Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

terénní lukostřelba
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 12:40 am    Předmět: Citovat

Griffine, díky. Myslím, že i na turnaji si to podal "těžce", jen to moje hlava nepobrala, takže co je psané, to je dané - dík za odkaz Laughing
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 12:33 am    Předmět: Citovat

Ita napsal:
Griffin mi lehce nastínil pravidla,


Můžu i těžce.... Takový přehled jsem kdysi šoupnul sem, když chlapi jeli na MS: http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=84
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 12:19 am    Předmět: Citovat

Griffin mi lehce nastínil pravidla, Imago dodal pěkný fotky a tak nás láká se v příštím roce přidat. Gratuluju vítězům Smile
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: ne září 26, 2010 11:21 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
Co já vím, tak vyhrál Richard, druhý Milan, třetí Zdeněk F. Moje pocity jsou jak z horské dráhy v Prátru, depka, euforie, depka Confused .
Tak aspoň pár fotek:
LETOVICE


Výsledky víš dobře - už jsou v Síni slávy 2010 - zatím jen provizorně, až budou oficiální výsledky, tak to napravím.

Horská dráha: Zůstaň určitě u euforie - nastřílel jsi báječně a není všem dnům konec, na jaře začíná další terenní sezona! thumbright

Fotky bezva, díky moc... koukám bylo "dost hezky" - hlavně, že jste se neutopili! Co to tam plave v tom rybníčku? Spadnul terč?
Jinak trať se zdá hezká, příjemné prostředí..až na to počasí, to musela být nepříjemná hrůza.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: ne září 26, 2010 11:21 pm    Předmět: Citovat

Imago pěkný fotky. Brambora mě mrzí, hlavně kvůli tomu kolik energie jsem dal do přípravy. Nebyl jsem shopen nejmíň 50% výstřelů udělat jak to mám nadrený, prostě kolikrát sem ani nenamiril, nedotahl a bum. Prostě špatný nervy Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: so září 25, 2010 11:00 pm    Předmět: Citovat

Takže zpráva z prvního dne, mám to z telefonických rozhovorů s účastníky, někdy se mírně lišili a nedá se to rekonstruovat úplně přesně. Ale je to v BareBow asi takhle:

Kvalifikace (24 terčů, 12 neznámé vzdálenosti, 12 známé):

1. Richard 336, 2. Milan (mh) 301, 3. Luděk 291.

Z kvalifikace do eliminace postoupili všichni, protože jich bylo jenom 14. Družstva vyhrálo (jako již tradičně Very Happy) družstvo Startu Praha, protože výsledek Richarda a Milana doplnil SanDuro s kvalitním nástřelem kolem 260 bodů. Druhé místo bude patřit Šenovu s hostujícím Luďkem z Chimery.

Eliminace 12 terčů, známé: tady se vybralo 8 postupujících pro zítřejší čtvrtfinále, bohužel, neznám úplně všechny čtvrtfinalisty ale určitě spolu zítra budou chodit v jedné skupině první čtyři: Richard 145 bodů, Imago 136 (blahopřeju!) Milan 130, Luděk 129.

Ve druhé skupině čtvrtfinalistů je asi: Zdeněk Filák a Boris Gruntorád - oba Šenov a možná SanDuro.

Zítra nás čeká:

2. eliminace (čtvrtfinále) na 8 známých terčů - 8 borců, zahájení 8:30
Semifinále: 4 borci, 4 terče - 20cm z 10m, 40 cm z 20m, 60 cm z 35m a 80cm ze 45m. První ze čtvrtfinále nastoupí proti čtvrtému, druhý protri třetímu. Vítězové bojují ve finále o zlato, poražení o bronz.

Finále: 4 terče, stejné průměry terčů, vše o 5m dál.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá září 24, 2010 4:20 pm    Předmět: Citovat

Petr proste nejede, pac je 3D zavod v licomersku, Lada tam jede trenovat, protze nestrilel zadný terenak, a za tyden jedem s Ladou na ME 3D.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 11:43 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
Účast jsem čekal větší, ...


Loni byla v BB dvojnásobná. Budu vám držet palce, letos jsem to opravdu už zrušil, na Lazluk jsem musel, to je srdeční záležitost a do Sedmihorek na 3D chci s longbow, takže to fakt nešlo.

Stejně jsem to letos potloukal jako mouchy, dokonce i rukama jsem se u toho podobně rozháněl... Very Happy

Od zimy přejdu ale zase na BB a příští rok ten luk budu preferovat, letos jsem si užil dřevěné luky, takže příští rok to otočím. Těším se, terenní je super!!

