Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luky od Kejvala
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 3:09 pm    Předmět: Citovat

to mám přesně na mysli, vstupy a výstupy po americku
a výpočty mez tím v SI, ale proč by měl uživatel prográmku pořád něco šušňat na kalkulačce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 2:45 pm    Předmět: Citovat

Z hlediska fyziky, převodu jednotek a výpočtů jsou SI jednotky jednoznacne lepší. Bohužel Amerika (a další AJ mluvící země) jak je moderní zůstala u jednotek zkostnatělá a zustala u palcu, stop, galonů atd. Počítání v těchto jednotkách je složitejší. Desetinná měrná soustava má prostě svoje neoddiskutovatelné výhody. Kdo není trotl si ty jednotky, ale umí lehce mezi sebou přepočítat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 2:24 pm    Předmět: Citovat

Tak inmu kolik váží tvůj šíp v kg?
Můj 500grn. To je docela pohodový číslo, ne?
Tak schválně ukaž ty tvoje desetitisíciny.

Už jsi četl nějakou zahraniční knížku o lukostřelbě?
Až budeš v anglii řídit auto taky nebudeš nadávat že máš volant na blbý straně. Prostě to zažiješ a za chvíli zjistíš, že je to vlastně jedno a že ty jejich auta jsou vlastně na jejich silniční provoz lepší než ty naše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 2:11 pm    Předmět: Citovat

když jednotky SI může používat celý svět v jiných odvětvích, tak proč by lukostřelba měla mít něco extra...

Ujeté je, že je v tomhle lukostřelecká společnost zřejmě natolik zkostnatělá, že není schopná si povšimnout, že míry, které byly standardem před pár sty lety, už dnes 90% lidí ani nezná.
By mě zajímalo, jestli vaši příbuzní vědí, kolik je palec (o grainu ani nemluvím)...
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 1:39 pm    Předmět: Citovat

Není potřeba se urážet, jen je potřeba se zamyslet nad tím pro koho ty vzorečky jsou určeny. Pro lukostřelce!
Každý si přečte, kolik má liber napsanejch na luku, podle katalogů si spočte váhu šípu v grainech, ví kolik má palců nátah. Pořád se řeší kolik stop to komu střílí za vteřinu.

Nebo se snad váha šípu uvádí v kg, síla luku v kg, nátah v m?????

Tohle je uchylárna!!!!

Tak ke svým excelovým kouzlům přidej jeden řádek nazačátek a jeden řádek nakonec s převodem do smysluplných jednotek.
O nic víc mi nejde.

Až na základě tvých nefušérských řemeslných výpočtů vznikne krásný funkční luk, tak se pochlub. Jsme hrozně zvědaví!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 12:06 pm    Předmět: Citovat

Takže ještě můj poslední příspěvek na tomto fóru:
Určeno pro Sysla, Jana i ostatní
1) Luk je mechanický stroj, který se řídí fyzikálními zákony a ty jsou vyjádřeny matematickými vzorci, jinak to nejde. Každý své cti dbalý řemeslník ví o své práci i teoretické základy. Např. dobrý zedník ví, proč malta tvrdne, a ne jenom to, jak se na ni plácne cihla. I dobrý lukostřelec by měl vědět víc než že "aby to vystřelilo, musí se zatáhnout za tady ten provázek". Ale povinné to není, fušeři jsou všude.
2) Žádný článek psát nebudu, jednak je to tu dost neprůchodné - už se o tom někde diskutovalo, jednak ty "roztroušené vzorečky" nejsou "moje", na internetu si je může najít velice snadno každý.
3) I takoví lukostřelečtí teoretici jako Kooi a Tapley používají ve svých pracech SI jednotky, (už jsem o tom ale taky psal) takže nechápu, proč bych měl zrovna já ve svém případném článku používat nějaké obskurní jednotky. A pokud některý lukostřelec už zapoměl, co je to metr nebo kilogram, ať se podívá do naučného slovníku!
Jinak všem přeji hodně zdaru! thumbup
JardaM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 9:13 am    Předmět: Citovat

Kladkáč je extrémní případ stejného jevu, na kterém jsem se pokusil se lépe vyjádřit.
Pravda ale je, že u kladkáče se v nátahové křivce jedná o pokles síly, zatímco u reflex luků jen o pokles nárustu síly.
U hybridu nebo longbow je tento pokles nárustu síly v nátahové křivce méně výrazný, a to mě vedlo k myšlence si dovolit vyjádřit, že chyby vypouštění longbow nebo hybrid lépe toleruje.

