Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Oděv evropského lučištníka ve vrcholném středověku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 12:32 am    Předmět: Citovat

Re Myša:

Kniha je pro mě zajímavý tip na oddychové počtení. Díky.


Re Hawkwind:

Výstižně napsáno! Jsem moc rád, že si nenecháváš tyto důležité informace pro sebe a přibližuješ nám různé poznaznatky z těchto dob, ačkoliv tě to stálo jistě nemálo energie shromáždit je.

Docházím k tomu pomalu takké a vnímám to prakticky stejně. A díky za to, že to nebyli usmrkanci. Neboť nám to dnes při uživačných rekonstrukcí dává větší možnosti.
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 11:02 pm    Předmět: Citovat

Ono je to takhle, anglický lučištník na kontinentě bez ohledu odkud se rekrutoval, nebo kdokoli spadající do statutární povinosti střílet lukem byl lepší osoba. Rozhodně ne chudej vesničan. Povinost se týkala lidí s hrubým příjmem alespon´ 5 liber ročně, což byly slušné peníze. Další byla až u lidí s 18 nebo 20 librami ročně a to by byl man at arms a kupoval by zbroj, meč a koně - což by ho stálo kolem 80 liber, což znamenalo, že se musel zadlužit a jít králem válčit na kontinent aby to zaplatil.
Čili díváme se tu na lidi s příjmem mezi 5 a 20 librami ročně, svobodné vlastníky půdy, jejichž feudální povinosti byly ppřímo koruně. Takže žádný drbani bez bot. Ti co se dostali do úzkého výběru elity, která válčila na kontinentě si navíc mohli nakrást a přijít k pořádnejm penězům. Rozhodně nikdo bez bot. Brali nejdříve 3p denně a 6p s koníkem a později 6p - v době kdy řemeslník bral 1p. Navíc měli garantovanou stravu, aby si udrželi kondici a totiž libru masa a pintu piva denně.

Ale welšský guerrilant z konce 12, nebo 13 století, bojující proti normanské invazi je holá prdel. Je to proboha nějakej pasák ovcí, nebo koz, nebo zemědělec. Dokonce i zbroje které mají na sobě družiny těch welšských králíčků a šlechty vypadají ve srovnání s normanskými archaicky a primitivně.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 9:13 pm    Předmět: Citovat

z dnešního úhlu pohledu by byl drban kdekterý velmož. Boty byly znamením nadstandartu ještě před sto lety Laughing Tuhle jsem viděl "bitvu" ,kde chlapík v teplákách , silonovém vafenroku a takových historizujících pohorkách kontroloval, jestli někdo nemá plastové končíky Laughing A meče měli všichni!!!!!Když vezmu v potaz, že taková věc měla poměrně dlouho cenu menší usedlosti.......(Normanské meče stály až 180 krav).
Skutečně jde přdevším o to, kam až jsi ochoten zajít a nepozvracet se. Jestli je to do filmu, nebo pro divadlo, stačí si stoupnout daleko od diváka, či kamery Wink Jestli chceš zkoušet životní styl nějakého období, asi časem začneš spřádat nitě. 8 letá dívenka většinou dokázala za zimu vyrobit ze stříže kompletní oděv Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 7:57 pm    Předmět: Citovat

Raději oděv at´je to, než kostým. Oděv. Ale welský lučištník, tě vyjde lacino - jedna špinavá plátěná tunika po kolena, pásek s nožem a bud´můžeš bejt bos nebo si dát na jednu nohu lápti z nevydělaný kůže.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 7:23 pm    Předmět: Citovat

správná otázka!!!

Ten kostým bych chtěl používat na HISTORICKÉ AKCE ať tam nevypadám jako vandrák. Historické akce tím se myslí : nevím třeba ty závody co pořádá luk. liga Very Happy já vím asi se cpu do toho na co asi nemám...ale chtel bych to skusit! no jinak nevím v čem jiném by měl můj kostým uplatnění...určitě v něm nebudu chodit po domě a spát v něm Very Happy Ne!!

Jak sem se bavil s Drakobijcem...poradil mi Velšského lukostřelce...tak mi poradil v daném období i Eleazar tj. kolem roku 1360...takže něco podobnýho bych chtěl ztvárnit.

