Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Technika střelby z luku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Víte co to znamená "strhnutí výstřelu"?
ANO
83%
 83%  [ 15 ]
NE
11%
 11%  [ 2 ]
Již jsem o tom slyšel, ale nevěnuji tomu pozornost
5%
 5%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 18

Autor Zpráva
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 8:21 pm    Předmět: Citovat

při palcovém zámku nevidíš hrot šípu,takže dráhu musíš odhadovat.Výstřel je hladší a rychlejší.Je méně ovlivněn chybami při vypouštění.Není možné mířit,takže je podstatně těžší na naučení.Natáhneš o dost silnější luk,neboť zámek je uzavřený.Kromě sebe a asiatů jsem ho neviděl nikoho používat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 7:33 pm    Předmět: Citovat

Zásada je taková, (tedy při střelbě klasicky) že pokud nechceš používat žádná změkčovadla (rukavičky. chrániče prstů), tak musíš počkat až Ti ztvrdne kůže. Jinak co se týče, držení tětivy, je ideální ji držet v polovině posledních článků prstů. Tedy alespoň pro mne... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 7:05 pm    Předmět: Citovat

A ještě nějaké názory na použití palcového zámku a opačného zakládání šípu vůči lučišti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 7:00 pm    Předmět: Citovat

Měl bych dvě otázky k technice:
1) Co se týká držení tětivy, zajímalo by mě jestli jí mám držet v jamce na kloubu posledního článku nebo se snažit jí držet na bříšcích posledních článků. Druhý způsob bude asi lepší z hlediska ovlivnění tětivy, ale při posilování s lukem tak zvládnu sotva poloviční počet nátahů (bez rukavičky). Je v tom nějaká zásada?
2) Mám problém s řídícím okem. Mám ho přehozené oproti pozici rukou. Samozřejmě jsem se dočetl, jak to má správně být a jak to řešit zakrýváním onoho oka. Ale nějak mi z toho nevyplynulo jestli je vůbec nutné to řešit, pokud chci při střelbě sledovat cíl oběma očima. Logicky bych řekl, že ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 11:16 pm    Předmět: Citovat

Tětivu držím třemi prsty, šíp mezi ukazováčkem a prostředníčkem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 3:51 pm    Předmět: Citovat

jedním a to palcem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 3:46 pm    Předmět: Citovat

Kibe napsal:
Jak a kolika prsty držíte tětivu?

já vždy třemi a většinou s šípem mezi ukázováček a prostředníček, občas si ale dám sérii s prsty pod šípem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 3:37 pm    Předmět: Citovat

Jak a kolika prsty držíte tětivu?
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 2:32 pm    Předmět: Citovat

Ano ano, my staří ostřílení, díky takovým prodejcům, i v jistém období zchudí frajeři... Cool
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne listopad 12, 2006 6:30 pm    Předmět: Citovat

Takhle slabé luky se tu kupodivu používají k výcviku kjudo.Ale myslím ,že je to celkem běžný omyl při nákupu čehokoliv.Člověk si řekne,že pro začátek si koupí něco levného,pak ho to rozčiluje,tak si koupí něco dražšího a nakonec něco,co funguje.Nakonec do toho nasype několikanásobek ceny kvalitního výrobku.A lukostřelba je zrovna případ u kterého je nepravděpodobné,že toho někdy necháte.Nešetřit,nešetřit,NEŠETŘIT!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: so listopad 11, 2006 2:17 pm    Předmět: Citovat

RE: Silipin: Přikláním se k názoru Eleazara. Kamarádka chtěla obyčejný luk s nátahem 12 kg a tak jsem jí objednal luk Robin od tohoto "výrobce". Když luk dorazil a já jej sestavil, tak jsem zjistil že má s bídou 8 kg. Ještě štěstí, že kamarádka střílí "jen" jednou za čas. To jsem jí ho ještě dodělával. Omotávku rukojeti, strhával ostré hrany na sřední části atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: so listopad 11, 2006 11:42 am    Předmět: Citovat

Re Silipin: Toho výrobce NEDOPORUČUJI! Cool Je to klasilka. LUK za nejlevnější cenu! Ale jak rozbalíte, tak si jěště rádi připlatíte!
PS: ten výrobce bydlí 20KM ode mne, fakt mi věřte a doporučuji si o tom s někým pokecat. Na tomhle fóru je mnoho sympaťáků, kteří rádi poradí! Razz
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: so listopad 11, 2006 11:37 am    Předmět: Citovat

Re Kibe: Wink Nemohl jsem si to odpustit, ale bylo to myslím výstižné!!!
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!


