Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše luky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 74, 75, 76  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 8:07 pm    Předmět: Citovat

S využitím informací získaných zde na fóru jsem se pokusil vystrouhat si vlastní luk. Je to jasanový flatbow s konci zahlými do reflexu, N-N délka 72 palců. Ty končíky byly původně zahnuté víc, ale během tilerování se to nějak narovnalo. Tah má asi 39 liber na 30 palců, což je i nátah s jakým budu střílet. Chtěl jsem něco kolem 45 liber, ale jako začátečník jsem to bohužel neodhadl.

Není to nic extra, původně jsem ho sem ani nechtěl dávat... Ale jelikož se chystám na další (snad) silnější, tak jsem si řekl, že mi nějaká kritika prospěje.

A radost z něj mám, ikdyž není zrovna takový, jaký jsem plánoval, a to je podle mě hlavní Smile
http://inmu.rajce.idnes.cz/flatbow_1/

Rád bych také poděkoval uživateli Itazipa za to, že mi poskytl materiál na tětivu
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Francois
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 182
Bydliště: okolí Zlína

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 8:40 am    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
V Bullshitu Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ,kdybych to prelozil Lucinek mne vyhodi , prave ,ze jsi to cetl v BULLSHITU ,tak to urcite bude pravda Laughing


??? co??? Hej prosím nesnaž se psát přízpěvky krátké pak z nich nejde vůbec nic vyčíst.... Taky bych tu mohl psát jak sem zviklí z ICQ a pocholily by ste z toho ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 4:40 am    Předmět: Citovat

Lucinek te nevyhodi akorat ja to smazu. Az budes psat neco co ma iformacni hodnotu tak to tu necham, jinak bezte do tlacharny

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 7:48 pm    Předmět: Citovat

Ta část s farmářem Johnem byla sranda, jak jinak odpovědět
na tu otázku.
Lísku bych použil na slabší luky (tak do 50#), o opálení břicha
taky pomůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 7:24 pm    Předmět: Citovat

Lieska ako lieska, naša je krehká a praskne bez nejakého varovania, a máš hneď po oku Wink pokiaľ je luk kratší pod125 cm, už je lepšie nalepiť plátno, ak nedáš sľachy, ktorých je škoda na toto drevo; ale dlhšia a tým pádom s menším priehybom ramien sa dá z nej urobiť dostatočný luk na cvičenie streľby. Osobne mám 121,5 cm z liesky na indiánský spôsob, a keď som ho urobil od oka, to som ešte ani nevedel ako mal vyzerať (intuitívne som sa trafil), tak asi 15-20kg má sílu náťahu
(merané naplnením vedra s vodou). Nakoniec som sa z neho bál vystreliť, ale milo ma prekvapil, potom som ho natrel orechovým náterom na drevo a navoskoval. Howgh!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Francois
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 182
Bydliště: okolí Zlína

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 6:50 pm    Předmět: Citovat

Já sem vždy myslel že líska je na ho..o ne???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Francois
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 182
Bydliště: okolí Zlína

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 6:49 pm    Předmět: Citovat

crusader napsal:
četl jsem že dobry anglicky dlohy luk (longbow) se da vyrobit i z lisky
mate nejakou zkušenost? kdyžtak aspon jaky mel natah a jak daleko dostřelil Very Happy


Jeslty můžu poradit tak na lísku se vykašly pokud nechceš luk pro malého syna..... Jako určitě se dá vyrobit ale kvalita a síla luku se nikdy nevyrovná síle jiných dřevin jako je tis,akát,jasan atd.
Já s lb (longbow) nemám moc zkušeností ale lísku ti v dobrém úmyslu zamítám....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 6:45 pm    Předmět: Citovat

crusader napsal:
četl jsem že dobry anglicky dlohy luk (longbow) se da vyrobit i z lisky
mate nejakou zkušenost? kdyžtak aspon jaky mel natah a jak daleko dostřelil Very Happy


Četl jsem, že farmář John Dee střelil z 123# lískového luku 456 yards.
Bylo to v Bullshitu dne 31.2. 1423.

