Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Turecké luky a šípy? Co o nich víme?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 10:25 am    Předmět: Citovat

To jsem z něj nevytáhl. Confused
Šípy měl udělané velice pečlivě a tvrdil, žě váhové rozpětí má 0,3g.
Taky měl nejtlustší část šípu skoro vprostřed.
Ono dělání takovýchle šípů je malá věda a pokud máš mít správně spin, váhu i těžiště, potřebuješ informací podstatně víc a dost zkušeností a trpělivosti k tomu navrch.
Ještě váha hrotu by měla být 1/7 váhy šípu i s hrotem. Ale to už jsem vytáhl předloni z Mustafy Kaniho a tvrdí to úplně všichni, takže to víme.
Ještě schválně jdu překontrolovat , jak projdou tím dlaňovým testem šípy, co jsem dělal geometrickou metodou.
Potíž je v tom, že tyhle lehké šípy s lehkým hrotem jsou extrémně náročné na spinování a je s tím taková práce, že se pak člověku moc nechce ničit si je střílením
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 9:04 am    Předmět: Citovat

Hm, to je zajímavý. Je to evidentně rychlej způsob jak vybrat stejně vyvážené šípy. Ale když to u jednoho šípu udělají lidi s různě velkou dlaní, tak dojdou k jiným výsledkům. Nevíš odkud to ten Adam má? Shocked
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 4:47 pm    Předmět: Citovat

Takže Adam Swoboda nám o vyvažování šípů na terčovku řekl toto: vyladit spine šípu, potom vyvážit šíp na hraně dlaně mezi palcem a ukazovákem a potom překlopit do dlaně směrem k peří. Jiným šípem změřit , jestli je vzdálenost obou konců šípu od ruky držící šíp stejná. Pokud tomu tak je, je těžiště správně.
Já to dělám podle jiného receptu a když jsem si to touhle metodou zkontroloval, výsledek je ten samý.

_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 11:34 pm    Předmět: Citovat

Fuha. Tak o tom som este nepocul. A z bambusu ? Velmi prekvapive. Hod to na Atarn. Som zvedavy, ako sa toho zhosti Bede Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 11:27 pm    Předmět: Citovat

údajný luk proroka Mohameda- uložen v paláci Topkapi. Vyroben z bambusu kolem roku 615. Pouzro dodal sultán Šah Ahmed I.

_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 8:49 pm    Předmět: Citovat

Off topic diskuse smazána ve shodě s ostatními adminy. Témata typu Duch a hmota prosím příště v Tlachárně. Název rubriky je zcela přiléhavý.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Napeska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 254
Bydliště: Praha Malá Strana

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 11:59 pm    Předmět: Citovat

Ludek napsal:
Ludek napsal:
no tak to mi musis nekde ukazat, az to budes mit tak sem napis pls jo? Nakonec se tu dovíme, ze skoro vsichno co střilí tema hadama je zkoušejí i udělat Smile, a kdyz to vidím jakou s tím máte práci sehnat vubec material a pak z toho udelat ten luk, tak to ste proste borci.

to bylo pro Napesku, ale mezitím jste stihli reagovat Smile

neboj jakmile mi jej zákazník přiveze z Koreje tak jej vezmu ukázat .To je jasná věc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 5:41 pm    Předmět: Citovat

Mnoho je povolanych , ale ci aj vyvolenych ?...
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 5:38 pm    Předmět: Citovat

Ludek napsal:
no tak to mi musis nekde ukazat, az to budes mit tak sem napis pls jo? Nakonec se tu dovíme, ze skoro vsichno co střilí tema hadama je zkoušejí i udělat Smile, a kdyz to vidím jakou s tím máte práci sehnat vubec material a pak z toho udelat ten luk, tak to ste proste borci.