Naposledy upravil Eleazar dne so listopad 11, 2006 11:43 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá listopad 10, 2006 9:18 pm    Předmět: Re: luk? Citovat

Silipin napsal:
sorry jestli je to OT ale jenom tak narychlovku odpověď..co si myslíte o tmhle. pro rekerační střelbu pro holku. Samozřejmě beru v potaz taky minimální cenu..
http://www.lukysipy.cz/pages/nabidka.htm
model viking

díky

Odpověděl jsem vám přes soukromou zprávu.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Silipin
Nováček
Nováček


Registrace: 10.11. 2006
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá listopad 10, 2006 5:31 pm    Předmět: luk? Citovat

sorry jestli je to OT ale jenom tak narychlovku odpověď..co si myslíte o tmhle. pro rekerační střelbu pro holku. Samozřejmě beru v potaz taky minimální cenu..
http://www.lukysipy.cz/pages/nabidka.htm
model viking

díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 10, 2006 5:31 pm    Předmět: Citovat

ad Eleazar: "a ruka sama od sebe pustí nenásilně tětivu, jako dítě pustí palec dospělého, aniž by o tom dospělý snad věděl... "

já už vůbec proti nikomu nic nemám, ale můj názor je, že v naší malé zemi není nikdo, kdo skutečně ovládá učení kjudo...ale možná se pletu? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: pá listopad 10, 2006 2:59 pm    Předmět: Citovat

Nic proti tobě nemám, Jardo a nic jsem tím proti tobě nechtěl říci. Díky ale za potvrzení mých slov Tvým druhým odstavcem.
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá listopad 10, 2006 2:33 pm    Předmět: Citovat

Nevím jestli ještě něco více tady k tomuto psát ale názor že existují jiné technické možnosti provedení výstřelu se mi zdá dost nadnesený. pročetl jsem spoustu článků které napsali vyloženě odborníci na sportovní lukostřelbu a z toho nevyjímaje několika násobné vítěze ( Rick Mc Kinney atd.) tak různé reprezentační trenéry z toho Korejské nevyjímaje a ten scénář je pořád stejný a to co jsem popsal níže je u všech naprosto stejné zjištění. Doufám že tady někdo nebude rozpytvávat zase to že oni střílejí sportovními luky. To je naprosto jedno ten styl provedení je jednotný a sportovní lukostřelba se odvíjí od instinktivní lukostřelby a i sportovní lukostřelci fakticky střílejí "instinktivně"
Samozřejmě je otázkou zda názor na různá technická provedení úspěšná u jednoho jsou praktikovatelná u jiných. Myslím si že ne. Základ je základ a to co se potom začně s naučenou technikou u střelce dít a měnit je obrazem doladění k dosažení a aplikaci osobního pocitu z výstřelu. Lukostřelba je naprosto individuální záležitost. Existuje základní technika kterou si střelec v detailech nevědomky doladí podle svého pocitu. Takže obrazně řečeno i z toho špatně technicky provedeného výstřelu dosáhneš úspěchu pokud tu chybu budeš schopen opakovat donekonečna a budeš schopen tomu přizpůsobit i svoje vybavení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: pá listopad 10, 2006 11:23 am    Předmět: Citovat

Ritsi, myslím že nejdůležitěší je, jak Jeneš napsal, najít ten svůj optimální rytmus. Jarda popisuje jen technickou část z mnoha možností, jak na to a to nezmiňuje věci okolo s tím spojené.
Ale uvažoval jsi i nad pocitem který z výstřelu střelec pocítí? (Protože jak je potom schopen střelec ihne sám sobě říci, zatímco je šíp ještě ve vzduchu, že se výstřel povedl, či nikoliv?) Vždyť po samotné psychické přípravě na výstřel je vypouštění šípu to nej. A je s tím spojeno vše co se dá na střelbě praktikovat. Nejde jen o jedno cvičení z mnoha, které v komplexu zasáhnou střed! TO JE DŮLEŽITÉ!
Dechový rytmus je základ a při nátahu tětivy musí dojít k pomalému výdechu na jehož špičce bude "to proč střílíš" a ruka sama od sebe pustí nenásilně tětivu, jako dítě pustí palec dospělého, aniž by o tom dospělý snad věděl...

Sportovec ukázněně maká každý den na sobě a zemře v padesáti; želva si jen leze a nic neřeší. Žije ale let 150. Idea
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2006 8:40 am    Předmět: Citovat