Jinak, z lísky se dá udělat luk. Dobrý je to udělat ve stylu holmegaardu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
crusader
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 6:21 pm    Předmět: Citovat

četl jsem že dobry anglicky dlohy luk (longbow) se da vyrobit i z lisky
mate nejakou zkušenost? kdyžtak aspon jaky mel natah a jak daleko dostřelil Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 7:08 pm    Předmět: Citovat

Mám na mysli experta, čo druhých neurážá osonými invektívami; ak niečo postne a môžu to byť i "lapsy", je Smile bez komentára, technicky vzaté je to v pohode, nie som tak náročný Wink , a neurážajú ma informácie, pretože "už to tu všetko raz alebo viackrát bolo, len mi máme vždy inú telesnú schránku", ale už som to tu niekde písal.
Je jasné, že platia 90% Alwarezové slová, "keby každý mal prečítane tzv. TBB 1-4, nikdo by otázky v tomto fóru nekládol", okrem mňa Very Happy Very Happy Very Happy .
Ináč mohlo by sa otvoriť ďaľšie okno o TBB?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 4:45 am    Předmět: Citovat

Ja jasne nedelal luk co je obraceny ,ale pouze experimentoval s nesmyslem ,mimochodem v 15 letech jsem se uz povazoval za dobreho lukare moje sipy uz letaly 120m daleko mereno zednickym pasmem co bylo 25m dlouhe na fotbalovem hristi ,no uz si nepamatuji na tah luku ale moc jsem v 15 letech neutahl, mel jsem hlavu v oblacich ,nebot 120m byla pro mne zavratna dalka!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 5:40 pm    Předmět: Citovat

Ogen napsal:
Myslím, že ak je niekdo schopný mi odpovedať na nejakú otázku a nerobí zo seba "experta", som spokojný a nemusí ani vedieť strieľať; som súdný človek, pouvažujem nad odpoveďou a buď to zoberiem alebo nie.

O tom žádná, tzv. teoretik může být nepřebernou studnicí informací a přitom nemusel držet luk nikdy v ruce. alwarez je ovšem spíše "expertem" a s rostoucím počtem příspěvků přibývá drobných či větších lapsů. Takže to má buď načtené prachmizerně anebo si z nás někdo dělá akorát srandu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 5:32 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
ja dostal napad ,ze kdyz luk naparim ve vane potopenim do horke vody a ohnu jej na druhou stranu luk ztrati svoji silu ,po vysuseni jsem mel backwards bow co vystrelil asi 50 sipu nez se zlomil ,urcite nemusim dodavat co mi rekla matka /vesnicanka /kdyz se dozvedela co zase vyrabim .......

Matka ti zřejmě vynadala proto, žes jí zasvinil vanu. Laughing
Nechci být nijak jízlivý, ale pokud máš načtenou TTBB a spoustu jiných knížek, tak bys mohl vědět, že backward bow nevznikne "převrácením" luku vyrobeného s jedním letokruhem na zádech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 8:05 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že ak je niekdo schopný mi odpovedať na nejakú otázku a nerobí zo seba "experta", som spokojný a nemusí ani vedieť strieľať; som súdný človek, pouvažujem nad odpoveďou a buď to zoberiem alebo nie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 8:17 am    Předmět: Citovat

Bohuzel, mnoho z nas ma z tvych prispevku pocit ze mnohem vic ctes knizky, nez strilis.

Take mam krasne knizky, treba tu "o strelbe z palcoveho prstenu" a umim ji nazpamet, to ze mne nedela experta, pokud s tim palcovym prstenem porad trefim prd.

