Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

anglický luk
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dav1dMldc
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.1. 2010
Příspěvky: 580
Bydliště: ladce

PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2010 9:23 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Dnes už taký tis nieje.

mám ti ho ukázať? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2010 5:44 pm    Předmět: Citovat

Nedá sa replikovať bez pôvodného materiálu. Tie luky nemajú ani suky. Dnes už taký tis nieje.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2010 3:57 pm    Předmět: Citovat

Pája1111 napsal:
Co nechápu, kde bereš jistotu, že ony končíky...


rikam ze si to myslim, nekolikrat jsem to cetl a u nejakeho vyrobce replik, nebo podle tebe MR style, je u warbow uvedeno ze "tento produkt narozdil od ostatnich, treba viktorianskych lb, nema lestene konciky", coz u vojenskeho luku podle me cancani je. Hladke je samozrejme mel.

Jeste se zeptam, v zadnem pripade ne proto ze bych ti neveril, ale ukazal bys mi jak na svem 125lb luku zvednes 55kg zavazi? Zavesnou vahu neberu. Vim je to drsna, zdravi a luku nebezpecna a ja nevim jeste jaka metoda, ale pokud je luk pouzivan v plnem rozsahu vubec zadnou ujmu nezaregistruje. Na jutubu je k videni spousta 135# luku ktere maji polovicni prurez nez muj a tahaji je jak 80librove. A ja jim to neverim Cool
_________________
https://picasaweb.google.com/michal.deadguy.s1/MaryRoseReplika#5654801016803420130
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2010 12:30 pm    Předmět: Citovat

Trhá sa to práve v spodnom uzle ako sa tetiva lomí cez slučku lukárskeho uzla. Prírodné vlákna sa v zom mieste akoby lámu únavou. U umelého to nehrozí. Už som premýšlal nad iným spôsobom viazania.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2010 11:24 am    Předmět: Citovat

Matriál na tětivy se dochoval. Určitě konopí a len. U nydamských luků byly omotávky z kopřivových vláken a podle toho se usuzuje, že ze stejného mat. mohla být i tětiva.
Průtažnost těchto mat. je cca 0.5%.
K vázání tětivy na spodní rameno luku se nejčastěji používá lukařská smyčka, která oslabuje velice málo.
Jestli se dochovalo přímo tehdejší vázání u angl. luků nevím Crying or Very sad
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2010 11:16 am    Předmět: Citovat

Pája1111 napsal:

Dalším problémem je tětiva. Udělal jsem tětivu z neběleného lnu na 125# luk. Je potřeba ji před střílením lehce navlhčit, funguje výborně, jen její životnost není příliš dlouhá. Cca 700 výstřelů, potom se začala u dolního uzlu třepit.

Dochovaly se i nějaké tětivy nebo způsob jejich vázání na obou koncích? Píšeš, že tětiva praská v uzlu, tudíž mě napadá z horolezecké praxe použití speciálních uzlů, které nemají za následek tak velké oslabení lana - např osma (zachovává 55 % nosnosti), případně devítkový uzel, který dokonce zachová 70 % nosnosti lana! Naopak špatně uvázaný uzel snižuje významě nosnost lana a stává se nejslabším článkem ... Wink

jen takový nápad k zamyšlení, já dělám spíš do včel ... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2010 9:15 am    Předmět: Citovat

