Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Technika střelby z luku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Víte co to znamená "strhnutí výstřelu"?
ANO
83%
 83%  [ 15 ]
NE
11%
 11%  [ 2 ]
Již jsem o tom slyšel, ale nevěnuji tomu pozornost
5%
 5%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 18

Autor Zpráva
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 12:46 pm    Předmět: Citovat

Mám dobrý kladkáč s kvalitním mířidlem a vypouštěčem. Když jsem ho vzal poprvé do ruky, tak jsem byl bez předešlých zkušeností schopný střílet na terč ve vzdálenosti 30 m.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 12:17 pm    Předmět: Citovat

V terči nieje šíp, ale trubka slúžiaca ako cieľ.
Sú z toho zásahu dosť vytešení.
Kladkový luk s optickou muškou je do 30 metrov presný ako puška.
Krátke strelné zbrane sa naň nechytajú.
V hale sa na 18 metrov striela každý výstrel do samostatného terča z dôvodu šetrenia šípov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 10:18 am    Předmět: Citovat

No, s těmito luky a šípy se dají dosahovat úplně jiné výsledky než s těmi tradičními. To už se chová jak puška. Věřím, že na 30 m, mají tak malý soustřel, že k takovému zásahu může čas od času dojít. Určitě máš pravdu, že jsou sestřihané pouze podařené výkony. Jistě nejde o pravidelně opakovatelný výkon, jinak by to musel být úřadující vítěz všech soutěží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 10:11 am    Předmět: Citovat

honzabe napsal:
Umíte to takhle? Smile

http://www.youtube.com/watch?v=ZcNY2t0h-HE&mode=related&search=

Zajímalo by mne, jak tam dopravili ten první šíp. Neměl totiž končík a byl také o větším průměru než ten druhý. Jinak by se totiž roztrhl. Nehledě na to, že přes končík by tam ten šíp těžko dostal. Laughing
Je pravda, že karbony jsou úžasný. Tuto neděli jsem byl s kamarádkou u Kýzla, aby si mohla převzít nový luk, a tak jsme si i trochu zastříleli. Měl jsem možnost si vystřelit z LB se středovým oknem a karbonovými šípy. Na 25 m jsem hned napoprvé měl nástřel v tomto pořadí 10-8-9. Nikdy předtím jsem karbonem nestřílel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 7:52 pm    Předmět: Citovat

Nebuď naivný je to zostrihané.
Určite to neurobil na prvý pokus ani dvakrát po sebe.
Šíp do šípu sa u terčových strelcov stáva bežne (nechtiac)
Je to potom radosti keď si rozdrbneš karbonový šíp za tisicku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 7:11 pm    Předmět: Citovat

Umíte to takhle? Smile

http://www.youtube.com/watch?v=ZcNY2t0h-HE&mode=related&search=
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 5:45 pm    Předmět: Citovat

Nemusel já jsem levák, ale luk držím v pravé jinak jsem z toho nervózní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 5:31 pm    Předmět: Citovat

přezto zcela vážně souhlasím s komturem.Po pár tisících šípů se naučíš trefit bez ohledu na to,které oko je dominantní(pokud dobře vidíš) a přehazovat ruce by tě vrátilo na začátek.Vlastně dál,protože by ses musel stát levákem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 9:01 am    Předmět: Citovat

To je fakt tady sranda...

Miki, je te´d taky otázkou, zda se Vidím nespletl. Jestli sis ale hned u toho udělal sám test tak asi to tak u tebe je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 9:56 pm    Předmět: Citovat

já soutěžím většinou po večírku s lidmi,s kterými se vidím pouze na turnajích,takže ráno jsem několikazraký a dominantní mám třetí oko Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 9:24 pm    Předmět: Citovat

Další krásná odchylka od normálu, mozek si poradil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 9:23 pm    Předmět: Citovat

U mne je to s dominanci zase takto, mám jedno oko kratkozraké a druhé dalekozraké, takže od určité vzdálenosti se mi to přepíná. Wink zkoušel jsem si to na dvou zrcadlech postavených kolmo na sebe, dival jsem se do mist kde se dotykali a postupně jsem se vzdaloval, od uřčité vzdálenosti se mi ty oci přepnuli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 9:23 pm    Předmět: Citovat