Nárust rychlosti a rychlost je jedna věc, ale já jsem mluvil o přesnosti střelby. Takže do matematických úvah je třeba zavést směr rychlosti a nárustu rychlosti.
Je to dost složitý dynamický proces než aby převedení do několika vzorečků cokoliv vyřešilo.
Pokud se do toho dáte, doporučuji používat jednotky zavedené ve světě lukostřelby pro rychlé a jednoduché porovnávání s běžně uváděnými hodnotami.
Převody jednotek do SI doporučuji dělat před výpočtem a po výpočtu.

škoda, že neumíte číst a překrucujete tak podstatu věcí ne z faktických, ale čistě jazykových důvodů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 8:43 am    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
To jsem fakt netušil, že když píšeš o reflexním luku a prudkém nárustu rychosti, že máš na mysli kladkáč....
Jinak bych mohl dodat průběhy nárustu rychlosti pro různé typy luků, ale to je pro tebe "matematická onanie", takže nic.


Mě by to zajímalo a kdybych směl popíchnout, navrhuji sepsat článek. Je škoda, že Ty tvoje vzorečky jsou rozeseté po všech diskusích tady na lukostřelci, já bych si to rád přečetl vcelku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 8:39 am    Předmět: Citovat

To jsem fakt netušil, že když píšeš o reflexním luku a prudkém nárustu rychosti, že máš na mysli kladkáč....
Jinak bych mohl dodat průběhy nárustu rychlosti pro různé typy luků, ale to je pro tebe "matematická onanie", takže nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 8:13 am    Předmět: Citovat

Reaguji na JarduM. Ano je to ptákovina takto napsané.

V éře kladkových luků jsem si ho taky pořídil s tím, že budu střílet prstama. Prodejce mi plácal po rameni a ujišťoval mě, že to je super nápad.

Měl jsem to jako na olympijském luku z butonem. Bohužel kladky měly asi 75% letoff a při natažení luku zmizel tah z tětivy a byl tak malý, že to ani nenarovnalo vlny, které byly způsobeny návinem na kladky.
Nebyl jsem schopen dosahovat stranové přesnosti.
A za hlavní důvod považuji to, že když v tětivě není správný tah, tak je čisté vypuštění problém a do takto rozkmitané tětivy najednou přijde ten kopanec kdy kladky zatáhnou a mrsknou šípem tím směrem, kam je zrovna vychýlen.

Možná je to složitější jev, možná to špatně chápu, ale toto jsem měl na mysli u agresivních reflexních(a pravděpodobně i pákových asijských luků).

Ale moje původní sdělení mělo být, že každému vyhovuje jiná výbava a
může za výhodu považovat i něco z technického hlediska horšího, co ho dle obecného vnímání v dané kategorii handicapuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 3:29 am    Předmět: Citovat

Tak jsem otestoval dostrel toho horse bow 40 liber ,no sip vazil 440 grains ,coz je dost tezky ,ale sip doletel z tohoto maleho luku 165 yardu ve srovnani s Hybridem 47 liber co udelal pouze 175 yardu je to velice pekne ,ovsem horse bow je o mnoho obtiznejsi strilet nez hybrid ,nebot nam neodpusti zadne chyby ....tim mame tahove dilema ,ale ja bych vzdy volil luk co je presnejsi ,co nam vice odpousti nase chyby .... Toto mereni neni jasne presne co se tyce te vahy sipu k tahu luku ,ale je to pouze predstava jak jeden sip stejne vahy doleti do dalky z ruznych luku a tento sip doleti z recurve o tahu 52 liber temer 220 yardu /200m/ .....
Naproti tomu ten samy sip doletel asi 175 yardu ze dreveneho luku co ma 55liber tahu a neni moc dobry /jedina vyhoda je ze mne nic nestal ,nebot drevo jsem urizl v lese....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 3:02 am    Předmět: Citovat

Jan napsal:
Ani superreflexní profil luku není extra výhoda, pokud nemám dobrou techniku střelby, protože prudký nárust rychlosti šípu hned po vypuštění zesiluje chyby.

