Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dostřel vašich luků
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 11:02 am    Předmět: Citovat

zeli napsal:
kam dostřelí můj novej jasanovej plocháč 54 liber na 28". Šípy smrk 26g (těžší bohužel nemám), peří 4"shield, tětiva dacron, boční vítr : 173m.


No ještě sem napiš podíl laminátu na luku ať víme, jak hodně máme odstupňovat jásání! "Jasanovej plocháč", co to má bejt za informaci tohleto - to je jako kdyby ženská řekla "koupila jsem si boty"! Rolling Eyes

Jinak samozřejmě blahopřeju a ať ti dobře střílí (což jak to tak vypadá tak bude), už bylo načase, aby "kovář přestal chodit bos"!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 9:32 am    Předmět: Citovat

A čo fotky by neboli!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 2:42 am    Předmět: Citovat

Zeli dosahl jsi vykonu ,ktery zatim neni pochopen na tomto foru ,nebot hodne lidi ma stale zkreslene predstavy o vykonnosti luku ,nicmene ja bych rval nadsenim ze se mi konecne povedl dobry luk , nebot ten jasanovy luk presne ma vykon indianskych luku jak ve sve vaze natahu ,tak i v dostrelu tim sipem co je trochu lehci nez 1 unce a indiansky luk mel dostrel 200yardu /180m/ tvuj luk je lepsi , indianske luky ze 60% byly tez z jasanu ,coz je pouze shoda okolnosti ,tento dostrel reprezentuje ,ze luk zabije bizona rekneme do 20 m ,nebot bylo pozorovano ze kdyz sip nenarazil na kost bizona tak hladce proletel telem zvirete a zabil tele na druhe strane , a pruzkumnici to tehdy komentovali jako dobra prustrelnost jako z tehdy kresadlove pistole ,bizoni se lovili na 10 m za jizdy na koni a kdyz sip zabil bizona co je tunova bestie urcite zabil vsechny druhy medvedu na severoamerickem kontinente a dalsi zvirata , nebot indiani zhruba pocitali ze sve zkusenosti ,ze luk musi mit 55 liber tahu a dostrelit 200yardu aby byl dostatecna lovecka zbran na okolni zvirata a tak dostrel luku jim proste rikal jestli tento luk je vubec vhodny na lov velkych zvirat , to co je videt ve filmech Hollywoodu jsou absolutni nesmysly ,jak sipy se zabodavaji do dostavniku a osadnici a dalsi belosi je bez namahy vytahuji ,takovy trade point se na 50m zaryl do dreva 3-4 cm z indianskeho luku !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 1:19 am    Předmět: Citovat

To je dost dobrý klučíku.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út srpen 25, 2009 10:26 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem včera taky vyzkoušel, kam dostřelí můj novej jasanovej plocháč 54 liber na 28". Šípy smrk 26g (těžší bohužel nemám), peří 4"shield, tětiva dacron, boční vítr : 173m. Dnes mi přišel balík s vláknem FastFlight, předtím jsem z toho tětivu nikdy neměl, byl jsem zvědavej, tak jsem hned umotal a běžel vyzkoušet a ejhle: 192m (bezvětří, měřeno poctivě pásmem). FF mě nadchnul, je to znát i v rukách, že ten luk střílí líp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá srpen 21, 2009 9:37 am    Předmět: Citovat

Dík, budem ho ešte strúhať. Je to taký chudák experimentálny. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá srpen 21, 2009 12:39 am    Předmět: Citovat

Kdybych do toho mohl zakecat... tak bych zkusil posunout to Holmegárd napojení níže ke středu tak aby tam byl určitý poměr v délce ramen - mezi přechodem úzkou špičkou a plochým ramenem. Zkusil bych ten konec-špičku ramene ještě stáhnout na menší průměr. Nevím jestli by to to dřevo udrželo to bych kecal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 11:03 pm    Předmět: Citovat

Oravec, na jaseň je to dobrý výkon. Ak sa skoro nevytahá je to ok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 9:28 pm    Předmět: Citovat

skúšal som ten 70librový jaseň,max.160 metrov je pre mňa trochu sklamaním oproti iným lukom no na druhej strane tam dávam ťažšie šípy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 7:57 pm    Předmět: Citovat

