Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Pokusy a omyly
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 15, 2006 2:01 pm    Předmět: Citovat

když nasolíš kůži v zimě,tak bude až do jara mokrá(sůl táhne vlhkost) a už z toho tu sůl nikdy nedostaneš(i uschlá kůže bude citlivější na vlhko)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 15, 2006 1:59 pm    Předmět: Citovat

zkusím prvodovozce,ale až po novém roce.Rejnoka a žraloka mám syrovinu,ale u hadů se obávám,že jenom vydělané chromem.Zkusím ukecat dovozce z Indie.Na cřestýše mám jenom obchodníky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 11:04 pm    Předmět: Citovat

Raju by som rad , ale predsa len mensiu .A hada samozrejme s co najpeknejsou kresbou.Predavaju aj surove hadie koze ?Ak ta to nezatazi zistil by si mi ceny? To co som zohnal vacsinou je kobra a zmija indicka , ale uz vypracovane a dokonca obrusene.Toto vsetko sa da obcas kupit aj na nozikarskych burzach , ale samozrejme uz s priplatkami- vsetci chcu zarobit...neviem sa dostat k prvodovozcovi.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 9:32 pm    Předmět: Citovat

Eluwaku...
Syrovou hovězinu je lepší shánět u nějakého vesnického kolchozníka který chová bejky na maso. Když zabíjej, většinou kůži hodí na hnůj nebo zakopou protože se jim nevyplatí odvézt ji do koželužny kde ji vykupujou cca za 28Kč za kilo. To samý platí u farmářů kteří mají velkochov. Když jim pojde nějakej kus nebo tele, někdy ho naporcujou pro psy a kůže končí taky na hnoji... Někdy dokonce sejmou nějakej zraněnej nebo jalovej kus pro svou potřebu. Pak jim ta kůže taky přebejvá...
Venké masokombináty mívají nasmlouvaný odběr kůží s koželužnama ( i zahraničníma) na dlouho dopředu, a za prachy, takže tam se to většinou dost hlídá, a kafilerky hrozně bazírujou na hygienickejch předpisech...Tam sotva uspěješ

Pokud nějakou seženeš, nezapomeň ji pořádně nasolit! Teď, v tomhle počasí ti dobře nakonzervovaná vydrží i pár měsíců Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 8:29 pm    Předmět: Citovat

s rejnokem,či žralokem je luk jak přilepený k ruce.Lidé s jemnou kůží na ruce si je musejí zbrousit,aby to nebylo tak ostré.Žraloka mívají kloboučníci,protože s tím brousí filc.Rejnoky kupuji velké,aby měly velká hřbetní zrna(na katanu je to nezbytnost) a stávají kolem 1500kč.Hadi stojí různě.Když tak to zjistím přesně,ale tyhle kabelkářské kůže nebývají moc drahé.Chřestýš stával kolem 200
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 6:52 pm    Předmět: Citovat

Musim uznat s ostatnymi ze si uspesny "zasobovac", ale vsetci sa vlastne snazime podobne.jasne , ze je dobre poznat sefa, ale niekedy je lepsie poznat vratnika, tomu staci ta flaska na dlho a sef moze chciet protisluzbu a niekedy drahsiu , ako to co clovek zhanal.S tou vazovicou mas pravdu , je k nicomu .Ked si tak blizko tych exotov , co by stali surove hadie , alebo aj ta raja, viem si ju predstavit tiez na madle luku !
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 2:27 pm    Předmět: Ad vazovice v popelnici - rohy, kůže, kosti Citovat

