Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Veveří 2006 - postřehy, nápady, vylepšení do budoucna

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jak se vám líbilo MČR 2006 v bojové a lovecké lukostřelbě na Veveří?
Akce se mi velmi líbila, nemám připomínek.
0%
 0%  [ 0 ]
Akce se mi líbila, ale pořád je co zlepšovat.
66%
 66%  [ 16 ]
Normální akce jako každá jiná, nic výjimečného.
0%
 0%  [ 0 ]
Akce se mi příliš nelíbila, snad to bude příště lepší.
8%
 8%  [ 2 ]
Akce se mi vůbec nelíbila.
0%
 0%  [ 0 ]
Nezúčastnil jsem se, nemohu hodnotit.
25%
 25%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 24

Autor Zpráva
Pavel
Nováček
Nováček


Registrace: 28.6. 2006
Příspěvky: 98
Bydliště: Ml.Boleslav

PříspěvekZaslal: pá červen 30, 2006 1:19 am    Předmět: Citovat

Celkově moc dobrá akce, dobře že ji někdo zvládne uspořádat.
KRÁLÍCI = líbili se mi
TERČOVKA 2 TERČE, VÍC ŠÍPŮ = dobře vymyšlené, nevýhodu měli ti na prknech, trochu se to houpalo.
OSVOBOZENÍ = dobře připravené
NOČNÍ = dobrá snaha o urychlení na dvou stanovištích. První měli výhodu v tom že stříleli za šera a nemuseli skoro hodinu stát na místě. Pro šípy se mohlo chodit po více střelcích. Někdo to mohl odstřílet v pátek večer. Nejlépe vyřešené to bylo předloni v kasematech v Josefově, jen to ještě vylepšit záchytnou stěnou.
KYVADLO = souhlas s názorem že někdo mohl trénovat a někdo ne. Dal bych přednost terči, který by se pohyboval po zemi.
KOMBAT= když se tohle již zažité pojmenování změní na "souboj", tak bude výstižnější
Kombat by mohla být ta disciplína co navrhuje Josh - tři figury - tři kill zóny-šípy bez omezení
40m = parkán podle mě dobré místo, možná jediné vhodné. Jen ta skulina pod vraty. Návštěvníci možná byli informováni o zavřené bráně už na křižovatce nějakou cedulí, možná nebyli - nevím.
HRADBY = pokud to měla být disciplína kde se střílí na útočníky vně hradeb, tak pouze přes horní břevno zábradlí. Jenže by to bylo obtížnější pro střelce menšího vzrůstu. Pokud na útočníky kteří jsou již uvnitř hradeb, tak nevadí že i pod zábradlím.
CESTA LESEM- souhlasím se založeným šípem, nečitelné zóny mi nevadí, na živém by taky nebyly vidět. Ale terče mohly být vystavené při zahájení, k prohlédnutí . Dobře že 2D terče, aspoň se míň dohledávalo. 5 vteřin bylo málo.
STŘELBA OBLOUKEM=nechybí mi
100m = byl jsem zvědavej, snad bude příště.
KUŠE = rád bych se příště zúčastnil

ODRAŽENÝ ŠÍP-měl jsem i já s hroty 1616, na hradbách.
Nevadí mi že bylo málo disciplin najednou, aspoň jsem sledoval ostatní. Raději bych bez STÁNÍ VE FRONTĚ, třeba na pořadí. Možná dávat rozhodčímu ty kartičky, a rozhodčí by je bral postupně. Nebo podle startovních čísel, a kdo tam právě nebude, tak by přišel na řadu až po nejvyš.start.čísle.
Cvičnou terčovnici bych uvítal, a nejen na trénování. Rád bych si vyzkoušel čím střílí ostatní, pokud budou ochotní půjčit luk nebo kuši. To je myslím lepší než diskuse na fóru. A jindy než na závodech se takhle nesejdeme.
NEŠLO BY USPOŘÁDAT PODOBNÝ ZÁVOD JEŠTĚ JEDNOU NA PODZIM?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAT
Nováček
Nováček


Registrace: 26.6. 2006
Příspěvky: 16
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2006 3:21 pm    Předmět: Citovat