Ritsi: tak v něčem ti ti lidé nelhali. Vypouštění se dělí na uvědomělé a podvědomé. Uvědomělé je snad to nejhorší a to se většinou praktikuje u naprostých začátečníků kteří natáhnou luk a najednou se ptají co s tím jak tu tětivu mají pustit Smile)Natáhneš, usadíš-ukotvíš a otevřeš prsty. Výstřely budou rozházené všude. A to díky trhání rukavicí atd. Co se musíš naučit je to že tětivu natahuješ určitou rychlostí kterou při přiblížení ke kotevnímu bodu spomalíš do mikro pohybu. Ruku a tětivu pomalu ukotvíš bez přerušení pohybu a tlaku špičky lokte vzad. Pokud jsi tětivou dosáhl referenčního bodu ukotvení tedy například koutku úst, tětiva musí být vypuštěna tak že ti jakoby sklouzne s prstů a přitom je neustále dlaň tlačena ke krku a tah dlaně a lokte vzad za linii výstřelu. Postav se na 5 metrů před terčovnici a střílej tak aby jsis uvědomoval co děláš pomalý pohyb v nátahu, mikro pohyb před ukotvením, ukotvení, tlak lokte vzad, sklouznutí tětivy. Ruka by ti měla po výstřelu skončit jakoby za uchem. Vždycky na pár vtěřin zůstaň v povýstřelové fázi. Doba od začátku nátahu po výstřel by měla být přibližně 5 sekund tedy 21,22,23.....atd. Lepší je ale praktikovat dechový rytmus. Před nátahem začneš pomalu vydechovat. Díky tomu si vytvoříš rytmické vypouštění. Každý druhý šíp si vystřel se zavřenýma očima. 50 výstřelů z 5 metrů pak třeba 50 z 18 metrů a sleduj rozptyl. Pak se zase vrať na 5 metrů a zase to samé. Žádný terč!! Žádný mířící bod čistá terčovnice. Nevím jakou máš rukavici ale podívej se na ní jestli nemáš na ní zhrnutí nebo protlačení tětivy do kůže. jestli ano kup si novou. Má to velký vliv na dobríé vypuštění. Tětivu si voskuj v prostoru středové omotávky stačí 1x měsíčně atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ritsi
Nováček
Nováček


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: st říjen 11, 2006 12:36 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval: Díky... tak jsem zjistil, že dva z těchto způsobů ovládám Smile. O knížce zauvažuji... nikdy není pozdě obohatit knihovničku. Lze normáně sehnat v knihkupectví, či mám volat "horkou linku"?

Ale měl bych ještě jednu věc - správné vypuštění šípu. Dva lidi mi totiž tvrdili dvě různé věci:

1) natáhnu na plný nátah a poté prostě narovnám prsty (argument proti tomu, prý si při narovnání prstů rozkmitám tětivu a rozhodím výstřel)
2) při nátahu zhruba od 2/3 začnu plynule narovnávat prsty, aby tětiva při dotažení vlastně sama vyklouzla

?

...asi trochu trapný dotaz, ale protože obě verze jsou evidentně protichůdné... tak se ztrapňuji blbým dotazem, abych poznal pravdu Smile... ale lepší než dělat chytrýho, ne?
_________________
--- na fotce se pracuje ---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2006 10:30 am    Předmět: Citovat

Josh napsal:
Mě vůbec nenapadlo, že má pet.ar.kay na mysli střelbu na 100 m a že mu zřejmě šípy létají dál než ty moje klády. Laughing


Dostřel s nátahem co to dá a naměrem cca 45 stupňu a šípama od Jardy Kejvala mám něco kolem 200 m. Luk mám od Peroutky 40 liber. Samozřejmě tady šlo o to vyzkoušet jak daleko to dostřelí ne o to zasáhnout cíl. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2006 9:57 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Několikrát jsem zkoušel střílet do dálky a při dostřelu 190 metrů se rozptyl šípů pohyboval v okruhu 3 metrů. Myslím si že díky takovým jednoduchým střílením se dá hodně informovat už jenom o tom v jakém stavu jsou šípy (dobře vyvážené a o přibližně stejné váze) a je to zpestření Smile)

To jistě ano, nicméně určitou nevýhodou je, že šípy berou rychle za své ... vetšinou se tam nějaký kámen nebo něco podobného najde a já už takhle zničil šípů docela dost ... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2006 8:13 am    Předmět: Citovat

Styly nátahu luku:
ruka s lukem umístěna v konečné pozici před střelcem. Ruka táhnoucí tětivu je natažena dopředu za lukem a luk je v mírném přednátahu (natažená tětiva). Nátah se provede tak že ruka z lukem je stabilní a táhnoucí ruka provede dokončení nátahu. Druhý způsob je ten že ruka z lukem směřuje natažená šikmo dolů v linii střelby a táhnoucí ruka jde opět za lukem s mírným přednátahem luku. Zvednutím ruky z lukem do linie výstřelu a dotažením tětivy dojde k nátahu. třetí způsob kdy ruka z lukem a táhnoucí ruka jsou v tzv polovině délky nátahu. luk je držen v pokrčené paži a táhnoucí ruka drží tětivu s velmi mírným přednátahem. Obě paže se aktivují ruka z lukem provede pohyb dopředu a současně táhnoucí vzad. Laicky řečeno dojde k roztažení. druhý a třetí způsob je vhodný pro silné luky. Mám na mysli silné luky to je vše od 50 liber výše. Třetí uvedený způsob je možno ještě provádět způsobem při zvýšených pažích. Vlastně se drží luk nad hlavou a pohybem paží se luk roztáhne. Doporučuji praktikovat první způsob. Při něm si jasně uvědomíš zároveň i mířící proces protože máš možnost při něm sledovat pozici hrotu.
To by tak asi pro dnešek stačilo. Samozřejmě je nutno si při nátahu uvědomit tlak ruky vůči luku, pozici táhnoucí paže atd. Pokud v tom nemáš jasno je tady knížka Instinktivní lukostřelba tam to máš jasně a s foto ukázané. tel 725 132 677

