Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Turecké luky a šípy? Co o nich víme?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so listopad 04, 2006 4:20 pm    Předmět: Citovat

příklad hodný následování:klíh ze šlach. Usušené šlachy rozbít kladivem a vařit na mírném ohni,dokud nezmizí(ne v papiňáku).Dát malé množstí hydroxidu sodného,který mastnotu zmýdelnatí.Neutralizovat trochou octa.Přefiltrovat přez hadr a nalít do fotografické misky(ne dokud je to vařicí).Roztok by měl mít hustotu sirupu.Nechat v průvanu vyschnout.Před upotřebením na pár hodin namočit a zahřát ve vodní lázni.Je to pružné a drží to jak helvétská víra.Možno provést s rohy,kopyty,nevydělanou kůží,ale šlachy jsou nejlepší. Když rozčesáváte šlachy,je mnoho odpadu(příliš krátká vlákna,a mě to přišlo líto vyhodit.Po 4 dnech už byl lepený spoj neutrhnutelný.Čtěte a učte se living historici Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne říjen 29, 2006 4:24 pm    Předmět: Citovat

Některé koníčky jsou náročné na počet profesí a čas.Nejhorší je ,že se o tom nemám s kým bavit.Mým vzorem je Griffin a až přijde čas,vychovám ze syna fanatika. Zatím je neukázněný a střílí šípy na chodce,takže terčová střelba v nedohlednu, o lovu ani nemluvě Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: pá říjen 27, 2006 3:09 pm    Předmět: Citovat

Myša ZAHRADÍK! Laughing
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá říjen 27, 2006 2:05 pm    Předmět: Citovat

Rákosí na šípy je ,zdá se,zajisteno.Kamarád obchodující s rostlinami mi v únoru přiveze sazenice z Itálie.Pokusím se to tu rozplevelit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt říjen 26, 2006 10:43 am    Předmět: Citovat

celé to byl omyl začátečníka.Dlouho jsem sledoval cestu dostřelu a průbojnosti a jaksi mi nedocházelo,že napínat luk není totéž jako zvedat jednou rukou kovadlinu.Teď se raduji spíše ze zásahu a na turnajích mě průbojnost spíše znevýhodňuje.Ilburské terče jsou plné mých hrotů,a to ani nemluvím o střelbě na králíčky.Jestli přijedeš v lednu do Všetic,tak tam jeden z těch oceláků je.Průbojnost má strašlivou............Gatore.Rákosí zatím vypadá blbě,ale zdá se ,že peří z velkých dravců budu dostávat i nadále.Zatím mi zbyl nějaký jeřáb.Když se nalepí pod úhlem,šíp hučí,což mne vzrušuje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt říjen 26, 2006 9:51 am    Předmět: Citovat

Díky za odpověď Mýšo. Takže kovový experiment, chápu. Důvod proč jsem se na to ptal byl pouze ten že se mi do rukou dostala kopie mailu ve které se testovali terčovnice extremně silnými luky. V tom mailu se objevilo tvé jméno. Protože vím že tady nikde neexistuje lukař který by udělal tak silný luk a přitom z toho dovedl ještě obstojně střílet zajímalo mne jak a z čeho a zda vůbec je toto pravda a ne pouze nějaký blábol. Takže to co jsem chtěl vědět už vím. Tak doufám že to chápeš. Cílem určitě nebylo znevažovat tvé umnění ani nadšení pro střelbu z luku a zájem o lukostřelbu. Více takových jako ty.

