Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vyroba klasicke spinovacky s rucickou (ne budikem)
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 6:33 pm    Předmět: Citovat

Originalni spicaty hrot neni pro spinovacku vhody, tak jsem koupil sadu 20 hrotu za 200Kc s DPH.

PS: Ja pouziju jen jeden , plochych je 8 , takze vam mohu nejaky prenechat.


_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 3:02 pm    Předmět: Citovat

Zhruba tak. Já si zastřeluji šíp na visící provázek. Až je dokonalý, ostatní kopíruji. Spinovačka mi jenom šetří čas, abych nemusel zastřelovat každý šíp. Mám na ní jediný údaj- svojí tvrdost pro stávající luk na plnou délku šípu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2008 3:11 pm    Předmět: Citovat

Mysa to vystihl přesně. Když si dělám šípy pro svůj konkrétní luk tak mě nějaké tabulky vůbec nemusí zajímat. Místo spinovačky se dá použít třeba "bota" Smile uvázaná na dříku za tkaničku. Položit dřík na dvě podpěry a vymyslet měření průhybu (třeba pomocí pravítka). Potom si sehnat několik tvrdostí násad udělat šípy bez olepu a jít střílet. Ten šíp, který létá nejlépe si změříte průhyb a podle něho si doděláte zbytek sady. Důležité je, aby jste tu vaši spinovačku měly vždy stejně vyladěnou na nová měření v budoucnu až vám zas dojdou šípy. Dostanete hodnotu průhybu, která nikomu jinému nic neřekne, ale pro vás je to výhra při měření na vašem aparátku.
Dost se taky zapomíná na fakt, že ani nejlépe vyladěné šípy a luk nejsou nic platné pokud technika vypouštění je v háji. Tak konec teoretizování a HYBAJ STŘÍLET. Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2008 12:25 pm    Předmět: Citovat

obecně platí názor, že u šípů pro luky nad 90 liber už spin není tak důležitý.
Ostatně se kloním k tomu, že takto silné luky nejsou ani vhodné pro terčovou střelbu.
V praxi jsem si ověřil, že vybrat si dřevěné dříky v obchodě podle nátahové síly luku a své délky nátahu nestačí, takže jsem si vytvořil metodu, jak spine přizpůsobit svým potřebám.
Výroba nějaké normované spinovačky s kalibrovaným číselníkem a standartní roztečí opěrek na šíp má smysl tehdy, pokud se chystáš obchodovat s dříky a zákazník ti řekne: mám takovýhle luk, takovouhle tětivu z tolika vláken tohodle materiálu, používám šípy této hmotnosti a luk s nimi má takovouhle výstřelovou ryhlost. Střílím tímto způsobem, s takhle těžkými hroty a tímto typem opeření, na takovouto vzdálenost.........Jinak je to údaj orientační a všechny tyto údaje mají vliv na lukostřelecký paradox i na to, v jaké vzdálenosti od střelce se šíp zklidní- ověřeno empiricky. Obrovský vliv má i tvar dříku.
Takže já si šípy vyrábím na míru k luku, ke kterému jsou určeny a co možná nejpřesněji.
Taky je důležité před měřením spinu mít šíp naprosto rovný, jinak ti spinovačka ukáže pitomost
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 9:40 pm    Předmět: Citovat

Vzorec na 250lb je pro konstrukci SPINOCACKY s jednim zavazim k nicemu.

Jedna se o to ze pruves musi byt v rozumnych mezich - mnozstvi aplikovane enerige sily musi sedet ke driku, 2Lb zavazi ma probem pri Lb mene nez 26 a vice nez 90. Je bud moc tezke nebo moc lehke.

Klasicky se to resi tak ze se na damske sipy okolo 20Lb pouziva tenci drevo a jen 1LB zavazi.

Mozna by nam Mysa rekl, jak se to tradicne resi u driku pres 90Lb , ??? , 4Lb zavazi ???

-------------------------------------------------------------------

Kdyz jsem byl v Listopadu 2208 v UK, stavil jsem se cestou na lestite v Quirks http://www.quicks.com/, ta Londyska pobocka je neco jako Vidimova Tyrsovka.

Pokecal jsem z majitelem v obchodu a byl jsem pozvan si prohledou zazami klubu. Na rozdil od sportovni orinetance Trysovky, Lodinane jsou vice tradicni.

Vzadu v klubovne byl maly stolek a na nem PANI SPINOVACKA.

Kdyz jsem rekl WOW, majitel si posteskl, takove se uz nedelaji.

