Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše šípy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 25, 26, 27  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 8:32 pm    Předmět: Citovat

Orange- ve Všeticích dáme řeč. Tuhle cestu jsem prošlapal, nastudoval mraky literatury , vyskoušel postupy osvědčené i vlastní a musím říci, že je obrovskou časovou úsporou když slepé cesty prošlapou jiní Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 8:15 pm    Předmět: Citovat

Stačí změna délky nátahu a ladění se rozpadá. V disciplínách na čas mají střelci často tendenci nedotahovat kam jsou běžně zvyklí.
Rychlopalba, kolotoč, nebo třeba kombat, tam je to vidět zejména.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 7:57 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Neměls dobře "naladěno", proto tě to mlátí.


Nerikam, ze mam naladeno na 100%, ale normalne strilim bez chranicu a takle sedrenej jsem by poprve. Surprised
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 7:53 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Oboustraný bikonický šíp z 11/32" (5/16 - 11/32 - 5/16) (menší opeření) a šíp z 11/32" o stejné váze a 5/16" šíp o stejné váze a FOC jako bikonicky mají stejný dolet.


Jardo, rekl bych, ze Oboustraný bikonický šíp z 11/32" (5/16 - 11/32 - 5/16) nema spravne pomnery. Podle meho nazoru tam neni dost rozdil v predni casti - je treba mensi spicka a take teziste nebude spravne posunuto, ale to je jen nazor "lodniho modelare".

U porovnavani 11/32" a biconic z 11/32" je porovnavat stejnou vahu mozna trochu nesystemove, jedmin z cilu bikonickeho sipu je preci odebrat nepotrebny material (t.j. objem,vahu). Videl bych smysl spise porovnat sipy udelane ze driku vemli blizkych hodnot spine a vahy pred bikonickou upravou. Je totiz mozne ze pri stejne vaze vyslednych sipu, vaha prevazi vsechny ostatni klady bikonickeho sipu ?
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 6:32 pm    Předmět: Citovat

mám dominantní oko pravé. Nikdy jsem jinak nestřílel a z luku i z praku jsem vždy střílel v podstatě stejně. Že nevidím hrot mi vůbec nevadí. Oblázek u praku taky nevidím Laughing
Dokud jsem si nepřečetl dva divochy, myslel jsem si, že takto střílet je normální a střílejí tak všichni.
Střelba palcem má výhody i nevýhody a musím říci, že všichni kteří se strefují a vím o nich ,střílí mediterran. Já to dělám tak dlouho, že se trefím aniž bych se nějak výrazně snažil.
Určitě je střelba palcem vhodnější pro krátké luky. A pokud se chceš naučit rychle střílet, je evropský způsob rovněž vhodnější.
Obecně u jakéhokoliv typu střelby je zdaleka nejdůležitější cvik. Když vezmeš luk do ruky"až se ti to bude hodit", trefíš leda stodolu, když ti ji někdo posadí na krk
Laughing a klidně můžeš mít encyklopedické vědomosti o teorii lukostřelby.
Pokud trénuješ, je technika podružná- ty chyby se časem upraví samy.
Střelba palcem mi vyhovuje, ale evropská pravidla s tím nepočítají, takže i prsten na "lukové" ruce není zakázán- navíc je tradiční. Dokonce nejsou zakázány ani asijské vodiče šípů, ačkoliv jsou schopny střelbu velice zpřesnit.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 6:23 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Nie stale mierime pravym okom. Uz tu Miso o tom pisal. Je to ako vsetko hlavne o treningu.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 6:13 pm    Předmět: Citovat

Jas, Myso...zaujimave je vase zakladanie sipu z prava...mate dominantne
oko lave? alebo su v tom nejake ine vyhody?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 2:56 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 2:26 pm    Předmět: Citovat

Ano, Jarda má pravdu. Neměls dobře "naladěno", proto tě to mlátí. Kdybys měl lépe udělané opeření, tak by tě to sice mlátilo, ale neměl bys zářezy v ruce Wink
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 9:46 am    Předmět: Citovat

Oboustraný bikonický šíp z 11/32" (5/16 - 11/32 - 5/16) (menší opeření) a šíp z 11/32" o stejné váze a 5/16" šíp o stejné váze a FOC jako bikonicky mají stejný dolet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 9:41 am    Předmět: Citovat

Aby sme vedeli o com hovorime. Toto je kostenny palcovy prsten na ruku drziacu luk.







