Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kassai versus Grozer
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 10:10 pm    Předmět: Citovat

Nic ve zlém, ale UTFG ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bors..
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2008
Příspěvky: 36
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 10:04 pm    Předmět: .. Citovat

měl bych dotaz. ten grain to je nějaký druh jednotky hmotnosti nebo co? 9 grain znamená co?
_________________
S.T.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 1:03 pm    Předmět: Citovat

Chlape..... Luk s nátahem 500 liber který bude mít šíp 9 grains na libru bude mít zase jeden výsledek (rychlost) který budeš moci porovnat. Proto se těch 9 grain dává aby nevznikly dohady. Když dám lehčí šíp bude to rychlejší a pak nemůžu nic porovnat vůči ostatním. proto i když budeš mít 70 liberní jezdecký luk (tak aby se ti ty "uši" efektivněji zapojily) zase se musí do toho dát těžký šíp 9 grain na libru. Což bude tak maximálně 5-7 ftps. Protože ty těžké konce které jsou na koncích víc neudělají.

Lehkými šípy z jezdeckých luků klidně střílej ale hlavně to nepiš výrobci až ti to prdne.

Jasně jezdecké luky od výrobců kteří jsou uvedeni stříleji stejně né li hůře než udělaný celodřevěný longbow. Nad čím stále polemizuješ?? Výsledky máš jasný...vím kolik střílí celodřevo a vím kolik stříli jezdecký a vidím to.

Ale zase tě uklidním SALUKI pokud ti to něco říká tak jeho jeden model jezdeckého luku střílí tuším 210 - 213 ftps z 9 grains na libru. cena 800 dolarů a to je výsledek nějaké 50 liberky. takže určitě existují jezdecké luky které jsou extra rychlé a jsou to sklolamináty.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oupi
Nováček
Nováček


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 39
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 12:09 pm    Předmět: Citovat

Špatně jste mě pochopil. Psal jsem že laminát pro začátečníka nebude nic extra proti olympijskému luku. Tím je myšleno, že srovnávat laminátový luk pro začátečníky s olympijským lukem je blbost.

Jediným kvalitativním prvkem luku je rychlost? Takže třeba luk s nátahem 500lb je super? Jinak v tomto směru jasně vyhrávají jezdecké luky, neboť s nimi lze střílet lehčími šípy.

Navíc jsem nepsal nic o kvalitativním prvku, ale o stejné kvalitativní úrovni, což je dost podstatný rozdíl. Na základě testu 40lb luku z laminátu vynést soud, že jezdecké luky střílí hůře než celodřevo je s prominutím, pitomost. Už jsem to psal níže: Siahy potřebují alespoň 70lb, což Vámi uvedené luky nesplňují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 9:53 am    Předmět: Citovat

A co mám tím kvalitativním prvkem u luku chápat???? Jedním kvalitativním prvkem je snad rychlost. Vyšší rychlost menší balistická křivka
Laminát u všech luků je naprosto stejný Boo Tuff a je jedno jestli to je luk pro začátečníky nebo pro olympijské střelce. pak už je jen rozdíl v jádru a křivce ramen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oupi
Nováček
Nováček


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 39
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 6:28 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval: Já reagoval právě na Váš názor, že jezdecké luky nejsou nic extra. Laminát pro začátečníky taky nebude nic extra proti olympijskému luku. Ale nikoho by ani nenapadlo to srovnávat. Já chtěl svým příspěvkem říci, že musíte srovnávat věci stejné kvalitativní úrovně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 5:39 pm    Předmět: Citovat

Pro doplnění:
Já jsem před 4 lety naměřil u Grozera 161 fps s 30 lb Asyřanem při nátahu 30 " a šípem 478 gr.

Zase ukazuje, že ty Hwarangy jsou výborná volba.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 5:34 pm    Předmět: Citovat

Já jsem tady pouze přepsal současnou realitu v jezdeckých lucích vyčtenou z odborného časopisu s tím porovnáním, že jakýkoliv současně vyrobený kompozit ve formě sklolaminát atd. má takové a takové výsledky.
To, že konstatuji že současně prodávané horsbow nejsou ve skutečnosti nic extra a že současně (v této době) dobře udělaný celodřevěný LB dosáhne stejných nebo lepších parametrů je můj názor.

Takže v žádném případě se tady nedotýkám tématiký nějakých jiných dalo by se říci extra a v původní podobě (materiál) vyrobenými horsebow. Protože toto vše jsou pro 99% lidí pouze nedosažitelné věci. Nevím tedy jestli někdo tady v ČR vůbec takový luk má. Je to jako bavit se o Porsche, vlastnit trabant s karoserii Porsche a vyprávět jak to jeho je rychlé když to vypadá jako porsche. Takže bavíme se o dosažitelném a to je i asi cílem toho článku.
Protože si matně vzpomínám jaká tady panovala euforie s lukem Hwarang.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 5:03 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav je trochu OT. Ten vstup bych nejspíše zařadil do vlákna Kassai vs.Grozer.
Je to nějaké nedorozumění. Laminátové napodobeniny NEJSOU asijské kompozity. Jenom je tvarově napodobují.
Povšimněte si na Oupiho odkazu na A. Karpowicze , že s kompozitem a lehkým šípem dosahuje výstřelové rychlosti přez 300 fps.
On samozřejmě terčový, nebo válečný luk takové rychlosti nedosáhne, protože tam je důležitá i stabilita při výstřelu, ale i tak to bývalo hodně přez 200.
Prosím nesrovnávat s kompozity od Grozera, protože ten kompozit neumí udělat. Kdyby dělal 150 liberní kompozit, tak bude mít ramena jak slalomářské pádlo Laughing
Srovnávat přírodní kompozit s laminátovým modelem je jako udělat tank z papundeklu a divit se, že ho prostřelíš vzduchovkou Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oupi
Nováček
Nováček


