Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luky od Kejvala
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 10:19 pm    Předmět: Citovat

Dostáváme se už trochu OFF-TOPIC, ale co hliník potaženej carbonem? Neřeší to vše? To se doopravdy ptám, já nevím ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 3:47 pm    Předmět: Citovat

Ano Jan jsem !

Carbony střílím proto, že na dřeva a trubky nemám nervy.
Dobře udělanej carbon vydrží všechno zvlášť s tou hodně těžkou špicí.
Jejich dynamické přednosti jsou obecně známy.
Takže je jenom ztrácím, případně rozstřeluji(málo a ne na 10kách).

Tak jsem řešil, jak mít těžší carbon.
Uvedené 3 typy imitace dřevo stačí s běžným FOC a hrotem 100 a 125 grs na všechny libráže a nátahy Jekylla. Jsou drahé ale stylové.
Pořád se bavíme o tradičních lucích a ne o olympiádě!!!!
Arni má na stejném luku jako já Gold Tipy 500 s hrotem 125grs což dává
420 grs. Takže nějakých rovných 8grs/libru. Reálně zase těch 9 vlivem kratšího nátahu.

Já střílím jen 3D do 27m a Arni i jiné soutěže na větší dálky. Tady proto každý volíme jiný šíp s jiným FOC.
Já navíc nemám tak čisté vypuštění a těžší šíp je lepší volba.

Všem rozmlouvám hned jakákoliv závažíčka ke končíku, případně PE trubky nebo provazy dovnitř carbonů. Vše se tím pokazí.

K tomu BH. Pokusy už proběhly dávno ale platí, že čím nižší BH se podaří vyladit, tím líp pro efektivitu luku. Tak brutální zvětšení BH jak navrhuješ je opravdu za hranicí přirozenosti a výkonu Jakylla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 3:00 pm    Předmět: Citovat

Hele Hanuši až budu mít tolik času že se budu nudou kopat do zadku tak se budu věnovat střílení zatím se sebevykořis´tuji. A to si myslím o sobě že střílím dobře.
Podívej to že máš na střílení talent jsem ti řekl hned jak jsem tě viděl takže to není žádná novinka. To že dovedeš něco trefit na 50 metrů není žádný zázrak pokud by si jen 10 % lidí sladilo luk se šípy, umělo je naladit a zapracovalo trochu na své technice udělají to samé. Pohybuješ se v prostředí kde tomu většina ani nerozumí o čem je řeč natož aby věděla jak a co z lukem..... ale jak jsem psal doba se mění a chodi lidi co trénují 4 měsíce a střílí o 30% lépe než jsem viděl u tebe a jsou do toho tak ponoření až to berou jako modlitbu.

...Nechápu proč jsi šel z LB lukem do kategorie REC ? Jo jako aby jsi ukázal jak to střílí lépe než rec. Aha!! No když se tak potuluješ po světě tak se přihlaš do závodů organizace IFAA pak nám napiš jak ti to šlo. Tam je jiná konkurence. Ale jak jsem odpovídal Janovi.... dobře se dá nastřílet i z ramínkem a gumou od trenek. Vždycky je to ve střelci Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 2:44 pm    Předmět: Citovat

Jan.. ty budeš určitě Honza Opletal Very Happy protože málo lidí tomu rozumí...jsem rád že to bereš jako diskusi.

Hele zkus na ten luk dát BH na 20 cm zastřílej si a napiš co jsi zjistil. Střílej tak z 30-40 metrů a napiš jak se ti srovnal nebo nesrovnal pravolevý rozptyl. Když jsi měl BH 7 palců a když cca 8" nebo 8,5 napiš jak se ti luk choval atd....budu ti věřit.... protože vím jak se chovají hybridní luky a ty jak nemají vyšší BH tak je to špatný. Hodina práce

tady tedy nevím...proč by měl střelec manipulovat z váhou uhlík šípu...já chci luk co dovede střílet uhlík lehký aspoň na 7,5 grains a ne mlátit z luku těžký uhlík šípy na 9 grains. Potom mi ten uhlík je nanic to dostanu i hliníkem. Krom toho že se to tak nerozmlátí. Jo FOC je zásadní problém
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 2:23 pm    Předmět: Citovat

Jinak znám minimálně 3 střelce kteří střílí o 30% lépe než Hanuš a to jen tím že mají podstaně větší sebevědomí!!

