Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Fyzikální vlastnosti luku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 5:57 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Jardo M Ten úhel je velice důležitý ale není to ve vztahu tětiva a končk šípu. Je to tětiva a linie špiček ramen tedy úhly které směřuj ven z luku. Nebudu psát proč Very Happy

Vždyť jo, Jardo, já taky neříkám, že je to úhel tětivy a končíku, ale úhel, jak se tětiva lomí (u končíku).
Koneckonců jsou to trojúhelníky a tak jsou ty úhly vzájemně vázané Smile
Kdyby se mi chtělo, tak sem dám obrázek rozkladu sil... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 5:14 pm    Předmět: Citovat

Jardo M Ten úhel je velice důležitý ale není to ve vztahu tětiva a končk šípu. Je to tětiva a linie špiček ramen tedy úhly které směřuj ven z luku. Nebudu psát proč Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 3:06 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Jardo, objavilsi čo si ani výrobci nevšimli. Very Happy
Ďaší paradox, prečo sa dlhší luk, pri rovnakej sile, naťahuje lepšie ako krátky?

Cornusi, to není žádný paradox, to je normální. Je to proto, že ten úhel tětivy u končíku šípu je u delšího luku větší (otevřenější). Pak už je to jen o rozkladu sil, sínech a kosínech.
V praxi je to tak, že když zapadlé auto uvážeš delším lanem ke stromu, a pak za to lano vprostřed zatáhneš (ale napříč - jako za tětivu!) tak tím autem pohneš.
Další příklad je, že i dost lehké prádlo na šňůře může vyrvat skobu ze zdi, pokud je ta šňůra příliš napnutá.
Je to pořád o tom samém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 1:58 pm    Předmět: Citovat

Jardo, objavilsi čo si ani výrobci nevšimli. Very Happy
Ďaší paradox, prečo sa dlhší luk, pri rovnakej sile, naťahuje lepšie ako krátky?
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 11:51 am    Předmět: Citovat

chachá
Igore, samopal byl vzor 58. T-54 byl tank. Jinak dobrý!
A dál?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 11:39 am    Předmět: Citovat

Citace:
45 - 60 stupňů (nevím proč - neví to někdo?).
no já to čiste náhodov vim ,protože pod 45st je málo a nad 60je moc Laughing ...kontrolní otázka .co se stane se samopalem vzor 54 ponechaném o vlhku a dežti ? Twisted Evil
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 11:22 am    Předmět: Citovat

Tohle jsem napsal na vlákně "Vaše luky"
JardaM napsal:
Ale:
Všiml jsem si, že prakticky u všech typů (dobrých) luků (asijské, anglické i olympijské), svírá v nataženém stavu končík ramene luku s tětivou úhel přibližně 45 - 60 stupňů (nevím proč - neví to někdo?).
Aby byl tento úhel dosažen, je třeba aby u kratičkých pákových luků šly ty páky - siahy, hodně dopředu (cca 45 stupňů) u delších, jako je holmegaard už byly páky v ose (rovnoběžně s) ramene a kdyby byl ten pákový luk hodně dlouhý, tak 2 m, pak by ty páky šly, resp. musely by jít asi skutečně dozadu.
Zajímavé, né? co si o tom myslíte?

Vypadá to v praxi asi takhle:

Zdálo by se logické, (alespoň mně Confused ), že nejlepší přenos síly je tehdy, když na tu páku ta síla přes tu tětivu působí kolmo, tedy pod úhlem 90 stupňů.
Výrobci luků a ostatní odborníci, proč to vychází takhle? Question Question Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 4:20 pm    Předmět: Citovat

Pro dreveny luk je asi maximalni ucinnost 70 % /rovny luk/ ,prumerna ucinnost se pocita okolo 60 % . Drevolaminatove recurve majici ucinnost 80 % a vice . Vysoka ucinnost u dreveneho luku jej zase udela moc nachylny na zlamani ,nebot ma malo dreva na odolavani ruznych narazu
tak je treba tvorit kompromis ,pokud luk ma ucinnost 52 % tak se da stale trochu oskrabat ,ale ne moc . Podle mne, pokud dreveny luk ma ucinnost 55 az 60 % je O K ,jini budou zase chtit udelat z luku F-1 na ukor trvanlivosti luku .......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 2:46 pm    Předmět: Citovat

