Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luky od Arniho
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 23, 24, 25  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: út srpen 17, 2010 11:36 pm    Předmět: Citovat

uz jsem dlouho nepsal, ale bavil jsem se pred casem s Arnim, ze chce udelat dlouhy luk podle pravidel IFAA, a to je kua ten D luk, tady je odkaz na popis toho luku jak by mel podle jejich pravidel vypadat http://www.ifaa-archery.org/index.php?option=com_content&view=article&id=58&Itemid=124. Nechapu, ze Jarda porad hledá nejake konstrukcni chyby od klávesnice. Vyroba luku snad neni dogma jak ho vyrabet a kazdy at si to delá jak uzna za vhodné, pokud ten luk vydrzí a zakaznici s nim budou spokojeni tak at je treba hranatej nebo nevim jakej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 14.10. 2007
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: út srpen 17, 2010 10:46 pm    Předmět: Citovat

Iveto i u mě máš velkou zmrzlinu ( angína Tě nemine Smile ), mám však obavy že Jarda nepřestane. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út srpen 17, 2010 10:33 pm    Předmět: Citovat

Jane ty jsi genius....celou debatu pokaždé otáčíš úplně jiným směrem než se debata vede. Točíš to do roviny osobní nikoliv diskusní. Nikdy ani v jednom případě jsi nebyl schopen odpovědět na jakýkoliv dotaz v rámci reakce Very Happy . Pokaždé jsi začal psát úplně od tématu. Udělej to prosím teď. Odpověz a vysvětli nám všem pouze tyto dvě věty na které jsem poukázal protože to je určitě z tvé hlavy. Jelikož jsi se pod to podepsal tak víš o čem je řeč.

.... neprodlužování nátahu do nevyužitelných délek bylo zabránění snížení výkonu luku a eliminace "hand shocku"...... stačí dvěma větama

"Cháron" má proto na rozdíl od jiných "D" luků nezvykle dlouhý střed a kratší ramena... tady stačí napsat co to jsou D luky


A jen takový drobný dotaz na konstruktérské schopnosti..myslíš si že tak velký úhel který svírá linie ramen a linie tětivy v prodloužení u toho luku je správný?? Nebo by měl být jiný?? To je jen základ geometrie luků. To by jsi měl znát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út srpen 17, 2010 9:10 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím!
Přeci jen ale musím podotknout, že debaty tohoto typu vždy vyprovokoval J.K. a my si to od určité doby pouze nenechali líbit.
Právě proto, že jde o určitou prestiž, není možné se tvářit, že se nic neděje.
Děje se! Někdo se snaží vychytat luk a nabídnout ho lidem s nějakým zdůvodněním proč tak a ne jinak.
A druhý místo toho, aby se pokusil o něco lepšího, tak se uchýlí k té nejprimitivnější metodě.
Pomluvě a zesměšňování z kterého je cítit nedocenění a zneuznání.

My jsme se prostě provinili tím, že jsme se zapomněli zeptat pana velkého guru tradiční lukostřelby v Čechách a na Moravě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: út srpen 17, 2010 8:59 pm    Předmět: Citovat

Ivetka, máš u mňa štvoritú zmrzlinu!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: út srpen 17, 2010 8:37 pm    Předmět: Citovat

Zkusím nemožné. Veřejně prosím Jardu K. i druhou stranu, aby přestali psát na vlákno druhého výrobce. Zakázat se to nedá, ale poprosit můžu. Je tolik možností a jiných vláken, kde se dá radit, chválit i kritizovat. I když se možná u toho dost lidí baví, osobně mě to deptá. Chlapi, kteří perfektně zvládají svoje řemeslo by měli mít úctu ostatních a tyto diskuze tomu neodpovídají. Nechci rozpoutat něco na způsob- ten si začal. Vím, že je to diskuzní fórum a tak opakuji - je to jen prosba, oběma by to určitě prospělo.
Kdyby to vyšlo, tak děkuju.
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út srpen 17, 2010 4:21 pm    Předmět: Citovat

Jane ty jsi ale Zuzana
.....dám na doporučení kamarádky a kousnu se ....když už tak ji tím udělám radost Very Happy Já vím to co vím A MNĚ TO STAČÍ Zbytek je házení perel ..... kteří o tom stejně nemají ani páru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út srpen 17, 2010 11:17 am    Předmět: Citovat

Právě ten dogmatický způsob myšlení je tvůj největší problém.
Klidně si dělej luky podle omalovánek z 30 let starýho americkýho abíčka.