Jo a nezlobte se na mě Very Happy bohužel někdy nevím co pořádně chci! Very Happy Keep Relax
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 5:22 pm    Předmět: Citovat

Nepadla zde základní otázka. Na co a kde ten kostým budeš používat?
Jestli ve tvé odpovědi nepadne slovo historický či historická, tak si udělej co se ti bude líbit a v čem se budeš cítit dobře. Jinak ti opravdu nezbude než se alespoň podívat na ty odkazy co ti sem cpeme.
Hecegla( tím chci říct, že končím )
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 4:43 pm    Předmět: Citovat

Ne , neobejde Wink Leda bys byl režisér Amerického filmu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 4:34 pm    Předmět: Citovat

no a nebo přímo nějaké obrázky lučištníků......já teda děkuji za vše ale kdyby tu přibyly nějaké obrázky přímo lučištníka ve 14. stol. tak by mi to bohatě stačilo...

...Vidím ty usměvy na vašich tvářích ale co no! já zas tak podrobně v hist. pramenech hledat nemusím..... ale jak vidím asi se to bez toho neobejde Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 4:34 pm    Předmět: Citovat

Poslal sem ti ospreye tam máš dost obrázků.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 4:30 pm    Předmět: Citovat

A kterému lučištníkovi se to podobá?? Tys nějakého takového viděl?? A jestli napíšeš, že v televizi, nebo v nějaké romantické knížce, pak nechápu, co hledáš za oděv?!


CHCI oděv pro lučištníka v armádě. to je vše! já nevím jestli toho žádám hodně! mě by stačily rady co VY máte já už něco vymyslím... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 4:30 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsem koukal v knihkupectví na knížečku z nakladatelství Grada - Kresčak- vítěztví dlouhého luku. Stojí to cca 25O a je tam fůra obrázků. Všechny mám v jiných knihách Laughing Ale pro člověka se zájmem o období to může být cený zdroj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 4:22 pm    Předmět: Citovat

COŽE???? Laughing co sem slyšel tak prý to byli chudí vesničané....no asi sem slyšel špatně...no..nevím..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 4:21 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za skvělou kritiku Very Happy No abych řekl pravdu..tak většinou znám lučištníky z filmů apod. Chtěl bych oblečení vojáka a ne vesničana nebo tak něco....neumím si to představit...nejsem tak zkušený ale ty věci co mi tady předkládáte tak se vojákovi nepodobají...Eleniel: ano máš pravdu nebyli majetní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 4:20 pm    Předmět: Citovat

...
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!


Naposledy upravil Pája1111 dne čt červenec 31, 2008 11:50 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 4:16 pm    Předmět: Citovat

...
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!


Naposledy upravil Pája1111 dne čt červenec 31, 2008 11:50 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleniel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 670
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 4:16 pm    Předmět: Citovat

Však lučištníci nebyli nijak movití, aspoň co vím.
_________________
Nemohu si vybrat, jak se cítím, ale mohu si vybrat, co s tím udělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 4:04 pm    Předmět: Citovat

Pája1111 napsal:
sagitta napsal:
Zdravím!

Díky Michale!! Velšský lučištník jako tohle??

To snad ne??!! Evil or Very Mad To je kostým na maškarní!!! Tohle si nech ušít z diftýnu, na to vlnu neplácej Laughing
Ber vážně to od Kidlimana...to stojí za to......


Jako možná se to v historii nenosilo..ale zase se mi to více podobá lučištníkovi než ty obrázky od Kydlimana. Ty mi přijdou spíše jako takové obyčejné oblečení na volný život..v té dané době. Ale asi máte pravdu..já se v tom nevyznám....Díky moc hoši! všem!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 9:50 am    Předmět: Citovat

Chlapi TI to podali asi nejlépe. Zkus i ty odkazy pro získání náhledu na celou problematiku.

Co do vlny, tak hledat, hledat a zase hledat. Existuje vlna v obchodech asi za 550kč/bm (běžný metr s dělkou cca150cm). cussing
Ovšem...na NETu nebo ve výprodejích se dá sehnat za 200kč.
Pozor ale při nakupování. Existují různé hrubosti. Od tenké po hrubou.

Když tak mi zavolej a zkusíme něco vymyslet.
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 10:29 pm    Předmět: Citovat

...
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!


