Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Instinktivní lukostřelba - dřevěné versus karbonové šípy
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 6:12 pm    Předmět: Citovat

já jezdím do Dřevoráje Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 5:53 pm    Předmět: Citovat

Joshi není to pravdou. Z toho množství si naděláš více sad akorát nebudou stejná jak váhově tak spinově. takže ze 100 kusů ti nakonec vyjde to že budeš mít 20 násad 41 liber, 30 - 43 liber a třeba 45 liber 50 násad atd. Osobně vím že výsledek stojí za to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 5:51 pm    Předmět: Citovat

Josh napsal:
Ale za stávající situace je to tak, že když si budu chtít pořídit elitní šípy, tak od Jardy koupím "nahrubo" spinované šípy (rozmezí 5 lb), ty si vyseleketuji na "přibližně stejný spin" (redukce 1:10), provedu další selekci dle hmotnosti násad (odhad redukce 1:4) a dále vytřídím podle hustoty let (řekněme 1:2), takže na jeden elitní šíp potřebuju 80 násad po 22 Kč. Takže jsem na necelých 1800 Kč (což je zřetelně více než EUR 5,6 a dokonce více než GBP 35), mám jednu super násadu a spoustu drahých tyček k rajčatům ...
Jarda snad promine, není to nic osobního ...

Ne, zajedeš do Hornbachu , na místě oprovedeš selekci přímosti a hustoty vláken a kvality dřeva, koupíš 80 tyček k rajčatům a vybereš z nich tucet se stejným spinem - se štěstím vybereš ještě jednu sadu pro někoho dalšího a ještě ti zbyde spousta tyček na bitevní šípy na trefování do oka.
Vím o čem mluvím - byl jsem tam minulý týden a 200 ks jsem si vybral a koupil - 4 kusy. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 5:20 pm    Předmět: Citovat

re Josh.Robin Hood si pravděpodobně šípy neničil,neboť v době těsně před rokem 1200 se střílelo šípy s takovou bambulí místo hrotu do hromady hlíny reindeer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 5:16 pm    Předmět: Citovat

spinování šípů zas až taková pakárna není.Postupuji následovně:na tyčku napíchnu papundekl z krabice,natáhnu a zjistím délku šípu.Důležité!Když koukám na vaše lukostřelecké fotky,tak spoustě lidí přečuhuje šíp tak o 20 cm před luk,což jsem rád,neboť mám šanci vás porazit Laughing .Pak si zatluču 2 hřebíčky v o něco menší vzdálenosti a vyznačím střed,kam zavěsím měřítko.Vezmu ty z tyček,co váží stejně,položím na hřebíčky,na prostředek zavěsím závaží a otáčím s tyčkou.Celá operace trvá tak 5 sekund!Vyberu ty ,které mají alespoň v jednom směru stejný průhyb a ten směr si poznačím,Zářez půjde kolmo na něj.Ostatní tyčky daruji někomu se slabším lukem.Teď se pokouším dělat spíše bikónické,protože 9mmtyčka je na mně měká a 10mm těžká.Váha hrotu má strašný vliv na dostřel a průbojnost.Velikost a tvar per na dostřel a rychlost s jakou se šíp uklidní.Pořád dělám pokusy,ale pokud chcete střílet dál než na 15 m,nemohou se hroty lišit o 5 g Big Ups
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 5:06 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Všude za hranicemi ČR si střelci dělají dřevěné šípy sami a dělají je tím stejným způsobem jaký jsem popsal. Chtějí dřevo a věnují se tomu. Nikoho ani nenapadne aby střílel něčím jiným než hned z počátku spinovanými násadami. Ty normálně koupí v každém lukostřeleckém obchodě tak jako hotové spinované šípy - hotový šíp je za 5,6 Euro. Násada většinou stojí 1,3 Euro, výběr je plus 1,5 Euro k ceně, pokud to chce i váhově tak další 1,5 Euro.

