Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Materiál pro výrobu luku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 74, 75, 76  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 7:57 pm    Předmět: Citovat

Vidis . To je to co by si mohol poslat a je to aj nenarocne na postovu vahu - perie exotickych vtakov , plne farieb ! Pre nas su zaujimave letky z kridel a chvostove pera - teda pokial nie su ako pav Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 7:56 pm    Předmět: Citovat

Ha, myslel som, že je to tvoj do kompozitu. Pílku mám a prídem lebo u nás som ho skoro vyhubil. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 7:53 pm    Předmět: Citovat

V amerike , je to stiahnute odniekial. V kazdom pripade vsak aj tu mam podobne. Laughing Urob si cas , pilku mam Wink
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chevrolet
Nováček
Nováček


Registrace: 30.1. 2009
Příspěvky: 6
Bydliště: Port Glaud - Seychelles

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 7:51 pm    Předmět: Citovat

vladik napsal:
chevy, a z coho budes robit sipy? ake pierka pouzijes? Very Happy
mate tam nejakych vhodnych operencov...
vela zdaru pri vyrobe luku...,

Předbíháš! Šípy vč. opeření přijde jako následující dotaz….nicméně co se týče opeřenců těch je tu dostatek. O vhodnosti použití ovšem netuším vůbec nic. Poraď, chceš-li?!?
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 7:47 pm    Předmět: Citovat

Exoti nemajú výrazné letokruhy, pretože je tam stále leto. Very Happy
Jas, ten agát na fotke rezu je luxusný. Kde to rástlo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 5:59 pm    Předmět: Citovat

Pri europskych drevach je dolezite , aby si na vonkajsej strane luku mal pokial je to mozne neporusenu liniu letokruhov , ak robis luk z nastiepaneho dreva kmena . Ak robis z dosky , tak je potom dobre mat dosku s co narovnejsimi liniami letokruhov napriec - kolmo na rast dreva. Ale pri tvrdych exotickych drevach to byva vecsinou jedno. Su tak huste , ze to asi nehra rolu - hlavne ak robis luk dlhsi( nad 170 cm)


rozne prierezy


priklad linii letokruhov v kolmici s bambusovou lamelou na vrchu.

_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 5:39 pm    Předmět: Citovat

chevy, a z coho budes robit sipy? ake pierka pouzijes? Very Happy
mate tam nejakych vhodnych operencov...
vela zdaru pri vyrobe luku...,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
chevrolet
Nováček
Nováček


Registrace: 30.1. 2009
Příspěvky: 6
Bydliště: Port Glaud - Seychelles

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 5:22 pm    Předmět: poděkování Citovat

Ahoj všem, dal jsem na vaše doporučení a šel se poradit s místním sochařem. Nakonec jsme se dohodli, že se pokusím připravit čtyři polotovary a pustím se do toho. Zvolil jsem strom takamaka(tvrdostí odpovídá zhruba asi našemu dubu a je na řezu tmavý), dále skořici, mahagon a nakonec obyčejnou kokosovou palmu. U posledního si nejsem jistý. Už jsem z palmy něco sochal a moje zkušenost je, že jakmile uschne je tvrdá jako beton, ale co, za pokus nic nedám. Kmen je složený v podstatě z takových hodně hustých vláken. Mám představu, že ji ještě za mokra opracuji do požadovaného tvaru a teprve po uschnutí ji budu doškrabávat. No uvidíme. Určitě se s vámi podělím o výsledky a zklamání… Very Happy . Díky všem a zvlášť pak „Jas“ za pěkný náčrtek. To bylo přesně to, co jsem potřeboval. Hurá na to!
p.s. z některých vašich odpovědí jsem pochopil, že jsem patrně nebyl dostatečně konkrétní ohledně místa mého výskytu. Vězte tedy, že pobývám na Seychelách, kde nejsou buvoli ani jiní velcí savci. Též zdejší ostrovy nemají žádnou „lučištnickou“ historii. V době osídlení předtím pustého Mahe, se již luky téměř nepoužívaly. Také jsem se asi ukvapil se slibem o možném dovozu materiálu. Možná bude lépe, když nabídnu něco jiného než materiál na výrobu luků. Zeptejte se raději svých drahých poloviček, zda nechtějí čerstvou vanilku, pepř, skořici, kakaové boby, …… dřevo takamaka, na které po pročtení článků vsázím, je chráněný endemický druh a národní strom. Mám obavu, že by mě zavřeli už cestou na letiště…. :- Laughing . Díky a zdravím do Čech CH.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 8:19 pm    Předmět: Citovat