Pro ty kteří praktikují střelbu do dálky standartním longbowem s délkou nátahu 30 palců a větší a snažící se o autentičnost vše je vidět jasně a zřetelně na fotkách Jardy Petřiny odkaz tady někde byl. To je správná technika střílení.
Co se týká střelby do dálky a mých zkušeností vím že opět je zde rozhodující správné ukotvení.....nic nového. Několikrát jsem zkoušel střílet do dálky a při dostřelu 190 metrů se rozptyl šípů pohyboval v okruhu 3 metrů. Myslím si že díky takovým jednoduchým střílením se dá hodně informovat už jenom o tom v jakém stavu jsou šípy (dobře vyvážené a o přibližně stejné váze) a je to zpestření Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2006 12:05 am    Předmět: Citovat

Kydliman napsal:
Je to na 40m.

Máš pravdu, je to na 40 m, ale ještě na Žlebech to bylo 30. Ale o to konec konců vůbec nejde, v dané konfiguraci je to jedno. Mě vůbec nenapadlo, že má pet.ar.kay na mysli střelbu na 100 m a že mu zřejmě šípy létají dál než ty moje klády. Laughing

pet.ar.kay napsal:
Jsem v lukostřelbě pouze začátečník

Petře, sebepodceňování není na místě, s pár výjimkami jsme tu začátečníci všichni a ještě dlouho budeme (já teda určitě) Laughing .
Jinak marksmani (tehdejší snajpři) byli schopni zasahovat cíl na nějakých 70-80 m, u větších vzdáleností šlo hlavně o přehradnou palbu a tím pádem o masu šípů na jednotku plochy.
On ten anglický dlouhý luk byla perfektní zbraň, přesná a dalekonosná, bohužel ne obojí současně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2006 10:01 pm    Předmět: Citovat

Je to na 40m. Já v takové střelbě jistý smysl vidím, ale ne tak jak je to prezentováno, čili pinkání lehkým šípem, plochým obloukem na poloviční nátah.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2006 9:19 pm    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:
Ale já nikde nepsal o 30 m. Oblouk na 30 m mi jako hovadina příjde taky. To už bych střílel na přímo, je i větší šance že se trefím Very Happy tedy pokud cil není za nějakou překážkou.

Ale jo, psal to Josh, protože M.B. v SEBU tuhle "disciplínu" pořád tak obhajuje a prosazuje. Tak abys ji nebral moc vážně ... nic jihého v tom nehledej Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2006 8:15 pm    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:
pet.ar.kay napsal:
Josh napsal:

Zapomeň na oblíbenou SEBU střelbu obloukem na 30 m.

Ano vím že to ovlivňuji také náměrem. Vlastní zkušenost ze střelby na 100 m je taková.

Spíše je tím míněno "zapomeň na tuhle disciplínu". To jest, tahle disciplína je z principu dost nesmyslná ... ale o tom již byly četné dohady. Každopádně zkusit zasáhnout něco ve vzdálenosti 100 m obloukem už nějaký smysl má ... 30 m je fakt hovadina. Rolling Eyes


Ale já nikde nepsal o 30 m. Oblouk na 30 m mi jako hovadina příjde taky. To už bych střílel na přímo, je i větší šance že se trefím Very Happy tedy pokud cil není za nějakou překážkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2006 7:20 pm    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:
Josh napsal:

Zapomeň na oblíbenou SEBU střelbu obloukem na 30 m.

Ano vím že to ovlivňuji také náměrem. Vlastní zkušenost ze střelby na 100 m je taková.

Spíše je tím míněno "zapomeň na tuhle disciplínu". To jest, tahle disciplína je z principu dost nesmyslná ... ale o tom již byly četné dohady. Každopádně zkusit zasáhnout něco ve vzdálenosti 100 m obloukem už nějaký smysl má ... 30 m je fakt hovadina. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ritsi
Nováček
Nováček


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2006 12:43 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Jinak natažení luku není závislé na typu luku. Luk se dá natáhnout více způsoby ale že by různý model luku vyžadoval jiný styl nátahu čtu teprve tady Smile)


... Jako například... Mr. Green prosím...
_________________
--- na fotce se pracuje ---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 8 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.