Ale stejně jsem ještě nepochopil proč by to měl být problém, když koukám oběma. Budu střílet s odchylkou a tu odchylku ať si mozek započítá a hotovo, snad si poradí, ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 6:53 pm    Předmět: Citovat

Nevím co napsat, nikdy jsem o tom nic nečetl, jediné co vím je, že v listopadu u Vidíma na střelnici jsem zjistil za asistence tohoto, že mám dominantní levé oko, Vidím řekl tak vyměnit ruce a protože je to pro mě nemožné a naprosto nepřirozené začal jsem střílet s páskou přes levé oko a postupně jsem si jí začal brát sem tam i při jiných pracech, momentální stav je, že mám dominantní pravé oko a pásku již cca měsíc a půl nenosím, s otevřenýma oběma očima jsem mířil dřív a mířím i teď. Pokud je to z vědeckého hlediska nemožné tak se asi stal zázrak ( halelujá Laughing ), každopádně je to pro mě fakt a v podstatě je mi úplně jedno zda to vysvětlit jde či nikoli. Víc k tomu opravdu nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 3:02 pm    Předmět: Citovat

Dominancia oka je daná ako dominancia mozgovej pologule alebo sexuálna orientácia Very Happy
Aj keď sleduješ ciel oboma očami mieriš jedným.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 2:00 pm    Předmět: Citovat

No, můj kámoš je světová kapacita jako oční operatér, tak se ho můžu optat, ale nejsem si jistý jestli takové věci jako dominance oka oční medicína řeší. Spíš je to pro neurologa.
Pro mě by bylo hrozně nepřirozené si vzít luk do druhé ruky, tak to řeším otevřením obou očí a doufám, že to pak nebude problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 1:57 pm    Předmět: Citovat

Na internetu toho je o dominanci oka myslím dost

http://www.magazinzdravi.cz/modules.php?name=eMagazine&file=article&emsid=480
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 1:55 pm    Předmět: Citovat

Já jsem ke svému nátahu došel přirozenou cestou. Když provedu nátah tak, abych cítil jak mi svaly na zádech stáhnou a zpevní ramena a lopatky a cítím v té chvíli maximálně stabilní držení luku, především u hodně silného, vyjde mi ruka napínající tětivu někam pod ucho kousek za čelist. Určitě to bude do značné míry individuální právě kvůli již zmiňovaných rozdílech v tělesné stavbě. Hlavně poměr délek kostí, ale i momentální síla a uspořádání svalstva. Asi není možné kolem toho moc teoretizovat a hledat nějaké zcela obecné pravidlo, každý si to prostě najde, jak to cítí a co mu vyhovuje. Určitě už jste viděli lidi, kteří v různých sportech mají na pohled podivné a zcela nepředpisové postoje, ale podávají vynikající výsledky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 1:49 pm    Předmět: Citovat

Nikdy jsem o tom neslyšel, že by se dala změnit dominance oka pouhým nošením pásky přes oko. Chtělo by to nějakýho očního odborníka aby nám to tady jasně vysvětlil. Mně osobně se to zdá nemožné. Ty píšeš že u tebe se to změnilo, budiž. Pokud by to bylo tak jak píšeš tak by vlastně výrobci luků nemuseli vyrábět levé luky. Stačilo by doporučit nosit pár měsíců pásku přes oko..to bylo myšleno jako vtip. task kdo zná nějakého očaře aby nám tady vysvětlil jak to je stím dominantním okem??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 1:21 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
No nevím jestli je fakt možné pouhou páskou změnit trvale dominantní oko. Možná že máš nějakou oční vadu a tím se ti možná balance srovnala. Byl by to první případ který bych někde četl že se změna oční dominance převrátila tímto způsobem. Ale myslím si že díky tomu, že píšeš o zhoršených výsledcích ti tvůj problém zřejmě přetrvává.