Abychom si rozuměli, já si dělám šípy taky sám, v žádném případě nezpochybňuji technické parametry pro kvalitní šíp, spíš se ptám sám sebe, jestli potřebuju ˇpro své "pseudohistorické" střílení takovou kvalitu, abych si pak sám šípy ničil ve stylu Robina Hooda. Laughing
Rovněž souhlasím, že je to o velikosti trhu - větší trh a sériová výroba znamenají nižší ceny komponent.
Ale za stávající situace je to tak, že když si budu chtít pořídit elitní šípy, tak od Jardy koupím "nahrubo" spinované šípy (rozmezí 5 lb), ty si vyseleketuji na "přibližně stejný spin" (redukce 1:10), provedu další selekci dle hmotnosti násad (odhad redukce 1:4) a dále vytřídím podle hustoty let (řekněme 1:2), takže na jeden elitní šíp potřebuju 80 násad po 22 Kč. Takže jsem na necelých 1800 Kč (což je zřetelně více než EUR 5,6 a dokonce více než GBP 35), mám jednu super násadu a spoustu drahých tyček k rajčatům ...
Jarda snad promine, není to nic osobního ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 5:03 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
každý luk se musí se šípy naladit - sladit. Ladí se výška předpětí luku (výška tětivy) a pozice lůžka šípu na tětivě. Knížka instinktivní lukostřelba tam to máš popsané.......

Laughing jsem tam asi ještě nedošel Laughing mi to střílení na zahradě zabírá nějak moc času Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 5:00 pm    Předmět: Citovat

každý luk se musí se šípy naladit - sladit. Ladí se výška předpětí luku (výška tětivy) a pozice lůžka šípu na tětivě. Knížka instinktivní lukostřelba tam to máš popsané.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 4:38 pm    Předmět: Citovat

Jarda, Miki: Ohledně těch karbonových šípů jsem se nevyjádřil přesně - mnou prozkoušené šípy jsou vyrobeny z tenkostěnné duralové trubičky, na které je nanesena přesná vrstva carbonu s vlákny orientovanými rovnoběžně se šípem s nepatrnými tolerancemi. Narozdíl od duralového šípu se neohnou (- buď drží nebo se zlomí), takže zůstávají rovné. Jsou velmi přesné a nechutně drahé. To ale neznamená, že bych je doporučoval pro tradiční lukostřelbu - sem patří dřevo a s přimhouřenýma očima ten dural. Big Ups
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 4:27 pm    Předmět: Citovat

Josh napsal:
Žádná panika nenastává, jenom umístění = předpokládané umístění + 1

OT: Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 4:23 pm    Předmět: Citovat

Miki napsal:
pro Jeneše:
turnaj + jede Jeneš = ostatní propadají panice
Laughing Laughing Laughing

Žádná panika nenastává, jenom umístění = předpokládané umístění + 1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 4:18 pm    Předmět: Citovat

pro j.Kejvala: již po několikáte se setkávám s termínem "naladím luk na ...", to mě zajímá, jak ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 4:08 pm    Předmět: Citovat

tak tady trošku pozor. Všude za hranicemi ČR si střelci dělají dřevěné šípy sami a dělají je tím stejným způsobem jaký jsem popsal. Chtějí dřevo a věnují se tomu. Nikoho ani nenapadne aby střílel něčím jiným než hned z počátku spinovanými násadami. Ty normálně koupí v každém lukostřeleckém obchodě tak jako hotové spinované šípy - hotový šíp je za 5,6 Euro. Samozřejmě prodejci nabízejí tu možnost a dovedou vybrat násady dle přání zákazníka. Násada většinou stojí 1,3 Euro, výběr je plus 1,5 Euro k ceně, pokud to chce i váhově tak další 1,5 Euro. Bohužel tam je jiná kultura a jen v Německu je 4,5 milionu tradičních lukostřelců. takže co do srovnání kdy je v ČR nějakých 1500 střelců z toho 1200 sportovních lukostřelců a zbytek by se dal nazvat tradiční lukostřelba. Ale i odhad 300 lidí je pro mne spíše sci-fi