Jednalo sa o spickovy model s rucickou z roku 1999, mnerici cast rucicky byla integorana do stredu, mnerizi rucicka s cromovane kalene ocely , scale 1:20. Menitelne rozcece , 3 zavazi, vymenitelne stupnice na kazde verzi 5 hodnot.

--------------------------------------------------------------------

Takze to vypada, ze vyrobci spinovacek v dobe kdy jeste nebyli v mode budiky a tabulky, proste udelaly vice stupnic:

Strelce, vyber si !

---------------------------------------------------------------------

Mimochodem na rurickove SPINOVACE staci zapsat uhel, je to stene jako kdyz zapiste palce na budiku Rolling Eyes
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 9:13 pm    Předmět: Citovat

Ogen napsal:
Týmto som sa zaoberal tiež, i tabuľku mám trochu rozsiahlejšiu (vďaka knižke od J.Kejvala) až na 250lbs (to už v knižke nebolo Wink ), ale nerieši to, ako sa k tomu došlo. Predpokladám, že vzorce na vzperu, ale praktická výroba ma viacej zamestnávala a zamestnává Rolling Eyes .

Vlastne zadrhol som sa na neschopnosti zohnať hodnoty pre rôzne druhy dreva a experimentovať na to zatiaľ nie je čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 9:09 pm    Předmět: Citovat

Týmto som sa zaoberal tiež, i tabuľku mám trochu rozsiahlejšiu (vďaka knižke od J.Kejvala) až na 250lbs (to už v knižke nebolo Wink ), ale nerieši to, ako sa k tomu došlo. Predpokladám, že vzorce na vzperu, ale praktická výroba ma viacej zamestnávala a zamestnává Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 7:28 pm    Předmět: Citovat

Tabulky jsou jen tabulky, ty znám. Mě zajímá, jak se k nim došlo.
Jestě k tomu tvému DYNE. Statická rychlokamera by úplně stačila. Jde o to vidět dráhu končíku mezi nátahem a opěrkou, a víš všechno, pro jakýkoliv typ luku.
Přemýšlel jsem, jestli by to nešlo vyfotit:
odrazový proužek na končík, nasvítit, zvolit dlouhou expozici snímku a ve tmě vystřelit, zabrat zespodu nebo svrchu. Při vhodné citlivosti by se na snímku mohla objevit světelná stopa - taková jako sinusovka a to by úplně stačilo, bylo by vyladěné raz dva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 6:30 pm    Předmět: Citovat

Prima univerzalni vazba mezi lukovim Lb NATAH na sipovim Lb SINNE por vsechny druhy luku tam neni !!!

U urciteho typu luku s urcitou tetivou muzeme, ale vysledovat experimentalne nejakou zavislost (strilenim nebo jinejma expeirmentama), t.j. na papire rozumny rozsah ve ktrem se bude sip chovat v luku "nejlepe"

Kdyz si najdes nejake Easton tabuly nebo skusis rovnou

Easton arrow selection bude ti to vic jasne.

Musime mit na pameti, ty tabulky se v realu berou trochu s reservou, slouzi hlavne k tomu aby sis u komrenich sipu mohl vyzkouset par jednolivych kousku s tvim konktrenim lukem, nez si koupis drahe sady po 12.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 3:47 pm    Předmět: Citovat

jen pro doplnění. porovnal jsem hodnoty oné tabulky s daty z mého prográmku pro hodnotu f*t=1,13 a takhle to vypadá:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 1:55 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Spine je průhyb v palcích a ten průhyb je přiřazen pro libry luku.

Myslím, že jsem toho už dost nastudoval, ale pořád se nestačím divit.
a) na základě čeho je spin přiřazen k tahu luku? Na těch stránkách www.kaltokri.de žádný vzorec není, to je jenom trojčlenka. Kdo to vymyslel?
b) např. v té tabulce je pro spine 0,623 (můj šíp 1916) udaná hodnota cca 41,5 lbs (já mám ale luk 34 lbs - to je rozdíl málem 25%). Naopak těm 34 librám z tabulky odpovídá spine 0,765 palců, tedy o 0,142 víc než mám já a ne těch 0,020 za které jsem se včera tady kousek vpředu přimlouval, že jako nevadí
c) a to si myslím, že to mám docela (po té společné kalvárii) vyladěné
d) samozřejmě délka nátahu atd. ale to nemůže dělat tak stršlivý rozdíl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 1:32 pm    Předmět: Citovat

Dik Jardo, fakt peknej uklep, samo luk se mneri na 28" Rolling Eyes
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 1:28 pm    Předmět: Citovat

1. Ano Jardo, a o tom to cele je:

"průhyb není dynamická vlastnost", je to syntetycka nahrazka kterou lze jendouse a levne zmerit, je to parametr driku, ktery ty dynamicke vlasnoti do urcite miry (nekdy s dost velkou rezervou) popisuje.