Ahoj Jardo, když nevíš jestli je to možné tak nevíš, já vím, již je to tři měsíce a dominantním okem u mě zůstalo pravé a prokazatelně jsem měl ještě před půl rokem dominantní levé, nevím z jakého důvodu bych si měl vymýšlet, prostě je to tak jak jsem uvedl, v mém případě se to tak stalo.Oční vadu nemám, díky zaměstnání jsem nucen chodit na pravidelné lékařské prohlídky a nic nebylo zjištěno ( naposledy letos v lednu ). Co se týče zhoršených výsledků tak píšu že byly dočasné a byly způsobeny právě tím, že když jsem měl dominantní levé oko, tak při míření ( instinktivním ) mozek pracoval s jinými údaji, než co mám dominantní pravé ( posunutí cíle do prava ) a z toho důvodu bylo podle mě prvních několik stovek výstřelů rozhozených. Po srovnání opět spíš vnímám lehký, ale přeci jen posun k větší přesnosti soustřelů, než naopak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 12:04 pm    Předmět: Citovat

Kotvení na prsní kost se používalo při střelbě na větší vzdálenosti, kdy by přední ruka při náměru zakryla cíl.

Ještě odkaz na jeden hezký nátah k uchu:

http://mgel.com/?photosearch=Archery%20Tournament%20Boys&photodisplay=1


Naposledy upravil PeZ dne út únor 27, 2007 3:56 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 12:02 pm    Předmět: Citovat

Dostal jsem dotaz jak střílet středověkým stylem, tak napíšu svůj subjektivní názor sem, protože to není žádný "tajem". Upozorňuji, že podle většiny odborníků, co mě viděli střílet mám špatnou techniku a nestřílím přesně tak , jak zde popisuji (kotvím na šestku vlevo nahoře Laughing ) proto přistupujte k mému projevu kriticky.
Viděl jsem v reálu spoustu zajímavých snížených postojů, ale co jsem viděl na obrázcích z 15. stol. stáli lukostřelci na rovných nohách, přední chodidlo vytočené ve směru střelby a zadní kolmo na směr střelby. tím se postoj trochu otevře, tětiva neběží po předloktí a dotýká se ruky až na konci pohybu při vymetení šípu.
Směr ramen tím pádem není horizontálně přesně ve směru střelby, vertikální náměr se koriguje nakloněním celého těla, nejlépe v bocích a pase.
Kotvilo se "někde na tváři" podle poměru délek kostí v ruce do polohy největšího přirozeného nátahu - a právě někam k uchu to obvykle vychází.
Vlámský styl dvěma prsty byl na západě asi nejčastější, z Itálie se postupně rozšiřovalo tříprsté "středomořské" tažení.


Naposledy upravil PeZ dne út únor 27, 2007 4:01 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 9:59 am    Předmět: Citovat

Mám rovnaký názor ako komtur.
Strielam bez rukavice aj 80lb.
Nemám na prstoch ani mozol iba zhrubnutú kožu, takú vlastnú rukavicu.
Horšie je to v chladnom počasí.
Začiatočníkom rukavicu doporučujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 9:31 am    Předmět: Citovat

Měl jsem rukavici (možná ne moc kvalitní) a na té se udělaly vymačkané hrbolky. Zdá se mi, že opravdu kvalitně ztvrdlý mozol se chová docela dobře, skoro jako silon, krásně klouže. Po delší době tréninku úderových ploch při bojových sportech se mi udělaly na kloubech mozoly, které je velmi dobře chránily a hodně vydržely. Určitě je to i otázka napínací síly luku, u té stovky jsem si na cvičení tětivu musel trochu omotat, protože se při takové síle zaryje i do prkénka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 9:08 am    Předmět: Citovat

No nevím jestli je fakt možné pouhou páskou změnit trvale dominantní oko. Možná že máš nějakou oční vadu a tím se ti možná balance srovnala. Byl by to první případ který bych někde četl že se změna oční dominance převrátila tímto způsobem. Ale myslím si že díky tomu, že píšeš o zhoršených výsledcích ti tvůj problém zřejmě přetrvává.