Dobre, dík.
Ǔčinnosť iba tesne nad 50 %. To som myslel, že to bude viac.
Keď urobím úpravy môžem porovnať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 2:42 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
lbs @ 28" (AMO) ft-lbs grains fps m/sec ft-lbs %
51 46,38 580,00 138,00 42,09 24,52 52,88



Hodnoty z testu holmegaardu


no je to trochu málo, ale odpovídá to tomu, co jste už diskutovali na vláknu "holmegaard"...
Jak se ti s tím programem pracovalo? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 2:36 pm    Předmět: Citovat

lbs @ 28" (AMO) ft-lbs grains fps m/sec ft-lbs %
51 46,38 580,00 138,00 42,09 24,52 52,88



Hodnoty z testu holmegaardu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 1:48 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Nejde mi zmeniť váhu šípu, uzamknutá bunka. Sad

Prepáč... Embarassed Zkús teraz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 12:36 pm    Předmět: Citovat

Nejde mi zmeniť váhu šípu, uzamknutá bunka. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 12:19 pm    Předmět: Citovat

Pokud si někdo chce spočítat účinnost svého luku a vykreslit jeho tahovou křivku, má možnost. Popis obsluhy je uveden Smile
http://www.volny.cz/mikulajar/efficiency3.xls
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so srpen 08, 2009 2:34 pm    Předmět: Citovat

Na vlákně "Dostřel vašich luků" jsme si ukázali, že dostřel a počáteční rychlost šípů spolu velice úzce souvisí. Jsou to důležité parametry každého luku. Byl jsem velmi překvapen, že je naši výrobci luků před svými zákazníky velice pečlivě tají, jak vyplývá z dále citovaných (doufám, že slušných) žádostí. Uběhly skoro 2 měsíce a nic:

JardaM napsal:
by každý mohl dobrovolně přispět a která by dovolila srovnávat jednotlivé luky bez integrálů a složitých rovnic. Stačí udat 4 položky:
- název (typ) luku
- napínací síla luku (skutečná nebo deklarovaná) v librách
- výstřelová rychlost šípu v m/sec
- hmotnost toho samého šípu v gramech

JardaM napsal:
Byl by Arni ochoten poskytnout podklady (nap. síla, výstřelová rychost, váha šípu pokud je jiná než 9gr/lb a příp. tahovou křivku) pro své luky Jekyll a Taté2 ? Přidal bych je do tabulky. Dík.


Jediní dva hrdinové, kteří zveřejnilií toto tajemství jsou Jaroslav Kejval a Cornus! Sláva jim Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 5:54 pm    Předmět: Citovat

Ještě snad takový nápad, třeba se to někomu bude hodit. Určitě je to lepší než pomazávat madlo rtěnkou nebo pudrem, jak se doporučuje. Jde totiž o to, jak zjistit, jestli šíp (končík) oblétává madlo čistě (clearance).
Přilepil jsem lepící páskou kousek ptačího pírka na zadní čelo madla tak, aby bylo v cestě dolnímu kormidlu šípu. (paprsky praporu rovnoběžně s kormidlem). Kormidlo prapor rozčísne a ze vzdálenosti od madla usoudíme na čistou obletu. Po uhlazení pírka je možno pokračovat se šípem o jiné tvrdosti, spajnu ...
[/i]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 8:47 am    Předmět: Citovat

Byl by Arni ochoten poskytnout podklady (nap. síla, výstřelová rychost, váha šípu pokud je jiná než 9gr/lb a příp. tahovou křivku) pro své luky Jekyll a Taté2 ? Přidal bych je do tabulky. Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so červen 27, 2009 2:54 pm    Předmět: Citovat

Pečlivěji jsem vyhodnotil získané podklady a po korekcích to vypadá takto:



Z těch zahraničních má nejplošší (nejtrojúhelníkovatější) tahovou křivku BushWacker, naopak nejvypouklejší úplně ze všech je BlackWidow PAX. Jeho křivka se už podobá pákovým lukům. Zajímavé!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so červen 27, 2009 11:24 am    Předmět: Citovat

To jistě, ale nešlo mi tak ani konkrétně o Tradtech, ale o způsob testování a výsledky testů, které jsou na stránkách http://www.bowreports.com/ prováděny a publikovány. Jako vzor pro tu naši testovací komisi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: so červen 27, 2009 12:32 am    Předmět: Citovat

Re JardaM: Jo jo, Tradtech je super. Dělali to společně se Samickem. Ten luk všichni známe, jeden má např SanDuro. Luk (respektive střed) má výhodu, že má ILF a vpodstatě tam jde dát i jiná ramena např. Hoyt - takhle střílí 3D v TRRB Láďa Kolínko a evidntně to funguje. Nebo dělá Tradtech prima rychlá "rovná" ramena a jde z toho udělat TRLB pro potřeby 3D. Já jsem teda "staromilec" a mám raději luk "v kuse" a "skládačkou" střílím, jenom když už není zbytí ale tenhle luk má jednoznačné hodně pozitiv.

