Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Longbow s reflexníma končíkama
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
arnir
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 5:09 pm    Předmět: Citovat

takze prikladam tu fotky z toho meho ohybani, bohuzel me to napadlo az ted takze nemam fotky kdyz to bylo ve forme.

nechtel sem se stim nejak piplat, jen jsem chtel zkusit jak to ohybani nad parou pujde, taky sem nemel moc casu takze sem si nacrtnul tvar ohybu na papir, vystrihnul, obkreslil na drevo, omlatil nejakym dlatem Very Happy a aby se mi pri tom davani do formy nezadrela triska z toho jak jsem to pekne opracoval Laughing tak sem to oblepil izolackou.
forma vypada opravdu hrozne ale ma pro mne idealni radius, byla hotova do peti minut a ucel splnila Wink

delal jsem nasledujcim zpusobem: formu jsem uchytil rychlo upinaky (nevim jak se to menuje, myslim to co pouzil na formu i cornus) na luk v neohnutem stavu, nahrival jsem nad parou, a tak po peti deseti minutach sem zacal pomalu utahovat, kdyz vse dosedlo tak jsem to jeste dotahnul svorkama aby to pekne drzelo, jeste naposled jsem to v tomto stavu par minut prohral a pak susit, vzdy jsem to nechal tak 1 az dva dny a v pohode, po vyjmuti se to vratilo jen nepatrne, presne tak jak jsem cekal Smile

zde jeste par fotek:
http://img134.imageshack.us/i/dsc01012x.jpg/
http://img136.imageshack.us/i/dsc01017u.jpg/
http://img200.imageshack.us/i/dsc01018r.jpg/
http://img200.imageshack.us/i/dsc01019jks.jpg/
http://img200.imageshack.us/i/dsc01008a.jpg/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 5:56 pm    Předmět: Citovat

orange napsal:
Promin za strohost, musel jsem uspat dceru, pokud si jeste dobre pomatuji z modelarimy, dnes se vlhkost dreva nejcasteji meri odporem , ale lze mnerit i kapacitou - takze se vdy meri i vice do hloubky.

Tady je pro zvidave trocha teorie, jak to funguje:

Elektrické a magnetické vlastnosti dřeva

No to je vec, vďaka za inšpiráciu, ja starý strojár sa dám na elektrotechniku Wink !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 1:36 pm    Předmět: Citovat

No, ja som sušil naparené konce jeden deň na teplom radiatore. Ono to napodiv z horúcej pary moc vlhkosti nepobere.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 1:12 pm    Předmět: Citovat

Principy ohybani dreva jsou u Lukaru a v Modelarine stejne, treba:

Pracovní postupy - Ohýbání dřeva

Jinak o dreve je dost knih, stati si dojit do knihovny, treba Upravy a moreni dreva (Nejak tak)
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
arnir
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 12:00 pm    Předmět: Citovat

aha tak ja to vytahnul z formy vzdycky uz tak kdyz sem zkusil a bylo to studeny, tzn tak po pul hodine. sakra ta vyroba luku to je neco, kdyz lepis musim cekat aspon 24H, tedka naparuju a mam cekat tyden, to snad ani do konce prazdnin nestihnu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 3:25 am    Předmět: Citovat

Se zahnutymi konciky luku je legrace ,ze ono cele funguje jako recurve i kdyz je pouze zahnuty jeden konec . Kdyz jsou konce luku nestejne zahnute, vse je pouze opticky nedostatek co vubec nema nic spolecneho s funkci luku! Ti kdo chteji mit perfektni luky vyrabeji drevolaminatove !!!!
Stale asi jsou primitivni kmeny co hledaji stromky ktere jsou zakrivene na jednom konci a z tech vyrabeji luky ,nektere kmeny maji zakriveny koncik na dolnim rameni a nektere na hornim rameni . Az najdete vetev zahnutou jako hokejku muze z ni byt velmi dobry luk. Jinak drevo se naparuje asi 20 min aby se dokonale proparilo a po napareni koncu nechame luk tedy jeho konce znova vyschnout asi 1 tyden pri pokojove teplote ,zaklad je nepospichat ,cim sussi konec, tim se mene vytahne zpet !!
Timto zpusobem vsechny drevene luky budou strilet jako delo=artillery jak tomu rikali ve stare Anglii !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
arnir
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 12:34 am    Předmět: Citovat

ted jsem zrovna delal reflexni konciky.
udelal jsem si malou formu jen na jeden konec, nasadil jsem na luk, hodil to nad paru, tak po 5ti minutach sem pomalu zacal utahovat svorku az dokud luk uplne nekopiroval formu, pote vychladnout a je to.

nejdriv jsem konciky delal klasicky jak se delaj reflexne deflexni luky, ze sem podeprel jak koncik tak rucku a potom hodil svorku blize ke konci ale moc to nefungovalo a kazdy konec pak byl jinej, takze sem zacal delat znova a s formou je to dobry. sice jeste neni hotovo, protoze se to po vytahnuti z formy zase trochu vrati ale vsak to je jedno, mozna je to i lepsi na vicekrat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 9:30 pm    Předmět: Citovat

Promin za strohost, musel jsem uspat dceru, pokud si jeste dobre pomatuji z modelarimy, dnes se vlhkost dreva nejcasteji meri odporem , ale lze mnerit i kapacitou - takze se vdy meri i vice do hloubky.