to bylo pro Napesku, ale mezitím jste stihli reagovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 5:37 pm    Předmět: Citovat

no tak to mi musis nekde ukazat, az to budes mit tak sem napis pls jo? Nakonec se tu dovíme, ze skoro vsichno co střilí tema hadama je zkoušejí i udělat Smile, a kdyz to vidím jakou s tím máte práci sehnat vubec material a pak z toho udelat ten luk, tak to ste proste borci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 5:34 pm    Předmět: Citovat

Tak to je parada ! Uz budeme 2. Teda , co viem. Ak sa naucis krotit korejca, praca s tilerovanim a obsluhou turkov bude prechadzka letnym sadom Laughing Ver mi , ze nech Lukasove luky vyzeraju akokolvek pekne, drziac "Kima " v ruke pocitis tu nadhernu energiu , ktora sala z tak maleho a tenkeho smradika. Napriek tomu ze su to len 45 -60 lb. luky.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 5:33 pm    Předmět: Citovat

Tak to sis pořídil další dítě, Napesko.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Napeska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 254
Bydliště: Praha Malá Strana

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 5:21 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:
Tak tu mame priznanie dalsieho clena klubu. occasion6 Nechapem vsak , preco koketujes s kupou , ked zaroven robis ? , Nic proti p. Novotnemu, ale je to len nas pokrocilejsi kolega. Mozno urobis lepsi luk , ako on . Ja by som zomrel od hanby, ak by som bol donuteny kupovat od ineho pokusnika. Od tradicneho majstra- korejca napr. To je ine.
Z Koreje mi dorazí co nevidět jeden hornbow
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 4:52 pm    Předmět: Citovat

Tak tu mame priznanie dalsieho clena klubu. occasion6 Nechapem vsak , preco koketujes s kupou , ked zaroven robis ? , Nic proti p. Novotnemu, ale je to len nas pokrocilejsi kolega. Mozno urobis lepsi luk , ako on . Ja by som zomrel od hanby, ak by som bol donuteny kupovat od ineho pokusnika. Od tradicneho majstra- korejca napr. To je ine.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Napeska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 254
Bydliště: Praha Malá Strana

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 4:45 pm    Předmět: Citovat

Ludek napsal:
No ono asi spousta tech co střílí z hadovitého luku, touží po pravém kompozitu, ale asi je dost omezující ta pořizovací cena a zrejme není tak jednoduché ten luk vubec u nás sehnat. Má nekdo u nás vubec pravý kompozit a střílí s něho?

přiznám se ,že jsem velmi nalomený k objednávce od Saluki bow vlastně jen zvažuji libráž.A sám činím pokus s jeho stavbou .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 3:59 pm    Předmět: Citovat

Ja som si vzdy objednaval cele rohy , aj ked je pravda , ze prve tri som si kedysi nechal narezat, ale potom som to aj tak lutoval, lebo to z coho Hyslop odrezal 1 lamelu by som ja urobil 2..Aj Jano si objednal- dostal taketo




Peter Cua z Filipin ponuka zas tuto krasu , ale je to komplikovane postovne, colne, veterinarne...


_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 3:53 pm    Předmět: Citovat

Co myslite , ze robim teraz , zatial co spolu dbetujeme ? .... delim slachy Laughing Pri tolkej praci , co s tym mam si nemozem dovolit prestoje. Takze , ked chcem nakrmit svoju choru chut vykecavat sa na nete, beriem si k stolu pracu , ktoru treba aj tak urobit a za compom , sa to da.

Pan Hyslop je naozaj seriozny(ja uz som ho tu odporucal pred 2 rokmi.) Dokonca ma niektory podozrievali z nekalej reklamy Laughing Ale aj tak - , ked si nemozes vyberat sam, vzdy je to riziko. Ani Hyslop nestoji pri kazdom vybere rohov. Ma na to ludi a nejaky Johny to ma na haku ci ti posle prasknuty roh ci nie. Jano Nagy si objednal nedavno u nich tiez. Chcel a zaplatil si tu najvecsiu moznu kvalitu a - nie je uplne spokojny , ale je to v ramci moznosti a urcite pre nas v Europe je to ten najspolahlivejsi zdroj rohov.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 3:39 pm    Předmět: Citovat