S těmi replikami se to má asi takto: Jsou lidé, kteří vyrobí luk z adekvátního dřeva s dodržením rozměrových parametrů dle nálezu, dodrží i tvar průřezu, tím většinou "pokus" o repliku končí, protože tvar končíků je trošku záhada. Na MR se dochoval jeden končík a to ve velice špatném stavu, ze kterého se jen těžko dá usoudit původní tvar.
Jediné, co je z něj naprosto jasné, je tvar drážky a její umístění.
Kviljo dělal takové luky a i s tou stranovou drážkou fungují dobře. Já jsem udělal jeden slabší tisový luk ( 75# ) se stranovým zářezem, také to funguje.
Na několika málo obrazech jsou vidět končíky z rohoviny, není však jasné, jestli je to fantasie autora, nebo jestli dodržel konkrétní tvar.
Co nechápu, kde bereš jistotu, že ony končíky nemohly být zpracované do hladka, nebo dokonce leštěné. Tehdejší řemeslo se vyznačovalo velikou precizností, což dokazují četné nálezy.
I luky na MR jsou velice dobře opracovány, žádné škrábance po rašplích, prostě čistá, řemeslnická práce. Žádné činčání, ale solidní práce....
Foto replik i s uvedením čísla původního luku z MR jsou na soukromém fóru EWBS. Pokud nejsi členem, nepodíváš se tam....
Na netu jsou samo sebou k vidění různě zdařilé, či nezdařilé pokusy....
Dalším problémem je tětiva. Udělal jsem tětivu z neběleného lnu na 125# luk. Je potřeba ji před střílením lehce navlhčit, funguje výborně, jen její životnost není příliš dlouhá. Cca 700 výstřelů, potom se začala u dolního uzlu třepit.
Je na snadě tolerovat i u zdařilé "repliky" tětivu z moderních materiálů, už i kvůli bezpečnosti, protože luk, při libráži nad 100# se při přetržení tětivy v nátahu rozstříkne v brutální explozi a může vážně poranit...
Myslím, že je na zvážení každého výrobce, či si troufne své dílko nazvat replikou, či nikoliv. Není lepší třebas MR style? Wink
Ogen: Rozměry luků z MR jsou docela snadno k nalezení na netu, hledej šmudlo!
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 10:36 pm    Předmět: Citovat

deadguy napsal:
.... Muzes mi poslat odkaz na nejakou opravdovou repliku MR? ...i.

To by som tiež rád videl, ale i s rozmermi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 4:38 pm    Předmět: Citovat

V tomto ta musim podporit. Nevrtam sa sice tolko v dlhych lukoch, ale obdobna situacia je aj u kompoziotov.
Ludia maju tendenciu skatulkovat . O co menej je archeologickych nalezov o to viac - priamoumerne - sa vyhrocuju nazory na vzhlad a funkciu. A pri tom by to malo byt naopak . Mnohorakost tvarov , lukarskych majstrov a ich schopnosti musela byt nekonecna a kazdy dalsi nalez to len potvrdzuje .
Pri tom su vsak rozne skupiny fandov , alebo aj "odbornikov" schopne si nechat hlavu odstrelit v hadke o presnosti rozmerov , alebo vahy... Nemyslim , ze Paja je toho prikladom, ale poznam kopu inych... Very Happy
Ja sa stretam s tymto napr. u "presnej" tipizacie- co je a nie je Mongolsky luk a pod. Ale to tu nebudem rozoberat.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 4:29 pm    Předmět: Citovat

dekuji, bh mam asi 18cm, s tim setem 6cm si myslim ze je to v pohode na tu delku zadna hruza, rozhodne verim tomu ze stredoveke warbows byly kus od kusu nekdy i velmi odlisne, dnes jsou lidi vysedavajici u internetu primo posedly do detailu zkoumat vsechny mozne nesmysly ale v kazdodeni drsne realite stredoveku byla hlavni funkcnost, jeden luk dopalil 190m druhy treba 240, podle kvality luku nebo toho co kdo utahl. To same si myslim o tillerech, urcite ne kazdy opisoval kompas nebo byl vyroben na 32". Naslo se hodne sipu kolem 28"delky coz to doklada. Muzes mi poslat odkaz na nejakou opravdovou repliku MR? Vsechno co jsem videl melo napr. lestene rohy ruznych exot patvaru a jine moderni uchylky. O sile se bavit uz nechci.
_________________
https://picasaweb.google.com/michal.deadguy.s1/MaryRoseReplika#5654801016803420130
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 11:58 am    Předmět: Citovat