Fer nabika:

Vezmi svuj luk a sve sipy, prijd si zastrilet na mistrovstvi
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 1:27 am    Předmět: Citovat

Doporucuji cislo 4 tez velmi zajimave ,luky z celeho sveta jsou velmi zajimava studie na dlouhe roky ,ja ty knizky precetl asi 10 krat tak ,ze je umim temer nazpamet !!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 1:18 am    Předmět: Citovat

To iste , prebehol som zhruba TBB 1-3 a najviac sa mi páči to v jednotke od Steva Alellyho o severozápadných lukoch .Zhruba: spůsob výroby sa líšil od kmena ku kmenu ,niekto robil z dreva vyschlého na stojáka ,niekto tvaroval zelené ,niekto z konára ,niekto to vyrezal z živého stromu ,niekto backward a niekto normálne ..používal sa tis ,dub,javor ,jasen,borievka ,borovica ,ceder a všetko fungovalo Very Happy .
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 1:01 am    Předmět: Citovat

Ja jsem velmi demokratickych nazoru ,luky si muzete vyrabet jak chcete!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 12:36 am    Předmět: Citovat

Nie je to tragedia ,tragedia je ked to niekto predáva a tvrdí že sa to inak nedá ,respekt. podobné chujov...
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2009 6:20 am    Předmět: Citovat

Luky ktere jsou delsi maji vyhodu ,ze dele vydrzi i kdyz prace zacatecnika neni tak dobra ,kratky luk zacatecnicke chyby proste neprezije , aneb cim je delsi luk ,tim je delsi jeho zivotnost ,navic jak se prokopavam lukostrelcem metr po metru ,narazil jsem na strasne obavy
z tkz string follow /SF/ ,set , cz je to nasledovani tetivy po te kdyz se luk vypne ,tak zustava ohnuty. Prirozene pro luk kde se jeho vlakna na hrbete natahnou a stlaci na brichu, kdyz si luk za nejaky cas odpocine tak se trochu narovna !!!! Zmerte si to!! Predstavme si ,ze nas luk je o neco delsi, nez by mohl byt a zacne mit z nejakeho duvodu veliky SF ,muzeme
uvarit ,naparit konce ,nahrat konce; vse zalezi na druhu dreva ktery pripad je pro nej vhodny a ohnout konce zpet . Tim eliminujeme veskery
SF a luk bude zase strilet jako delo!!! Smesne jednoducha zalezitost ze ktere kazdy dela tragedii !!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2009 12:47 am    Předmět: Citovat

Very Happy Ja take zacal s lukem o delce 1,20cm ,kdyz mi bylo 9let Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2009 12:21 am    Předmět: Citovat

Alwarez , to čo tu píšeš je zmes vyčítaného ,detských pokusov a tvojich domnienok (hovadín'..Mne sa backward selfbow tiež zlomil ,bez backingu je to totiž nezmysel ,začat s dlhým lukom 2m ,ja som začal s 1,20 ...
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 3:56 am    Předmět: Citovat

Johs: mne nestrasi na majaku ,jako universitnim profesorum -tento nesmysl backward bow byl opakovan nejakym profesorem na universite a tento nesmysl jsem cetl i v nekolika knizkach jako pochybnosti a podobne ptakoviny . Mne strasilo na majaku ,kdyz jsem byl vyrostek a to bylo hodne mnoho let pred tim ,nez urcity profesor vyslovil tuhle hovadinu
a tehdy jsem si vyrobil luk z buku asi rozmeru 185 cm delky ,plochy profil o sirce ramen asi 3,5 cm luk se ohybal po cele delce ,ovsem byl dost tezky na moji silu ,ja dostal napad ,ze kdyz luk naparim ve vane potopenim do horke vody a ohnu jej na druhou stranu luk ztrati svoji silu ,po vysuseni jsem mel backwards bow co vystrelil asi 50 sipu nez se zlomil ,urcite nemusim dodavat co mi rekla matka /vesnicanka /kdyz se dozvedela co zase vyrabim ....... a nestrasi ti nahodou na majaku?......
Tahle slova mne ihned napadla kdyz jsem cetl o tkz .baskwards bows
a vesnicanka byla chytrejsi ,nez cele kolosialni zdruzeni profesoru v koloseu!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 11:58 pm    Předmět: Citovat