Eleazar:Ahoj Mail na sebu je sebu@sebu.cz. Medaile je již vyrobena, diplom ještě bude. Diplomy jsou zpracovávány na zakázku od předního českého grafika a heraldika p. Zdirada Čecha, což samozřejmě nějaký čas také zabere. Prostě na dodatečné vyhodnocení musíš ještě chvíli počkat, ale slovo platí. Pokud bys chtěl bližší informace, obrať se prosím přímo na p. Babuku kontakt je na našem webu.
Díky
Hezký den
MAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2006 1:29 pm    Předmět: Citovat

Shocked Ahoj Lidi. Předem bych rád oznámil, že já jsem ten, kterého se týká ono FAUL-PAS ohledně místa na bedně. Díky Lucínkovi za připomenutí. Také bych zde rád zdůraznil, že ačkoliv mě pan Babuka ujišťoval, že se mi ihned budou revanžovat, tak dnes jsem ještě nedostal ani omluvný dopis, tak ani medaili s diplomem Sad ,což mě docela mrzí. Dal jsem ale S.E.B.U. čas, to se může stát komukoliv. Výsledně jsem docela zklamaný, že se S.E.B.U. nepostaralo o nápravu ihned na místě před zúčastněnými střelci.
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!


Naposledy upravil Eleazar dne st srpen 02, 2006 10:46 am, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fery
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Kačice-Velkomoravská říše

PříspěvekZaslal: po červen 26, 2006 10:40 am    Předmět: Citovat

Josh napsal:
Fery: To nebylo Františku mířeno na tebe, ale na organizátory (možná seš dokonce rychlejší než tiskárna). Pokud jsi měl diplomy již napsané, tak už vůbec nechápu to zdržení, podle propozic mělo být vyhlášení ve 4 odpoledne. Hromadnou salvu si zájemci mohli dát později, případně se mohla dát první den večer, prostoru pro to bylo víc než dost. Ale to už zase pláču na nesprávném hrobě.
Ahoj Joshi já sem to nebral nijak osobně,chtěl jsem to jenom nějak objasnit.To že nebylo mířeno na mne jsem pochopil.Jo a dík za pochvalu že jsem rychlejší než tiskárna. Razz Laughing :wink:To myslím upřímně a vážně Fery
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po červen 26, 2006 9:11 am    Předmět: Citovat

Fery: To nebylo Františku mířeno na tebe, ale na organizátory (možná seš dokonce rychlejší než tiskárna). Pokud jsi měl diplomy již napsané, tak už vůbec nechápu to zdržení, podle propozic mělo být vyhlášení ve 4 odpoledne. Hromadnou salvu si zájemci mohli dát později, případně se mohla dát první den večer, prostoru pro to bylo víc než dost. Ale to už zase pláču na nesprávném hrobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po červen 26, 2006 8:43 am    Předmět: Citovat

Tak já se také přídám:
1. Docela se mi líbila terčovka na dva terče, ale nevím, jestli to má nějaký výrazný vliv na výkon. Osobně jsem měl na oba terče nástřel +- stejný, takže z mého pohledu zajímavé zpestření, které ale vyžaduje zbytečně dvojnásobný počet terčovnic.
2. Cesta lesem byla nejhorší disciplínou, co na Veveří byla (pokud nepočítám ty šílené obloučky, které naštěstí nebylo kde udělat). Celé pojetí cesty lesem je tak trochu mimo, šíp je potřeba mít už založený, bodovat se musí celá figura, ne jen "neviditelné" zóny na ní atd. Neštastná disciplína.
3. Krásní králíci, tyhle figurky se fakt povedly.
4. Nedodržování ustanovení o odražených šípech, které bylo vyhlášené při zahájení. Zvláště při kombatu to hodně míchalo pořadím.
5. Kyvadlo mohlo vypadat trochu jinak - 5x tři kyvy, kolik stihneš vystřelit, tolik máš pokusů. Takhle šel každý "na jistotu".
6. Opětovná absence cvičné terčovnice, která by umožnila rozcvičení před soutěží, pochlubení se novými přírůstky a podobně.
7. Večerní tmeliště také chybí, v tom souhlas s Kydlimanem.
8. Málo souběžných disciplín, v důsledku toho dlouhá únavná čekání.
9. Dal bych možnost soutěžit v obou kategoriích luku současně, stejně je to hodnoceno každé zvlášť.
10. Vyřadil bych z "tradičních" luků dřevolamináty, nemají tam co dělat.
11. Jídlo nebylo nic moc ...
12. V propozicích byli slibování šermíři a já nevím co ještě, nebylo to tam ... neslibovat, co se pak nesplní. Když se objeví něco, co nikdo nečeká, je to alespoň příjemné překvapení. Naopak je to rozčarování.
13. Velké fau paux s vyhlášením kategorie tradičního luku. Když se během vyhlašování přijde na to, že někdo, kdo by ve své kategorii skončil na bedně, je omylem zařazen do kategorie jiné (kde souteží proti technicky lepšímu vybavení, takže se pochopitelně neumístí), je potřeba okamžite zjednat nápravu a ne celý trapas "ututlat".
14. Velmi neštastné bylo uzavřít jednu bránu do hradu kvůli střelbě a na cestu k té druhé dát loveckou stezku. Velmi mne překvapilo, že tam žádný z turistů nepřišel k úhoně (nebyl "uloven").
15. Vyhlášení výsledků by mělo být přeci jen trochu dříve, takhle pozdní hodina je pro mnohé problém. Ne každý přijede na soutěž svým vozem a chytat pak nějaké spoje ...
16. Dětskou kategorii bych zakládal až od určitého počtu soutěžících, stejně tak kategorii ženskou (pokud je vůbec zakládat) Rolling Eyes
17. To že je vhodné nátah luku měřit s referenčním šípem je drobnost ...
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fery
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Kačice-Velkomoravská říše