Jarda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út říjen 24, 2006 1:50 pm    Předmět: Citovat

dobrá.Ramena z pružinové oceli třídy 14 ,kaleno a popuštěno dle tabulek.Madlo ocel třídy jedenáct o průřezu cca 40 na 25,mírný reflex,největší šířka listu 4 cm, celková délka 140,tětiva ocel,očka letována,nátah 80 cm.Šípy kalina,hrot kovaný kalený,tulej.Hroty s řapem to nevydrží.Střílet se z toho nedalo.Udělal jsem jich víc .Tenhle konkrétní jsem předělal na kladkáč, ale neuspokojoval mne. I tak všechny oceláky měly mezi 80 a 120 librami.Jsem kovář,ne úředník.Aby se z toho střílelo příjemně,považuji za optimum 60 -80 liber
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: út říjen 24, 2006 12:32 pm    Předmět: Citovat

A tak to já taky! Very Happy
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út říjen 24, 2006 12:28 pm    Předmět: Citovat

Aha Smile) přesto si rád přečtu odpověď .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: út říjen 24, 2006 12:07 pm    Předmět: Citovat

Pro člověka technického typu jako ty, NE!

Rozhodně bych byl opatrnější v otázkách důvěry...

PS: Polovina odpovědí na tvé otázky je již v Myšových příspěvcích
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út říjen 24, 2006 11:26 am    Předmět: Citovat

No je jedno jestli to je důvěra nebo nedůvěra lidí co natáhnou luk přes 100 liber je doooooooooooost poskrovnu a natož tím něco trefit. Proto bych chtěl o tom vědět něco více. Tebe to nezajímá??? Zajímá mne jaký to je luk, jestli to je vůbec luk, jaký tvar to má, jak to ten lukař tilleroval, jak silnou tětivu na to použil, jak silný je střed atd. Taky by mne zajímalo jak na 155 liberním luku vydrží šípy s kovaným hrotem o průměru 10 mm??? takže pokud to je všechno jak má být tak klobouk dolů proč né a jak jsem psal at se přihlásí do kuriozit a rekordů protože vytvoří v ČR rekord. Já to natáhnout a mít takový luk tak už tam jsem dávno. Je na tom něco nejasného nebo nelogického?? Myslím si že ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: út říjen 24, 2006 10:38 am    Předmět: Citovat

Tak to tady čtu a nestačím se divit! Rolling Eyes

Jardo, pokud nevěříš Myšovi, je vidět, že ti s ním chybí komunikace z očí do očí!

Gator: Chlape a kdy mi tě uvidíme naživo? Bylo by skvělé s tebou poklábosit a pochválit luk, šíp?! Razz

Myšo: nesmírně si s Michaelem vážíme toho, co pro nás děláš! Wink
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út říjen 24, 2006 8:26 am    Předmět: Citovat

No to by bylo fajn mám 93 kilo Smile) z čeho jsi měl udělanou tětivu a kolik vláken jsi na ten 155 liber luk musel použít. Zajima mne to
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po říjen 23, 2006 8:10 pm    Předmět: Citovat

No rekordy tohoto typu jsou spíše ostuda typu "v jaké nejvyší rychlosti jste se vybourali a přežili.".Spíše se mi nepovedl další luk.Neuměl jsem si představit co se stane s nátahovou silou po kalení.Při natahování zhora a palcem to klidně jde,ale je to fucha a palec si musíš chránit,jinak to i bolí.A když při tom loupne v zádech je to tak na týden neschopnosti.Rozhodně nedoporučuji.Fotky nemám ,mám svědky jaký jsem pitomec.Ale jestli tě to ukojí,klidně tě jednou rukou nadzvednu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po říjen 23, 2006 4:43 pm    Předmět: Citovat

No chlape promiň ale nějak tomu pořád nechci věřit že by jsi utáhl 155 liber. Doufám že máš nějaký fotky a pokud to tak opravdu je přihlas se do rekordů v ČR určitě budeš dlouho jediný.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po říjen 23, 2006 1:41 pm    Předmět: Citovat