Myšo, dík za info! Cool
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 1:22 pm    Předmět: Citovat

místní zvěřina Interlov.Přijdeš do kanclu,řekneš co potřebuješ,oni si poťukají na čelo a za rozumnou cenu ti to prodají.Na jatkách je to komplikovanější,protože to chce spíš větší jatka.V Písnici(zrušeno a předěláno na vietnamskou tržnici) to probíhalo následovně:návštěva obchodního oddělení,vysvětlení,kolik vagónů potřebuji,přidělení odběratelského čísla,vjezd do podniku,domluva s pánem z kůžárny,naložení plného kufru vším co nepotřebují(rohy,kosti,lebky) zaplacení kůže v pokladně a odjezd.Stávalo to koza,ovce-5Okč,ogar 200kč ,kráva tak8OO(podle váhy).Teď jsou nejbližší jatka v Písku a ogar přijde na 600.ale věřím,že postup bude podobný(já si to objednám u řezníka a ten mi to doveze).Už jsem to dlouho nepotřeboval,ale postup funguje a když nespěchám,můžu to mít z malých jatek za hubičku.S těmi podnikatelskými aktivitami to indošům přeji a nekritizuji je.Jenom u řady jejich produktů znám pořizovací ceny a proto mě překvapilo,za kolik to jde prodat.Pro srovnání-nakoupil jsem 10 kozích kůží za úhrnou cenu 500 s DPH a v době bubínkářského boomu to za stejné peníze nechal chlapíkovi skučícímu,jak to nejde sehnat.On to pak prodával za 400kč polovinu,coby spešl kůže na djembe(dovezl jsem mu to domů).Tedy 1800%zisk!Příště jsem mu nasral a on mě označil za svini Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 12:05 pm    Předmět: Ad vazovice v popelnici Citovat

Oha! Tak teď teprv přestávám brečet Laughing No, měl jsem představu - dle toho, co ti indoši nabízej, že je to kdovíjakej zázrak. Bizon a kráva asi představuje rozdíl...
Citace:
Parohy stojí 300-5OO za kilo,syrová kůže jelen,srnec,daněk,divočák.....do 500 kus.Syrová teletina ogar tak300-600 podle velikosti a dodavatele......

To jako z Interlovu/jatka? Máš někoho známého v tom Interlovu? Kde se dá sehnat syrová hovězina?
Naposled jsem sehnal půlku v z obchodu s jezdeckými potřebami.[/quote]
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 11:39 am    Předmět: Citovat

Co Skot zahodí,Holanďan zvedne Laughing Vazovice je úplně nahovno a se šlachou nemá skoro nic společného.Syrová se chová jako guma od trenýrek a když uschne je křehká.Nejde dělit na slabé prameny a nemá vůbec žádnou pevnost v tahu.Nevím na co to ti indoši používají,ale když jsem se koukal na jejich vebovky,měl jsem pocit ,že by ti prodali originál borovou šišku za stovku.U řady nabízených polotovarů mají až stonásobek maloobchodní ceny.Vazovice ti klidně budu schovávat,i když tiše doufám,že už mi je nikdo dávat nebude.Pro masný průmysl jsou rohy,šlachy a kosti odpad,který nestojí nic.Jenom musíš někoho motivovat,aby ti to schovával.Parohy stojí 300-5OO za kilo,syrová kůže jelen,srnec,daněk,divočák.....do 500 kus.Syrová teletina ogar tak300-600 podle velikosti a dodavatele......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 11:10 am    Předmět: Ad vazovice v popelnici Citovat

Úúúúú! Crying or Very sad bandhead

Myšo, nechceš si otevřít bazar pro nás nedochůdčata bez kontaktů a přístupu k tak exkluzívnímu matroši, nás, ubohé, kteří by s radostí leccos, co zahodíš, zvedli, zajásali a ještě ti vnucovali prachy? Vazovice nabízejí indoši á 300 Kč a furt jsou vyprodaní!

PS: Pravda, vařená vazovice je každému naprd, ale stejně! Buééééhéee-vzlyk!
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 11:01 am    Předmět: Citovat

hadí kůže kupuji u firmy která obchoduje s exotickými kůžemi.Kupuji u ní i rejnoky na jap.meče.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 10:58 am    Předmět: Citovat

