Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Můj první akátový LUK
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Joe_Pike
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2009 2:21 pm    Předmět: Citovat

Mám vyhlídnutej pěknej rovnej akát... Zkusil bych udělat longbow (případně longbow s reflexníma koncema), D profil... Délka tak 170cm o síle tak cca. 40-50 liber... Je tohle s akátem realizovatelný?!
_________________
How hard can it be?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá říjen 16, 2009 8:26 pm    Předmět: Citovat

Začni ohýbať po celej dĺžke, postupne stačí vždy trochu, nielen v strede a bude to v suchu, niečo ako klasické hadovité luky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 16, 2009 1:51 pm    Předmět: Citovat

oravec napsal:
a čo sa vlastne stane keď bude stred trochu mimo priamku?

Zkus si to představit. Bude to při natahování páka oproti madlu a celé se ti to otočí v ruce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá říjen 16, 2009 1:23 pm    Předmět: Citovat

Ak nedodržíš stred vykrútia sa ramená.
U deflexného tvaru ako má priamy luk keď nasadíš tetivu ide vždy tetiva stredom.
Ono sa to automaticky prispôsobí skrútením ramien.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: pá říjen 16, 2009 1:17 pm    Předmět: Citovat

a čo sa vlastne stane keď bude stred trochu mimo priamku?jeden klacek prehnutý do boka (má to oválny prierez takže využiť zahnutie ako prirodzený reflex nemôžem)som už dvakrát vyrovnal nad parou a stále sa mi trochu prehol späť aj keď bol zafixovaný dva týždne.bude to potom zle strieľať?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2009 9:21 am    Předmět: Citovat

Nieje problém.
Podstatné je udržať obe špičky a stred madla v jednej priamke.
Skontroluj natiahnutým provazom, prípadne to upravohnutím v madle. Horúca para sa do dreva nenatiahne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2009 1:05 am    Předmět: Citovat

Dosus drevo a vyrob luk ,ramena dreveneho luku nemusi byt rovna mohou se kroutit jako had . Zkrouceni dreva timto smerem neni problemem ,pouze kdyz se drevo prekrouti do vrtule natolik, ze na luku nedrzi tetiva mame vetsi problem ,ale stale se luk necha zachranit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
trautumberg
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2009 12:11 am    Předmět: Citovat

Při dosušování na topení se mi takhle začal kroutit luk viz.obr. Myslíte,že pomůže pára a stáhnutí svorkama?Při napařování to zase natáhne vlhkost.Nevíte někdo co s tím...děkuji

http://img94.imageshack.us/img94/5005/schema1.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 5:06 pm    Předmět: Citovat

Schéma platí len som znížil výšku madla z 35 na 30 mm. Lepšie mi tak sedí v ruke.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 5:04 pm    Předmět: Citovat

Akát je u nás dobrá volba ak nemáš tis, osage alebo drín. Robím s ním šesť rokov, na Vianoce to bude presne.
Na umelej sušičke nezáleží. v lete auto, v zime topení alebo si môžeš urobiť vyhrievanú bednu ak chceš. Podstatné je vysušiť drevo na nízku vlhkosť.
To belmo nechávam mesiac pretože sa to v tom štádiu najlepšie oddeláva. Ani mokré, ani úplne vysušené.
Inak vitaj a podeľ sa s nami o výsledky práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
trautumberg
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 4:55 pm    Předmět: Citovat

s tím rozpáleným autem to bude teď na podzim asi problém,jestli nemyslíš v něm pořádně zatopit.Nestačilo by to třeba hodit nad topení,nebude se kroutit,nebo nějak jinak stresovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
trautumberg
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 4:47 pm    Předmět: Citovat

to Cornus:tajně jsem doufal ,že mě poradíš zrovna ty Very Happy po pročítání příspěvků tudle,mám pocit,že toho o akátu víš nejvíc,nebo jedinej ze zkušených co je ochoten o tom něco více napsat.Když to vezmu kolem a kolem, stejně zatím jedu postupy až na nějaké vyjímky(necháváš dřevo+bělmo mesíc na kmínku) dle tebe.Díky ti za rady a tvoje příspěvky.Ještě k tomu obrázku,hodlám dodržet všechny míry tak jak jsou uvedeny...stále to platí??Jo a ještě se chystám udělat něco synovi asi teky z akátu,máš už něco odzkoušené?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 3:49 pm    Předmět: Citovat

Ideš na to vcelku správne.
10 cm priemer u akátu stačí.
Prvý jadrový letokruh sundávat netreba, naopak môže sa nechať jeden letokruh beli ak potrebuješ ušetriť priemer.
Drevo akátu je spolahlivo suché ak na poklep zvoní vysokým tónom. Pre istotu nechaj preschnúť v napríklad v rozhicovanom aute.
Ploché ramená, tenké špičky(9 mm) a dobrý tiler Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
trautumberg
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 3:22 pm    Předmět: Můj první akátový LUK Citovat

Jsem nováček,nadšenec,amatér(zatím)
všechny Vás tady zdravím a přeji Vám dobrý den,
Hodně jsem si toho tady přečetl,abych se vyvaroval přihlouplých nebo znovu se opakujících otázek,ale pravdou je, že pokud budu dělat svůj prní celodřevenej luk z akátu pro mě nejdostupnějšího,budu potřebovat rady starších a zkušených výrobců luků a střelců.Dřevo je podle mě materiálem,který si vyžeduje,zaslouží individuální přístup ke každému kmínku.Takže k věci:U sousedky se mě dostalo cti pokácet akát z toho kmínek o průměru 10cm(není to málo?)délce 180cm.Rozštípl jsem ho na půl,oholil kůru a bělmo,potom nakreslil zhruba budoucí tvar luku s přídavkem(kdyby náhodou)a ořízl jej na pily.Zatřel konce a uložil do poličky v dílně.Podle Cornuse co jsem tady čet,jednoznačně doporučuje u akátu širší a tenčí ramena viz.obr.
moje otázky :
- neměl jsem to ořezat na hrubej tvar luku až to pořádně proschne?
- není lepší luk zbavit ještě prvního tvrdého léta?
- nějaká finta na to jak poznat,že je dřevo ideálně proschlé k samotné výrobě?

I když jsem se o některých věcech dočetl tady na foru,názory se dost liší a zatím nejsem schopnej udělat si ten vlastní.Děkuji za pochopení.Kdyby někdo cokoliv napsal o jeho zkušenostech s lukem z akátu budu moc vděčnej(čeho se vyvarovat,ideální proporce luku apod.)

http://img195.imageshack.us/i/schema1v.jpg/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.