Tohleto co píšeš, je absolutní ptákovina, přemýšlej! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 9:29 pm    Předmět: Citovat

Byly doby, kdy jsem nemel ani paru o techto diskusich a tak jsem vysku tetivy nastavil aby mne ta pradelni snura netloukla do zapesti a bylo hotovo a strilel lukem ,vse co melo nebo dosahlo tahu mene nez 65-70 liber jsem povazoval za slabe a luk jsem ve sklepe rozsekal a spalil v ustrednim topeni .
Ty bambulky vlastne zadny luk nemusi mit ,pokud s nim strilime na terce a treba 3D ,ty gumova zvirata neutecou,na druhe strane imitujeme lov a tak ta bambulka vlastne patri do vybaveni luku .....
Jak jsem se zminoval zadny tlumic nezarucuje ze ani ten kralik se neuhne sipu na 5 m ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 4:03 pm    Předmět: Citovat

Jan napsal:
Sysel, abys nedopadl jako JardaM se svými matematickými onaniemi.
Není lepší se pokusit něco dobrého sám vytvořit?
Nebo se opravdu věnovat střílení z luku?
Není tohle diskutování tak trošku náhražka za vlastní neschopnost normálně prožívat normální radost z lukostřelby?


Každé vědění o skutečnosti vychází ze skutečnosti a ústí do ní. - Albert Einstein
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 3:56 pm    Předmět: Citovat

Sysel, abys nedopadl jako JardaM se svými matematickými onaniemi.
Není lepší se pokusit něco dobrého sám vytvořit?
Nebo se opravdu věnovat střílení z luku?
Není tohle diskutování tak trošku náhražka za vlastní neschopnost normálně prožívat normální radost z lukostřelby?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 3:40 pm    Předmět: Citovat

Jan napsal:
Ano nepotřebují s vyšším BH. S BH jako u Jakkyla potřebují.
Není třeba označovat na dálku bez vyzkoušení jeden luk za špatný a druhý za dobrý.


To rozhodně ne, začínám mít pocit, že lukostřelbě v ČR chybí médium pro objektivní testování luků. Páni, to zní jako výzva Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 3:38 pm    Předmět: Citovat

Ano nepotřebují s vyšším BH. S BH jako u Jakkyla potřebují.
Není třeba označovat na dálku bez vyzkoušení jeden luk za špatný a druhý za dobrý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 3:26 pm    Předmět: Citovat

Jan napsal:
To nikdo nepopírá ani nezpochybňuje.
Já se jen snažím naznačit, že bambule na tětivě a těžší šíp mohou vést k nižší BH při zlepšení soustřelu a tichosti luku.


Jasně, nebo maskovat zjevné chyby v konstrukci luku. Dá se to prostě vykládat různě - například tak, že hybridy od JK bambule nepotřebují. Prostě buďme objektivní, toto není argument. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 3:13 pm    Předmět: Citovat

To nikdo nepopírá ani nezpochybňuje.
Já se jen snažím naznačit, že bambule na tětivě a těžší šíp mohou vést k nižší BH při zlepšení soustřelu a tichosti luku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 3:03 pm    Předmět: Citovat

Jan napsal:
Tak jsem si prohlédl fotky z jesenického závodu a uviděl, že oba hybridní luky od J.K. jsou stříleny bez bambulí nebo podobných tětivových tlumičů.


Střílel jsem z nich a výstřel mi připadal stejně klidný jako z Recurve luku. Pocitově lepší jak recuve, ale nesmíte si výstřel strhnout..