Kejvale (respektuji tvou oblibu oslovení příjmením)konečně jsi se vyjádřil přesně. To je opravdu můj velký problém např. při treningu jsem dal rysa na50m 9x z 9ran a jen 2x za 5. Teď v sobotu na maratonu v rakousku jsem si dal hned out na prvním terči na prasátku ani ne na40m. To je to sebevědomí, které mě chybí,ale slibuju, že na tom pracuju, protože mě to baví. Mimochodem na tomto závodě se kat. recurve (do které jsem se přihlásil s Jekyllem) střílela podle FITA a tak tam byli (mimo jiné) borci s kovovým středem a stablikem v předu.

K tomu jestli má nebo nemá Jekyll handshock je to stále ta teorie co mě nebaví a nikam nevede. Prostě přijeď na některý pohárový závod a já tě nechám střelit ze svého karbonového modelu (to si tě považuju). Potom jestli seš opravdu takový frajer (v dobrém míněno) tě čeká poměně trudné psaní.....
Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 2:20 pm    Předmět: Citovat

A o co ti Jardo jde? Chceš střílet lehký nebo těžký šípy?
Kdo chce střílet lehký šípy ať si je střílí.
Komu se líbí Jakkyl ať si ho koupí a respektuje doporučení výrobce.
Nutnost bambulí na tětivě váha šípu min. 9 gr/lb nátahu.
Potom sedí i doporučení výšky BH.

Moje výbava pro EAA 3D TRRB:
Jekkyl carbon 62"/53 lbs, šípy heritage 150 29" s hrotem 175 grns, váha šípu 500grns, BH rovných 7"

Koukni kolik doporučuje BH Martin u luku Savannah.
Ještě k tomu BH. Je to velmi individuální veličina, na níž má vliv úplně všechno.
Luk,šíp, tětiva a její materiál plus bambule plus váha omotávky, střelec a jeho technika, u dřevěných luků i počasí.

Při komplexním pohledu na celý střelecký proces při závodu nebo lovu
naladění spine šípů plus minus 2 lb nehraje roli, protože stres a střelecké chyby dělají rozdíly i 10 lbs.

Nesmíš zapomínat, že se tady pořád bavíme o tradičních lucích bez zaměřovače. To je podstatné protože střelec se musí soustředit na to, co chce trefit, zatímco se zaměřovačem to je jaksi mimochodem a soustředí se především na kvalitně provedený výstřel.

A rada pro ty, co si stále lámou hlavu, jak dosáhnout dobré váhy carbonového šípu. Existují i těžší hroty než 125gr. A nebo mosazné inserty 50,75,100grs.
Arni je má v nabídce. Nebo na 3rivers. I s levným carbonovým šípem tak dosáhneš správné váhy. Ano namítneš FOC??? ale to je zase individuální a trošku složitější otázka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 1:24 pm    Předmět: Citovat

No ale já to popravdě taky moc nechápu, protože je to tak jak píše Jarda, většina těch luků jse stejně moderních. Třeba toho mého Kassaie bys určitě z této kategorie nevyřadil ani pocitově. Na venek vypadá totiž skvěle - potažen lůží, plastické zdobení, střed prokládaný rohovinou dřevěné siahy zdobené vyřezávaným rohem atd. Pár lidí ho tam tuším odivovalo, ALE. Uvnitř je to moderní laminátovej luk, za to dám krk. Potáhni Jardův HORSEBOW kůží a "v nadsázce" dostaneš totéž. Tedy až na ty siahy.

Jardo těším se na model 2! Já laicky říkám zkrať madlo a bude to miláček Smile. Klidně pak udělám srovnávací recenzi s Kassaiem. Smile

pet.ar.kay napsal:
Omyl. Střílím s lukem jaký se mi líbí a na závody jezdím soutěžit sám ze sebou. V principu je mi jedno jaké vybavení mají soupeři. Záleží mi na vlastním vybavení. Ale rozhodně nechci svým případným hi tech vybavením znevýhodňovat ostatní, myslím si že na hi-tech vybavení je dostatek kategorií. Vlastně tady nic jiného neříkám, než to že kdybych měl Jekylla, Geronima nebo Jardův Horsebow tak s ním jdu do kategorie TRRB, v jaké kategorii s těmito luky budou střílet ostatní, to je čistě jejich osobní věc a věc pravidel. Nic víc nic míň.