Jak píše JAS, objednával jsem rohy taky od Highland Hornu (Martin Hyslop) a protože od něj kupuje víc lidí co dělá po Evropě hornbowy .- mně na něj odkázal Andrew Hall z Atarnu, tak už ví jaký parametry by měl roh na luk mít. Ale je dobrý se s ním přímo domluvit. Ale i tak se může stát, že tam prasklina bude, viz můj příspěvek.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 3:29 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Já jsem si to taky vysvětloval jejich původem. Hřeben jsem použil, ale bylo to horší. Rukama mi to zatím přišlo nejlepší.

dost pomoze pri deleni aj obuvnicke šidlo....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 3:21 pm    Předmět: Citovat

Já jsem si to taky vysvětloval jejich původem. Hřeben jsem použil, ale bylo to horší. Rukama mi to zatím přišlo nejlepší.
Mám doma ještě kratší jelení, od Martina Hyslopa z Británie a ty jsou o poznání pevnější. Jenže jsou hrozně kraťoučký, do 20 cm.

JASi, lepil jsem je vizinou a zatím drží dobře, ale čas ukáže.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 3:14 pm    Předmět: Citovat

Pozrel som si tu ponuku a tie platky za 18 maju od3-5 mm , takze musis ratat s 3mm -neopracovanej rohoviny co je uplna blbost. Po opracovani ti z toho zostane 1mm platok... Do uvahy pripadaju jedine tie za 25 eu a aj to by som sa bal. Nevymyslaj a aby tie peniaze neboli vyhodene objednaj si u Highland Hornu , tak ako nedavnop Miso. Nie je to lacne , ale je to ta najbezpecnejsia a najmenej riskantna cesta. Ja som od nich objednaval 2x a plna spokojnost.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 3:05 pm    Předmět: Citovat

Nemam so pstrosimi slachami skusenosti. Tiez som ich chcel svojho casu vyskusat, ale potom som niekde cital , ze nie su velmi kompatibilne s cicavcim glejom, tak som dal radsej od toho ruky prec. Overene je overene. Tomu roztrapeniu sa skoro nevyhnes. Slachy maju tuto skladbu . Su prepojene mnozstvom jemnych a rozne dlhych vlakien. Cim je zviera z ktoreho mas slachy pohyblivejsie-divina - a v tomto pripade aj pstros , tak tym su slachy jemnejsie - suchsie- menej tuku - ale aj viac rozstrapatene. Kravske slachy su daleko menej namahane - viac obrastene tukom- co je problem a viac prace , ale menej sa rozstrapkavaju. Aj spracovanie sliach chce svoje. A ma to neuveritelny vplyv na vysledky luku.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 3:03 pm    Předmět: Citovat

Gator, nebude problem v tom ze slachy su pstrosie?
bol problem pri ich trhani? nedaju sa delit namensie kusky?
cesal si to kovovym hrebenom?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 2:47 pm    Předmět: Citovat

U těch rohů bych byl velmi opatrný. Ty je potřeba prohédnout velmi pečlivě, aby neměly praskliny, které,jak se někdy ukáže, jdou až do hloubky. To se mi stalo, takže jsem nakonec získal jen velmi krátké a tenké plátky, které tak budou stačit na dětský luk.

Pokud jde o šlachy, já jsem sehnal pštrosí zadarmo. Obtelefonoval jsem několik farem a z jedné mi nakonec poslali hluboko zmrazené.

Jasi, chci se zeptat, to třepení šlach, je to chyba v mém zpracování, nebo je čím to je? Co jsem viděl na obrázcíh od Jana Nagye, tak je má mnohem hladší, bez těch otřepků v průběhu. Česání mi nepomohlo.