Pokud be nekdo sestrojil pruhybovou SPINOVACku sprecnosti pruhybu 0.00001mm, stejen mu to nerekne o moc vic dynamickych vlasnotech sipu.

2. Easton a podone sipy jsou opakovatene tovarne vyrobene sipy, na ty se pouzivaji tabulky s vice paramtery, jedna s kolonek je napriklad druh luku. Protoze driky se vyrabi opakovatelnou metodou, muzou se dynamicke vlastnosti sipu popsat i jako vyrobni parametr (matrerial, tlouska, primer) , vysledek bude stejny.

U drevenych (prirodnich) driku vsak musime neco zmerit, treba to pruhybove SPINE
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 10:58 am    Předmět: Citovat

Šípy se spinují při zatížení na 26 palcových podpěrách ale výsledek spine je pro 28 palcový šíp. Spine je průhyb v palcích a ten průhyb je přiřazen pro libry luku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 9:46 am    Předmět: Citovat

Fakt je to s tím spajnem trochu nepřehledné. Jednou jsou podpěry 26, a jindy 28 palců. Jednou se tam pověsí 2 libry a jindy zase o něco míň. Easton říká, že je spajn třeba 0,623 palce, a tady zase povídáte, že se měří v librách. (Jakých lukových librách proboha? a proč?)
Jinak Orange spajn - průhyb není dynamická vlastnost, dynamický spajn sice existuje, ale jen při výstřelu a ten stejně nezměříš ani Kinexem Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 10:20 pm    Předmět: Citovat

Dnes jsem si koupil do sve nove spinovacky inovovany podel 2008 cifernikoveho uchykometru 0-25mm od firmy Ceske firmy KINEX

Novy model prekvapil hned v nekolika ohledech:

- Jdena se o model s prubeznym mnerenim, takze rozsah konci u meho na 26,3mm, to umozi mnerit sipy i pod hodnotou 26lb , t.j. 1"

- Novy odel ma posuvny cifernik, take jej lze znadno vynulovat a odpada nutnost kalibrace (dalsich 400Kc) nebo prepocitavani, pro Spinovacku je kalibrace zbytecny luksus

- Novy model ma ousko pro snazssi montaz

- Cena je vskutku Ceska 636Kc s DPH (po 5% sleve za hotovost)




_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 9:57 pm    Předmět: Citovat

SPINE je zastarale, at zije DYNE !!!

DYNE - prime multi rozmnerove menreni sipu

V dnesnim pretechnizovanem svete by bylo jiz mozne sestrojit stroj na prime mnereni charakteristik sipu s vysledkama kratce po vystrelu.

Zaklad stroje by tvorila nova generace 2 vysokorychchlostnich kamer s prevnym navadenim na sip s vyhodnocovanim rychlosti vystrelu, pruhybu sipu a kde se sip srovnal. Vse z rychle primo z pocitace.

Navic by slo mnerit stability kmitu sipu i tetivy po vystrelu.

Utopie, ne blizka budocnost vybavy spickovych zavodniku. Dnes se pouzivaji jen staticke vysokorychlostni kamery a notebok.

Cena by byla vskutku lidova, asi tak $250 000 Slovy: Dveste padesat tisic US dolaru

------------------------------------------------

No a ted vazne, jak popsat dynamicke vlasnoti sipu s pomoci jednoducheho postupu a jedne hodnoty - SPINE ?

Zakladni myslenak SPINE je aplikovat na drik sipu urcite mnozstvi staticke energie a zmerit jak to na drik sipu pusobi.

Treba dat zdrik na dve podpery vzdalene od sebe na skoro delku driku a uprostred jej zatizit zavazim o definovane vaze. Sip se prohne , my zmnerime ten pruhyb a to bude zaklad hodnoty spine.

Jeden z nejpouzivanejsich vzorcu je:

Vzdalenost je 26" (palcu) , zavazi je 2lb (libry, asi 0,907Kg)
Pruhyb se menri v palcich a SPINE se pocita = pruhyb v palcich /26 = SPINE v lukovych LB

Jednoduche a proste !?, ze je SPINE v lukovych LB neznamena ze sip s SPINE 37, bude letat idealne z meho jezedeckeho luku 37lb,
ale ta hodnota bude natolik blizko ze budu shopny vybrat zdriky okolo tohoto rozmezi a vybrat tu nejvhodensi hodnotu pro muj luk, aby se mi dalsi sipi delaly snaze.

Co je tedy spinovacka ?