I když v mém případě o znevýhodňování asi moc řeč být nemůže, přestřílí mě v podstatě většina střelců i kdyby měla ramínko s gumou od trenek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 12:49 pm    Předmět: Citovat

Jane....jaké polopravdy....sám Hanuš psal že minimum na hybrid je 9 grains žádných 8 ??? Protože lehčí šíp u jeho luku vytváří hluk Very Happy jeho slova!!!! Hybridní luky jsou MAKE pro 10 a 11 grains!!! žádný lukař ani Ben Graham Humingbird si nedovolí říci že hybridní luk je na 8 grains váhy. To by o něm řekli ihned že je idiot nebo zazračný lukař!!! Nebo´t ví že tyto luky při nižším grain maji výrazný handschock hlavně šíp z 8 grains take se s ním nedá lovit!!!....potože tu energii nemá luk kam dát??? Samozřejmě mi co o tom víme jak se toto řeší to nebudeme veřejně psát Very Happy

Jaké technické vymoženosti??? Rychlost a stabilita luku nejsou žádné vymoženosti ale konstrukční výsledek!!

V jaké souvislosti jsi přišel na tuto úvahu???

Ani superreflexní profil luku není extra výhoda, pokud nemám dobrou techniku střelby, protože prudký nárust rychlosti šípu hned po vypuštění zesiluje chyby. Oproti tomu takový starší hlemýžď ledascos střelci odpustí


Určitě je výhoda nedřevěných šípů.. ale zase u dřevěných šípů si mohu dovolit tzv mikro nastavení spine pro svůj luk protože když mi nesedí 53 liber spine mohu si vzít 52 lbs. Toho zase u hliníku nebo uhlíku nedosáhneš pouze zkracováním

To máš pravdu lovecké CT jsou i na 9 grains , beman už ale stěží dosáhne 6,5 grains, Easton 7 - 7,5

Ve váze šípu (uhlík) i tvrdších nejsou takové váhové rozdíly aby ti šíp převzal veškeré ty vibrace z luku a zase tím posouváš Brace height takže fakticky v závěru tím akorát zhoršíš výsledek

Chápu že se snažíš tady obhajovat luk Jekkyl asi k tomu máš důvod...mně je to jedno ale aby jsme se pak nedočkali toho jak to bylo z opěvovaným TATE co to byl za zárak atd...jak ho tady opěvovali a každý ho chtěl mít.....stackoval na 26 palcích ale každý si liboval Very Happy .....chtěl bych vidět tu NATAHOVOU KŘIVKU jak Tate tak i Tate II ...v současné době už se nevyrábí...proč asi??? Neznám žádného lukaře který by nějaký pracně vytvořený model luku ..úspěšný jako Tate a II!!!... stahl z nabídky!!!! Většinou se všichni snaží o co nejširší paletu. Věřím že se mido ruky dostane i luk Jekkyl a pak tady klidně napíši že jsem úplný debil jak jse si mohl myslet že tento luk při své délce a hybridním profilu může mít klidně BH 6,7 -7,5 palce a přitom nemít handschock!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 10:48 am    Předmět: Citovat

Omyl. Střílím s lukem jaký se mi líbí a na závody jezdím soutěžit sám ze sebou. V principu je mi jedno jaké vybavení mají soupeři. Záleží mi na vlastním vybavení. Ale rozhodně nechci svým případným hi tech vybavením znevýhodňovat ostatní, myslím si že na hi-tech vybavení je dostatek kategorií. Vlastně tady nic jiného neříkám, než to že kdybych měl Jekylla, Geronima nebo Jardův Horsebow tak s ním jdu do kategorie TRRB, v jaké kategorii s těmito luky budou střílet ostatní, to je čistě jejich osobní věc a věc pravidel. Nic víc nic míň.

I když v mém případě o znevýhodňování asi moc řeč být nemůže, přestřílí mě v podstatě většina střelců i kdyby měla ramínko s gumou od trenek.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 10:01 am    Předmět: Citovat

Já taky chápu, že někdo z romanticko pocitových důvodů střílí lukem a šípy, které jsou mu blízké a teprve potom se rozkouká a přijede na nějaké závody. Tam zjistí, že z toho a toho důvodu musí do kategorie, která je "víc hi tech" a cítí se handicapovaný, protože nevyužil všechny technické možnosti té vyšší kategorie.
Nemůže se ale zlobit na ty, co těch vymožeností využili.

Mnohdy navíc to, co je pro jednoho jasná výhoda, pro druhého je naopak nevýhoda.