U uhlíkových šípů pozor. není pravdou že uhlíkové šípy jsou něco zázračného. Uhlíkový šíp za 120 kč nebude mít totožné vlastnosti. někdy se stane že i uhlíkové šípy v této ceně mají dost velký rozdíl mezi sebou co se týká spin. Od 200 kč za trubku to už je lepší. Tady taky záleží jak jsou udělané a jaký mají směr uhlíku atd Hliníkové šípy už jsou stabilnější i při menší ceně a myslím si že i přesnější.
určitě jsou uhlíkové šípy X krát trvanlivější než dřevo. Lépe snesou střelecké chyby atd. Ale dřevo ti jasně ukáže co děláš za chyby tam to prostě nejde okecat. Mám zkušenosti že když si luk naladím na uhlíkové šípy které jsou ve stejném spin jako dřevěné a potom tam dám dřevěné šípy mohu si být jistý že je luk dokonale naladěn. Naladění je rychlejší a přesnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 3:34 pm    Předmět: Citovat

Miki : Žádné paniky jsem si zatím nevšiml a na přesnosti mám ještě dost co pilovat - ale jinak by to byla nuda ne? thumbright
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 3:22 pm    Předmět: Citovat

Re Jaroslav Kejval:

Cože? Hustota let v násadě nemá význam? První věc, co mi řekl p.Vidím v Praze na Tyršovém luku se týkala hustota let!
A myslím že je velmi snadný test! Udělej si šípy s jedním létem a udělej jiné s 7-10léty a další s 4-6 léty, které nejsou podelně-rovné a symetrické pro 55lbs luk! Zastřílej si do tvrdší terčovnice a s těmi co mají jedno léto, popř.ty co mají leta různá se rozluč po pár výstřelech!
No a myslím si, že pokud budeš jednomu šípu věnovat 5h, tak ti to ubere na životě!
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 3:10 pm    Předmět: Citovat

pro Jeneše:
Hehe zoufalství zatím nepropadám a pokud jsou zkušenosti z "Jardovými dřeváky" dobré, je to jen ku prospěchu, hlavně pro lidi, kteří na to aby si vyrobili kvalitní dřevěný šípy nemají, a to ať už chuť a nebo znalosti a zkušenosti.

OT: Co se týče přesnosti tvých rukou, nevím, ale mám pocit podle některých příspěvků zde že platí rovnice:
turnaj + jede Jeneš = ostatní propadají panice
Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 2:51 pm    Předmět: Citovat

No právě Jarda je výrobcem spinovaných dřevěných šípů, takže nepropadej zoufalství (ani "podprahové reklamě" Smile ) - to ovšem nemění nic na tom, že má pravdu.
Mám teď asi dva měsíce možnost střílet carbonovými šípy a jejich přesnost je neuvěřitelná (přesnost mých rukou bohužel ne). Věřím Hawkwindovi, že někdo dovede vyrobit velmi dobré dřevěné šípy srovnatelné s levnějším typem carbonů, ale při vší úctě - špičkový carbon (a patřičně drahý - např. Easton ACE) je podle mého to nejpřesnější, čím se dá z luku střlet.


Naposledy upravil Jeneš dne po prosinec 04, 2006 3:28 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 2:34 pm    Předmět: Citovat

pro J.Kejvala:
Z toho co píšete mi tedy jednoznačně vyplívá, že do začátku je nejvhodnější používat karbon nebo dural a to právě s toho důvodu že pouze terč mi ukáže jak na tom jsem a protože mít stejně kvalitní sadu dřevěných šípů jako seriovku v karbonu je na delší laborování.K tomu mě napadá zda by toto laborování nemělo být přesunuto se zákazníka na výrobce a proč tedy v čechách nejsou výrobci, kterí jsou schopni dodat sadu dřevěných šípů se stejnými vlastnostmi? Beru to tak že dřevěný šíp stojí cca 120 kč a nemám jistotu, karbonový stojí 130 a mám jistotu, takže volba pro trénink je podle tohoto logicky jasná. Neřeším teď různé historické turnaje atd., kde to bez dřevěných šípů samo sebou nejde, ale pouze trénink, kde ke vlastnímu sebezdokonalování bych měl mít stále stejné "vstupní podmínky" a plně se tedy zaměřovat na techniku, je to tak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 1:49 pm    Předmět: Citovat