K tomu Polarisu - aha, to jo. Myslím ale že i ta rychlost je vynikající na tu sílu a váhu šípu. Dost dobré.

Ale zdá se mi, že už tady moc teoretizuju a málo střílím - už aby přestalo pršet...
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 7:59 pm    Předmět: Citovat

Griffin napsal:

Já bych ale fakt asi jenom čistě rychlost nepřeceňoval.....to myslím vážně.


Já Griffine taky ne, ale podívej se, co třeba nabízí zákazníkům zahraniční konkurence:
http://www.bowreports.com/recurve-bows/bf-extreme/bf-extreme.htm

Ješte dodatek - ty účinnosti, co jsem tu uvedl, jsou (po porovnáni) asi v průměru o 5% vyšší (tedy ve skutečnosti jsou nižší). Je to proto, že to počítám přes trojúhelník, ale skutečná plocha pod tahovou křivkou je o cca těch 5% větší (záleží na typu luku).
Ten polaris vychází dobře proto, že střílím těžším šípem než těch 9 zrn na libru (skoro 12 gr/lb), což je pro účinnost výhodnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 6:43 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
Ať tedy sami uvedou ještě, jaký to jejich auto má výkon, tedy jaká je kinetická energie vystřeleného šípu (m*v2/2) při nátahu 28" s tětivou B-50, ať se pochlubí a bylo by po "medvědí službě" a "chybných závěrech".


Very Happy A co pak budou všichni dělat, čím se budou živit? Very Happy Very Happy

Já bych ale fakt asi jenom čistě rychlost nepřeceňoval.....to myslím vážně.

Jinak se rozvinula pěkná debatka...

Re J. Kejval: Ten Win Win mě překvapil taky (JardůvM Samick bych zatím nechal stranou, než prožene šíp přes chrono). Podle mne by se 38# mělo dostat přes 200 už taky ale pravda je, že 9 liber/libra síly nátahu na něj může být hodně. Normálně by tím zřejmě někdo střílel šípem s cca 7 liber na nátah a pak tam bude přes 200 fps určitě. Podíval jsem se co je to za ramena, protože je to novinka a tyhla ramena mají dřevěné jádro, takže to asi odpovídá. Ty lepší (pěna a carbon) se jmenují N-Apecs. Střed luku vypadá zajímavě a buď se mi to zdá nebo zvětšili úhel usazení (víc zavřeli) aby dotáhli Hoyt. Vypadá to , že to bude hodně stabilní, ale zase asi ubere mírně rychlost, kdo ví.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 6:10 pm    Předmět: Citovat

Re JAS a flight: no jo, je to tak, pokud to někdo veme takhle sportovně tak samozřejmě taky záleží na tom, jak optimálně "položí" šíp do vzduchu a každá disbalance mu může ubrat metry. To jo.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 5:52 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Grifine neber to zase nějak osobně ...


Neberu, normálně diskutujeme, od toho to tady přece je. Debatu jsem chtěl taky vyvolat, napsal jsem to večer jako nástřel přesná čísílka si nepamatuji a doufal jsem, že to doplníte. Stalo se. Trochu ale okomentuji, co píšeš, protože v prvním bodě si nerozumíme:

Délka nátahu: Souhlas, s tím co píšeš, takhle se to normálně dělá.

Co jsem měl na mysli já, je to, když si někdo přečte na luku nápis 34#, který je zpravidla udáván na 28" a pak z toho luku na svůj nátah dostává něco úplně jiného. Odstřílí to a pak sem zapíše výsledky a ty nebudou fakticky relevantní, protože střílel s jinou nátahovou silou než je napsáno na luku.

Tzn. to co jsem uváděl už na začátku svého příspěvku - "..když stejným lukem stejnými (přesně jsem tam napsal stejně těžkými) šípy... budou střílet lidi s různým nátahem, dostanou logicky jiný výkon luku a jinou rychlost šípu . A myslím, že v tom se taky bez problémů shodnem.

