Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kde sehnat dřevo na luky a ne jenom dřevo ?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2007 6:58 pm    Předmět: Citovat

ne.Truhlářská škrabka,zvaná cidlina.Můžeš použít i střep,nebo ostrý nůž.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2007 6:54 pm    Předmět: Citovat

A škrabka to se používá normal škrabka na brambory?
na opracování při tilerování
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 11:39 pm    Předmět: Citovat

On práve nieje dobrý na longbow, pretože je dosť chúlostivý na tlak a pri tlstejšom dizajne ľahko chrysaliduje.
Používa sa na široké ploché luky.
Pri tomto tvare, ak je dobre vysušené, je to drevo rýchle a pružné jak ocel.
Môj druhý najrýchlejší luk po ipe je agátový plocháč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 10:34 pm    Předmět: Citovat

Jo tak som to myslel. Zatrieť konce a osekať biele drevo až na to tmavé , jadrové.
Je treba si vybrať čo najrovnejšie strom. Nerovnosti sa pri sušení ešte viac zväčšujú, to platí o každom dreve.
Akát má dobrú vlastnosť, že sa dobre tvaruje za tepla. Stačí teplovzdušná pištol, nemusí sa naparovať.
Prípadné nerovnosti sa dajú teplom ľahko napraviť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 9:38 pm    Předmět: Citovat

K tomu akátu, takže kdyby se to osekalo celé a nechalo se schnout jen jádrové dřevo tak to bude ok?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sawyer
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 9:36 pm    Předmět: Citovat

Ahoj

Mohli byste mi prosím poradit , kde v praze a nebo blízkém okolí se dá koupit bambusová tyč o průměru 15cm za přijatelnou cenu?
dík moc za případné odpovědi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 9:58 am    Předmět: Citovat

Agát-sušenie:
Po odrezaní kmeň rozštiepať na štvrtky sekerou a kladivom, kôru nechať.
Konce hneď nepriepustne zatrieť hrubou vrstvou disperzného lepidla na drevo, napr. Duvilax. Jednoducho to napatlám prstom.
S kôrou treba odstrániť aj beľové drevo . Začerstva to ide ľahko otesať ostrou sekerou. Beľ sa pri sušení zmršťuje a praská čo by mohlo zničiť celé poleno. Samotné jadrové drevo schne bez problémov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 9:55 am    Předmět: Citovat

Já jsem si všechny ty výměny názorů s Hawkwindem nedávno četl a nenašel jsem tam ze strany kluků, kteří s ním debatovali nic tak urážejícího, co by bylo pro rozumného člověka důvodem takhle za sebou bouchnout dveřma. V podstatě ani nikdo nezpochybňoval jeho autoritu a schopnosti. Nicméně nikdo tady nemá patent na rozum a diskusní fóra jsou na to, aby se na nich diskutovalo a každý má právo slušnými argumenty hájit svůj názor nebo naopak cizí vyvracet. A to Hawkwind zjevně neunesl. Jinak po tom, co jsem od něj četl, viděl a o jeho práci slyšel klobouk dolů, je to pan lukař a je škoda, že tady nepřispívá, ale rozhodně bych to nedával nikomu jinému za vinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 7:31 pm    Předmět: Citovat

Kdepak násada to je vychytávka jak pes, jsou levné a dá se v nich vybírat už nebudu muset tak intenzivně shánět dřevo z pily. thumbup
je to dobrý materiál na pokusy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 9:51 am    Předmět: Citovat

cornus napsal:
No ja mám hlavný problém, že niesom zbehlý v používaní klávesnice a skôr by som vystrúhal luk ako napísal článok.

Tak můžeš takový článek třeba v hrubých rysech nadiktovat na mikrofon a poslat nám mp3 s nějakou doprovodnou fotkou, něco už z toho dáme dohromady Wink
cornus napsal:

Kto nasral Hawkwinda môže lutovať lebo on vie o tradičnej lukostrelbe viac ako všetci tu registrovaní dohromady. Čítam jeho príspevky na svetových forach a je ochotný pomôcť a poradiť a organizuje semináre za smiešnu cenu, na rozdiel od iných profesionálov, ktorí sa s vami z komerčných dôvodov nebudú ani baviť alebo vám veľmi slušne povedia len nepodstatné veci. (Moja skúsenosť).