Mimochodem vlastník jedoho z těchto luků zvítězil v kategorii TRLB a kdyby soutěžil v TRRB byl by třetí (pro porovnání první byl Milan Hladil).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 12:10 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si prohlédl fotky z jesenického závodu a uviděl, že oba hybridní luky od J.K. jsou stříleny bez bambulí nebo podobných tětivových tlumičů.
V tom bude Jardo část tvých problémů s nízkou BH.(ta další je v deflexi ramen, případně váze šípů)
Ladil jsem takhle Khana od Borderbows a furt to nestřílelo v doporučeném rozsahu BH výrobcem. Až úplně na horních 8,25 palce a se zoufalou tětivou 22 vláken FF na 45 lb luku.

Pak jsem se dočetl, že bambule vše zklidní a pohlcením vibrací paradoxně zlepší předání energie z luku do šípu, tudíž obávané snížení rychlosti se nekoná(ale změřené to nemám). Zlepšení soustřelu a ztišení luku bylo zásadní.
Udělal jsem tedy bambule a skončil s 16 vlákny na BH 7,75 palce což je pod polovinou rozsahu daného výrobcem. Být lepším střelcem, střílelo by to i s 14 vlákny FF.
A když vezmu dřevěný šíp, můžu na ještě nižší BH.

Chci tím říct, že tradiční luky jsou lovecké luky, mají střílet potichu, a být schopny střelit těžkým šípem, který zabíjí.
Tomu je potřeba vyhovět a pak bude střílení radost a ne věčné ladění a dohadování se o tom, jestli je rychlost 192 nebo 197.

Lepší než rychle netrefit, je pomalu trefit.

S rostoucím BH lehce roste napínací síla luku a zkracuje se doba předávání energie šípu. Takže klesá efektivita. Za přesnost střelby a určitou blbovzdornost to ale stojí.
Jakkyl má reletivně dlouhé madlo a nemá tak moc sklopené ramena dozadu, aby si vynucoval vysokou BH.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 10:57 am    Předmět: Citovat

Jane ......vyzkoušej a uvidíš...odpovídáš jako kdyby mi psal střelec že má klasický anglický luk a že jeho předpětí je jen na výšku jeho palce. Very Happy

Tobě se snad výkon luku nemění, ten je snad dán nátahovou křivkou kterou dělá profl luku a tím vzniklou efektivitou tedy účinností luku!!!!

Jednak jestli posuneš předpětí tak to přeci ovlivňuje pouze drahu pro oscilaci šípu nikoliv samotnou efektivitu natož sílu luku!!!! Není snad efektivnější když ti výška předpětí luku stáhne šípy na co nejmenší průměr???

Ti co mají luky jekkyl udělejte si čas a malý test a pohrajte si s předpětím luku...nic tím neztratíte pouze můžete získat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 4:15 am    Předmět: Citovat

Tak jsem dnes zkousel ten Kejvaluv hybrid co ma natah 47 liber . mel jsem 1 uncovy sip a ten doletel 170 yardu do dalky s velkymi pery 5,5 palce dlouhe a tvar tkz high shield ,ne tedy velmi vyhodne na letove podminky sipu , pristrihnuti per bych jasne dostal delsi dostrel, ale mne se spise jednalo o realisticky dostrel ,nebot tyhle pera otaci plochou loveckou spicku ,ja ten luk trochu pretahoval mozna 29 a 1/5 palce jako to ostatne delam se vsemi luky , ted mi zbyva udelat zkousku dostrelu s tim horse bow 40 liber jestli sip doleti tech 125 pozadovanych yardu .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 7:20 pm    Předmět: Citovat

myslim ze bol v RB 8. (57 strelcov) ale v LB by bol s danym poctom bodov tesne druhy a to uz nie je zle...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 3:54 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:

...Nechápu proč jsi šel z LB lukem do kategorie REC ? Jo jako aby jsi ukázal jak to střílí lépe než rec. Aha!! No když se tak potuluješ po světě tak se přihlaš do závodů organizace IFAA pak nám napiš jak ti to šlo. Tam je jiná konkurence. Ale jak jsem odpovídal Janovi.... dobře se dá nastřílet i z ramínkem a gumou od trenek. Vždycky je to ve střelci Very Happy