A toto je moj stary chranic z doby ked som strielal este na lavu stranu - mozno ti pomoze - nie je problem si to vyrobyt.












_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 8:45 am    Předmět: Citovat

Mno, jen pro zajimavost:

Obejm zdriku 30" na 11/32" = 45624

Objem zdriku 30" na 5/16" = 37076

Objem bikonickeho zdriku 30" od konciku 5/6 na 150mm, valec 11/32 na 262mm, spicka na 6mm= 8185 + 15687 + 15062 = 38934

Takze bikonicky zdrik se spicatejsim hrotem nez je 5/16, ale jeste dost silnym bude vazit zhruba stejne jako sip 5/16, bikonicky sip ale bude mozna jeste lejci, nebot bude mit mensi hrot.

Bylo by zajimave porovnat 5/16 a bikonicky stejne vahy na luku sily rozumen sily, kde 5/16 ma jeste dech.

Vzorce na:

http://www.aristoteles.cz/matematika/stereometrie/

http://www.industrial-enclosures.com/html/inch-mm-calculator.html
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 8:45 am    Předmět: Brka Citovat

Orange......To že ti šípy mlátí do ruky není v žádném případě příčinou kormidel na šípu - jejich tvrdost . Vždycky ti to mlátí z toho důvodu že spine šípů co používáš je buď měký nebo tvrdý a šíp nemá možnost luk obejít. V tomto případě máš ještě zřejmě ve špatné pozici lůžko šípu na tětivě. Šíp se ti zhoupne a tak brčka ti udělají tady toto. Pokud máš tyto dvě věci v pořádku tak si zkontroluj předpětí luku-výšku tětivy protože je zřejmě malá nebo velká a tak ti tětiva opouští konec šípů buď brzy nebo pozdě a pak ti zadek šípu mlátí do ruky protože nemá tu správnou křivku vyletu. Zjisti si jakou má výrobce luku doporučenou výšku předpětí a z toho vycházej.

Když si dáš tyto věci do souladu budeš se divit na co jsi používal rukavici na luk Very Happy

Potři si vrchní stranu rtěnkou a vystřel a uvidíš která část ti dře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 8:00 am    Předmět: Citovat

orange napsal:
Nazorny prikald, proc se nemaji brka na jezdecke luky serezavat a brousit, ale strhavat.

Toto je vysledek me zbrkle patecni strelby na kolotoc:



Embarassed

Leci se to celkem dobre macenim v odvaru ze Repiku.


Tohle je jednoznačně výsledek špatně udělaného opeření. Z doby, než jsen se naučil dělat šípy, mám mezi palcem a ukazovákem pěknou jizvu. Chce to strhávat, nebo seříznout do náběhu, uhladit a omotat.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 7:29 am    Předmět: Citovat

Jase, myslim ze nemas pravdu, cokoliv na ruce nevytvori jezdeskem luku okno, jsetly to chapu spravne, tak princip okna je vykrojit luk pri vyrobe tak, aby se sip priblizil idealni ose vystrelu luku. Souhlasim, ale ze to muze odporovat pravidlum ve smylsu, ze to muze byt povazovano za druh "zakladky/vypoustece" coz jsou nase jmena pro veci ne namontovane napevno k luku ?

PS: Na nejakem obrazku jsem videl Madarsky jezdecku luk s nalepenou legulerni kozenou zakladkou ve stylu zobacku.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 7:21 am    Předmět: Citovat

Myso, jo, strilim na levou stranu, k Arnimu Tate jsem se dostal tak, ze jsem k nemu jel vyzkouset levy reflexak s oknem co udelal pro kamarada, ale prvni jsem vyzkousel tate a reflexak jsem nakonec uz ani nevidel.