Tady je pro zvidave trocha teorie, jak to funguje:

Elektrické a magnetické vlastnosti dřeva
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 8:36 pm    Předmět: Citovat

Viz vysledek na seznamu "Vlhkoměry na dřevo"
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 6:59 pm    Předmět: Citovat

Alwarez, píšeš o "vlhkoměru - měřáku na dřevo" v liste Súšení, čo to je za vlhkomer?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 6:50 pm    Předmět: Citovat

Alwarez, komkrétne sa mi jedná o to, že vlhosť vzduchu zmeriam, ale vlhkosť hmoty, povrch dajme tomu do hĺbky 1 mm, môže byť ovplyvnená okolným vzduchom, ale koľko je tam vo vnútry dreva vlkosti:tellme: ?
Cornus, chcem mať okamžitú možnosť zistenia akéhokoľvek dreva, nie toho, čo mám doma a o ktorom viem koľko schne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 10:59 am    Předmět: Citovat

Ogen, čo je na tabuľke nedostatočné?
Nameriaš teplotu prostredia a vlhkosť prostredia, tabuľka ti dá vlhkosť dreva akú v tomto prostredí dosiahne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne srpen 09, 2009 7:17 pm    Předmět: Citovat

Ja te otazce moc nerozumim ,jedna vec je suseni dreva a druha vec je ohybani konciku po temer zhotoveni luku . Co se tyce suseni dreva precti si to vlakno co jsem psal o suseni dreva . Objevil jsem tam chybu v prekladu kde hickory jsem prelozil jako oresak . Oresak je pry Walnut a z toho se tez necha vyrobit luk, ovsem musi mit nejaky "backing" . Pocitat nejake dny za jak dlouho drevo vyschne je nesmysl ,zalezi pouze na ubytku vody , jak jeden clen zde poznamenal je jedno jak dlouho vysycha drevo -venku nevyschne pod 12% vlhkosti at vysycha rok ci deset let , zbyva jenom dodat ze pri letosnich destich drevo nepoklesne pod 15% vlhkosti tak mozna pristi rok .Hi hi. Poridte si meraky = vlhkomery a nic neodhadujte ,stejne jako neodhadujeme rychlost sipu, ale merime ,stejne tez neodhadujeme vlhkost dreva a to ani pri vyrobe nabytku ,kde to vubec neni kriticke jako pri vyrobe luku. Ohybani koncu dochazi az kdyz temer dokoncime luk co ma v tomto stadiu 9% vhkosti
a ted si musime uvedomit jak ktere drevo ohybat , nektere lepe funguje kdyz jej varime v hrnci ,jine naparovanim nad panvi pod alobalem/hlinikovou folii/ ci primo nad ohnem ,dnes pouzivame horko -vzdusnou pistoli . Zalezi na uhlu ohybu koncu luku jestli musime pouzit formu ci ne, u takoveho dubu kdyz chceme mit mirne ohnuti staci naparit konec ramena nad panvi pod hlinikovou folii 20 minut a polozit konec ramene na 5cm vysoky schodek a slapnout na rameno a zustat na nem stat 3-5 min. a kdyz mame ramena ohnuta ,znova ponechat luk vyschnout doma pokoji asi 10-14 dni a potom luk dokoncit ,z technickeho hlediska by stacilo ohnout pouze spodni rameno na zvyseni rychlosti sipu a bylo by hotovo ovsem z estetickeho hlediska ohybame oba dva konce.
Tedy Ogen jakou specifickou otazku chces vedet , jsem rad ze nekdo ma konecne dobre otazky a nejenom ty vykriky ,zahnute konce luku dodavaly lukum vetsi rychlost sipum o 15-40% i kdyz ja tomu vysokemu cislu moc neverim a u drevolaminatovych luku je temer jedno jestli se jedna o recurve nebo kratky hybrid ,nebot hybrid je pomalejsi zanedbatelnych 1-3 stop /vterinu !!!! Jeste jsem si vzpomel tez merime vlhkost tech naparenych koncu jestli dostatecne jsou suche k dokonceni luku,tedy zadne casove odhadovani. kdy si myslime ,ze by mely byt suche !!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: ne srpen 09, 2009 2:23 pm    Předmět: Ohýbanie driev Citovat