My jsme se naopak snažili posunout D luk někam dál.
Něco jen tak obkreslit nám nestačilo.
Proto jsme to neměli napoprvé.
Proto ty úpravy profilu. Šlo nám o to dostat z toho maximum a ne dělat luk, jakých se po světě válí tuny.
Profily počítáme a kreslíme v autocadu, tudíž jemná úprava neznamená šoupnout rašplí po formě, ale komplet nová forma upravená a znovu nakreslená v compu na základě předchozích zkušeností.

A přineslo to své ovoce. Stejně jako u Jekylla.
Kdo si z toho střelil, už jiný luk nechce.
Lidi s tvým longbowem mají potíže s kloubama, prostě ti to kope jako kůň.
Nám skoro vůbec a rychlost 191 fps je myslím až moc dobrá.

Nech to na lidech, jestli si radši připlatí za komfort a výkon u Arniho, nebo si za ušetřené peníze u tebe budou dosmrti platit rehabilitace u doktora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út srpen 17, 2010 10:39 am    Předmět: Citovat

Podívej Jane prostě reaguji na blbosti. Také píši někdy blbosti tak jako většina a spoustu věci neznám. Ale zase uznej sám napsat a zveřejnit takové věty a přečist si je někdo kdo tomu trochu rozumí tak si řekne že se asi někdo zbláznil. Samozřejmě laika to nadchne a to je asi cílem každého textu.

Jinak si myslím že jsem nikde nenapsal že to je luk na houby. Osobně si myslím že pro tento luk je nejideálnější délka 66 - 68 palců.
Už jsem i někde psal že řemeslná zručnost Hanuše je vynikající. Což vím z doby kdy jsem viděl jeho sněžnice. Jen jsem v této diskusi vypíchl věci které snad slyším poprvé v životě Very Happy a o tom je snad diskusní forum!!! a když někdo nechce diskutovat veřejně napíše to na soukromý mail a vedou spolu hlubší diskusi tak aby se z toho jeden nebo druhý poučil. Tomu se říká rozvoj.

Zrovna dnes mi volal Petr Mikeš který stříli mimo jiné i mými luky že Charona má a že je s ním spokojený. Že je to dobrý luk atd. a já nemám důvod mu nevěřit. V první řadě je vždy spokojenost střelce a jestli to je ten nebo ten luk není podstatné.

Ale jak píši někdy je lépe napsat méně a rozumně než věci kterým nikdo nerozumí jen s tím cílem aby to bylo jo něco jen z marketingového důvodu. Protože v ČR je spousta nových lidí které lukostřelba učarovala a ti v tom mají zmatek, jelikož potom berou z neznalosti blbost jako nějaké dogma. A o tom to je, aby i lukař který vyrábí luky byl nositelem informací pro lidi které zajímá lukostřelba a měl podíl nad rozvojem tohoto koníčku protože on je ten kdo se tomu věnuje na 100%
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po srpen 16, 2010 10:49 pm    Předmět: Citovat

Ty jsi vážně nepoučitelný JAKu!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po srpen 16, 2010 10:45 pm    Předmět: Citovat

No to jsem si zase za čas početl Very Happy No všeobecnými vědomostmi Alwarezovi nesaháte ani po kotníky....natož tak o lucích. Až budete mít možnost se cca 20 let věnovat lukostřelbě pak mu můžete v něčem oponovat

Ale k Cháronu:

....to povídání o tom jak se musel profil luku Charon vyvažovat co do úprav formy atd aby splńoval D profil to je snad pouhý vtip!!!

Kupte si v US běžně prodávané profily luků na papírové plachtě k okopírování ve skutečných rozměrech tuším to stojí 12 dolarů je to skutečný nákres a tam to už za vás někdo vymyslel. Mate longbow , recurve luky asi 3 typy skládací luky atd. Tuším před 30 lety vymyšleno. Když už chce někdo být zajimavý tak určitě né touto bramboračkou!!!! Myšleno povídáním. Protože D profil je jeden z nejlehčích profilů LB luků. .

Proč se ale někdo snaží dělat luky do D profilu když kromě IFAA to je všem naprosto jedno jaký má longbow profil????

Cílem neprodlužování nátahu do nevyužitelných délek bylo zabránění snížení výkonu luku a eliminace "hand shocku"...... Very Happy
většina lukařů ve světě se snaží aby luky měli sweet point od 23 do 28

.citace: "Cháron" má proto na rozdíl od jiných "D" luků nezvykle dlouhý střed a kratší ramena. .... jakou tedy má délku ten střed???? Co to jsou D luky??? neznám.

Co to má za výhodu když je dlouhý střed luku k poměru ramen?? Co se pak děje ze špičkama luku když je nepoměrný střed na ramena???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: ne srpen 15, 2010 2:16 am    Předmět: Citovat

gawain napsal:
Ja mam dojem, ze Alwarez chce prekonat Misu v poste prizpevkou nehladiac na to o com pise.

