to není.

Robin: nic neřežu. Střílím dvacítkama. Nabitou kuši stejně nikam nestavím, takže mi čouhající šíp nijak nevadí.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Robin
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2013
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 9:13 am    Předmět: Citovat

Hele, řežete šípy do Metrixe na 18" ? A jaké řežete? Bloodline ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 6:42 am    Předmět: Citovat

no ale nejako vznika predsa ci? Very Happy ..neovplyvnuje to vôbec stav sipu,kedze skrabance vzniku a drzia sa potom konstatne..ale nejako sa k nim sip dostane a otazka z cirej zvedavosti je,ze ako.. Wink ..vznika na konci,takze epicentrum bude asi niekde pri spusti..ak by to bolo dalej smerom k lucistu,tak by bol minimalne po polovici dlzky nasady,v zavislosti od miesta jeho epicentra..ak by to miesto bolo pri drziaku,tak je skoro po celej dlzke..charakter vystrelu ovplyvni skôr vzdialenost tetivy od koncika..tam staci par mm nedotiahnut sip a ma hned skokovu balistiku..osobne si tak myslim,ze by k tomu skrabancu nedoslo,ak by ta vodiaca drazka siahala takych 5mm za zuby zaklapky,tie zuby by museli potom samozrejme zapadat do vyfrezovanych otvorov v plochych castiach railu...ako vravim,je to len môj subjektivna pohlad,vysokorychlostna kamera by bola ok,aj na ine veci.. Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 12:35 am    Předmět: Citovat

no bolo by divné, keby sa ten prudký štart z railu z nuly na 100 a viac m/s nijak nepodpísal na šípe
dôležité je že to negatívne neovplyvňuje presnosť, aspoň ja som nič také nezistil; ten maličký slabý škrabanec je v pohode
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2015 11:19 pm    Předmět: Citovat

No myslím si, že na to bysme našli odpověď s vysokorychlostní kamerou, jak už jsi tady vzpomínal. Pokud má někdo možnost půjčit z práce nebo od kamaráda, bylo by fajn to vyzkoušet doma, popřípadě donýst na sraz Very Happy i když je to hodně drahá hračka...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2015 10:58 pm    Předmět: Citovat

ten samotny zlab railu sa na konci pod mechanizmom rozsiruje,su tam hrany..a tam to môze frezovat..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 31, 32, 33  Další
Strana 6 z 33

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.