kavkazský ořech mám z dob,kdy jsem dělal hudební nástroje.Jezdil jsem si do dýhárny v Kralupech pro středové výřezy.Je to fošna,která se prodávala za pár šupů ,jako odpad(např bubinga 5*40*400cm cca300 kč).Ala dýhárnu vytuneloval podnikatel Stehlík(stejný který zrušil Poldi,ale to vytuneloval dřív).Je to krásný materiál.V Kralupech si z toho stavěli lidé kůlny.Jinak sehnat jde prakticky cokoliv a já se to snažím dělat tak,že se spřátelím s majitelem podniku a tím mi odpadne korumpování nějaké lopaty chlastem.Např. rohovinu mi dává majitel jatek,ale výtěžnost je tak 4 rohy týdně a dostanu to i s kusem lebky.Řezník mi teď chtěl udělat radost a vyřízl mi šlachu vazovici(to je ta,která jde od krku k přední noze) .Hodil jsem jí do popelnice.Ani klíh z toho nejde uvařit!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 11:17 pm    Předmět: Citovat

Aha, trubenie , tak to mas potom stastie, ze ta vtedy viac bavila hudba...Kde si zohnal kavkazsky orech ? U nas ? Je to vraj aj super lukove drevo. usi sa pozriet na ten odkaz .Ja rad pouzivam orech - ak sa k nemu dostanem.Mam s nim vyborne skusenosti.A co finale ? Polepis to brezovou korou , alebo surovou kozou.Priznam sa , zohnal som si na ten, co mi vyjde pekne hadie koze.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 6:29 pm    Předmět: Citovat

přivezl jsem si ty rohy na troubení!Uši dělám tak 2/3 ramene a z olše a kavkazkého ořechu.Teď budu dělat takové ty komplikovanější,jak byly v tom ruském odkazu od Itazipy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út prosinec 12, 2006 10:37 pm    Předmět: Citovat

Cestovatel. Z Ghany... Nemal si s tym problemi na hraniciach ?Zavidim.U nas sa predavaju sem- tam dlhe rohy , ale chcu za to nekrestanske peniaze - vacsinou su na polovnicke trubenie.To si si ich ale musel doviest cely kufor, ked si z toho schopny robit naraz niekolko lukov !Mas pravdu, spiralovity rast bielych rohov je hruza, to iste je aj pri nasich kravskych.Pytal som sa na rezanie brezy pre to , ze mam blbu skusenost s dost nerovnym povrchom kmena brezy a castymi uzlami , nuz a ked to vyrovnas tak narusis leta a si na ceste k prasknutiu.Radsej som sa pustil cestou lamely, kde s tym nie su problemy.Japonsku pilku kataba nemam a ani netusim , ako vyzera , ale da sa to aj nasimi, aspon zatial so s tym nemal problemi. Z coho robis usi , jasen, dub, nebodaj morusa ?Chces na mongolovi usi dlzky ramena , alebo mensie ?Mna bavia dlhe , ako rameno.Je to potom sialeny pohlad , ale aj ohyb.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út prosinec 12, 2006 9:11 pm    Předmět: Citovat

přivezl jsem si je z Ghany.Ale problém u longhornu je,že roste do spirály a rovnat to je peklo.Jednou jsem to zkusil i tak,že jsem ho vylisoval tak,jak byl do obří placky.Břízu štípnu po délce a z výseče vyříznu prkénko po létech .Siah lepím oběma způsoby.Mám na to japonskou pilku kataba,kterou jde klín vyříznout velmi přesně.Také se mi spíš podaří,aby byl siah kolmý k ramenu luku.Lépe se mi to kontroluje a také rameno pak o něco méně váží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út prosinec 12, 2006 4:32 pm    Předmět: Citovat

hm- kde si zohnal dlhe kravske rohy ?Viem ze Grozer si kvoli tomu vraj drzi stadocko dlhoroheho dobytka.Ako chces davat brezu ? narezanu kolmo na leta - teda lamelu , alebo ako klasicky luk s povrchovou vrstvou s letokruhmi ? Nalepujes usi (sias) , ako vacsina aziatov do vyrezaneho klinu v jadre , alebo , ako niektory(buriati, turci...) na zahnuty koniec jadra ? Question
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út prosinec 12, 2006 1:54 pm    Předmět: Citovat

ovšemže břízu.Ale zatím trochu pluji v rohovině.Buvol se mi tam nechce dávat-používám longhorny,a jeden asi udělám z přímorožce.Herefordky se mi neosvědčily.Na hluboký se teprve chystám,ale to bude takový ten staroturecký s dvakrát zalomeným siahem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 11:43 pm    Předmět: Citovat