Prumer klacku ve svem fyzickem prostredku je 3 az 4 cm . Ja vyrabel tyhle klacky tez s opracovanim dreva za syrova ,tak, ze jsem oba konce
poslednich 30 cm orezal nozem na tloustku malicku ,cili vlastne nejakeho prstu na me ruce. Klacek byla listka ,nebot te u nas roste hromada ,ale muze to byt i jine bile drevo , to vse bylo opracovavano v lete ,kura byla
stahnutelna profil tech orezavanych kusu byl kulaty ,potom klacek sel pod moji postel co byla moje susarna a matka vzdy nadavala abych dal klacky do sklepa , klacek se obycejne susil 3 mesice ,potom rukovet byla ustanovena 5-7 cm pod stredem luku coz vytvorilo spodni rameno kratsi !
Klacek mel tah podle toho jak byl tlusty v rukoveti a kdyz se tah snizoval
urizl jsem par cm z obou koncu ! Vyroba takoveho luku trva asi 1-2 hod.
a vydrzi z te lisky mozna 5-8 mesicu . Ja tyhle ptakoviny vyrabel kdyz mi bylo 15 let a zacal se ucit truhlarem /po jiho cesky/ abych si mohl udelat rakev. Tohle byl muj vylepseny luk ,ale mel jsem plno klacku ,kde krome vyriznuti zarezu na tetivu nebylo zadne drevo- obrabeni. Klacek nesmi mit kuru, ale pred susenim jej muzete natrit nejakovou barvou aby se u nekterych drev zpomalilo vysouseni a jeho popraskani. Pri teto konstrukci
je dulezita delka ,proto ja se smeji zacatecnikum ,kdyz si mysli ,ze vyrobi jasanovy luk o delce 140-150 cm ,cim je luk kratsi ,tim jeho vyroba vyzaduje vetsiho experta , zacatecnik at zacne s 2metrovym lukem ,bude cele pomale a maly dostrel ,ale tezko se zlomi . Jak zacnu mit vetsi zrucnost a vedomosti postupne luky zkracuji ,ja jdu vzdy do vrtule ,kdyz zacatecnik mi tvrdi, ze jeho prvni luk bude perfektni ano bude to perfekni palivo ,prvni luky musi byt tak perfektni ,aby se pouze nezlomily!!!!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 11:44 pm    Předmět: Citovat

To alwarez:
Josh napsal:
Máš nějaké praktické zkušenosti s luky typu Stelmoore, tzn. prakticky jen přepůlený slabý kmínek nebo větev ?

Teď mi došlo, že jsem zmotal dvě věci dohromady. Původně měl dotaz směřovat na "backward bow" (proto ten odkaz na přepůlený kmínek nebo větev), nikoliv na Stelmoore. Předpokládám, žes vyzkoušel i tuhle variantu ... Nezajímá mě teorie, ale spíš jak se to chová v praxi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 6:51 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Urizneme jasanovy ,listkovy ,jilmovy klacek o delce 190 cm nechame jej vyschnout vyrizneme zarezy na tetivu a mame luk , rukovet bude umistnena v 1/3 delky luku od spoda pripominajici japonsky luk YUMI ,vetsinu prace ohybani dreva zastava horni rameno co se prirodne zuzuje ,luk jasne bude mit 10-13cm set /zustava ohnuty / ale kdyz klacek bude mit tah 65 liber dostreli lehky sip 500grains 100-150 metru ,namet na zajimavy experiment ,az se nekde objevite s takovym lukem budou se chytat za hlavy, ale luk bude celkem dobre strilet na 20 metru ,trik je v te umistnene rukoveti.
a aký má byť priemer toho klacku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 1:00 pm    Předmět: Citovat