Josh
já taky střílím pro radost ale taky chci vidět jestli to střílení má nějakou úrověň. jestli někomu pro radost stačí trefit se pouze do terče tak budiž. pro mne je důležitý soustřel. čím hustější soustřel tím větší jistota že je výstřel stejný od výstřelu. A o to mi jde v první řadě.


Miki
určitě bych si jako začátečník minimálně 1 měsíc nelámal hlavu čím střílím. protože v této době se pouze střelec učí co vůbec s tím má dělat. Pak je to ale nutnost pokud máš cíl se někam posunout. Ale stačí si pouze vybrat bud budu střílet hliník nebo neustále dřevo. Pokud chci dřevo tak tomu musím taky něco dát. Nebo můžeš střílet jen tak pro radost. Bohužel pouze výsledek šípů na terči ti ukazuje jak na tom všem jseš. A pokud si nejseš jistý tím co ti zásahy na terči ukazují tak si nemůžeš být jistý ani tím co umíš......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 1:25 pm    Předmět: Citovat

hawkwind napsal:
Russel French dělá dřevěné terčové šípy které mají stejně dobrý nástřel jako karbony.
Za 35 liber kus.

Jaroslav Kejval napsal:
Mít dobré dřevěné šípy není pro střelce nic složitého. Bohužel to ale stojí peníze.

Ono těch 35 GBP vypadá dost odpudivě, ale záleží na úhlu pohledu.
a) Kdybych porovnal svůj plat s platem kolegů na stejné pozici v Anglii a udělal příslušný přepočet na "kupní sílu", tak by mě takový vychytaný šíp neměl v Česku přijít na víc než nějakých 130-140 Kč. Což je samozřejmě utopie, za to tady pomalu nepořídíme ani materiál.
b) Než podnikat anabázi popsanou Jardou Kejvalem (včetně pořízení potřebného vybavení), to si koupím radší šípy od Rusella Frenche (nebo se na to úplně vykašlu).
c) je správně, jako obvykle. Střílím pro radost a na soustřely kašlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 1:13 pm    Předmět: Citovat

pro p.Kejvala: To co píšete je určitě vzhledem k vašim zkušenostem jistě pravda, ovšem na druhou stranu se tímto zabývat jako začátečník je podle mě "drahá sranda", protože za těch 10 dní co trénuji jsem již odrovnal 5 dřevěných šípů a to oproti 1 karbonovému je pro mojí peněženku docela znát, ano až budu za nevím jak dlouho mít jistotu ( jo já vím že tu nemá nikdy nikdo Very Happy ) že nebudu štípat šípy o sousedčinu skalku Laughing a soustřel budu mít na těch 15m co cvičím "všechny v červeném" tak mě možná kvalitní dřevěné šípy se stejným spinem a stejně těžkým hrotem budou zajímat, zatím je to pro mě zbytečný luxus.

pro Sorona: To je jasný Laughing dívat já rád, taky už přemýšlím jak se na Vás pojedu v tom lednu podívat na to Benešovsko, páč to tam trochu znám ( narozen v Mnichovicích a pár let jsem bydlel v Pyšelích ) a taky abych Vás poznal, protože pokud může být měřítkem Griffin, tak jste parta super bláznů ( jen v dobrém Laughing ) a to já můžu i v množství větším než malém Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 12:35 pm    Předmět: Citovat