Po rozmražení


Po očištění




Usychající


Uschlé


Rozdělené

_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 2:44 pm    Předmět: Citovat

ano, slacha je jelenia z chrbata....
maju aj z noh...po 4,-....
http://www.flybowshop.com/assets/s2dmain.html?http://www.flybowshop.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 2:33 pm    Předmět: Citovat

Slacha vyzera super a za slusnu cenu, navyse sa mi zda ze je jelenia. Co by nebolo zle , ale potreboval by si ich viac , lebo jelenie su jemnejsie a mensie. Tie platky vyzeraju podozrivo poskodene a s roznymi defektami. Neviem... Mozno su aj narezane z bocnych stien. Tazko to z toho obrazku vycitat.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 2:22 pm    Předmět: Citovat



Jas, toto som nasiel v ponuke na nete, slacha je po 4,50 a rohovinove
lamely po 18....vizualne sa mi to javi gut, no neviem...
myslis ze tento material bude postacujuci na moje prve pokuso-omyly,
ak budem postupovat podla Karpovitza?
Totizto slachy co som zatial zohnal su povyrezavane otrasne, asi tak akurat na glej,
a rohy si rozpredal skorej ako som sa stacil zdohadat.... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 1:26 pm    Předmět: Citovat

Luďku já pravý kompozit mám, je to 60 lbs Hun od Grozera.

Důvod proč z něj nestřílím na závodech je jednoduchý, už druhý rok mám potíže s ramenem. Takže střílím 35 lbs Korejcem a každý závod, či trénink pro mne znamená aspoň 14 denní pauzu a 200mg Coxtralu, jinak se v noci nevyspím. A to už jsem podstoupil vše co západní i východní lékařská věda nabízí. Kromě doporučení, rozloučit se s lukostřelbou natrvalo. To mi zatím nějak nejde.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 12:42 pm    Předmět: Citovat

No , nemam prehlad , nechodim ani strielat na zavody , ale mam uz pol roka doma korejsky luk- okrem mojich doterajsich par pokusov co strielaju.
Neviem o nikom , kto by u nas vlastnile ci strielal sutaze s kompozitom.

Ale , pani. Treba si uvedomit , ze ovladat tento luk je vyzva. To nie je ta tuha umelohmotna vec co mate doma. Proste to napnete a idete strielat.
Kazdeho noveho majitela kompozitu , caka dlhodoba faza ucenia , ako s nim manipulovat, ako ho vobec natiahnut bez nehody, v akej vlhkosti a teplote ho drzat v dome atd. To hovorim samozrejme o vymazlenych silnych ( 90-120 lb+ Korejec- to je extrem) ) letcoch . Plati to sice aj o bojovych , ale tam po pociatocnom navyku uz netreba robit take caviky.
A vycizelovat si techniku. Pretoze ako pisal Miso u kompozitov je to vsetko na 2 ci na 3. Cize ak chyba - tak obrovska, ak spravne - tak super. Neprepaci nic.
Na druhej strane ho mozete nechat natiahnuty , ak treba (lov) aj mesiac a je stale pripraveny do akcie.Bez uhony.
Ak mi to vyjde , mozno sa zastavim na Nadaame s mojim Korejskym "Kimom" .

Stale je to vsak "len" luk. Strielat a triafat za vas nebude. Majitel je rozhodujuci. Ale ak je vo vas len trocha romantiky a tuzbe po "szivani sa s lukom" ci comsi transcendentnom- ako napr- u Japoncov- tak tento luk- osobnost je ten pravy. Korejci to volaju -rozhovor s lukom- a pred kazdou strelbou sa mu prihovaraju. Len boh vie co robili turci. Skiti dosli v tom asi najdalej. Ich prve peniaze boli dokonca v tvare hrotu sipov...
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 12:17 pm    Předmět: Citovat

No ono asi spousta tech co střílí z hadovitého luku, touží po pravém kompozitu, ale asi je dost omezující ta pořizovací cena a zrejme není tak jednoduché ten luk vubec u nás sehnat. Má nekdo u nás vubec pravý kompozit a střílí s něho?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Další
Strana 4 z 20

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.