Ja sam!Teď už vím že je to pitomost.Takhle silný luk nedává žádnou možnost mířit a dostřel se nijak podstatně nezvýší.Zážitek z výstřelu se podobá spíše posilovně než lukostřelbě a my co trpíme hexnšusem si to moc nemůžeme dovolit.Ale má to zajímavou průstřelnost. Nakonec jsem nátah snížil na 100 a i to je zbytečně moc.My samouci kráčíme trnitými stezkami. Indický ocelový kaman zakalila a popustila odborná firma na Smíchově. Koukal jsem se na toho Grozera a je to taková nádhera, že jsem se v noci odkopával.Asi začnu šetřit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po říjen 23, 2006 8:19 am    Předmět: Citovat

No a ještě jeden dotaz kdo ti tak silný luk vyrobil?? Neznám v Evropě nikoho kdo by tak silný luk byl schopen vyrobit natož tak natáhnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: so říjen 21, 2006 11:04 am    Předmět: Citovat

850-950 Euro. Podle nátahu a dekorací. Viz jeho stránky www.grozerarchery.com
Adam Karpowicz před rokem nabízel turecký kompozit za 1700 doll (bez dekorací, potažený kůží).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: so říjen 21, 2006 11:04 am    Předmět: Citovat

850-950 Euro. Podle nátahu a dekorací. Viz jeho stránky www.grozerachery.com
Adam Karpowicz před rokem nabízel turecký kompozit za 1700 doll (bez dekorací, potažený kůží).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so říjen 21, 2006 10:34 am    Předmět: Citovat

Nač přijde kompozit od Csaby Grozera?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá říjen 20, 2006 2:16 pm    Předmět: Citovat

dekuji! pro J.K.: přibližně jmenuji. Nejsilnější 155 liber .Terč jsem s ním trefil jenom jednou. Zato vrata za ním několikrát.Prostřelil jsem je a pak ještě jedny na druhém konci stodoly.Po několika výstřelech mě bolel palec(a to mám na něm kůži jak jiný na chodidle) a klepala se mi levá ruka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá říjen 20, 2006 12:59 pm    Předmět: Citovat

Kontakt na p. Hadaše:
K Potoku 112
252 43 Průhonice
Telefon:
02 726 905 05
+420603 253 385
Doporučuji se domluvit telefonicky na termínu schůzky.
Moje motivace k nákupu sklolaminátu byla stejná, mám objednaný kompozit od Csaby Grozera a vyrábím vlastní, ale chtěl jsem střílet hned. Dcera dostala korejce (ze kterého já taky rád střílím, protože na trénink techniky je pro mně slabý luk výhodný) a pak jsem koupil od jiného výrobce krátký jezdecký luk silnější spíš na posilování, ale je to bestie tuhá a bolí mně z něj rameno.
Na závody bych s tím nešel. Já už mám odzávoděno v IPSC, takže když v lukostřelbě někam vyrazím, bude to sváteční událost návratu o 1000 let zpátky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá říjen 20, 2006 12:12 pm    Předmět: Citovat

Hele jak to tak pročítám nejmenuješ se ty nahodou Michal Sodjov ?? Jestli ano tak jak silným lukem jsi kdy střílel??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá říjen 20, 2006 10:58 am    Předmět: Citovat

kde se můžu na toho Hadaše podívat?Nezajímá mě nátahová síla,ale rychlost luku a na to lamináty většinou nestačí.Používám většinou dost těžké šípy z tušalaje,nebo tlustý dřík.Mám nešvar že šíp tlačím k luku a příliš pružné šípy se mi ve vzduchu vlní.A s těžkým šípem je rozdíl mezi luky markantní.Luky pod 50 liber mě vůbec nezajímají a nad 100 je to už zbytečné.S lamináty mám zkušenost ,že dávají tuhost,ale ne rychlost.Navíc bych se styděl,když jdu střílet se Soronem ,nebo Eleazarem. Alespoń tvarově kdyby to sedělo.Potřebuji luk než dodělám nějaký kompozit se kterým budu spokojen cca 60 - 70 liber, jezdecký a aby mi šíp letěl alespoň 40 m vodorovně.Ten korejec má jenom 45 liber,rychlost dobrá(je to karbon),ale je na něm moc vidět že je to moderna. Luky které zatím mám by jakž takž vyhovovaly,ale buť jsou slabé,nebo mají těžká ramena,nebo nejsou jezdecké. Jako kovář luk do 50 liber necítím. Ach bože,kdyby klíh nezrál tak dlouho.Rok to nevydržím!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá říjen 20, 2006 10:44 am    Předmět: Citovat