RE Miki:
Každopádně je alespoň dobré se na vlastní oči podívat, jak jiní dokáží zúročit léta tréninku v praxi Very Happy. Ono něco jiného je trénink a závody!
Tedy alespoň pro mě ... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 12:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Eleazare: díky, ale zatím mám já pokaždý strach abych si s tím lukem neublížil sám Laughing ale co, modřiny na předloktí se docela rychle hojí Laughing , jinak samozřejmě se dřevěných šípů nijak nezříkám ba dokonce s nimi střílím raději, nevím proč, tak nějak pocitově, jen mám dilema zda teď v začátku kdy je potřeba dostat tam tu kvantitu nestřílet pouze jedním typem (dřevo nebo karbon ) a jednou technikou tažení tětivy, střílím střídavě s šípem mezi ukazováčkem a prostředníčkem a nebo se všemi prsty pod šípem, to je myslím indiánský způsob ? nebo se pletu ? každopádně s prsty pod šípem se mi střílí lépe a i s touto technikou mám lepší výsledky než s tím "normálním", ale zase mám informaci, že takto je to na některých soutěžích zakázáno ( údajně machři umí podle vzdálenosti prstů od tětivy nějak lépe mířit ? já to sice moc nechápu a ani se o to nesnažím, prostě jenom založím šíp, natáhnu a pustím a při tom se soustředím pouze na střed terče) , jinak co se týče nějakých závodů ( sorry odbíhám do OT ) ale mám pocit, že se stejně nikde moc ukazovat nemůžu, protože můj luk zřejmě nevyhovuje požadavkům ( laminát, okno ) a říkám si, že kupovat teď na začátku ještě druhý celodřevěný je nesmysl, protože bych se měl podle mě naučit ovládat hlavně ten co mám, nevím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 12:13 pm    Předmět: Citovat

Mít dobré dřevěné šípy není pro střelce nic složitého. Bohužel to ale stojí peníze. Pokud chce někdo opravdu dobrou sadu šípů měl by mít možnost si sám násady vybrat. To znamená koupit si minimálně 300 kusů násad o stejném spin (tedy například 35-40 spin). (ze 100 kusů jde vybrat maximálně 25-30 násad které budou blízko stejného spin!!) Mít svůj měřák spin, váhu. Těch 300 kusů rozsortovat a udělat si z nich skupinky které budou +-1 libra tolerance spin. pak tyto skupinky převážit a setřídit podle váhy +- 1 gram. Po této procedůře si můžete říci že máte základ pro dobré šípy. Pak přijde na řadu převážení hrotů. není pravdou že by hroty i továrně byly všechny stejné. Váha hrotu je zásadní.
Vzhledem k tomu že je struktura dřeva různorodá je také nutno každý hotový šíp vyvážit stejně. tedy zajistit to aby měli stejné centrum vyvážení. (vyzkoušejte si centrum vyvážení šípů na své sadě a i při domněnce že máte šípy naprosto stejné zjistíte že tam máte i 1 - 2 cm rozdíly - bod vyvážení si označte u každého šípu a zjistětě rozdíly) Rozdíly ve vyvážení musíte srovnat. Takže když je někdo schopen vyrobit opravdu kvalitní dřevěný šíp který dovede střílet přes 90 metrů stojí to peníze.
Pokud ale dodržíte výše uvedený postup jste schopni dosahovat na větší vzdálenosti (nad 30 metrů) dost dobrých výsledků. Kvalitní šípy a kvalita technikystřelce se pozná na větší vzdálenosti. Nad 30 metrů pokud je střelec schopen střílet v rozsahu červeného pole u 60 cm terče je to skvělé.