PříspěvekZaslal: po červen 26, 2006 8:23 am    Předmět: Citovat

Josh napsal:
Jinak co hodnotím pozitivně, to bylo tábořiště. I když ten plácek u silnice nebyl úplně optimální, tak bylo blízko do auta, k Toi-Toi a to mycí korýtko taky potěšilo.

Jinak ještě jedna připomínka k organizaci, možná by se diplomy pro vítěze daly tisknout rovnou včetně jména, fontů už je habakuk, nemusel by to psát Franta Olbort rúčo a nedocházelo by ke zdržení jako letos - málem jsme odjeli bez vyhlášení ...
Nechci se obhajovat a není to ani uražena ješitnost co se týká psaní diplomů samozřejmě se dají tisknout ale vyjde to na stejno.Diplomy píšu průběžně během celé soutěže a napsat poslední 3 diplomy(celkový vítěz) je otázka5-ti minut.Jde spíš ocelkovou délku soutěže.Vždyť poslední střelecká akce byla mám takový dojem hromadná střelba asi kolem 16 -té hodiny a to už jsem měl diplomy dávno napsaný.To jen aby řeč nestála.Fery
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fery
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Kačice-Velkomoravská říše

PříspěvekZaslal: po červen 26, 2006 8:09 am    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:
Prosím, zkuste kromě hlasování přidat alespoň pár řádek o tom, co byste chtěli, aby bylo jinak, co se vám nelíbilo atd.
Ahoj sice nestřílím i když se mně střelba z luku moc líbí ale člověk nemůže pokud to chce dělat pořádně všechno.Mohu však posuzovat z vrhačských soutěží.Je třeba se zamyslet nad množstvím disciplin,jestli není lepší kvalita než kvantita.Myslím že soutěže by měly končit nočníma střelbama.Zúčastňují se lide z celé republiky a pokud se soutěží ještě v nedělu mohou nastat problémy jak se dostat domů.Stávající typ kyvadla bych zrušil a nahradil kyvadlem pouze zavěšeným na laně-tvar válec s pruhy.Na současný typ kyvadla mohou trénovat pouze členové SEBU a tím mají oproti ostatním určitou výhodu.Kdežto terč který navrhuji si snadno pořídí každý.Střílet na více stanovištích by také přineslo podstatné zrychlení(zkušenost z M.R. v intuiv.a bojovém házení nožem a tomahawkem)Co se týká lovecké stezky je blbost nemít založený šíp-jdu lovit a ne soutěžit se zvířetem kdo je rychlejší-myslím tím skutečný lov.Pokud budu u toho divočit tak ulovím kulový a pojdu hlady.A dál už zatím nevím Fery
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 3:55 pm    Předmět: Citovat