To sme ti moc neporadili , co ? Podstata je to co hovori Cornus . Hladaj medzi tvrdymi tmavymi drevinami. Juhoamericky domorodci pouzivaju na luk aj drevo zo sukulentov ako Juka, alebo aj palmove jadrove drevo. Ak potrebujes nejake priklady presnejsich planov aj s rozmermi celodrevennych lukov , nie je problem , ale budu urcite len smerodatne, lebo nerataju s tropickymi drevinami. Musis si to prisposobit. Inak co ja viem v indonezii , prave kvoli buvolim rohom , robia luky z dvoch rohov spojenych v strede v madle. napr.






_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 7:44 pm    Předmět: Citovat

No a keď už, tak sa dohovor s domorodcami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 3:47 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Honzo, 5ažko ti tu niekto poradí ohľadne tropických drevín.
Určite to tam máš bohaté, treba experimentovať.
Hľadaj drevo tvrdé, tmavé, rovno rastúce.
Dobre je si urobiť vzorky rovnakých rozmerov s neporušenýni vláknami na povrchu a testovať na ohyb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 12:41 pm    Předmět: Citovat

Honzo , musis napisat o aky luk sa vlastne chces pokusit. A rozhliadni sa okolo seba , zijes v raji drevin , ale aj BUVOLICH ROHOV ! A tie niektory z nas potrebuju uplne NAJVIAC !!! Shocked
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chevrolet
Nováček
Nováček


Registrace: 30.1. 2009
Příspěvky: 6
Bydliště: Port Glaud - Seychelles

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 9:07 am    Předmět: tropické dřevo Citovat

Zdravím lukostřelce. Už nějaký den se pokouším "prokousat" k nějaké informaci o vhodné tropické dřevině na výrobu luku. Při rychlosti připojení 3-8kb/s, věřte, není to žádný med. Narazil jsem na několik příspěvků ohledně bambusu, ale velmi kusých. Dokonce jsem se dočetl, že se mám nejdřív představit a potom se uvidí, zda se někomu uvolí mě odpovědět. Tedy vězte. Jmenuju se Honza. Žiju na tropickém ostrově v Indickém oceánu (s omezeným přístupem na net) a toužím po tom, vyrobit si luk. Zatím jsem se o to ještě nikdy nepokoušel, ale vzhledem k tomu, že jsem původem strojař a navíc mám bohaté zkušenosti s ruční výrobou všelijakých jiných dřevěných “hraček“ (sošky, masky, popelníky, ….) věřím, že jsem připraven postoupit o krok dál a pustit se do něčeho opravdu extra. Uvítám každou radu, pomoc, či odkaz. Díky moc. Chevy. Mimochodem, toužíte-li po nějakém tropickém materiálu či dostupné surovině, dejte vědět. Rád vám s tím pomohu….
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 9:09 am    Předmět: Citovat

Víkendový zber cornus sanguinea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 7:01 pm    Předmět: Citovat

Nová baza:

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 6:14 pm    Předmět: Citovat

Robili ste s Jazmínu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Francois
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 182
Bydliště: okolí Zlína

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 8:43 pm    Předmět: Citovat

traperbob napsal:
hoši objevil jsem v dědině poklad,starý jasanový lyže,ale polotovary nikdy nepoužity ani neprovrtany,zkusím z toho udělat luk.