Hawkwind ví o čem mluví a seminář je bezva - sám jsem jeden absolvoval. Člověk, který s výrobou začíná, se tam naučí za jeden víkend tolik, kolik diskusema na libovolných fórech nenačerpá za rok - není totiž nad praktickou zkušenost. Bohužel je Jarda také dost nasírací se, takže poté, co se pohádal tuším s Hromem, tak se tady neukázal. Je to škoda, ale tak nějak doufám, že se zase objeví Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 9:33 am    Předmět: Citovat

Tuším že sa v Čechách zvýši predaj jaseňových násad Very Happy Very Happy Very Happy
Vyberaj kus s najrovnejšími letami a daj to ešte dosušiť doma na topení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 11:45 pm    Předmět: Ad akáty Citovat

Corne, popisuju vlastní zkušenosti, s tímhle jsem se vždycky potýkal. Pravdou je, že jsem vždy pracoval za parného léta a na dost výsušné parcele. Je dost možné, že kdo stím dělá někde v chládku v dílně nebo ve stodole, tak s tím nemá problém. Z akátu máme i sloupky plotu - tam rozpraskání nevadí, je to fakt trvanlivé dřevo.
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 7:53 pm    Předmět: Citovat

No ja mám hlavný problém, že niesom zbehlý v používaní klávesnice a skôr by som vystrúhal luk ako napísal článok.
Kto nasral Hawkwinda môže lutovať lebo on vie o tradičnej lukostrelbe viac ako všetci tu registrovaní dohromady.
Čítam jeho príspevky na svetových forach a je ochotný pomôcť a poradiť a organizuje semináre za smiešnu cenu, na rozdiel od iných profesionálov, ktorí sa s vami z komerčných dôvodov nebudú ani baviť alebo vám veľmi slušne povedia len nepodstatné veci. (Moja skúsenosť).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 7:32 pm    Předmět: Citovat

Akát se mi taky jeví jako úžasné dřevo se spoustou využití. Je u nás navíc velice dobře dostupný a myslím, že je docela rozumné i pro ty, kteří chtějí s výrobou vlastních luků začít, sáhnout právě po akátu. Pokud tedy někdo z vás zkušených výrobců nemá nějaké argumenty proti.
Cornus:
Zkus si ten čas najít. A bylo by fajn, kdyby si ho našlo i několik dalších, kteří mají bohaté zkušenosti a byli by ochotni nechat ostatním trochu nahlédnout do své dílny. Poslední dobou se nám to na lukostřelci trochu přibrzdilo, hlavně s články. Většina z nás zatím bohužel nemá na to napsat něco objevného z vlastní hlavy, tak je to na vás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
abakuna
Nováček
Nováček


Registrace: 8.8. 2006
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 7:01 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Cornem. Svůj první kmen akátu jsem sušil tak, že jsem odstranil jenom kůru, dřevo rozčtvrtil a usušil celkem rychle v seně na půdě. Jenom konce se mi ohnuly do 1,5" reflexu, myslím, že to bylo tím, že jsem tam nechal sapwood - u dalšího kmene jsem ho odhobloval a výřezy zůstaly relativně rovný. Je ale fakt, že když se rychle usuší kmen vcelku i s kůrou, tak popraská, aspoň mě se to stalo, když jsem zkrátil kmen na potřebnou délku a ten přebytečnej špalek nechal před dílnou (v létě).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 5:08 pm    Předmět: Citovat

Laughing
Eluwak napsal:
Akát brutálně praská v čelech výřezu. Suš to co nejpomaleji a měj co nejdelší výřez, abys ty čela mohl v pohodě odříznout. A ani prosušený výřez nesmíš dát na slunce, rozpraská i tak. To asi platí obecně, ale u akátu dvojnásob! Až to budeš otesávat a pořízovat, buď opatrný, třísky z akátu se rády zatrhávají hodně do hloubky. Když si člověk nedá pozor, je to dost nepříjemný, zvlášť při finálním tilerování.

Kůra je prej taky dost jedovatá.
Laughing
To nemáš z vlastnej skúsenosti.
Robín s akátom tri roky (15 lukov) a ešte sa mi nestalo čo si napísal.
Keby som mal čas napíšem článok o výrobe akátových lukov.
To drevo má hodne dobrých vlastností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 3:34 pm    Předmět: Citovat

Akát brutálně praská v čelech výřezu. Suš to co nejpomaleji a měj co nejdelší výřez, abys ty čela mohl v pohodě odříznout. A ani prosušený výřez nesmíš dát na slunce, rozpraská i tak. To asi platí obecně, ale u akátu dvojnásob! Až to budeš otesávat a pořízovat, buď opatrný, třísky z akátu se rády zatrhávají hodně do hloubky. Když si člověk nedá pozor, je to dost nepříjemný, zvlášť při finálním tilerování.