Ted v sobotu kdybys poradne cetl jeho prispevek byl Arni v Rakousku na zavode IFAA. Skoncil myslím 6. V recurve kategorii coz je na poprve slusný výsledek, kdyz v teto kategorii se mohou pouzivat kovove stredy a krátké stabliky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 3:41 pm    Předmět: Citovat

pallo007 napsal:
Jan napsal:

Proto si většina lidí oblíbila čisté nezničitelné carbony.
Kategorie longbow a pbhb je nepovoluje a tak v těchto dvou kategoriích zůstávají opravdoví citaři a srdcaři, kterým nevadí pořád makat na nových šípech nebo je to dokonce baví.


a to bude mozno aj dovod preco Arni striela kategoriu TRRB, lebo sa zamiloval do karbonov a kedze zatial vlastny RB nema (a ja dufam ze coskoro bude mat nieco take v ponuke) striela svojim Jekyllom
alebo sa mylim?

Závodů v poharu je tolik ze muze v pohode odstrílet obe kategorie jak LB tak TRRB. V LB nema podle vysledku konkurenci, tak proc si nezazavodit v TRRB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 1:44 pm    Předmět: Citovat

Nepatri to sem , ale neda mi poznamenat , ze podla mna su skoro neznicitelne bambusove sipy. Karbony praskaju ako pancuchace... Very Happy
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 4:45 am    Předmět: Citovat

Tak jsem se dostal na to vyzkouset ty Kejvalovy luky . Horsebow natah 55 liber a skutecne to funguje do 28 palcu natahu ,jinak kdo strili lehke sipy bude jej to tlouci do ruky /handshock/ a tento horsebow by asi nejlepe fungoval na sipech 11 grains /libru natahu ,totiz tak kratky luk ukryva hodne energie a je treba ji nekam spotrebovat ,ale luk tezsim sipem strili pomerne presne ,ale neni to luk pro zacatecniky ,ja totiz strilim na cerveny obtisk o prumeru asi 6cm na vzdalenosti 15 m a potom 20 m tak, ze na 15m neni problem tento cil trefit a na 20 m je to o trochu horsi ,ale dobry zasah je i kdyz na toto vzdalenost minete obtisk pouze o 5 cm ,20 metru . Vse je toto pravda pokud pouzijete nalezite tezky sip co zkroti tento luk ,ale neni to pro zacatecniky je me varovani !! Dalsi luk byl ten hybrid 47 liber a ten je jina pisnicka pokud zase pouzijeme sipy 9-10 grains na libru natahu tak se mi zdal uzasne presny, nebot zasahnout muj cil nebyl problem na 15 m a na 20m tez jsem casto zasahoval . Ten kratky luk je jasne vice hlucnejsi ,nez long bow . Ten hybrid je luk pro zacatecniky a take jej doporucuji pred horsebow ,ale ti co se citi ,ze delaji male lukostrelecke chyby mohou krotit horsebow .Tam staci mala chyba a sip jde k certu neni stabilni jako delsi luky =recurve ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 11:18 pm    Předmět: Citovat

Jan napsal:

Proto si většina lidí oblíbila čisté nezničitelné carbony.
Kategorie longbow a pbhb je nepovoluje a tak v těchto dvou kategoriích zůstávají opravdoví citaři a srdcaři, kterým nevadí pořád makat na nových šípech nebo je to dokonce baví.


a to bude mozno aj dovod preco Arni striela kategoriu TRRB, lebo sa zamiloval do karbonov a kedze zatial vlastny RB nema (a ja dufam ze coskoro bude mat nieco take v ponuke) striela svojim Jekyllom
alebo sa mylim?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 11:13 pm    Předmět: Citovat

Ahoj sysel, to co myslíš jsou zbytečně drahý a dobrý šípy na tradiční luky.
A kombinují nevýhody carbonů i trubek. Totiž, že se umí ohnout, ale nedají se rovnat.
Při 3D se tradičníma lukama docela často střílí do skal a do pařezů.
Proto si většina lidí oblíbila čisté nezničitelné carbony.
Kategorie longbow a pbhb je nepovoluje a tak v těchto dvou kategoriích zůstávají opravdoví citaři a srdcaři, kterým nevadí pořád makat na nových šípech nebo je to dokonce baví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Další
Strana 7 z 12

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.