Udelej z toho sportovní luk. Vyrob si jen střed třeba z dubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
traperbob
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 8:39 pm    Předmět: Citovat

hoši objevil jsem v dědině poklad,starý jasanový lyže,ale polotovary nikdy nepoužity ani neprovrtany,zkusím z toho udělat luk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 7:32 pm    Předmět: Citovat

Ano.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Francois
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 182
Bydliště: okolí Zlína

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2009 6:13 pm    Předmět: Citovat

Myslíte, že by šel luk udělat i třeba z prkna na plot??? Je ale už dost opotřebený 100X zmoklý a tak dále mohl by se ješte posloužit?? Nevím co to je ale když sem ho chtěl zlomit v rukách tak nešel a tak sem ho položil na kámen a skočil na to v prknu neuvěřitelně zapraskalo a odskočil sem jako na trampolíně prkno zůstalo celé a já z mýmy 60kili špinavý na zemy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2009 2:25 pm    Předmět: Citovat

Laughing chlapci , ak sa nerozpadne pri tilerovani , potom by uz nemal. Troska info o navrate do povodneho tvaru. Pri pouzivani a vypinani sa luky , ktore mali povodne aj dokonaly kruh vracaju len asi do 2/3 povodneho reflexu. Jedine ak ich na nejaky cas - mesiac a viac odlozite na odpocinok vracaju sa do 100% povodneho tvaru . Aj to len pri vyhovujucej teplote a vlhkosti- takze do vyhrievacieho boxu. Ak ich len tak povesite na stenu v miestnosti nad 40% vlhkosti navrat bude dlhý... Navratnost tak isto zavisi od toho , ci ste "naucili" ramena byt v zakladnej forme v plnom reflexe , alebo sa do neho dostali len pod tahom sliach pri slachovani. V tom pripade sa bude vracat len po hranicu pamete dreva. Ono je to komplykovanejsie nez sa zda.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2009 2:17 pm    Předmět: Citovat

Dúfam že nie ,a ak, tak si určite zoženie knižku od Karpowitza evil3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2009 12:00 pm    Předmět: Citovat

Určite sa to vráti ak sa to skôr nerozpadne. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Francois
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 182
Bydliště: okolí Zlína

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2009 9:58 pm    Předmět: Citovat

Dunihlav napsal:
No to ano Very Happy , a ešte večšia senzácia bude ak sa to po strelbe vráti do původného tvaru ked dá dole tetivu Cool .


Když to bude mít na literu tak proč by se mu to vrátilo do původní polohy???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2009 9:47 pm    Předmět: Citovat

No to ano Very Happy , a ešte večšia senzácia bude ak sa to po strelbe vráti do původného tvaru ked dá dole tetivu Cool .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2009 8:55 pm    Předmět: Citovat

Duni, nerob z toho vesmírny výskum. Na selfbow nemusíš byť žiadny vedec, stačí trochu manuálna zručnosť.
Senzácia bude keď Jas dokončí jeden zo svojich pätnástich rozrobených kompozitov. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2009 7:48 pm    Předmět: Citovat

Laughing No teraz mi je to už uprdele ,aj ked hickory Rolling Eyes by som skúsil ,ale mať také voľačo poruke ked som chcel prvý luk tak by som skákal od radosti ako blacha a ušetryl si kopu nervov . Moj prví luk asi 5 ago vyzeral perfektne iba s tetivou, a strieľal tak ako vyzeral bez tetivy Laughing proste set ako hovado ,,úplne nahovno . Dal by som som vtedy iba za drevo čo nedostane set,respektíve mega set toľko za čo sa tu normálne predáva drevený luk .To myslím celkom vážne, takže niekomu by sa to určite šiklo .A absolútne som nemal chuť absolvovať celú procedúru od ťažby . Ináč to že u nás také služby niesú nasvedčuje Very Happy že sme oproti nemcom trochu zaostalý Embarassed .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Cailean
Nováček
Nováček


Registrace: 9.11. 2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2009 6:33 pm    Předmět: Citovat

Kluci a co takhle jeřáb oskeruše?Docela vzácný strom.To mě tak napadlo,protože zajíčci miláčci ho zbavily kůry...Má někdo zkušenosti s tímto stromem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2009 5:53 pm    Předmět: Citovat

Nerozumiem. Co presne ti chyba k tomu aby si si nakalal drevo na stvrtky a poskladal ho na spalky ? Nemecko ?.. sad3
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2009 4:28 pm    Předmět: Citovat

Na toto je odkaz na paleoplnet ,všimnite si ako sušia drevo na na paletách ,tipujem na dobrú kvalitu a cestu pre riadny lovecký luk ak niekto vie už robiť luk a nevie sušiť drevo ,alebo nemá http://www.bogenrohling.de/ škoda že také nie je aj u nás .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 74, 75, 76  Další
Strana 47 z 76

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.