Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kterak šípy štípat

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
renm
Nováček
Nováček


Registrace: 15.7. 2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Hranice

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2008 12:15 pm    Předmět: Re: Kterak šípy štípat Citovat

GeorgeLD napsal:
Opet vas zdravim Smile

Mohli by jste poskytnout par rad na vyrobu driku?


já v modelařině když potřebuji udělat nějakej kulatej dřevěnej nosník udělám následovné:

vemu plech, nebo jakékoliv železo - a do něj vyvrtám díru potřebného průměru - vedle ní pak další tři až čtyři které se od sebe zvětšují dejme tomu o 1 mm. Pak si nachystám dřevěnej hranolek nebo kus větve, klacku a prorážím to těmi otvory a tím se mi to odsekává - pak jen doladím šmirglem nerovnosti. Ale pozor ubíraného materiálu při prorážení otvorem musí být fakt minimum nebo se kulatina může zlomit. Wink
PS: Na prorážení jsem někdy používal i ocelové trubky které jsem na jednom konci zbrousil do ostří...
_________________
www.hobby.nipax.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 9:22 am    Předmět: Citovat

S těmito rozměry je to tak týblo do 120# a výš luku Shocked Pokud máš slabý luk, kup si do něj 8mm borová, nebo smrková týbla...
Bez hrotů je to špatné, ale můžeš si nechat vysoustružit jednoduché terčové, nebo pokud nejsi náročný, lze udělat takové"skoro hroty" z rozklepané železné trubky... Možností je víc.
Jako malý kluk, jsem dělal špičky přímo na dřevě a kousek za ni drážku nožem a ovázal drátkem na dovážení....ale to je opravdu dětské řešení Wink
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ppeta
Nováček
Nováček


Registrace: 20.6. 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 12:58 am    Předmět: Citovat

Máte pravdu, těch dvanáct je přece jenom moc, teď jak to vidim v reálu. Ale zas tak hrozný to neni, ono se to dost zužuje - na 9 mm (tenčí už raději dělat nebudu, vono to dřevo neni zas tak dobrý Wink ), takže vepředu je jenom takovej kyj - ten určitě zúžim, ale zase ne moc, zatim nemam kovový hroty, tak by asi bylo vhodný aby se to tim trochu vyvážilo. Každopádně si s tim ještě trochu pohraju.
_________________
ppeta@jabbim.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 8:46 pm    Předmět: Citovat

Co znamena u teba slovo slabucky luk Question . 12-tky drieky su strasne rury.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ppeta
Nováček
Nováček


Registrace: 20.6. 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 12:04 pm    Předmět: Citovat

Slaboučkej. Ale zatim sem se ještě nedopracoval k hrotům, tak tu hmotu musim nahromadit někde jinde. Ty rozměry sou právě podle těch lískových šípů co mam teď, ty mi připadají tak akorát. Zatim bohužel nemam na čem to zvážit. Musim někde sehnat vhodnou pružinku.
_________________
ppeta@jabbim.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 1:27 am    Předmět: Citovat

A jaký máš luk? 12mm a nakonci 8mm je pořád
slušná tyčka.
Zkus je pak zvážit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ppeta
Nováček
Nováček


Registrace: 20.6. 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 12:49 am    Předmět: Citovat

Jo budu, počítam tak 12 u hrotu a 8 na konci. Těch 14 je rezerva, protože sem to strouhal dost hrubým hoblíkem. Na konečnou úpravu sem si až dneska vyrobil luxusní hoblíček, zejtra ho zapřáhnu.
_________________
ppeta@jabbim.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 12:02 am    Předmět: Citovat

Doufám, že ty 14mm tyčky ještě budeš zužovat.
Těch 14mm je tak na 150# luk Shocked .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ppeta
Nováček
Nováček


Registrace: 20.6. 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2008 2:03 pm    Předmět: Citovat

Moje zkušenost se štípáním: Z loňský zimy mam doma hromadu naštípaných metrových smrkových špalků. Sou naskládaný do hranice normálně venku na dešti, takže to trochu popraskalo - právě podle těch prasklin se to docela dobře štípe sekyrou. Udělal sem z toho takovou laťku asi 2x2 cm a ohobloval v ruce hoblíkem - vyrobil sem si měrku z tenkýho prkýnka tvrdýho dřeva, do kterýho sem vyvrtal otvor 14 mm - tou kontroluju, abych to nezhobloval moc. Mam z toho pěknej polotovar, tyčku 14x1000 mm, na šíp se zatim nedostalo. Rozhodně bude výsledek mnohem lepší než má první sada šípů z lískových prutů - s těma mam problém trefit 60 cm terč z 25 m jak sou křivý Very Happy
Takže tudy cesta vede - suchý dříví se dá štípat docela dobře, a jeho větší spotřeba mě nikterak netrápí, stejně je to na zátop. Jenom by to chtělo ňák vychytat to hoblování, moje metoda je dost časově náročná.
_________________
ppeta@jabbim.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2008 7:19 pm    Předmět: Citovat

Eone, neštípe se náhodou čerstvé dřevo líp než dřevo vyschlé?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 3:47 pm    Předmět: Citovat

Dve tradičné cesty čo poznám : štiepané (na to treba práve to vyzreté drevo ,kvalitu lebo zelené alebo rýchlo vysušené sa nedá štiepať na drobno ) a dobré prútové šípy sú z tenkých svíbov ,stači narezať nechať ich len tak pár týždňov vonka v tieni , potom odkôrovať,vyrovnať,zatrieť a dosušiť . thumbright ,sú perfektné .
Návrat nahoru
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 9:26 am    Předmět: Re: Kterak šípy štípat Citovat

Dělám topolové dříky a to tak, že si nechám fošnu nařezat na hranoly a potom je ohobluji do kulata. Využiješ tak více dřeva....
Štípání jde taky, ale je potřeba mít dobré dřevo a dost toho přijde vniveč.
Po ohoblování to vezmu smirkem, který mám nalepený na špalíku, do kterého je udělaná drážka....
Ale většinu šípů dělám z kupovaných tyček.....
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
George
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 1:34 am    Předmět: Kterak šípy štípat Citovat

Opet vas zdravim Smile

Nasel jsem na internetu par informaci o vlastni vyrobe sipu, ale bohuzel jsem nikde nenasel nic o vyrobe primo driku. Navic, podivam-li se do historie na nutnou ohromnou spotrebu sipu behem valek, neni mi jasna jedna vec: jakym zpusobem lze efektivne vyrabet kulate driky. Tedy, napada mne, ze by se daly pouzit nejake vetvicky, popripade sipy primo nastipat z kmene a pote zakulatit nozikem. Mohli by jste poskytnout par rad na vyrobu driku?

Dekuji mnohokrat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.