Set větší jak 2", BH máš odhadem tak 20cm. Oboje není úplně v pořádku, ale jinak je ten luk pěkný, jen bych ho nenazýval replikou, ale to ty víš Wink
Co se týká luků na MR, nemá smysl se dohadovat, už teď vím, že se neshodneme Laughing
Tisové luky střílí i s větším setem dobře, jsem opravdu zvědavý na dostřel, ideální by bylo to vyzkoušet s BLBS šípem...
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 10:36 pm    Předmět: Citovat

vlastne jsem zavazi nezavesoval, nalozil jsem hodne tak aby se zelezo neodlepilo od zeme a luk jsem vzdycky zavesil a kontroloval palec po palci, a dal jsem ho az na 34" ale dokoncoval jsem uz na kladce. Set je vetsi nez 2" ale podle toho co jsem ruzne po netu videl u podobnych luku je to ok. Dik za tip na sipy.
_________________
https://picasaweb.google.com/michal.deadguy.s1/MaryRoseReplika#5654801016803420130
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 9:25 pm    Předmět: Citovat

Díky. Šípy můžeš zkusit domluvit třebas s Drakem. Jinak jsem moc neviděl dobré výrobce na netu, většinou ty šípy za moc nestojí...
Ale tady se určitě najde někdo, kdo dělá i takovéto šípy, tím myslím na silné luky...
Ten set není tak strašný, kdybys nezavěšoval na luk ta závaží, budeš to mít bez setu...
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 4:20 pm    Předmět: Citovat

Pája1111 napsal:
Deadguy: Nemáš foto toho posledního luku bez tětivy? A ještě by mě zajímal dostřel, ovšem ne s karbonovým šípem.
A ještě dotázek. Jak se k tobě dostal Steve??? Jestli to ovšem není tajemství.... Díky.


foto nemam ale udelam ho, jestli chces vedet sf tak to dela 2" na 78" delky, zatim. Dostrel zmerim az JZD sklidi repku ktera je tu vsude, ale budu k tomu muset koupit sipy, porad od koho. Na diy archery jsem psal kvuli italskemu tisu
_________________
https://picasaweb.google.com/michal.deadguy.s1/MaryRoseReplika#5654801016803420130
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 2:35 pm    Předmět: Citovat

Deadguy: Nemáš foto toho posledního luku bez tětivy? A ještě by mě zajímal dostřel, ovšem ne s karbonovým šípem.
A ještě dotázek. Jak se k tobě dostal Steve??? Jestli to ovšem není tajemství.... Díky.
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 10:49 pm    Předmět: Citovat

Napadlo ma mrknut na Elevov odkaz pre sipy- ved to je talian- ergo, ma dostup k Italskemu tisu. Je to tak . Ma ho tam. Tak sa s nim skontaktuj. Mozno uspejes.

http://www.polettiarchery.com/
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 9:51 pm    Předmět: Citovat

pravda, 1mm udela dost, problem je v tom ze muj luk je asi o 1-2 (konce-stred)mm silnejsi po celel sve delce nez original, a to jak v sirce tak v tloustce takze se muzeme domnivat jestli to je drevem nebo mel original opravdu jemne nad 100lb. Ja verim ze pravda je nekde uprostred. Verim napr. tomuto 'The Mary Rose Trust did revised testing on the draw weights of their bows and found that the average was 108 lbs.' a jen se pousmivam nad 'The average for the Mary Rose bows was more like 140-150 lbs and the heaviest being in the 160-180 lbs range'. Pri 180 uz se i pomocim. Kdo chce vyzkouset poslu mu 130lb treninkovy tisak, je nekvalitni ale pro demonstraci sily postaci, podminkou je zaznamenat svuj pokus o 30"natah na kameru a dat to sem Very Happy
_________________
https://picasaweb.google.com/michal.deadguy.s1/MaryRoseReplika#5654801016803420130
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dav1dMldc
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.1. 2010
Příspěvky: 580
Bydliště: ladce