Muj Tate ma samo dvojtou kozenou omotavku jako rukojet, normalne se sip opira o ni a mou ruku a ruku si takle nerosekavam, ale vypada to ze pri kolotoci jsem jezdeckej luk moc narovnal a bub bac Laughing

Ma pera nejsou omotana, jen zalepana kapkou lepidla a vypada to ze jim nesvedci proletavani tim vatelinem co tam byl jako zacytna sit. Po strileni v patek jsen nasel 3 pera s odlouplou nabehovou hranou per. Priste zkusim pera stahnout nejakym druhem "SLIM" omotavky.

Gatore, jo, strilim 3 prsty (zatim), prsten jsem taky zkousel, ale trefim s nim zatim zcela prd.

Jase , v knize co mi Gator pujcil je cela kapitola o kozenych prstenech, take Carol mi ukazovala jak jej udelat, chytsam se casem jich par zkusit vyrobit a vyzouset.

S Izapou jsem mluvil hned na druhy den, u nas ve skupine totiz byla holka co mnela take jezdecky luk a podobny chranic od nej, co o nem mluvi Gator.

PS: Abych byl schopen vybec druhy strilet ukousl jsem pracovni rukavici ve stylu chranice co prodava Jarda, ale na tercovce jsem s nim trefil prd.
Pokud vubec nejaky chranic, chce to otevreny (jen na prsty) jako dela treba Izapa


_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 12:54 am    Předmět: Citovat

Predpokladal som , ze si mal problem s pevnym prstenom z kosti ci rohoviny. s tym ja mam trochu "vopruz", to uz vyzaduje trenovat techniku. Ale tam uz sa ti sip ani nendotyka luku. Vlastne je to uz akoby okno na luku a asi by niektory supery protestovali. Okno na palci...
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 11:47 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:
Ten palcovy prsten , nie je az taky vopruz, ak si ho urobis z koze. Ja ho tiez pouzivam , lebo som mal podobne domasakrovanu ruku. Je to v podstate kozenny valcek v dlzke asi 4-5 cm , ktory mas od klbu po klb na palci ruky drziacej luk. Na nom ti lezi sip.

já s tím měl tedy problém. Zhoršovalo mi to úchop a zdvihalo šíp
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 11:33 pm    Předmět: Citovat

Orange střílí mediteran, takže na palec prsten nepotřebuje. Ale Itazipa umí vyrobit chránič předloktí, který má i takovou odbočku na horní hranu ruky. Lucínek to třeba používá.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 11:27 pm    Předmět: Citovat

Ten palcovy prsten , nie je az taky vopruz, ak si ho urobis z koze. Ja ho tiez pouzivam , lebo som mal podobne domasakrovanu ruku. Je to v podstate kozenny valcek v dlzke asi 4-5 cm , ktory mas od klbu po klb na palci ruky drziacej luk. Na nom ti lezi sip.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 11:01 pm    Předmět: Citovat

Pomáhá i nakápnout na začátek letky trochu lukostřeleckého lepidla. vytvoří se hladký náběh. Např. naše společná známá Carol to tak, dělá.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 10:55 pm    Předmět: Citovat

on existuje ještě palcový prsten na levou ruku, který tomuhle předchází, ale střílet s tím je vopruz. Taky pomáhá zbrousit konec pera do stracena. Já ještě přední konec pera občas omotávám šlachou, ale při frekvenci s jakou měním šípy už mi ani tohle nestojí za tu námahu a začal jsem omotávat takovou celofánovou izolačkou. Funguje to taky a když mi šíp přestane vyhovovat, ulomím hrot a zbytek zahodím Laughing
Ale všechny omotávky zhoršují letové vlastnosti.
Taky docela účinkuje přivázat si k luku proužek kůže, aby šíp jezdil po něm. Navíc šíp nedostává takovou prdu na zadek, jako když si tam dáš něco tvrdého.
Trhané pěří má velkou výhodu, pokud lepíš peří klihem bez lepičky- nemá takovou tvarovou paměť. A navíc pokud je dostatečně měkké uhne nejenom před rukou, ale i před lukem.