Aha , tak ty nie si nadsenec kruteho reflexu.O to mensi problem by si mal mat prave s tym krutenim ramien.Zostavas vlastne v rovine , maximalne v miernom uhle, ale chapem ze 60L luk sa v podstate tvarovat ako subtilny korejec vlastne neda.Navyse mongoli ani nepouzivali bambus, ale hlavne brezu ako jadrove drevo.Tam toho moc na vyber nerastie.Ich najvacsim problemom bola rohovina z horskych kozorozcov ktoru pouzivali.Je velmi zvrasnena a tie zvrasnenia prechadzaju hlboko do masivu rohu -casto , ako male praskliny a tam im to aj praskalo.Ja som kedysi v nadseni dodrziavania historicnosti zohnal muflonie rohy a z toho po vyrovnavani trapil luk- mal 34 kg a chvilu strielal.Bol to nadejny Mongol , ale nie dlho -glejenie to nevydrzalo.Stale som na ceste...Pouzijes brezu ? Wink
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 11:28 pm    Předmět: Citovat

Mongolský 80-90 liber
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 11:26 pm    Předmět: Citovat

Prave v tej trvanlivosti a nutnosti starat sa o ne je aj cast originality a mimoriadnosti tychto lukov.Este k tomu nahrievaniu.Ako to myslis s tym zgrcavanim sa sliach ?Nahrievanie je nutnost .pouzival som ho pri kazdom napinani luku.Samozrejme ze treba byt opatrny. To s tymi mongolmi ma dojalo...Skoda, ze nevyuziju sancu spopularizovat svoju krajinu aj takto.Inak toho vela nemaju co ponuknut.Luky s Dzingis-chanom a Skameneliny dinosaurov... Ake luki sa snazis dosiahnut korejcov , turkov, mongolov ? Question Rolling Eyes
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 11:14 pm    Předmět: Citovat

klasický.Ale i laminát s rohovinou model Turek.Já osobně od něj nic nemám,ale nevadilo by mi to.Na naše účely je důležité jak to vypadá a jak to střílí.Kromě váhy to není poznat.Pořád si myslím že nejlepší výsledky jsou při použití tradičních materiálů,ale není to tak trvanlivé
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 11:02 pm    Předmět: Citovat

Mal si v rukach luk od Grozera vyrobeny klasicky ?Alebo len luk , ktory mal sice nalepenu rohovinu , ale inak celolaminat ?Lebo aj take robi.Ja som tiez kedysi pred tromi rokmi neodolal a kupil som si dva Geozerove - skytsky a turecky.Strielalju super, ale su to laminaty...Bol si u Grozera , alebo to ma nejaky kamos ?
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 10:54 pm    Předmět: Citovat

Objednal jsem si luk z Mongolska a známý mi ho koupil přímo od závodníka na nádamu.Byl to laminát!Šlachy se bojím zahřívat,protože se zdrcnou.Luk od Gossera jsem měl v ruce,a byl velmi dobrý(narozdíl od jiných maďarských expertů) ,ale máš pravdu.Hrdost mi to nedá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 10:44 pm    Předmět: Citovat

Este ku kruteniu.Malo ho vacsina azijskych lukov - malo kto sa tomu vyhol , ale ked mas v poriadku geometriu drevenneho jadra, da sa to v miernej miere riesit nahrievanim a naslednym tvarovanim materialu.Prave vdaka spojeniu glej+rohovina + slachy - vstko su to teplom tvarovatelne veci.Prave ze ked sa tam zamontuje ,epoxid uz to nejde. Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 10:38 pm    Předmět: Citovat