Celkově se mi Veveří líbilo, i když po organizační stránce drhlo podle mého názoru zřetelně víc než Žleby.
Z disciplín bych považoval za nejproblematičtější loveckou stezku. Časový limit 5 sekund včetně založení šípu posouvá loveckou stezku spíš ke kombatu než mířené střelbě. Jako další problém vnímám neviditelné zásahové zóny (ze vzdálenosti nad 3 m) na papírových terčích nezahrnující celé zvíře. K tomu podivné ustanovení - na všechny si nevystřelíš - a dvojnásobné bodování malých potvůrek z dispciplíny udělali spíš loterii, než regulerní soutěž. Během 5 sekund jistě dokážu založit a vystřelit šíp, ale rozhodně už ne na neviditelnou komoru lasičky - leda náhodou.
Asi jako všechny ani mě nepotěšily fronty u nejvýše 3 současně běžících disciplín (vyjma lovecké stezky na pořadník) a navíc některé nemohli ani pořádně sledovat diváci - co jiného dělat, když zrovna nestřílím.
Trochu mě zarazilo záhadné zmizení dvou discilín z propozic - pinkání za zeď (to mi opravdu nechybělo) a nová střelba na 100m (zajímavé, ale zřejmě od počátku trochu nedořešené).
U králíků byla jasně stanovena pravidla ohledně časového limitu (35 sekund), ale buď byla změněna, nebo prostě nebyla dodržována.
Okraj kyvadla bych také pro příště zrušil.
Naproti tomu letošní terčovka na dva terče mi přišla jako výborný nápad.
Nicméně celkový dojem a příjemné střílení to i přes výše uvedené výhrady bezpochyby bylo a já za něj pořadatelům děkuji. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červen 21, 2006 7:07 pm    Předmět: Citovat

1. 3D figuriny zvířat-zvýrazněná komora
2. Kombat - 3 sklopné terče, odpadají problémy s odraženými šípy a je přehlednější kdo zasáhl první( dva sklopené terče vítěz )
3. Rychrostřelba - eliminovat "pinkání" šípů, zmenšením terče, nebo zvětšením vzdálenosti.
4. Když to podmínky dovolí zařadit dálkovou střelbu na přesnost.
5. V táboře vytvořit tmeliště s ohništěm, aby si lidi mohli večer pokecat a probrat dojmy.
To je tak v rychlosti co mě k věci napadlo.
K smotnému Veveří si myslím, že to byla povedená soutěž i když na každé věci je vždy co vylepšovat. Moje krytika směřovala do zákulisí soutěže a vyjadřovala mé osobní mínění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červen 21, 2006 6:07 pm    Předmět: Citovat

Jinak co hodnotím pozitivně, to bylo tábořiště. I když ten plácek u silnice nebyl úplně optimální, tak bylo blízko do auta, k Toi-Toi a to mycí korýtko taky potěšilo.

Jinak ještě jedna připomínka k organizaci, možná by se diplomy pro vítěze daly tisknout rovnou včetně jména, fontů už je habakuk, nemusel by to psát Franta Olbort rúčo a nedocházelo by ke zdržení jako letos - málem jsme odjeli bez vyhlášení ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červen 21, 2006 5:59 pm    Předmět: Citovat

1. Určitě víc disciplín běžících současně plus přibližný rozpis, kdo má být kdy na jaké disciplíně - během těch dvou dní jsme polovinu času nečinně prostáli ve frontách.
2. Jasná pravidla pro odražené šípy.
3. Zásahové zóny - celé zvíře u lovecké stezky plus bonifikace za zásah kruhů, ne jako letos jen vymezené zóny, totéž kyvadlo - celé kyvadlo plus bonifikace za "střed".
4. Změnit pravidla pro kombat - nejlépe jako na polních střelbách, tři figury - tři kill zóny, neomezený počet šípů
5. Zařadit soutěž družstev - 3-5 disciplín jako na Ilburku
6. U kuše prodloužit čas u rychlostřelby na 60 vteřin, dojde k většímu odlišení výsledků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červen 21, 2006 4:31 pm    Předmět: Citovat

Prosím, zkuste kromě hlasování přidat alespoň pár řádek o tom, co byste chtěli, aby bylo jinak, co se vám nelíbilo atd.
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červen 21, 2006 2:00 pm    Předmět: Veveří 2006 - postřehy, nápady, vylepšení do budoucna Citovat

Ahoj,
jako mnoho dalších jsem se zúčastnil MČR v bojové a lovecké lukostřelbě 2006 na hradě Veveří. Protože pořadatel pro další ročník prahne po zpětné vazbě, aby se dala soutěž ještě vylepšit, prosím o Vaše hodnocení - co se Vám velmi líbilo, co naopak nelíbilo, nějaké nápady pro příští ročník?
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.