Hustota let v násadě nemá žádný význam. A vůbec se podle toho nedá orientovat. Spin a váha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 9:53 am    Předmět: Citovat

Re Soron: Hoj ty starý Parde, napadá mě, že pokud máš asistenta, nepotřebuješ kroužek. Urobí čárku, kam to natáhneš a je to, popřípadě ti to rovnou přeřeže motorovkou! angel4
Já jsem slyšel o způsobu, kdy se postavíš proti zdi ve správném polo-otevřeném postavení (zajímavé, jak to má začátečník poznat), natáhneš ruku, ve které držíš luk dopředu (ramena nutno držet, jako celé tělo, přirozeně) a změříš si, jak je to daleko ke zdi od pusy! Pak ještě připočteš nějaký ten hrot a je to! angel8
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 9:47 am    Předmět: Citovat

Re Miki: Ahoj, pokud budeš takhle trénovat a vydrží ti to do léta, mám z tebe strach už teď!!!! Co se Carbonů týče, jak psal už Jeneš ty šípy jsou jeden jako druhý, což je nesporná výhoda pro nácvik techniky, která je prostě tak těžká, že většinou dělá člověk chyby právě zde. A pokud se k tomu přidají právě dřevěné šípy (kažký jiný v různých detailech, tak to ve výsledku hází oněch 8,5%, Miki. Ale nevěš hlavu, chlape! Dřevěné šípy v sobě mají něco, co vyjetý karbon ze sériové produkce nikdy mít nebude. Za pár neděl tréninku se dřevem to poznáš sám.... Wink
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 8:09 am    Předmět: Citovat

No se omlouvám, že si dovoluji jako lukostřelecký mládě Laughing sem něco napsat, ale k tématu dřevěné/uhlíkové mám toto, ačkoli pilně trénuji zatím pouze cca 10 dní ( 3 - 4 denně 15m na terč 40cm, střídám dřevo a uhlík ) mám nástřel uhlíkem jak v osobáku tak i průměrně vyšší a to o cca 20-25 bodů. Což u mého směšného osobáku 290 bodů uhlíkem je o cca 8,5% více než osobák dřevem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 1:28 am    Předmět: Citovat

K té délce nátahu: někde jsem zahlédl celkem zajímavou pomůcku: tyčka se zářezem bez opeření a dlouhá cca 90 cm. Na opačném konci navléknutý gumový, dřevěný nebo korkový kroužek. Založíš do luku kroužkem z vnější strany a natáhneš jako když chceš vystřelit. Kroužek se posune až do místa tvého nátahu. Cool Pak už stačí jen změřit, příp. přepočítat na Big Ups
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 8:42 pm    Předmět: Citovat

Co tedy udělat pro to, abychom měli lepší šípy než máme!

1. Tak tedy jak už Jarda párkát připomínal je třeba je mít spinované!
2. Výběr dřeva je také nezbytně nutný a důležité jsou i léta, čím více, tím lépe. Nejlépe asi stejný počet let, že? A to hlavně rovné po celé délce dříku.
3. Tvar dříku je také nezbytný (válcový, konický, turecký typ)
4. Konzervovat či nikoliv, toť otázka, ale lakovaní je pro ti hydroskopickým vlastnostem dřeva docela dobrá věc, co si budem...
5. Délka šípu pro daný luk a nátah je také důležitá věc a toto je také nápad pro založení tématu: Jak zjistit svůj pravý nátah!
6. Váha šípu vs.váha hrotu
7. Délka a tvar letek + vzálenost od končíku (popřípadě diskuze zapuštění letek do dříku)
8.Barvení

Je to vše nebo jsem na něco zapomněl?

Také by bylo fajn, aby někdo sad4 pořídil scratch ehm... šíp od Frenche, protože mi je z té ceny puke .
A proto help
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 8:04 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea
No...takže zpět k původní ideologii a nebojím se prohlásit, že slova od Jeneše jsou prakticky výstižná pro celé téma a to co napsal slavný p.Hawkwind popírá prakticky vše o čem se spekulovalo před tím!
Tedy je pěkné, že Russel French dělá dřevěné terčové šípy za 35lbs/ks, ale to je jen k jeho poctě, nám to tady nepomůže! My potřebujeme něco jiného. Proto bych se dále věnoval v tomto tématu: Jak si vyrobit co nejlepší dřevěný šíp a přiblížit se tak mistrovství p.Frenche!

Co vy na to bando?
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.