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 39
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 12:31 pm    Předmět: Citovat

Srovnávat jezdecké luky z moderních materiálů s celodřevěnými je dle mě, s prominutím, hovadina. Nepletu-li se, tak je všeobecně známé, že reflexy se siahy potřebují nátah min. 70lb, aby siahy byly funkční. Tudíž vzít naměřené hodnoty 40lb. luků je nesmysl. Další hloupostí je už samotné srovnání moderních materiálů s dřevem. Z toho, co jsem četl, jsem pochopil, že zatím nebyl vyroben jezdecký luk z moderních materiálů, který by konkuroval kompozitům z materiálů přírodních. Daleko lepší srovnání je podle mě na stránkách ATARNu od Adama Karpowicse
http://www.atarn.org/islamic/akarpowicz/turkish_bow_tests.htm

Z tohoto článku jasně vyplývá, že hodnoty jezdeckých kompozitů budou o něco málo vyšší, než hodnoty LB. Předně bych ale viděl výhodu v možnosti střelby daleko lehčím šípem, což dokládá test střelby ze 125lb. luku 203gr (přibližně 13,1g) šípem, což je u stejně silného LB nemyslitelné (pokud platí poučka, že šíp musí mít 9gr/lb).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 11:55 am    Předmět: Citovat

No právě. Tady je jasně ukázáno že tyto luky v tom pojetí které je v současné době k dispozici nejsou žádný zázrak. Protože většina lidí se domnívá, že tyto luky jsou extremně rychlé (přitom dosahují rychlosti nepříliš dobře udělaného celodřeva) a střílí minimálně 1 km daleko. Jak píšeš celodřevěný dobře udělaný luk střílí srovnatelně - spíše lépe než tyto luky. Osobní názor. Také si povšimni že některé měli při testu fast Flight. Kdyby to měřili z Dacronem tak zase to je někde jinde. Co je ale dobré je to, že je tady ukázáno, že každý výrobce má jiné značení nátahových hodnot. někteří to píší na 28" jiní jinak a to je pro začátečníka také malé vodítko při výběru luku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 11:32 am    Předmět: Citovat

Zaujímavé. Celkom bežné hodnoty rýchlosti aj dostrelu. Toto dosiahnem slušným agátovým plochým lukom, rovný dizajn a ešte bude presnejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 9:19 am    Předmět: Citovat

V německém odborném časopise Traditionell Bogenschiessen vyšel obsáhlý článek o moderních jezdeckých lucích. Vzhledem k tomu, že většina střelců tady tíhne k tomuto typu luku určitě je bude zajímat následující. Podotýkám obsah článku je výsledek několika lidi kteří přispěli autorovi. Je to celkem zajimavé srovnání několika luků od různých výrobců.
Test byl uskutečněn se šípem Gamegetter II, 1816, délka 30“, 4“ kormidla, váha 25 gramů. Luk se natahoval vždy na 30 palců.

Turecký jezdecký luk (TRH) výrobce Grozer
Délka luku 124 cm
Vyznačená síla luku : 35 liber
Měřená síla luku:
28“ – 34 lb
30“- 39 lb
32“ 43 lb
Maximální délka nátahu: 34“
Rychlost šípu : 159,5 fps
Naměřený dostřel: 163 m

Korejský jezdecký luk Hwarang Bow – výrobce Myong-won Park
Délka luku 118 cm
tětiva Fast Flight
Vyznačená síla luku : 40 liber
Měřená síla luku:
28“ – 34 lb
30“- 39 lb
32“ 45 lb
Maximální délka nátahu: 34“
Rychlost šípu: 169 fps
Naměřený dostřel: 170 m


Osmanský luk od Gyula Kovács
Délka luku 124 cm
Vyznačená síla luku : 32 liber
Měřená síla luku:
28“ – 32 lb
30“- 37 lb
Maximální délka nátahu: 31“
Rychlost šípu : 154 fps
Naměřený dostřel: 158 m

Falcon 3 od Lajos Kassai
Délka luku 130 cm
tětiva Fast Flight
Vyznačená síla luku : 35 liber
Měřená síla luku:
28“ – 31 lb
30“- 35 lb
Maximální délka nátahu: 31“
Rychlost šípu : 158 fps
Naměřený dostřel: 153 m



Korejský jezdecký luk WIND Traditional Fighter
Délka luku 119 cm
tětiva Fast Flight
Vyznačená síla luku : 35 liber
Měřená síla luku:
28“ – 33 lb
30“- 39 lb
32“ 46 lb
Maximální délka nátahu: 34“
Rychlost šípu : 165,4 fps
Naměřený dostřel: 167 m


Hunský jezdecký luk EXTRA I od Csaba Grozer

Délka luku 137,5 cm
Vyznačená síla luku : 33 liber
Měřená síla luku:
28“ – 40 lb
30“- 47 lb
Maximální délka nátahu: 31“
Rychlost šípu : 166 fps
Naměřený dostřel: 170 m


Posudek si udělejte sami
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.