Alwarez, vďaka je to fajn; luk bol asi zlámaný od zlosti, na malé kúsky, že dlho nevydržal Crying or Very sad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 2:21 am    Předmět: Citovat

http://paleoplanet69529.yuku.com/topic/15123

Dalsi velmi zajimavy luk neoliticke doby co ma stredove okno /temer stredove /
pro vylepseni letu sipu luk je kratky,lidi nebyli moc vysoci a meli kratsi natah nicmene ramena luku jsou uprostred siroka temer 6 cm lukar velmi dobre rozumel cim luk bude kratsi musi mit sirsi ramena a soudruzi strelecke okno neni vynalez r ,1930 jak jsem to mnohokrat slysel . Delka luku je 144cm dobry na natah 60cm !!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 1:12 am    Předmět: Citovat

Stelmoore a Holmegaard patri mezi neoliticke luky ,nazvy jsou od vesnic ve ktere blizkosti se luky nasly ,mnohdy to byly pouze ulomky luku ,ktere potom byly overeny experimentalni archeologii,udelanim replik techto luku. Stelmoore je do dnesni doby nejstarsi luk co byl nalezen ,nikdo nevi jestli v budoucnu nebude nalezen starsi luk. Stelmoore je vice jak 10 000 let stary model luku. Potom nastupuje Holmegaard ktery nejstarsi byl nalezen ve stari 9000 let a jak leta postupovala meni se tvar luku jak lide zacinaji vice a vice rozumet tomuto katapultu. Nekdy vice jak pred 10 000lety se zacina navracet doba ledova asi na dalsi 2000 let a z Evropy mizi listnate stromy jak se ochladilo a jsou k dispozici pouze jehlicnate stromy ,lidi stale neobjevily vlastnosti tisu a tak vsechny luky Stelmoore byly vyrobeny z kompresniho dreva borovice ,tedy jadroveho dreva . Posledni jadrovy letokruh byl nasledovan po cele delce luku na hrbete a profil ramene byl oval a nekdy mel oblouk jako tisovy luk ,muselo to fungovat kdyz to lidi vyrabeli ,zase experimenty ukazaly ,ze tento luk vyrobeny z jadra borovice musel byt dlouhy jako je vyska strelce a luk musi mit pouze tah okolo 30 liber ,sirka ramene 3-4 cm ,cim plozsi rameno tim lepsi, ale neni evidence ze by tomu neoliticky lukar tak vyrabel , maly kmen a vetev nebude fungovat co dokazuji experimenty .
Jediny muj experiment s timto druhem luku byl ,ze jsem urizl platek jadrove borovice a platek lykove borovice a slepil cele lepidlem abych dostal tisovou hodnotu prirozeneho laminatu . Luk byl asi 190 cm vysoky a4cm siroky ohybal se po cele delce s tahem asi 30 liber ,no strilel do te doby nez se zlomil ,zadna slava ,ale funguje to . Uz jsem psal ,ze nerad delam luky o kterych vim ,ze se rychle zlomi. Jakmile chlad z Evropy zacina postupne ustupovat listnate stromy zase pochoduji smerem na sever a luky typu Holmegaard jsou uz vyrabeny z jilmu ,kdyby neoliticky lukar mel k dispozici jilm urcite by Stelmoore vyrobil z jilmu. Ja ovsem Stelmoore povazuji za improvizaci luku,kdyz je vyrobeny z jaddrove borovice ,moc dlouho nevydrzi a strili pekne spatne ,nasleduje tetivu atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2009 10:22 am    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Je mozne vyrobit luk temer bez opracovavani dreva. Urizneme jasanovy ,listkovy ,jilmovy klacek o delce 190 cm nechame jej vyschnout vyrizneme zarezy na tetivu a mame luk , rukovet bude umistnena v 1/3 delky luku od spoda pripominajici japonsky luk YUMI , ...

Máš nějaké praktické zkušenosti s luky typu Stelmoore, tzn. prakticky jen přepůlený slabý kmínek nebo větev ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 74, 75, 76  Další
Strana 33 z 76

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.