Pro mě třeba lehké šípy výhoda není.
Pro většinu instiktivně střílejících lidí není ani výhoda nalepovací zakládka s ramínkem"elevated rest" i když si to myslí.
Ani superreflexní profil luku není extra výhoda, pokud nemám dobrou techniku střelby, protože prudký nárust rychlosti šípu hned po vypuštění zesiluje chyby. Oproti tomu takový starší hlemýžď ledascos střelci odpustí.

Výhoda jsou nedřevěné šípy a luk s oknem a pevnými body jak uložení šípu na luku tak lůžka na tětivě.

Ještě pro Jardu, třeba šípy s imitací dřeva Carbon express, Gold Tip a Beman dávají váhy větší než 7,5grs na libru. Navíc je možné použít tvrdší šíp stěžším hrotem.

I takový easton Powerflight 500 váží 7,3 plus hrot s inzertem a brka s končíkem.

To jsme na 8grs/lb hned bez problému. To je minimum pro Jakkyla.

Takže Jardo prosím zanech těch manipulací a poloargumentů!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 9:32 am    Předmět: Citovat

Souhlasím také Alwarezi ale jelikož tady v ČR existují ortodoxní vyznavači snažící se o co nejčistší prostředí Horse Bow luků a selektují se pocitově do roviny historických modelů nedá se nic dělat. zatím většina střílí madary. hwarangy a kaya což jsou stejně všechno moderní luky ale většina se těší jak si za život koupí jednou nějaký pořádný moderní horn bow.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 9:20 am    Předmět: Citovat

Alwi-moja reč!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 6:35 am    Předmět: Citovat

My jsme tady mene vzdelani a tak rozlisujeme pouze 2 druhy drevolaminatovych luku ...jako recurve, kdyz se tetiva dotyka ramene a long-bow, kdyz se tetiva nedotyka ramene a je jedno jak ramena jsou dlouhe a zakrivene. Tak Kejvalovi a luky jinych--- patri pouze do techto dvou kategorii. Potom je jeste rada primitive bows a tam patri vsechny luky co nemaji laminat nehlede jak jsou dlouhe a jak maji zakrivena ramena jestli je to long bow ci recurve .
Neverte v technickou prevahu luku ,kdyz je strilime bez miridel . Mel jsem pripad asi pred 10 lety, kdy prisel na zavody chlapik asi 65 let se svym lukem co si sam vyrezal z osage orange a porazil nas vsechny na 3D takovym skorem co stale nikdo po okoli jej neprekonal a potom nas porazil strelbou z posedu na 3D a nakonec dalkovou strelbou asi na 50 yardu na kulaty obtisk 3 palce v prumeru a ten byl prilepen na prsou stojiciho medveda no trvalo mu asi 20 sipu, nez jej prispendlil ,ale nikdo jiny toho nebyl schopen a nezalezelo tehdy jake luky kazdy strilel ,chlapika v ten den nikdo neprestrilel s jeho lukem a drevenymi sipy...
Ja pak zkousel dalsiho vyborneho strelce s drevolaminatovymi luky a ten mym drevenym lukem prakticky trefil to co trefil svym recurve jen ja jsem nemohl se svym drevenym lukem nic trefit a tak dreveny luk neni vymluva za spatnou strelbu do tech 35 metru .... a tak jestli nekdo schvaluje totalitni regulace =pouze si siji na sebe bic !!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 12:02 am    Předmět: Citovat

Jo ještě jsem se zapomněl optat.... ty karbonové šípy jsou co zač?? Váha?? Rád bych viděl ten hybridní luk co snese šípy 7 - 7,5 grains na libru luku (což je váha karbonú) bez toho aby to nemělo handschock Very Happy

takže jak jsem psal píšeš hlouposti a když už neumíš psát tak si to po sobě aspoń přečti a nebuˇna mne naštvaný Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 11:58 pm    Předmět: Citovat

Ale ale Jane.... název semi longbow je podle tebe co ??? Nic !! protože název semi longbows nesou všechny longbow luky a je jedno jestli to má extremní reflex nebo né. je to pořád LB..podle tebe tedy semi LB

Jinak Lukem Patriot bych se moc neoháněl známý co z něho střílel v US psal že tak příšerný stack a handschock má jen málo luků. šel přímo za prodavačem a ptal se o pilku že to je luk tak akorát na topení Very Happy. To jsou luky za které by se asi starý Bear asi styděl.