Pořádně se tam pobijte, ať nám i sobě to uděláte zajímavé. A foťte, foťte, těšíme se na to...
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: út září 21, 2010 10:32 am    Předmět: Citovat

tady je uz videt seznam přihlášených, v BB je ucast mnohem mensi jak loni. http://cms.czecharchery.cz/www/cl-100/281-terenni-lukostrelba/736-prihlaseni-na-mcr-dospelych-a-dorostu/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po září 06, 2010 10:30 pm    Předmět: Citovat

Blíží se nám MČR v Letovicích 25-26.9.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 3:58 pm    Předmět: Citovat

Chystam se tam, skoda ze se to tluce se zavodem v 3d.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 11:46 pm    Předmět: Citovat

mh napsal:
Pro ty, kteří přece jen ten svůj luk chtějí zvládat lépe, mohu doporučit, samozřejmě jen to nejlepší, a to je terénní lukostřelba.
Ne jen pro luky holé, ale i pro luky dlouhé i reflexní tradiční.
Následující víkend je terénní závod v Chrástu (kousek od Plzně), kde je s pořadatelem domluveno, že není problémem účast lukostřelců s jakýmikoliv luky, a to jak s licencí, tak i bez. Protože se navíc jedná a dva závody, v sobotu a v neděli, může to být lukostřelecky dost poučný víkend.
Další podrobnosti o tomto závodě jsou v kalendáři závodů na www.czecharchery.cz.


Shodou okolností se tam chystám - bez licence.
Lze se účastnit i jen jednoho dne.
Přihlášky zřejmě po dohodě stále možné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 11:37 pm    Předmět: Citovat

licence cls je na sezonu. Sezona je od listopadu do rijna dalsího roku.
stojí 300, individualní clen bez clenství v klubu ale platí litr. Clenství v cls prijde na 50kc, celkem teda na sezonu 350. plus clenství v nejakem klubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 7:04 pm    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:
no to je taky možnost, ale asi terénní nechám až na příští rok, jednak vyřídit si licenci a třeba se i trochu naučím střílet.


Licence ČLS jsou na půl roku, jestli se nepletu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 6:52 pm    Předmět: Citovat

no to je taky možnost, ale asi terénní nechám až na příští rok, jednak vyřídit si licenci a třeba se i trochu naučím střílet.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 6:42 pm    Předmět: Citovat

telefonovat!
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 6:37 pm    Předmět: Citovat

Zní to lákavě, bohužel tentokrát se nezúčastním. I kdybych vyřešil jak se tam dostat, tak stejně na přihlášku už je podle propozic po termínu.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 6:30 pm    Předmět: Citovat

Ano Sysle, ......více střelců....... více legrace, no a o tom to přece je, že.
Jsi-li členem SLZ, Tuláku, teoreticky můžeš na závod pořádaný FITA kdekoli na světě. Takže tvá účast na terénním závodě u nás nejenže nebude problém, spíš naopak bude jako mezinárodní vítána. Tuto sobotu třeba byli dva naši kolegové s barebow z Německa na závodě v Tachově.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 3:37 pm    Předmět: Citovat

mh napsal:
Pro Sysla a mnoho dalších:
zařazení divize Longbow a Instinktive bow bylo již s několika členy přesednictva ČLS konzultováno a nebude problém tak od příštího roku uskutečnit.(myslím, že někdy dřív jsem to tu již psal)
Takže kdo bude mít zájem, může si i s těmito luky kromě zábavy dopřát i trochu toho závodnického adrenalinu mezi stejně vybavenými kolegy.


Skvělá zpráva a díky za to! Vypsání kategorií přiláká více střelců a více střelců ve stejné kategorii znamená souměřitelnost soupeřů a hlavně více legrace Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 2:48 pm    Předmět: Citovat

mh napsal:
Pro Sysla a mnoho dalších:
zařazení divize Longbow a Instinktive bow bylo již s několika členy přesednictva ČLS konzultováno a nebude problém tak od příštího roku uskutečnit.(myslím, že někdy dřív jsem to tu již psal)
Takže kdo bude mít zájem, může si i s těmito luky kromě zábavy dopřát i trochu toho závodnického adrenalinu mezi stejně vybavenými kolegy.
mam taku malu otazocku : kedze som registrovany strelec v SLZ a aj v EAA bol by problem sa zucastnit na terenke v Českej Republike alebo je to uplne v pohode ... kedze tak lakavo o tom pisete a Staso mal pravdu ze u nas sa striela sposobom "podme si veci zjednodusovat a ulahcovat " tak by som skor presiel par kilometrov naviac a zucastnil sa terenky u vas ... ak je to iba nejaka formalitka tak sa potesim ale v tomto naozaj niesom doma . Dakujem za odpoved Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 2:40 pm    Předmět: Citovat