Alwarez, niečo si spomínal o meraní vlhosti, vieš o tom niečo viac?
Cornus sem dal tabuľku o schnutí dreva, je to však nedostatočné.
Pretože sa jedná o momentálné zistenie okamžitých parametrov akéhokoľvek dreva, ktoré získáme od niekoho iného a od toho sa odvíjá
i ohýbanie dreva: 1. vlhkého dreva - hneď po odrezaní do 2-5 dňa, spracovaného : a) suchým ohňom-plameňom-horúcim vzduchom
b) prichádza do úvahy i naparenie
2. vysušenejšieho dreva po 5 dni:
a) naparením a ešte možnosť ako u 1a)
b) len naparením
3. suchého dreva od - už len naparením.
Ide o tie dni vysušenia a tým percentá (%) vlhosti dreva a podľa toho sa odvíjajú potom jednotlivé body.
Takže, pripomienky sú vítané!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 2:44 pm    Předmět: Citovat

Veď to môžeš priložiť k forme a nahrievať a uvidíš či sa to poddá Crying or Very sad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janv
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 1:04 pm    Předmět: Citovat

Laughing ok
_________________
http://cz.iq-test.eu/#536016
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 11:42 am    Předmět: Citovat

Az kym to neohnes do plnej formy a pritom nezlomis. Neboj to poznas. Par minut, 20 je moc. 1 je malo. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
janv
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 10:27 am    Předmět: Citovat

jeste jeden dotaz...
Jak dlouho to mam nahrivat??tak 20 min jeden koncik??
_________________
http://cz.iq-test.eu/#536016
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janv
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2008 7:27 pm    Předmět: Citovat

Vypada to pekne. Wink
_________________
http://cz.iq-test.eu/#536016
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2008 7:23 pm    Předmět: Citovat


Toto som robil na agátový flatbow. Teplovzdušná pištol na prvý stupeň- 350 stupňov a vychladnutie vo forme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 8:49 pm    Předmět: Citovat

Alebo i "môžeš mať tiež Very Happy "
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 7:02 pm    Předmět: Citovat

Laughing
Presne tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 5:52 pm    Předmět: Citovat

Kamarát sa na mojom osobnom agáte vyčumoval že ,,A to má hrče ? " napriek tomu že som mu vysvetlil že tam kde sú nevadia . Takže nabudúce na ,,To má hrče ?" bude druhá odpoved ,, chod do ..če . Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 5:00 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Niektoré suky sa dajú tolerovať, záleží ako sú veľké a na umiestnení. Bez obrázku ťažko povedať.
Moji zákazníci chcú iba drevo bez sukov. Very Happy
Dúfam že za to dobre solia Twisted Evil ,celkom bez suku nemám nič ,vždy tam je aspoň taký malý čo sa farebne neodlišuje .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
janv
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 9:14 pm    Předmět: Citovat

ok...zkusim nafotit...v nedeli sem dam fota
_________________
http://cz.iq-test.eu/#536016
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 8:23 pm    Předmět: Citovat

Niektoré suky sa dajú tolerovať, záleží ako sú veľké a na umiestnení. Bez obrázku ťažko povedať.
Moji zákazníci chcú iba drevo bez sukov. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 4:32 pm    Předmět: Citovat

Prepac , zaradil som ta automaticky do fronty "jasenovych longbovistov". Jasen je naozaj najvhodnejsi do plocheho tvaru. O to lahsie sa to tvaruje- menej hmoty. podla toho foto to vsak je naozaj jednoduche ohybanie , ziadny extrem. Ak si nechal okolo uzlov dost materialu nemali by vadit, inak... smilebox
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janv
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 4:12 pm    Předmět: Citovat

jeste mam jeden dotaz...vadi hodne jasanu suky???jenom jakoze sem vyrobil luk 78" s natahem 80 lbs na 32" a je v nem devet suku. Vetsina je max 15 cm vzdalena od rukojeti a dva suky jsou skoro uprostred ramn Laughing
Vadi to jasanu hodne??nebo tato chyby odpousti?
_________________
http://cz.iq-test.eu/#536016
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janv
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 4:02 pm    Předmět: Citovat

ja delam z jasanu jen ovalny profily...z D nemam moc dobry zkusenosti
_________________
http://cz.iq-test.eu/#536016
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 4:00 pm    Předmět: Citovat

gawain napsal:
Za ten tys sa ospravedlnujem. Laughing

So tiež názoru, že tis by mal byť s Y. Je to tvrdé drevo. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.