Jinak o jaké manipulaci to mluvíš?? já jsem dělal hybridní lb luky 68" dlouhé!!

Jediná diskuse byla o tom že Alwarez napsal že délka 62" na hybridní luk který je do maximální délky nátahu 28 palců je jakýsi nesmysl .....když kejval dělá hybrid v délce 56 palců a ten je do max 29 palců!!!!!!!!!! Zbytek si přeber...

Ty 2/3 střelců z hybridním longbow bych rád viděl kteří střílí lépe než z recurve luků. Můžeš nám poslat nějakou výsledkovou listinu nebo něco podobného??? Protože ta většina co střílí REC míří po šípu atd. a ten REC luk bude vždy podstatně stabilnější než kterýkoliv LB.... asi 70% střelců střílí REC proč asi??? proč nestřílí většina hybridní LB???


Podívej střelecké schopnosti hanuše nijak nepodceńuji vím jak umí střílet ( osobně) ale to neznamená že je z toho nějaké dogma. To že ten luk umí nastřílet když je ve správných rukou jsi napsal trefně Very Happy ale dobře střílet se dá i z ramínka na šaty a gumou z trenek Very Happy že?? kyž je v dobrých rukou Very Happy
Jinak znám minimálně 3 střelce kteří střílí o 30% lépe než Hanuš a to jen tím že mají podstaně větší sebevědomí!!

píšeš hlouposti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 7:20 pm    Předmět: Re: Luky od Kejvala Citovat

Jan napsal:

U PB HB je to podobně. Jestli něco splňuje pravidla, tak zanechte dojmů a pocitů ukřivděnosti a nezávoďte nebo si pořiďte takový luk, abyste se neměli na co vymlouvat.


Naprosto souhlasím.
Ve své poznámce jsem vycházel z toho, že Pet.Ar.Kay je spřízněn s IQ 60, což je stát ve státě a má své nepsané zákony. A samozřejmě to byl žert.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 1:07 pm    Předmět: Luky od Kejvala Citovat

Musím tady znovu připomenout , že Arniho Jekkyl nikdy nebyl označován za longbow, ale za semi longbow, čímž bylo myšleno hybrid mezi reflex a longbow luky. Stejný termín používá firma Bear pro svůj luk Patriot. Délka luku tady nehraje roli jak se nám snaží J.K. manipulativně vnutit. Je to hybridní luk i když nemá 56".

A to nejdůležitější jsou pravidla!!!
V asociaci 3D EAA Jekyll jednoznačně longbow je!!!
V asociaci IFAA je to reflex.
U PB HB je to podobně. Jestli něco splňuje pravidla, tak zanechte dojmů a pocitů ukřivděnosti a nezávoďte nebo si pořiďte takový luk, abyste se neměli na co vymlouvat.

Několik lidí s Jakkylem v kombinaci s carbonovými šípy hravě strčí do kapsy 2/3 střelců v kategorii TRRB.
Sám Arni je jasným důkazem, že ten luk umí nastřílet když je ve správných rukou!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 12:17 pm    Předmět: Citovat

No jen ti řeknu co si o něm myslím pokud budu mít šanci ho vyzkoušet. Ale sám plánuji spíše přezbrojení na kratší luk. než mám teď.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 11:46 am    Předmět: Citovat

Podívej o tom všem je diskuse...mne to motivuje a já se z toho umím poučit. Udělám ještě jeden model a uvidím jestli změníš názor Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 11:25 am    Předmět: Citovat

To máš tak. Osobně bych s Jekyllem nestřílel ani TRLB ani PB-HB, tak jako s tvým lukem PB-HB, ale to je čistě můj osobní názor. Pravidlům to samozřejmě neodporuje.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 10:56 am    Předmět: Citovat

Je to diskuse.....to máš to samé jako Hwarang, to je take moderní HB to samé jako Kaya a plně další i ty Grozery nebo Kassaie. Tvarově to odpovídá a zbytek jsou pouze pocity. Pravidla asociací to říkají jasně a nikde není nic co by tomu odporovalo. Kladu důraz na pravidla IFAA která ta pravidla mají lépe dotažená v dělení luků a kde v této ASOCIACI JE 90% lukostřelců Evropy!!!
To byla ta samá pocitová úvaha jak všichni tvrdili že luk Jekkyl je longbow luk a že patří do longbow luků. Přitom to je hybridní longbow a ten v asociaci IFAA je řazen do Recurve bow. V kategorii LB si ani nevrzne a v kategoriii Recurve ho recurve luky stabilitou překonají. To samozřejmě jiné organizace mimo Evropu netrápí jelikož většina longbow luků mimo Evropu jsou stejně hybridní jelikož jsou určeny pouze k lovu. A pravě IFAA vědoma si toho rozdílu a handicapu ty luky rozdělila a určila jak má longbow vypadat. A když to není tak je to recurve. To samé je v kategorii historické luky. tam je to prostě v jednom balíku a nikdo se tím netrápí....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 10:43 pm    Předmět: Citovat