Jsi proste lepsi lukar, Laughing nez ostatni a ten si muze dovolit veci co nemuze vyrobit zacatecnik Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 7:47 pm    Předmět: Citovat

Tieto neohybné konce majú 20 cm.
Reflexovať nechcem, vyhovuje mi stabilita rovného luku.
Inak set je stále jminimálny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 7:45 pm    Předmět: Citovat

Sakra Cornus to je ono ,kdyby to byl lepeny luk ze dvou drevin a treba bambusu dostreli 200 metru ,ale mozna teto vzdalenosti dosahne s jinou drevinou ,ja ovsem nevim s jakou na to jsem kratky ve znalostech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 7:36 pm    Předmět: Citovat

Ohnuti koncu do reflexu jasne pomuze ,ale to uz nemas Holmegaard to je neco jineho. Pokud se ohybaji konce mas je moc dlouhe a prodluz ohybaci rameno i u kratkeho Holmegaardu konce by nemely byti delsi nez 10 cm jak jeden poznamenal ,ze Holmegaard mu vydrzel 6let nez ze 60lib luku se stal 45 liberni luk jak mu nabyl veliky set, ovsem stale strilel
je to tak uspesna konstrukce ,ze Kejval jej stale vyrabi v drevo laminatu podivej se na jeho web. stranku a holmegaard svoji konstrukci asi predci novejsi Meare heath konstrukci co je vlastne plochy luk !!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 7:29 pm    Předmět: Citovat

http://picasaweb.google.com/cornus2/70lbFlatbow#
Vylepšil som ten posledný luk ostrúhaním koncov ramien zo šírky, Holmegaard efekt.
Išlo dolu dosť dreva bez efektu na tiler.
Dostrel som zvýšil na 170 metrov, rýchlosť na 45,6 m/s a zmenšil hand shock.
Funguje to. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Cailean
Nováček
Nováček


Registrace: 9.11. 2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 7:14 pm    Předmět: Citovat

Díky Alwarez,přesně to jsem chtěl vědět.Jinak šířka ramen je pouze 4,5cm v nejširším místě.Chtěl jsem se zeptat jestli by nepomohlo ohnutí konců do reflexu.V podstatě ohebné ramena set nemají,pouze jak začínají ty neohebné konce.Jo a k tématu jakmile změřím dostřel a nebude to úplný propadák,tak to sem napíšu i s parametry luku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 5:55 pm    Předmět: Citovat

Cailean: predpokladam ,ze klacek byl vysusen na spravnou vlhkost a ted zalezi jak na te delce byla siroka ramena ,pokud luk ma sirsi ramena ,jak ja rikam kolem tech 5cm snese vice napeti a muze se dale natahnout ,kdyz je Holmegaard rozmeru co byl za doby kamenne ,tak jeho natah ,pri 50 librach urcite nemuze byt 28 ci 26 palcu ,tam by odpovidal pouze natah 23 palcu co mely indianske kmeny diky jejich odlisne technice strelby ! Kdyby tvuj Holmegaard mel natah pouze 58,5 cm tak bude mit minimalni set ,totiz natah luku 60cm byl bezny za doby kamenne. Jestli nekdo ukazuje na netu stejnou chybu u Holmegaardu tak proste udelal stejnou chybu ,tak si udelej novy Holmegaard stejne vysky se sirsimi rameny 5-6cm se stejnym natahem 66 cm a ono se uvidi po vytahnuti vlaken dreva set by nemel presahovat 4-5 cm ,neco jako2-3cm je normalni!!Je doba kamenna a tam si stale neuvedomovali ohybani ramen zpet atd byl jiny cas lidstva a ti nemysleli jako dnesni clovek , clovek by z tech primitivu zesilel .......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 10:16 am    Předmět: Citovat

Biele drevá proste setujú viac ako jadrové drevo. Pomáha vysušenie na nízku vlhkosť menšie zaťaženie prierezu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Cailean
Nováček
Nováček