No střílet bez rukavice je podle mého názoru snadná cesta jak si v budoucnu odrovnat prsty. Poškození kloubů, šlach a nervových zakončení Takže takové "hrdinství" bych doporučoval vůbec nezmiňovat už jenom vzhledem k naprostým laikům kteří se na tomto portálé objevují. Pak se toho chytají jako dogma. Z dobrou rukavicí je výstřel podstatně hladší, který se z holých prstů těžko dosáhne. I když ti kůže zmozolnatí vždycky se ti tětiva zaryje do tkáně a je to jako střílet z tou nejhorší rukavicí. Tětiva se ti fakticky zařeže a při vypouštění ti vlastně roluje po prstech. Tětiva musí hladce zklouznout a pokud je to vypuštění tětivy správné jediné co ti zmozolnatí budou špičky na prstech a to i z rukavicí. Je nutné si uvědomit že pouze dvě věci v základu ovlivní výstřel luku a to je úchop luku a úchop tětivy. Pokud má střelec špatný úchop tětivy ovlivňuje zadní mířící pohled. To je ovlivněno i materiálem střelecké rukavice. Těžko mi někdo vyvrátí tuto zkušenost. Kvalitní rukavice je základ dobrých a přesných zásahů. Vyzkoušel jsem v této oblasti co se vyzkoušet dá a pouze rukavice NEET nebo klokan na prstech dává kvalitní pocit z výstřelu. (Tady samozřejmě se dotýkám střílení z luku nad 40 liber) Jinak cokoliv jiného, vrstvená vepřovice atd je to samé jako střílet bez rukavice. Proto pouhé doporučení pro ty kteří mají pocit že jejich zásahy jsou rozporuplné zkuste se taky zaměřit na to v čem tětivu držíte a experimentujte z materiálem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 10:49 am    Předmět: Citovat

Díky. V podstatě jste mi potvrdili můj pocit. Nejlepší pocit z výstřelu mám při kotvícím bodu až na krku mírně za uchem (jinak mi to připadá nedotažené) a pohledu oběma očima na cíl. Už je mi ale jasné, že je to mnohem delší cesta k slušnému soustřelu. Času dost.
Úchop tětivy už jsem natrénoval tak, že jsem schopen natahovat 100 liber na středu bříšek bez chrániče. Chce to trochu zatnout zuby a tělo se přizpůsobí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 11:24 pm    Předmět: Citovat

ad přehození dominantního oka - když jsem začal střílet měl jsem otevřené obě, pak jsem si udělal výlet k Vidímovi na střelnici a tam mi bylo řečeno, že mám levé ( slabší, jsem pravák ) oko zavírat, a ejhle zjistil jsem že ač pravák, tak levé oko je dominantní ( předpokládám jako Komtur ), Vidím byl pro přehození rukou což jsem odmítl no a tak jsem pár dní nosil na tom levém dominantním slepeckou ( pirátskou ) pásku a oko se přehodilo, nyní mám dominantní pravé a nijak se to nemá snahu samo vrátit zpět, nebo nějak zlobit a způsobovat chaos, nicméně stejně jako předtím střílím s otevřenýma oběma očima, tak nějak mi to "sportovní" míření nešlo k duhu, takže vlastně je to asi jedno, jen se mi ve fázy přehazování a po ní ( než jsem si na to zvykl ) zhoršili rapidně výsledky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 9:48 pm    Předmět: Citovat

Re: Komtur": Měl bych dvě otázky k technice:...

1) Každý asi držíme tětivu trochu jinak, takže můžu ti říct, jak já: přesně v rýze mezi prvním a druhým článkem. Střílím v "tříprsťáku" a tětiva si postupně vytvoří "rýhu" v kůži.
2) Zkusil bych obě oči - tj. koukat oběma. Jednak si osobně vůbec neumím představit přehození rukou a jednak mám pocit, že většina střelců z tradičního luku nás k tomu stejně postupně dospěje (koukat oběma očima), bez ohledu na řídící oko. Postupně to zkouším a dostávám překvapivě dobré výsledky.
3) To nevím.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 1:03 am    Předmět: Citovat

NE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ritsi
Nováček
Nováček


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 12:10 am    Předmět: Citovat

Měl bych dotaz - v téhle oblasti se vůbec nevyznám - používaly východní národy typu hunové, či skythové nátepníky na ochranu předloktí před nárazy tětivy? Nebo to u reflexivních luků není vůbec potřeba - tzn zcela jistě ne?

Díky
_________________
--- na fotce se pracuje ---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 7 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.