Tak to je 48 palcový luk a nezdá se mi že by tak krátký luk snesl nátah do 32 palců. tady bych už měl strach že v napojení středu a ramen bude při tak dlouhem nátahu pant a tam praskne. I když na 25 liber tam nebude v ramenech zase tolik dřeva takže to může te´d u 25 vypadat dobře ale jak se v tom profilu udělá silnější (více dřeva) např. 40 liber bude problém. Záleží taky na profilu. Ten co dělám je taky 48" max pro 28 palců nátahu a při nich už má stacking.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá říjen 20, 2006 9:33 am    Předmět: Citovat

Luk je dlouhý cca 122 cm +/-. Ani při nátahu 32" jsem stacking nezaznamenal. Jádro javor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá říjen 20, 2006 8:18 am    Předmět: Citovat

Korejský luk pro dceru za 3 tisíce??? Já dělám jezdecké luky kus za 1 tisic a do toho dávám kvalitní laminát včetně lepidel. Síla luku od 15 - 50 liber na 26". Píšeš hladký nátah to znamená do jaké délky nátahu než začne stacking. Jak je ten luk dlouhý??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt říjen 19, 2006 10:25 pm    Předmět: Citovat

U Vidíma je vždycky důležitá informace kolik za něj chce a ještě důležitější je zjistit kolik za něj chtějí jinde. Rozdíly bývají překvapivé. A ten džentleman z Tyršova vršku z toho nevychází právě lichotivě. Evil or Very Mad
Pro dceru jsem koupil korejský jezdecký luk u Hadašů, jenom slaboučký, 25 lbs, ale už dělají i silnější. Stál něco kolem 3 tis a průběh nátahu bych označil slovem sweet. Jestli tě nějaký takový luk pokouší, tak by se stálo za to, pro srovnání, na ty Hadašovy podívat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt říjen 19, 2006 7:09 pm    Předmět: Citovat

jsem na to zvedav. V létě jsem rozpižlal můj oblíbený longhorn. Vyvařil a vylisoval 10 t lisem a dalo to na 2 luky.I jsem kvůli Eleazarově partičce zkoušel dělat více vrstev tenkých malých plátků(na prd).Tak se dost těším na regulerní podmínky.Taky jsem dnes zkoušel u Vidíma korejský jezdecký luk.Je to karbonový komposit a vypadá dobře,ale má jenom 45 liber a není TRADIČNÍ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt říjen 19, 2006 2:17 pm    Předmět: Citovat

Mysa: To dobře že si k Dickovi zajedeš, protože jsem byl varován, že poštou klidně pošle jako plátek na luk i kusy ze spodní , nebo dokonce boční části rohu, které jsou nevhodné. Nakupování poštou je vždycky zajíc v pytli. Já bych si ty rohy co mi poslali z Highlands taky nevybral. Peter Cua z Filipín má dobré reference, u plátků garantuje že lez získat požadované rozměry, a pokud mám informace tak když něco nevyjde tak pošle zdarma náhradní plátek. Za 4 plátky chce i s poštovným 188 doll a přikládá palečník zdarma.
Cenově ten Dick vypadá lépe, tak jestli uděláš dobrou zkušenost tak to bude záslužné a budiž ti čest, sláva a dík.
Já mám vyzinu od Kremera, cenově je to shodné asi všude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další
Strana 16 z 20

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.