Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Pokusy a omyly
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po říjen 16, 2006 11:53 pm    Předmět: Citovat

Líčíš to tak sugestivně že to snad vyzkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po říjen 16, 2006 11:37 pm    Předmět: Citovat

Znam.Tak lepí naši spojenci japonci.Dělají tak i pochvy na meče.Používají plochý tkaloun,utýhnou ho klínkama a pak luk naohýbají. Ta páka funguje.Obzvlášť když si pohraješ s vodícím žlábkem - klade závit vedle závitu a utáhne to i zaoblené plochy.Navíc si můžeš natvarovat reflex jaký chceš a bez kopyta, je sympaticky primitivní a neposunou se ti lamely jako u stužidel.Pro mě to byl revoluční objev
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po říjen 16, 2006 10:16 pm    Předmět: Citovat

Na to jsem se právě chtěl zeptat, jestli jsi ten luk rýhoval. S těmi průřezy co jsem zjišťoval na ATARNu si až tak moc starostí nedělají, ale každý řekne že by to bylo lepší. Rozhodně když se to podaří a fakt to přesně sedí tak je v tom kus řemesla. Tu páku znám, ale nezkoušel jsem to. Druhá možnost je utahovat ten provaz štěpinami dřeva. Omotat a pak po provaz podstrkovat štěpiny až se to pevně utáhne.


Na ATARNU konečně zprovoznili ten Janův článek o zpracování šlach.
http://198.170.108.27/images/Cattle_tendons_for_atarn/preparing_cattle_tendons.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po říjen 16, 2006 9:57 pm    Předmět: Citovat

tak jsem řezníkovi vytáhl sekery a slíbil mi vyřezávat hovězí zádové šlachy.Mám tak 40cm šlachy a k večeři tatarák. S drážkami je trochu potíž že jádro by mělo mít konvexní a rohovina konkávní průřez. Dělám si z planžet tvarované cidliny a pak rýhuji šestnáctkou pilovým listem z pásové pily. Zdá se,že to funguje. Turkové na to mají takový forichtung ,který vypadá jako malé hrábě . A pak to stahují pevným špagátem utahovákem, který je jako pajcr s drážkou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2006 9:00 pm    Předmět: Pštrosí šlachy Citovat

Šlachy,
tak jsem rozvlákňoval pštrosí šlachy paní Mullerová.
Jejich délka cca 40-50 cm je sice lákavá, ale nejsou pevné. Jediná chyba která mně napadla by bylo odmaštění acetonem, ale mám srovnání se šlachami odmašťovanýmu technickým benzinem a rozdíl není patrný, přesto že účinek zevně patrný byl. Po vyjmutí z acetonu byly šlachy lehce vysušené. Po benzinu ne.
(Je dost možné že odmašťování není nezbytné. )
Možná že je použiju jenom na nějaký zkušební luk, jsem zvědav.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: ne říjen 08, 2006 7:58 pm    Předmět: drážky Citovat

Dík za přešoupnutí, já se to nakonec taky naučím.
Drážky dělám jedním druhem hoblíku, resp. nožem z tohoto hoblíku. Je nutné mít po straně nějaké vodítko aby drážky byly rovné po celé délce. Aby pak roh přesně dosedl. Přesnost je důležitá, aby nevznikly bublinky, to by pak bylo slabé místo odkud by mohlo dojít k rozpojení.
Kamarád ze Slovenska zase používá vybroušený šroub. Dokonce má na to takový pojezd aby to měl sichr přesný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne říjen 08, 2006 5:50 pm    Předmět: Citovat

Já bych si dovolil to šoupnout rovnou sem.

To na..... Mě to trvalo několik let, než jsem přestal brečet pokaždé, když se mi podařilo luk při výrobě zlomil. Laughing
Drážky děláš pilovým listem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: ne říjen 08, 2006 3:45 pm    Předmět: Pokusy a omyly Citovat

Nevím jakou bude mít toto téma životnost. Každý radši zveřejňuje úspěchy než chyby a nezdary. Vsadím se ale, že kdyby se mělo publikovat podle četnosti tak tohle forum bude překypovat příspěvky.

Tak začnu tím svým.
S nebetyčnou drzostí jsem se pustil do studia výroby kompozitního luku. Je to projekt na dlouhopu dobu, a do poslední chvíle, která od začátku výroby může být vzdálena i 1 rok, nevíte jestli jste úspěšní nebo ne.
Na www.kopretina.com (pod názvem Prasklé jádro) můžete vidět fotografii prasklého jádra pro luk.
Jde o jasanovou lamelu tlouštky 8 mm ve středu a postupně ubývající na 5 mm v průběhu ramene. Na břišní straně jsou vidět drážky, které slouží pro zvětšení povrchu při lepení rohu (na kterém jsou drážky taktéž) a obě součásti do sebe zapadnou jako zámek a klíč.
Proč to prasklo? Když se dělá kompozitní luk, tak se neprovádí tillerování jako u celodřevěnoého luku postupným nátahem a sledováním geometrie ramen. Vše se odehrává na základě přesného měření a odhadu. Do poslední chvíle, která je dána dobou nutnou na sjednocení šlachového backingu nevíte jak silný, stabilní a symetrický luk jste vyrobili.
Lamelu opracováváte do finálních rozměrů až po nalepení rohu, a neprovádíte zkušební ohyb. Na zádech luku tak zkrátka porušujete vlákna a šlachový backing je pak nutností.
Já jsem tuhle lamelu bral jako experimentální zkoušel co sama o sobě vydrží, vydržela několik ohybů do 90 st. pak praskla.
Mám ještě 3, ty bych chtěl již těchto testů ušetřit, čekám taky na horský javor z Německa, tam to asi zase nějaká lamela odnese.

Těším se na vaše postřehy a komentáře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Strana 12 z 12

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.