Je to menrici nastroj jenz mi umozuje snadneji zmerit SPINE podle principu popsanem vyse.

Pro samotne mnereni potrebujeme mneridlo, sip se prohne v rozsahu 0 - 30 mm, to neni moc a prime mnereni nam da pouzitelne rozliseni jen asi 0.5mm, s chybou 0.5mm

Aby jsem mohly mnerit s vetsim pohodlim , potrebujeme namerenou hodnotu zjemnit (SCALE), toho lze dosahou dvema zakladnim postupama:

- principem paky , ten se pouziva u uhlovych (rucicikovych) mneraku
- principem prevodu , ten se pouziva u cifernikovych mneraku

U spinovacky s rucickou merici cast ma rekneme 2", zobrazovaci 20" , to znamena ze ted muzene ma stupnicy videt hodnoty s rozlisenim desetkrat vetsim, t.j. 0,05 mm

U spinovacky s ciferikem se pohyb prenasi prevodem na rucicky budiku opet ve srovnatelne zvetsene presnoti.

Oba principy jsou si rovne, je mozne sestrojit i pakovy mnerak se stejnou presnoti jako cifernikovy.

Proc tedy davaji lide predost cifernikum, protoze je to profesionalne vyrobena levna mnerici jednotka (na CNC stroji), dosahnout srovnatelne presnoti u pakoveho mechanizmu znamena pri jeho vyrobe pouzit presnost, kterou nelze v podminkach domaci dilny dosahnout !!!

Diskuze udavaji chybu u domaci pakove spinovacky +/- 2LB !
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 8:02 pm    Předmět: Citovat

Nez zabredenem do flame (nekoncicich diskuzi) o tom zda je SPINOvacka nutna a tak, mala rekapitulate co je SPINE, proc je dobre mit relative presnou spinovacku s opakovatelnym mnerenim.

Trosku ze siroka a zjednodusene:

Luk je zdroj energie pro sip, kde energie je prenasena pres tetivu ve formne vektoru jenz udava zakladni smer letu sipu. Energie se kterou je luk navrzen/vyroben se mneri v LB (librach) pri natahu 26" (palcu)

Drik sipu zakladni marametry, dve zakladni staticke hodnoty prumner a delku, dve dynamicke hosnoty ohebnost a pruhyb

Staticke hodnoty jsou jasne, u sipu se mneri delka v palcich napr. 32" a prumner ve zlomcich palce napr. 5/16 nebo 11/32

Dynamicke parametry jsou z jineho testa:

Ohebnost - mnekkost, absortablity nebo pododny nazev je schopnost sipu pohltit, akumulovat a predat energii z luku (tetivy). Po aplikaci enerige se sip deformuje a enregie v nem jede jako vlna. Spravne sladeni ohebnosni sipu zvysuje efektivitu luku a zabranuje zpetnym razum.

Pruhyb - je parametr popisujici vlastnost sipu deformovat se - ohnout v rovine tetivy pri vystrelu. U sysntetyckuch sipu je pruhyb steny ve vsech 360s, u dreva existuje jedna nejlespi osa. Pruhyb je dulezity u luku bez streleckeho okna , umoznuje sipu obkrouzit madlo.

Sip po vystrelu dela vlnu, za nejakou vzdalenost se srovna (ccca 5m) a leti vice mene rovne po balistcke krivce.

Vyber driku je dulezity, ale ne jediny sipu. Muzeme dosahnou vetsiho pruhybu tim ze na konec sipu dale tezsi hrot, ten bude branit vlne jit po sipu a ten se vice prohne, tezsi hrot take bude vytahovat sip a ten se drive srovna.

Take je mozne v urcitem rozmezi prispusobit luk sipum, vyberem tetivy, prednapetim tetivy, ulozenim luzka sipu.

SPINE je synteticky a staticky parametr jen nam ma pomoci popsat dynamicke vlastoti sipu jenim jednoduchym paramentrem.

Protoze je SPINE staticky parametr nemuze plne nahradit (hlavne u drevenych sipu) prakricky realny test vystrelem.

PS: Muzeme take rici ze SPINE je i marketingovy nastroj pro dobry prodej tovarnich sipu.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 7:30 pm    Předmět: Citovat

Jardo , To jsem presne delal pri v te spinovace s dvema pravitkam s presnoti na 0,5 mm.