Registrace: 9.11. 2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 7:50 am    Předmět: Citovat

Dobře Alwarez,ale právě proto jsem se ptal,jestli je ten set ok,nebo ne
protože za
1.ten tisový klacek mě luk jiné konstrukce a délky nedovolil udělat
2.jsem dělal nátah na 66cm ne na můj
3.Proč má ten výrobce jeho stránky jsem dal odkaz taky takový set ne li větší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 2:33 am    Předmět: Citovat

Cailean napsal:

Právě kvůli tomu setu sa ptám.Vyrobil jsem si holmegaard podobné délky.Ale při nátahu 65 cm chytl docela hrozivý set,tak nevím kde se stala chyba.I když na druhou stranu jsem se díval na výrobky na netu,tak na tom byly podobně.Nemáte nekdo s těmito luky zkušenosti


Holmegaard patri k lukum co jsou"man size bows" ,to znamena ,ze jsou dlouhe jak jsem vysoky a na to Holme gaard je prave citlivy, nebot on je vlastne zkracen v ohybu o delku neohebnych koncu ,kdyz je moje vyska 155 cm luk stejne delky je pro mne ok, pokud merim 2m muj Holme gaard musi mit 2m aby vydrzel delku mojeho natahu 33 palcu ,pokud merim 175 cm tak stejne dlouhy bude muj Holmegaard v dobe kamenne lide byli daleko mensi, nez dnes a tak si proste pro sebe tez vyrabeli luky na miru ....na svoji miru a ne na miru lidi za 10 000let Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
traperbob
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 11:41 pm    Předmět: Citovat

Ten luk každej zna, je od Hawka, a už střílí třetí rok ,dříve míval víc liber ale už se vytahal.Jo nic nevydrží věčně.
Potřeboval bych něco silnějšího,ale není dřevo a ani čas.
S 50lb laminátem reflexem mám rekord ,s 34gr šípem, 225m.
ať se daří. délka je na prd,když netrfíš vrata od stodoly
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 10:56 pm    Předmět: Citovat

oravec napsal:
možno je to kvalitným drevom (je zo svíbu priemeru 6cm) Inak podarilo sa mi urobiť aj luky ktoré dostrelili 70-80metrov a boli také pomalé že keď som išiel po šípy veľa nechýbalo a bol by som v mieste dopadu skôr ako tie šípy Laughing .skončili v peci...

Hm, nezabudol si to drevo vysušiť?
Traperbob, skús popísať detailnejšie alebo ukázať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
traperbob
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 10:52 pm    Předmět: Citovat

Mam 50lb celodřevo javor s dvěma suky v rameni a rekord s 27gr šípem je 195m
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 10:49 pm    Předmět: Citovat

chyba asi nikde,len určité drevá neznášajú veľky tlak.chcel som také niečo urobiť aj z trnky ale prehla sa mi doboka takže som ju musel skrátiť na 130cm a urobím z nej asi len niečo s backingom a kratší náťah.Ešte musím spomenúť Cornusa ktorý mi poradil aký profil luku je najlepšie robiť zo svíbu a aj preto mi tie novšie klacky tak dobre strieľajú Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Cailean
Nováček
Nováček


Registrace: 9.11. 2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 9:32 pm    Předmět: Citovat

oravec napsal:
náťah 70cm Smile .


Právě kvůli tomu setu sa ptám.Vyrobil jsem si holmegaard podobné délky.Ale při nátahu 65 cm chytl docela hrozivý set,tak nevím kde se stala chyba.I když na druhou stranu jsem se díval na výrobky na netu,tak na tom byly podobně.Nemáte nekdo s těmito luky zkušenosti?

http://www.greenmanlongbows.co.uk/green_man_longbows_gallery.htm

Na této stránce druhý luk.(jsou tam i lepší..)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 9:23 pm    Předmět: Citovat