Pro Sysla a mnoho dalších:
zařazení divize Longbow a Instinktive bow bylo již s několika členy přesednictva ČLS konzultováno a nebude problém tak od příštího roku uskutečnit.(myslím, že někdy dřív jsem to tu již psal)
Takže kdo bude mít zájem, může si i s těmito luky kromě zábavy dopřát i trochu toho závodnického adrenalinu mezi stejně vybavenými kolegy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 1:15 pm    Předmět: Citovat

nemohu, než Milana podpořit. Sice budu na chatě hrabat listí a už to déle odkládat nelze, ale teréňák je esence lukostřelby. Je to stavěné v podstatě jako 3D čko, a očůrat to nejde. Terč je kruh a když se minu o víc než kruh, je to out. Že tam není moje kategorie není problém. Prostě nevyhraju , ale jedu se tam učit střílet. A na to snad nic lepšího neexistuje. Startovné 150kč a krásně strávený den v přírodě. Jsou to normální lidi a že se vám bude někdo pošklebovat s dlouhým lukem nehrozí.
Nakonec se sejde stejná parta, jako všude jinde a krafe se o lukostřelbě, jako všude jinde. Jsou to taky lukostřelci, tak se jich nebojte.
Loni jsem jel na Bystřici trochu napnutý, jak budu s klackama a jezdeckým lukem chodit s barebowisty a poslouchat kecy, ale cítil jsem se velice příjemně. Je to do 5Om a tam dostřelí snad každý a úmrtnost šípů je minimální.
Dokonce musím říci, že střílet klackem v BB je mnohem příjemnější, než závod, který jedu vyhrát
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 12:01 pm    Předmět: Citovat

mh napsal:
Pro ty, kteří přece jen ten svůj luk chtějí zvládat lépe, mohu doporučit, samozřejmě jen to nejlepší, a to je terénní lukostřelba.
Ne jen pro luky holé, ale i pro luky dlouhé i reflexní tradiční.

Jen dál, jen houšť! na tento závod bohužel nemohu, ale těším se na den, kdy se začnou na terénní pravidelně vypisovat i kategorie jako je Longbow. FITA jej přece v pravidlech má, ČLS dokonce i v překladu na svých stránkách, ale realita je bohužel tristní. Nelze si udělat pro tuto divizi v ČR ani licenci a na závodech zatím nejblíže k nám divize barebow. Ale třeba se to už mění k lepšímu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 11:02 am    Předmět: Citovat

Pro ty, kteří přece jen ten svůj luk chtějí zvládat lépe, mohu doporučit, samozřejmě jen to nejlepší, a to je terénní lukostřelba.
Ne jen pro luky holé, ale i pro luky dlouhé i reflexní tradiční.
Následující víkend je terénní závod v Chrástu (kousek od Plzně), kde je s pořadatelem domluveno, že není problémem účast lukostřelců s jakýmikoliv luky, a to jak s licencí, tak i bez. Protože se navíc jedná a dva závody, v sobotu a v neděli, může to být lukostřelecky dost poučný víkend.
Další podrobnosti o tomto závodě jsou v kalendáři závodů na www.czecharchery.cz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 12:45 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem to prehodnotil, prsí tam u vás ted hodne? Bych potreboval vedet tak do 15.00 dneska zda ten závod bude nebo ne, protoze jinak to porad jeset stíham do toho Rakouska a nebudu pak muset v cervnu do Srbska, kde to je o dost dal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
volt
Nováček
Nováček


Registrace: 26.10. 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 11:53 am    Předmět: Citovat

No my s Borisem chceme střílet i za deště.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 11:33 am    Předmět: Citovat

dyk tam zadny neschudný teren není, to ve walesu pred 2 roky to bylo drama. A v desti ted trenuju kazdý den, to mi nevadí vůbec. Proste bych si to rád střelil, kdyz uz jsem kvuli tomu obětoval to 3D.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
volt
Nováček
Nováček


Registrace: 26.10. 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 11:26 am    Předmět: Citovat

Volal jsem ted Fandovi a rozhodne to v sobotu po odpoledne.Včas dám vědět.Mě sice déšt nevadí,ale terén nebude schůdný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 11:23 am    Předmět: Citovat

no to je teda na hovno, to jsem mohl jet do rakous na 3D, zavolame si v sobotu vecer jo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
volt
Nováček
Nováček


Registrace: 26.10. 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 6:37 am    Předmět: Citovat

Ludku, Radku. V neděli v Šenově to vypadá ohroženě. Hlásí tady přívalové deště. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 4 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.