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 7:28 pm    Předmět: Citovat

samozrejme kvalita urobí svoje, len som chcel poukázať na to, že ten tvar presne netrafíša 1mm ti urobí viac ako kvalita. zas až taký rozdiel neni 55 let/inch a 50 let/inch---príklad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 6:13 pm    Předmět: Citovat

dav1dMldc napsal:
straton je na diy archery, kde ho predáva za 250 lb a robí s neho luky na predaj. ten čo tam má vyobrazení nie je žiadna extra kvalita-taký mám aj ja. vysoko kvalitný tis sa nájde aj v anglicku a všade v europe!
najviac skoňvaná je práve kvalita tisu a každý sa na to vyhovára;k tej replike čo máš: pekný luk thumbright ale ja by som ho normálne vyleštil a natrel olejom-vyzeralo by to originál t.j. neleskol by sa, len ako zamat Wink ja som to použil pri mojom 90lbs(vidˇgaleria). ako môžeš tvrdiť, že s lepšieho tisu by bol silnejši o 20-30lbs? určite si neuhádol spravne zaoblenie aké tam bolo použité a to urobí tých +- 20lbs Wink všetky angl. luky určite neboli z "talianskeho tisu" Laughing


urcite si stojim za tim ze 15-20 lb rozdil muze delat prave kvalita dreva, ten spravny tvar zaobleni neni vubec tezke zreplikovat protoze je to jeden z nejjednodussich tvaru luku a navic kazdy ten luk ho mel trosku odlisny od ctverce po kruh, staci si vybrat. Navic si myslim ze MR luky mely nejcasteji 90 -100lb/28 - 30", ze mely 130 tvrdil Kooi Smile K povrchove uprave jsem uz psal ze na to moc nehledim, hlavni je vodevzdornost a matny vodolak je ok a kdykoli ho sundas a das treba balakryl. Twisted Evil
_________________
https://picasaweb.google.com/michal.deadguy.s1/MaryRoseReplika#5654801016803420130
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 5:54 pm    Předmět: Citovat

Elév napsal:


Tuším som ti zaťal do kolena... pointa bola: zobrať ten najlepší materiál do ruky, až keď to naozaj viem a je záruka, že vznikne niečo hodnotné... a niečo mi hovorí, že s tým budeš súhlasiť ty aj Deadguy (?).


jasne ze souhlasim, ikdyz s poslednim mym tisem jsem spokojen a je to nej luk co jsem udelal, ale !, stejny uz delat z tohoto materialu nebudu. Aspon ne pro sebe.
_________________
https://picasaweb.google.com/michal.deadguy.s1/MaryRoseReplika#5654801016803420130
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dav1dMldc
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.1. 2010
Příspěvky: 580
Bydliště: ladce

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 5:47 pm    Předmět: Citovat

straton je na diy archery, kde ho predáva za 250 lb a robí s neho luky na predaj. ten čo tam má vyobrazení nie je žiadna extra kvalita-taký mám aj ja. vysoko kvalitný tis sa nájde aj v anglicku a všade v europe!
najviac skoňvaná je práve kvalita tisu a každý sa na to vyhovára;k tej replike čo máš: pekný luk thumbright ale ja by som ho normálne vyleštil a natrel olejom-vyzeralo by to originál t.j. neleskol by sa, len ako zamat Wink ja som to použil pri mojom 90lbs(vidˇgaleria). ako môžeš tvrdiť, že s lepšieho tisu by bol silnejši o 20-30lbs? určite si neuhádol spravne zaoblenie aké tam bolo použité a to urobí tých +- 20lbs Wink

všetky angl. luky určite neboli z "talianskeho tisu" Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 5:46 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:
Keby si som si pametal kde, dal by som ti sem adresu. Urcite som uz par krat narazil na nete na ponuku Talianskeho tisu z Alp. Normalne sa da kupit.


kdyz si vzpomenes budu rad, nez ho objednam z usa tam jsem nasel asi nej nabidky
_________________
https://picasaweb.google.com/michal.deadguy.s1/MaryRoseReplika#5654801016803420130
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 5:42 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:

Zabudli sme mozno pustit slzu na tomto vlakne za kazdodenne miznuce druhy hmyzu vo svete.Kvetinky. Vtaky... Crying or Very sad


Tuším som ti zaťal do kolena... pointa bola: zobrať ten najlepší materiál do ruky, až keď to naozaj viem a je záruka, že vznikne niečo hodnotné... a niečo mi hovorí, že s tým budeš súhlasiť ty aj Deadguy (?).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 5:25 pm    Předmět: Citovat