Brčka - musel bych stát chvíli před chronem a odzkoušet to ale souhlas s tím, že jsem to tady odhadnul, u vzdálenosti jsem si jist, že sestřižení brček mě na cloutu u stejného luku dokázalo posunout o 15m dostřelu. Plasty brzdí výrazně míň. Mám ale pocit ( a jenom pocit), že i na tom chronu to bylo znát, že ty trueflight letky víc brzdí. Někdy zkusím přesně, je to už rok co jsem to zkoušel. Takže je klidně možné, že máš pravdu a z té krátkíé vzdálenosti to nic neudělá.

Vypouštění - zase jsem to odhadnul ze zkušenosti, neměřil jsem to. Takže vůbec nerozporuju tebou uváděné hodnoty, někdy to zkusím přesně.
Co si pamatuju ale určitě protože jsem zkoušel asi před měsícem na chronu 2 luky je to, že záleží na způsobu vypuštění. Když jsem to odfláknul a "pustil" nebo když jsem si dal pozor a pěkně tažením sklouznul, tak jsem měl rozdíl až 10fps i víc. Je to asi i tím, že chrono nebylo v ideální výšce, musel jsem poklesnout v kolenou a trochu se soustředit, abych mu neustřelil "tykadla" ale když jsem se zastřílel, dostával jsem vyrovnanější hodnoty.

Zbytek - není co dodat byly to moje odhady

Jaký byl ale hlavní smysl mého příspěvku:

to, že pokud to bude měřit každý z nás zvlášť, můžeme se nevědomky dopustit chyb nebo i opomenutí různých věcí a vy jako lukaři z nás pak nemusíte mít úplně radost, protože vám teoreticky můžeme "strhat" luky a ono to nebude pravda a obráceně. Jediné co by tomu zabránilo je, že se sejde skupinka lidí a za stejných a srovnatelných podmínek vezme v úvahu výše popsané okolnosti a otestuje luky.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 5:35 pm    Předmět: Citovat

Ano, znám tu tabulku, zajímavý je nárust účinnosti luku s hmotností šípu. Je to ale pohopitelné, protože tím vzrůstá jejich podíl na pohybujících se částech (ramena + šíp)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 4:22 pm    Předmět: Citovat

Jardo na ozivenie tabulka Karpowitzovych testov na jeho lukoch. Treba vsak brat do uvahy, ze luky boli upnute do zveraka v horizontalnej polohe a tetiva vypustana domacky vyrobenym strojom. Tubus chrona cez ktory leteli sipy bol z plastovej trubky a sipy preletovali aj s moznostou dotyku - takze nie velmi beznehodovy test . Zaujimave v kazdom pripade, pretoze doteraz take nieco nikto neurobil.


_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 1:39 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
ještě si spočítej čeho dosahuje recurve luk Black Widow PA X "Tulipwood"


Tak ten se vyšplhal nejvýš, skoro na 92%
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 1:33 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Locust Cornus longbow je rovný agátový klacek. Žiadny reflex, žiadny set. Konce na úrovni stredu. Primitívny luk medzi hi-tech materialmi.


Tím větší zasluhuje uznání! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 1:25 pm    Předmět: Citovat

Locust Cornus longbow je rovný agátový klacek. Žiadny reflex, žiadny set. Konce na úrovni stredu. Primitívny luk medzi hi-tech materialmi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 1:07 pm    Předmět: Citovat

Jsme zase u toho nátahového diagramu protože ta nátahová křivka Widow je vyšší a delší než u Bush. Jiný je jen v profilu a vyvážení jednotlivých úhlů ramen. Jinak složení ramen bude zřejmě stejné ale to se dá dohledat. Ale právě ten profil je rozhodující. Black Widow a Busch Vacher jsou longbow luky hybridního profilu. Tzn. větší deflex a reflex k dosažení co nejvyšší účinnosti. Tak aby se longbow přiblížil účinnosti recurve luku a nemusel být tak dlouhý atd atd.. Proto jsem tehdá psal že se nedá posuzovat hybridní luk z nějakým longbow který má naprosto jiný profil (pravidla IFAA)atd.


ještě si spočítej čeho dosahuje recurve luk Black Widow PA X "Tulipwood"

60" délka 50 liber

Kynetická energie ...37,78 ft-lb
Dynamická energie.... 82,5 %
Uložená energie .... 45,78
Uložená energie ....0,91 ft-lb/lb
Rychlost...... 194 ft-lb/lb
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
Strana 14 z 18

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.