Kdo ze zase nevi ,ze 62 palcu je 157,48 cm?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 10:34 pm    Předmět: Citovat

Na posměšky jsem celkem zvyklý Smile z toho bych si nic nedělal.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 10:33 pm    Předmět: Citovat

Podle pravidel je to 160 cm. To 62 palců splňuje.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Napeska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 254
Bydliště: Praha Malá Strana

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 10:08 pm    Předmět: Citovat

zeli napsal:
pet.ar.kay napsal:
protože bych s tímto lukem nešel do kategorie PB-HB z malicherných důvodů, že bych to považoval za nečestné.

Jak říkal Mirek Dušín, je to nečestné a nesportovní. a přiznej se, že nejvíc by ti vadilo pošklebování ostatních íkvéček, až bys nakonec s pláčem klub opustil.

no myslím ,že nesplňuje ani délkou 62 palců v kategorii PB-HB max . délka 60 palců . Ovšem ,,skalní Íq " preferují délku 44-48 palců . Wink Letu zdar !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 9:22 pm    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:
protože bych s tímto lukem nešel do kategorie PB-HB z malicherných důvodů, že bych to považoval za nečestné.

Jak říkal Mirek Dušín, je to nečestné a nesportovní. a přiznej se, že nejvíc by ti vadilo pošklebování ostatních íkvéček, až bys nakonec s pláčem klub opustil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 7:21 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Skýtský luk syahy v pravém slova smyslu nemá...


Tak má aspoň náznaky syahů. Vím že přidávat k tvému luku syahy, by bylo na úkor účinnosti a stability luku.

Ale zakončeme tuto debatu. V podstatě ji můžeme uzavřít tím že jsem vůl protože bych s tímto lukem nešel do kategorie PB-HB z malicherných důvodů, že bych to považoval za nečestné.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 6:49 pm    Předmět: Citovat

Prostě vidím v něm moderní luk jen bez okna. Kategorii PB-HB bych s ním nestřílel kvůli pocitu, že mám příliš velkou technologickou převahu.

Neměl bych problém s yumi pokud bych střílel palcovým nátahem, neměl bych problém s celodřevěným long bow. Nemám problém z luky maďarského typu, či třeba se starým skytem od grozera. Nemám problém s korejskými luky typu hwarang. Už bych ale měl problém třeba s Gerominem od Kyzla a asi bych si nevzal ani luk od Matyáška. Je to o mém pocitu.

Je možné že tomu prostě nerozumím, ale přesto opakuji, tvůj luk není špatný. Pokud se někomu líbí tak neudělá chybu když si ho pořídí.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 6:28 pm    Předmět: Citovat

Já ti spíše nerozumím proč ten luk řadíš do kategorie TRRB???

Skýtský luk syahy v pravém slova smyslu nemá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 6:01 pm    Předmět: Citovat

Přesně jak říká Mýša. Je to otázka duše, ne bodů. Když se podívám na tvůj horse bow vidím v něm moderní luk trochu handicapovaný tím, že nemá střelecké okno.
Říkáš, že profil vychází ze skytského luku, ale skytský luk má přece syahy.
(viz například kniha Bojové techniky orientálního světa, vydání 1. v nakladatelství DEUS, strana 105)

Jinak nikde netvrdím že syahy jsou bezpodmínečně nutné pro jezdecký luk. Japonci taky používali yumi při střelbě z koně (tatáž kniha strana 93).

Prostě osobně bych s tímto lukem střílel TRRB, přesto že formálně splňuje podmínky PB-HB. Je to o pocitu o ničem jiném.
V žádném případě, ale netvrdím že je to špatný luk. Pokud se někomu ten luk líbí, tak neudělá chybu, když si ho pořídí. A pokud mu to cit dovolí, ať si ho vezme třeba do kategorie historické luky nebo PB-HB, když to organizátor soutěže umožní.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Strana 8 z 12

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.