Keby si som si pametal kde, dal by som ti sem adresu. Urcite som uz par krat narazil na nete na ponuku Talianskeho tisu z Alp. Normalne sa da kupit.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 3:37 pm    Předmět: Citovat

jo sam jsem si to zcenzuroval, nemam rad zbytecne hadky. Jsem 13 let vegetarian protoze mam rad prirodu a za tu dobu jsem si podobnych ,,deb..at,, a filosofii od ruznych chytraku uzil az az, nic osobniho kluci beru kazdy nazor. K tomu Strattonovi - nerekl jsem ze mi dava slevu, jen ze mi nabidl italsky tis a sam jsem si precetl ze si ho nechavaji spise pro svou vyrobnu a prodavaji vice pacifickeho tisu. Nejsem blahovy blb ani blazen, proto ho neberu. Ale na slevu se zeptam to me nenapadlo. Verim totiz ze casem podlehnu te predstave pracovat s tak skvelym materialem, vlastne mozna ze do te doby ani nic uz strouhat nebudu. Nejaky ten rok. Smile
_________________
https://picasaweb.google.com/michal.deadguy.s1/MaryRoseReplika#5654801016803420130
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 9:27 am    Předmět: Citovat

To si sa sam zcenzuroval ? Ten povodny prispevok sa mi pacil viac Laughing Mylsim , ze tu nikto nepojde s tebou do toho. Navyse mam pocit , ze pan Stratton si z teba trocha robi srandu. Nevidim v tej cene , ziadnu kamaratsku zlavu. To drevo si normalne mozes kupit v tych cenach aj sam, ked si ho objednas.Mozno lacnejsie.
Zabudli sme mozno pustit slzu na tomto vlakne za kazdodenne miznuce druhy hmyzu vo svete.Kvetinky. Vtaky. Ani to umele maslo ci smotana a mlieko uz nestoji za nic... Crying or Very sad
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 6:34 am    Předmět: Citovat

Z jiného soudku: vcera mi prisel mail od Steve Strattona ktery shledl muj amatersky vystrouhany luk z ceskeho tisu, slitoval se a nabidl mi pekny high end klacek z italskych alp ktere si vetsinou nechavaji pro sebe. Jedinym problemem je pro me jeho cena kolem 7tis.kc, mel by nekdo zajem?
_________________
https://picasaweb.google.com/michal.deadguy.s1/MaryRoseReplika#5654801016803420130
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po červen 14, 2010 7:16 pm    Předmět: Citovat

Nemáš náhodou fotku ten komodičky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: so červen 12, 2010 1:41 pm    Předmět: Citovat

On ten tis, je taký skoro zázrak. Na svoju váhu má velmi vysokú tvrdosť, o pružnosti a húževnatosti sa asi rozpisovať nemusím. Čo asi dosť zavážilo pre zvýšené používanie, je jeho neskutočná trvanlivosť. Tis nehnije a škodcovia ako červotoč sa mu zďaleka vyhýbajú on totiž nemá pryskyricu, ale ten často zmieňovaný taxín. Málo zosychá a má krásny povrch bez pórov, ktorý sa dá vyleštiť do zrkadla a velmi peknú kresbu vďaka svalovitosti. Tis bol aj je drahocennosť a v novodobej histórii bol často vyhradený len pre armádu. Dýhy na intarzie sa vyvažovali zlatom, dnes niečo také zohnať je takmer nemožné. V Lausanne na veltrhu starožitníkov som videl komodičku o troch šuflíkoch z moreného tisu (nemecký eben), stála trikrát tolko ako moj dom... nemožno sa čudovať, že sa tis nestíha prirodzene obnovovať a že rýchlo ubúda, no je na mieste počudovanie nad tým, že mnohý dnes pília krásne staré hrubé tisy pre všeliaké takéto amatérske strúhanie lukov, ktorých životnosť je (v porovnaní s napr. tou komodou z 18. stor., ktorá stále slúži) smiešne krátka!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: so červen 12, 2010 10:39 am    Předmět: Citovat

Oni ho vyrubali, lebo ho pouzivali aj na nabytok ci stresne tramy. Ziaden skodca Razz
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Další
Strana 3 z 12

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.