Zomrel by som od strati hrdosti !Kupovat od Grozera...Myslim , ze aj ty.Nakoniec , ked kupovat , tak potom rovno od nejakeho korejca.To by hadam menej bolelo.Nakoniec on zacinal rovnako , ako mi.Tiez nemal odkial pobrat rozum.Mal dokonca menej , ako mi.Len obrazky z kniziek a z muzei.Atarn este vtedy nebol a myslim ze (nepoznam ho tak dokladne) ze najprv robil celolaminaty a az s pristupom informacii iba nedavno aj on zacal robit "klasiku".Aj tak ho podozrievam ze rohy lepi k jadru epoxidmi...Vobec s rohami je to najhorsie , kedysi ked som nemal byvolie som zufalo zhanal kde sa dalo z nasich krav(inak vsetci v azii sa zhoduju ze su lepsie , ako byvolie - maju ine fyzikalne vlastnosti- su silnejsie a pruznejsie) lenze su kratke a ja som ich skladal do roznych obrazcov (nasiel som kdesi info ze tie naj. luky pre bohacov mali z farebnej rohoviny takuto intarziu) z kratsich kuskov - strasna piplacka .A ked to nalepis na luk ktory sa ti potom zlomi- strata motivacie na pol roka... A neplas sa tymi dlhymi pomlkami v suseni luku , ako sa vsade s nimi operuje.Litaju tam pol rok az rok a neviem co.Jeden cinann tvrdil ze tak dlho cakali s dokoncenim a vyfarbenim luku len pre to , ze v bambus , ktory najcastejsie pouzivali na jadro , bol casto napadnuty parazitmi a cakalo sa vlastne ani nie kvoli gleju a slacham , ale k voli parazitom , aby ndokoncovali prezraty luk.Aj teraz ked sa dovaza bambus tak je navrtany a napusteny cez tieto otvory , akymsi insekticidom.Aspon toho sme usetreny. Twisted Evil
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 9:46 pm    Předmět: Citovat

abys to stihl v tomto životě!Skoro uvažuji,že si ho koupím od Grossera,ať ty chyby vychytává někdo jiný.Nejvíc mě sere *(to je hvězdička,aby to nečetly děti)když se mi hotový,strašlivě pracný luk kroutí do strany.Párkrát jsem to řešil tím,že jsem siah vytenčoval až u hotového luku,při napnutí pomocnou tětivou,ale účinější je ,při olepování rohovinou ,stažení tureckým utahovákem a okamžitě srovnat a modlit se Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 9:17 pm    Předmět: Citovat

Tiez som pred par rokmi presiel tou fazou epoxidov a laminatov v kombinacii s kadecim.Tiez sa mi polamali po par vystreloch, hlavne preto ze som tvrdohlavo chcel dosiahnut s nimi plnohodnotny klasicky tvar - najradsej samozrejme do kruhu... (z toho som uplne vedla) .Mne sa nerata velmi rovinka, som hotovy z toho neuveritelneho reflexu do cisteho kruhu !Potom som pri nedostatku rohoviny na vnutro daval laminat a na chrbat original slachy a to ciastocne fungovalo , ale cesta je len jedna - samozrejme historicky overene materiali.Uz mam za sebou dva luky v plnej parade, ale nemal som vizinu, tak len s koznym glejom.Strielali, ale nebola to dokonalost sama a neuspokojili ma uplne - chystam sa na dalsie.Tiez som robil viacej lukov naraz, lebo ked uz slachovat tak rovno tri a nie jeden, ze ? Ale uz to nerobim. Zistujem , ze rovnaka chyba sa lepsie naprava pri mensej spotrebe materialu , ak ju urobim na jednom luku a nie na troch.A zial vacsinou napredujem sistemom pokus omyl, lebo ako sam vies naozaj konkretnych informacii co a ako je vzdy malo. Idea
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 8:54 pm    Předmět: Citovat

fascinuje!Vyrábím jich raději víc najednou,abych je mohl v létě lámat a kroutit.Loni jsem jich udělal několik a chvíli fungovaly,než se rozlepily.Používal jsem polyuretan,vinyl,epoxyd.Letos už to dělám poctivě vyzinou.Ale chce to trpělivost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další
Strana 10 z 12

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.