Naposledy upravil Pája1111 dne čt červenec 31, 2008 11:51 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 9:57 pm    Předmět: Citovat

puke ,ale chápu tě.

Co třeba tohle




_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 8:13 pm    Předmět: Citovat

Zdravím!

Díky Michale!! Velšský lučištník jako tohle?? http://www.outfit4events.com/velssky-lukostrelec-p-2278.html

Pakliže ano..tak by to bylo vcelku dobré!!! Smile

Akorát bych se chtěl zeptat na orientační cenu té vlny, lépe te látky???

Díky Sagi&Honza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 4:55 pm    Předmět: Citovat

http://www.korouhev.cz/ozivla_historie/muzsky_odev.php

http://www.moremajorum.de/

http://www.diu-minnezit.de/indexfrm.php?tid=3&lid=0

http://www.gewandungen.de/

http://www.pfeilbieten.de/ich/

http://www.historia-peregrini.de/

http://www.goedendag.de/

http://www.elvelueuet-hamborch.de/

http://www.rafenstain.com/
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 2:30 pm    Předmět: Citovat

Zkusím...

1360. SKvělá rekonstrukce v ODěv a zbroj vojáka ve Středověku(Emblton) je tam z tohoto roku Velšský lučištník v tradičních zelených barvách.

Spodky (tzv. Bruchy) - nohavice, které jsou přichyceny na pásek (doporučuji v jedné barvě). A to jedině z VLNY.

Košile - z jemnějšího lnu. Doporučuji využívat všívané klíny v podpaří. Různé druhy p.Vaverka.

Tunika - po kolena. Všívané klíny pod pažemi a v bocích. Vše z VLNY.


Jak je vidno, bude to i drahé právě kvůli vlně. Pokud mi dáš nějaký čas, tak ti pošlu i pár fotek či odkazů.

Michal
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 6:39 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny hlavně tebe Eleazare!!!

ok..přistupuji na tvou radu...

takže vidím to na 14. století někde uprostřed cca (1360)

No a na ty obrázky..nevím co říct..něco mi nesedí...nebo ne aspoň ty všechny věci co na sobě maj.. no..poraď mi... skus Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2008 12:53 pm    Předmět: Citovat

Tááááááááááák. Jsem zde!

Saggito,
co to je todleto! To by chtěl každý. Sedět u stolu a nechat si servírovat... brave

No zkusím ti poradit, kde hledat. scratch

1. určíš si století. To je prostě základ! Ale jak zjistit, co se v jakém století nosilo, že?

Jak už Kydliman nebo Mýša naznačovali, tak je potřeba, aby sis udělal představu, co kdy kde jak. A to z literatury, či www stránek, které viz níže. Také Drakobijec doporučuje docela dbrou literaturu pro začátek - OSPREY.
Podívej se na ILLUMINACE z těchto odkazů a napiš co se nejvíce přibližuje tvé představě, pak budeme pokračovat za 2. study
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2008 11:02 am    Předmět: Citovat

Nějak tak kydlimane Very Happy ne...až tak ne..bez práce nejsou koláče. Potřeboval bych jenom ten užší pás informací. Jsem začátečník a moc se v tom neorientuji, ale to není argument Crying or Very sad no budu rád když mi někdo poradí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2008 9:00 pm    Předmět: Citovat

Sagitto doporučuji přečíst pořádně ty ospreye co máš ode mně ještě ti něco můžu poslat ozvi se mi když tak.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2008 7:49 pm    Předmět: Citovat

No já vím co chceš, rychlý výsledek bez práce.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2008 12:27 pm    Předmět: Citovat

No...moje postava by se měla zařadit mezi hradního lukostřelce(jako lukostřelec v armádě) Very Happy možná to zní divně ale nějak tak si to představuji. Nemám vůbec páru jak se takoví lukostřelci oblíkali,do jakých látek,kombinací barev...atd.Jestli někdo máte přesně tento užší rozsah informací někde v záložkách na netu..nebo v nějaké knize...dejte radu...já si vždy pročítám ty diskuze na LH apod. ale skoro nikdy nepříjdu na to co vlastně chci. Takže vám všem předem děkuji. S přáním hezkého dne Sagi joker
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2008 9:16 pm    Předmět: Citovat

Pomocný slovník pojmů, nejenom k odívání zde
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.