Pri teto metode je prolem s tim ze tycka je kulata a tak se resnost jeste zmensuje.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 3:26 pm    Předmět: Citovat

To co jsem měl na mysli se trochu blíží tomu, co říká Petr Julina. Vybodněte se na měřáky co měří setiny a tisíciny mm. Úplně vyhovuje, když se ten průvěs zhlídne proti nějakému pravítku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 1:59 pm    Předmět: Citovat

Jarda ma pravdu v tom, ze je vice formuli na mnereni spine u sipu:

"Some formulas use 26 inch centers, some use 28 inch centers. Some formulas use 1.94 lbs. of weight and some use 2.0 lbs. of weight."

Ja budu pouzivat system s menremin na 26" / 2lb

Tady je idea prevodni tabluky pri pouziiti mm

http://www.kaltokri.de/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=8
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 1:46 pm    Předmět: Citovat

Pro Joshe

Je to uplne jedno zda ti mnerak ukaze in nebo mm, porad musis pouzit tabluku abys dostal LB.

Ptal jsem se dnes v Kinexu na i mnerak hlouby, ale rikaj ze ta jejich konstukce nema rada zatez.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 1:41 pm    Předmět: Citovat

Kdepak, zadny specialni se v navodech na samo domo vyrobu nepouziva (u tech pro pro valstni potrebu), normalni 1in nebo 25mm, ja svuj mnerak uz mam inovovany model od Ceskeho KINEXu, poslu fota a link na ideu s prevodni tabulkou.

Kdyz projdete diskuze zjistite, ze se schoduji v tom, ze pro sebe clovek nepotrebuje vedet spine v LB (pouziva se primo ta hodnota z mneraku), staci mu totiz hlavne vedet:

- v tomdle rozsahu to z meho aktulani(ho|nich) luku leta dobre
- tydle sipy jsou si nejvice podobne

Urcita vetsi presnost je nutna spise v relativnim pomeru, jak se zmenil spine u sipu, kdyz jsem ho nalakoval a tak.

ANO, stacilo by mnerit s presnoti 0,1mm, ale takove mneraky nejsou standartne (za rozumnou cenu) u nas dostupne.

Mnoho lidi slo do cifernikoveho mneraku hlavne z duvodu jednodussi konstrucke takove spinovacky v domacich podminkach a USA navic jeste take proto ze tyto mneraky jsou tam velice levne, neskalibrovany 1in stoji od 8 do 15 US$
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr julina
Nováček
Nováček


Registrace: 24.7. 2006
Příspěvky: 63
Bydliště: doubrava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 1:23 pm    Předmět: Citovat

lidi,vždyť vy prosím vás z té lukostřelby děláte nějakou nanotechnologii,nebo NASA,nebo vědu do třetího tisíciletí,pochybuju že by nějaký pralid,indián nebo robin hood se tak objebával se spinovačkama,dyť by byl dávno po smrti než by to vše dal do kupy,chytím za konce,zkusím trochu mezi prsty ohnout a je.pokud se to moc prohne tak jde do peca a je to.Pak by sme taky mohli např. laserově ostřit hroty,posílat k psychoanalytikovi zmoklé luky a zaobírat se duševními pochody šlechtěného krocana,jehož jediný cíl je mít co nejlepší pera na letky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 1:19 pm    Předmět: Citovat

Existuje digitální měřič hloubky dezénu HUS202, který má mít dle katalogu přesnost 0,01 mm a výsledky lze znázornit i v palcích. Cena cca 800 Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 1:10 pm    Předmět: Citovat

Vždyť já nemluvím o libře. Jedna libra ze dvou je chyba 50%. Půl mm je přeci 0,020 palce. Takže jestli naměřím, že mám spajn např. 0,525 nebo 0,545 je při všech těch proměnlivostech OK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 12:56 pm    Předmět: Citovat

No na tři platná určitě ne. Ale +- 1 libra je rozdíl.. podstatný rozdíl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 12:17 pm    Předmět: Citovat

Je třeba vyjít z toho, jestli je vůbec potřeba (vzhledem k rozptylu všech ostatních hodnot), měřit spajn na tři platná místa, jak to dělají firmy. Jsem přesvědčen, že jestli se při měření vejdu asi tak do půl milimetru, tak je to chyba někde kolem 3% a to je přenost až nad hlavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 9:32 am    Předmět: Citovat

Jenže na to aby jsi se vtom budíku mohl vyznat tak potřebuješ speciální. A ten z běžného neuděláš. Když použiješ běžně k dostání tak se z toho odčítání zblázníš. nakonec budeš muset udělat několik desítek zkoušek než se dostaneš do správného spine. Raději si to kup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2008 11:07 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem prosel fora za posledni dva roky a vypada to , ze vyroba presnejsi spinovacky v domacich podminkach opravdu vyzaduje pouzit budik Crying or Very sad

Trochu dalsi inspirace:










_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.