Kůra je prej taky dost jedovatá.
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2007 11:07 pm    Předmět: Citovat

Ten akát , to je taky fešák, taky ho zkusim pozdějc ,ale říznout bych ho moh aby se vysušil zatim jsou nějakýž problémy se sušením akátu a jeho zpracováním až na to sebrání toho bělového dřeva?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2007 2:26 pm    Předmět: Citovat

Nebo tady Laughing http://www.donadamsarchery.com/staves.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 12:39 am    Předmět: Citovat

Možná by šlo něco sehnat tady.http://www.bpl.wz.cz/drevo/hlstr.htm
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 10:07 am    Předmět: Citovat

Musím přiznat, že jsem to nijak neměřil, ale při opracování jsem měl pocit, že tmavé jádrové dřevo je tvrdší než běl a že jádro je dost těžké. Ale může to být jen pocit. Z běli jsem dělal jen polotovary na tři bubny z kmene starého stromu, kde jádro bylo pryč. Po částečném opracování se mi podařilo všechny vysušit aniž by došlo k popraskání. Musím jen souhlasit, že se dřevo ořešáku velmi dobře opracovává a chová se velmi kompaktně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 11:22 pm    Předmět: Citovat

Orechové luky som robil komplet z belového dreva, povrch bol back. Kmen asi 20 cm v priemere. Jadrové drevo má hlboko pod povrchom.
Nezistil som že by malo iné vlastnosi ako belové, okrem farby.
Všetky orechy čo som porazil boli ľahšie ako jasan. Meriam si hustotu dreva na vzorke. Bol by som rád keby to bolo naopak.
Keď máš okrajové odrezky z väčšieho kmeňa o to lepšie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 5:42 pm    Předmět: Citovat

To zní zajímavě. Když seženu široký kmen, nechávám ho většinou řezat na nábytek. mám dva trámy v procesu sušení na vyřezávané krbové římsy, ale mohl bych možná jeden obětovat. Bohužel jsou pouze z tvrdého jádra a na luk by se zřejmě hodilo zachovat hranici jádra a běli. Fošny, které mám nejsou bohužel středové, ale dořezy od trámů. Jen se mi nezdá, že by bylo dřevo ořešáku lehčí než jasan. Akáty, které jem sehnal jsou kmeny o průměru k 50 cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 1:47 pm    Předmět: Citovat

Skúšal som oba druhy čo u nás rastú: Juglans regia aj juglans nigra.
Aj keď sú výzorovo dosť rozdielne ich drevo má rovnaké vlastnosti.
Ľahšie je nájsť rovný čierny orech. Je to americký druh,ale bežne u nás rastie v lesoch.
Poznám výrobcov v Amerike, ktorý ho dosť favorizujú.
Je z kategorie ľahkých, ale rýchlich driev. Krásne ľahko sa vyrezáva.
Schne bleskovo, nesmia sa presušiť lebo je potom krehký.
Koncom minulého roka som robil 60lb plochý selfbow.
68´´ ntn, 46mm široký.
Mal 2/3 hmotnosť ako jasan s rovnakou silou a bol podstatne rýchlejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 1:05 pm    Předmět: Citovat

Cornus:
Nemáš nějaké zkušenosti s ořešákem? Suším několik fošen ořešáku, akátu a jasanu. Vlastnosti akátu a jasanu znám, ale o ořešáku nemám žádné reference.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 10:11 am    Předmět: Citovat

Úplne na nic to nie. Priemerné drevo=priemerný luk.
Jasan sa dosť používa. Tiež som na ňom začínal ako každý.
V starších knihách o dreve sa píše o jeho úžasnej pevnosti a
pružnosti.
Chce to správny tvar na danú silu a náťah, trochu skúsenosti.
Príliš to drevo nepreťažovať.
Mám pár lukov 50-60lb, ktoré sú 46 mm široké a majú 3-4 cm follow.
Je to dobré drevo na ťažké šípy, pretože málo pracuje(drží rovný tvar), rastie rovno , dobre sa štiepa.
Ešte treba hladať čo najhustejšie drevo vrámci druhu.
Párkrát som sa snapálil jasanom čo mal ľahké, málo husté drevo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 5:47 pm    Předmět: Citovat

takže vlastně čistě jasanovej luk je na nic pokud ho nevyztužíš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 4:59 pm    Předmět: Citovat

Je to tak.
Drevá pevné a elastické v tlaku zostávajú funkčné dlho: tis, maclura, ipe, moruša a iné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 4:53 pm    Předmět: Citovat

např jasan má pouze průměrnou pevnost v tlaku.Pokud z něj uděláš příliš silný,nebo nevyvážený luk,dojde k deformaci(chrysalis) na vnitřní straně a na hřbetě se přetrhne.Tuším ,že Komtur tu o tom již psal.Luk se namáhá na hřbetě v tahu a ze strany ke střelci v tlaku .V odborné terminologii je břicho ke střelci,záda od něj.Díky tomu má jasan takzvaný stringfollow,tedy postupně strácí sílu vlivem trvalé deformace břicha.Pokud je luk udělaný pečlivě,je jeho průhyb plynulý a deformace se rozkládá pravidelně,tedy luk nepraskne,jenom časem přestává být funkční.Většinou se to řeší tím,že se luk skládá z vrstev materiálů,které svými vlastnostmi odpovídají předpokládanému namáhání.Tedy břicho odolné v tlaku a záda v tahu(Bambus,šlachy,konopí....)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 4:40 pm    Předmět: Citovat

takže na bříchu,,no a jako to dělaj všecky dřeva? nebo u některejch je to uplně zanedbatelný?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.