Pokud bys mnel pomalej zmetek tak 50lb, vzal bych si ho na posilovani - terning natahu do prace. Vyzkousel jsem vsechny napodobeniny luku, ale je to na nic.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 7:57 pm    Předmět: Citovat

možno je to kvalitným drevom (je zo svíbu priemeru 6cm) Inak podarilo sa mi urobiť aj luky ktoré dostrelili 70-80metrov a boli také pomalé že keď som išiel po šípy veľa nechýbalo a bol by som v mieste dopadu skôr ako tie šípy Laughing .skončili v peci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 7:43 pm    Předmět: Citovat

Cailean napsal:
oravec velmi dobrá práce,155 cm lukem vlastní výroby dostřelit 160 metrů je nádhera.jaký máš nátah u tohoto luku?
náťah 70cm Smile ,možno si niektorí poklopú na čelo ale raz som v jednom návode čítal že šíp by nemal byť dlhší ako polovica luku tak som si povedal že 155:2 je ešte viac ako 70 Smile .inak chcel som ho odfotiť pri plnom náťahu na tiler.tyči ale vyzeralo to už desivo tak som ho rýchlo dal dolu.už to nemalo tvar písmena C ale U .no testovacích 200 výstrelov prežil v pohode(akurát chytil pri tom set 2 palce) tak uvidím dokedy vydrží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 6:43 pm    Předmět: Citovat

Re Cornus: Sekundární dřeva jsme vpodstatě zavrhli už při "teorii", i když možná teda dobrý akát, bezinka - kdo ví?? To bylo myšleno "luk na clout". Ten luk nebyl jeden, bylo jich víc a různé kombinace dřev (a trav Very Happy , tedy bambusu). Já si nemyslím, že je úplně vhodné to zveřejňovat, šlo se na hranice možností těch materiálů, kde každá drobnost už má vliv, ty luky pak praskají a nerad bych vytvořil dojem, že to ten výrobce, nebo ti výrobci neumí vyrobit, to prostě tak není.

Jenom není až tak jednoduchá věc, jak si někdo možná myslí, udělat 50#/28" bezlaminátový English longbow s hlubokým, tj. D profilem, aby spolehlivě střílel 170-180m.

V Anglii teď upravili definici longbow http://www.longbow-archers-association.org/definitionlongbow.html a přidali i plošší profily. Důvod je podle mne jednoznačně ten, který my jsme si tady při té praxi potvrdili - D profil není s těmito paramatry úplně nejjednodušší vyrobit - chce to velikou zkušenost, velikou trpělivost a pokoru, ochotu experimentovat a velmi kvalitní materiály bez vad.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 5:04 pm    Předmět: Citovat

Griffin dík to sú zaujímavé informácie.
O aký luk išlo? Jasanový ELB?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 3:12 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Dá sa povedať, že self s dostrelom štandard 160 a viac je ok.


To určitě. Nevím, co tady kolem toho kdo ještě napovídá ale strávil jsem dost času testováním bezlaminátového luku s hlubokým profilem (ELB) na clout (eventuelně roving), který by měl co nejměnší nátahovou sílu - kolem 50#, abych to optimálně ustřílel (dosáhl i výsledku, nejenom toho dostřelu) a není to zas až taková legrace, jak by se (alespoň podle vyjadřování některých tady), zdálo. Plochý profil luku dával lepší výsledek ale ten jsem mít nemohl. Vpostatě se jednalo o dostřely přesahující clout o 15-20m abych měl bezpečnostní rezervu na vítr a počasí. Nechtěl jsem taky specielní sadu šípů, protože jsem nevěděl, jestli to budu střílet nějak pravidelně a u nás se to normálně nestřílí.
Vpodstatě jsem došel k závěru, že ze sekundárních dřev bez backingu to není při této nátahové síle asi vůbec možné.

cornus napsal:
Pri ďalšom testovaní jedej šíp pristrihnem aký bude efekt na dostrel.

Moje zkušenost byla, že snížení na 1-1,1cm přidalo cca 15-20m na 43# luku. Při stříhání nůžkama doporučuju olepit páskou, jinak je to zubaté, brčko se ohýblo "po střihu". Taky jsem to pak řezal přes pravítko ale bylo lepší tam dát taky pásku, ohýbalo se to po řezu taky, pokud si dobře pamatuju.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.