Teď jsem si toho všiml- ty jsi levák, nebo jak se ti to povedlo Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 10:24 pm    Předmět: Citovat

Nazorny prikald, proc se nemaji brka na jezdecke luky serezavat a brousit, ale strhavat.

Toto je vysledek me zbrkle patecni strelby na kolotoc:



Embarassed

Leci se to celkem dobre macenim v odvaru ze Repiku.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 8:44 am    Předmět: Citovat

tak jo- půjčím si šíp a udělám dřevěný, podle asijských pravidel Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 8:38 am    Předmět: Citovat

To dřevo při stejne vaze jako karbon nepřevezme tolik energie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 9:16 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
vůbec netuším, jaký mám spin Laughing Mám luk 64liber a šípy dlouhé 73 cm. Spin zjišťuji zmíněným nastřelováním a na spinovačce mám jenom značky pro svůj luk. To bychom museli udělat tak, že mi půjčíš šíp a já ho zkopíruji ve dřevě. Druhá možnost je, že mi půjčíš luk Laughing

sip ACE dlouhy teda 71 cm na 64l luk by mel mit spin cca 0.400, to je ACE 400, ktery by s doporucenym 100gr(6,48g) hrotem teda vazil 22g, cili vice jak ten tvuj dreveny. si myslim ze se muzem dockat zajímavých výsledku pri porovnání. Muzu ti pujcit šípy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 7:57 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
Ještě mě napadlo toto:
Citace z Wikipedie:
"Povrch golfového míčku je pokryt sítí důlků - anglicky dimple . Ty mají velký význam pro aerodynamiku letu. Zkouškami bylo prokázáno, že proti hladké kouli má takto tvarovaný míček až dvojnásobný dolet."

Žádné leštění šípů, ale pěkně vybrušovat dimply!!! Dobrých 250 m navíc, no ne? Wink
No mne to rospravilo asi 20% plus ked som šíp náhodou vyleštil jemným papierom ,len som tak čumel . Aj lietadlá vraj ked naleštia tak majú nižšiu spotrebu Wink . Však Jardo ale môžeš vymyslieť niečo koolovejšie ,ako tie plavecké kombinézy čo imitujú žraločiu kožu Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 5:43 pm    Předmět: Citovat

vůbec netuším, jaký mám spin Laughing Mám luk 64liber a šípy dlouhé 73 cm. Spin zjišťuji zmíněným nastřelováním a na spinovačce mám jenom značky pro svůj luk. To bychom museli udělat tak, že mi půjčíš šíp a já ho zkopíruji ve dřevě. Druhá možnost je, že mi půjčíš luk Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 5:13 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Ludek napsal:
To by byla prdel kdyby ty tvy sipy litaly lip Smile

Líp létat nemohou- budou tlustší, těžší a ne tak přesné. Snažím se sice dělat kontrolu přesnosti moderními měřidly, ale to bys musel dělat před každým výstřelem. Jsem schopen dodržet váhovou toleranci +-0,5g a toleranci těžiště +- 2mm, přesnost osy cca 0,1mm, ale když budu kopírovat karbonový šíp z přírodního materiálu- všechno doržet nemůžu- už jenom tím, když budu měřit průhyb v různých bodech- nedodržím ideální tvar

Kolik maji ty tvoje sípy spin? spocitam kolik by to vazilo v ACE, protze moje sipy jsou urcite mekci, a taky jsou kratsi. Tak si myslim ze by to mohlo byt pak na stejno, ten povrch jak pises ze vylestis necim to i jako nalakujes nebo impegnujes aby to nevlhlo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 5:10 pm    Předmět: Citovat

Ještě mě napadlo toto:
Citace z Wikipedie:
"Povrch golfového míčku je pokryt sítí důlků - anglicky dimple . Ty mají velký význam pro aerodynamiku letu. Zkouškami bylo prokázáno, že proti hladké kouli má takto tvarovaný míček až dvojnásobný dolet."

Žádné leštění šípů, ale pěkně vybrušovat dimply!!! Dobrých 250 m navíc, no ne? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 25, 26, 27  Další
Strana 21 z 27

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.