No Mýšovy příspěvky mají aspoň hlavu a patu. Nehledě k tomu že když se Mýša vyjímečně splete tak to také přizná.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eon2
Nováček
Nováček


Registrace: 5.5. 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: so srpen 14, 2010 5:55 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
"Cháron" je mimořádně vyvážený luk, jež lovci spolehlivě převeze kořist z tohoto světa do světa věčného klidu.

Ja myslim že pekný luk , a ten slogan je tam asi kôli tomu názvu ,že Cháron bol prievozník duší do podsvetia ... prve ma napadlo že sa vola podla ,,Ariela Charona . Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: so srpen 14, 2010 4:33 pm    Předmět: Citovat

Ja mam dojem, ze Alwarez chce prekonat Misu v poste prizpevkou nehladiac na to o com pise.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: so srpen 14, 2010 12:42 pm    Předmět: Citovat

Alwarez zase hrušky s jabkama. Stačí prostě napsat, že se ti charon nelíbí.
Co stím má společné hledání šípů v houštině.
Jekyll je hybrid, Charon je D čko. Konec!
V 50lb provedení carbon sklo a šíp 9 grs/lb nátahové síly, vypouštěno z prstů střílí oba kolem 190fps.
Jekyll možná trošku víc, cháron možná trošku míň.

Každému dle jeho vkusu a potřeb!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so srpen 14, 2010 1:14 am    Předmět: Citovat

"Cháron" je mimořádně vyvážený luk, jež lovci spolehlivě převeze kořist z tohoto světa do světa věčného klidu.

Ze by Arni podporoval pytlaky ,no vitej do klubu lukem toho moc nezastreli ,vice zvere hyne pod koly automobilu Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so srpen 14, 2010 1:07 am    Předmět: Citovat

Luk ktery bude nasledovat decko i kdyz bude ramena mit ohnute dozadu nikdy nebude tak rychly jako napr recurve ,nebo luk co neopisuje decko a tudiz ma ramena zahnuta dozadu co to nejvice jde a pokud je tetiva jako mene napjata jako brace height/BH/ dotyka se ramen .
Nedavno jsem jednomu radil aby si dal par otacek tetive jinak jej budeme muset zaradit do recurve ,nebot tetiva se mu dotyka ramen .
Mel proste hybridni luk co ma temer stejnou rychlost jako recurve a tyto decka maji nejmene o 5 stop /vter mensi rychlost, nez recurve co ovsem nikdo z praktickeho hlediska nepozna na 20 metru .....
Kazda stopa rychlosti se pocita jako 1 yard navic v dostrelu a kdyz hledame sipy na 3D nekde v houstine rozdil rychlosti nehraje roli .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: so srpen 14, 2010 12:21 am    Předmět: Citovat

A na co ti je 31 palců, když natahuješ 26 až 27???? Cílem nebylo udělat co nejkratší luk, ale co nejvýkonnější luk při běžných longbow délkách 64 až 68 palců. Známe tady jen velmi málo střelců s nátahem nad 29 palců.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2010 11:28 pm    Předmět: Citovat

64 palcu a luk ma natah do 28 palcu ???? Tam je nejaka chyba co ????
Byron Fergusom ma luky maximalne dlouhe 64 palcu a nechaji se natahnout 31 palcu kde bude asi chyba????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2010 10:50 pm    Předmět: Charon Citovat

pre priaznivcov (ale aj odporcov:-) Arniho lukov by som rad dal do pozornosti novy model:-))

CHARON

http://luky.arni.cz/index.php?id=luky_charon

zatial je tam aspon par zakladnych info a nejake fotky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: út červen 22, 2010 8:37 am    Předmět: Citovat

takze Jekyll a opat prve miesto v tradicnom luku na Castrum 2010:-) dik Arni:-)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ishi
Nováček
Nováček


Registrace: 3.12. 2008
Příspěvky: 75
Bydliště: Černošice

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 10:52 pm    Předmět: Citovat

Na závodech Českého poháru 3D v Licoměrsku dnes kralovaly luky z dílny mistra Arniho.
1.místo v TRRB 210 bodů sám mistr Arni s lukem Jekyll
1.místo v TRLB 161 bodů Špaček Vlastimil s lukem Jekyll
1.místo v PB-HB 175 bodů Zíma Jurij s lukem Wookihi
Luky z kategorie Bare Bow Arni nedělá, takže s nima nemohl nikdo vyhrát.
Bravo Arni a díky.
thumbright thumbright
Ishi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 9:58 pm    Předmět: Citovat

pre fanusikov, ktori prepadli socialnym sietam:-)
http://www.facebook.com/pages/ARNIcz/110593828981837
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 8:32 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Sysel to co jsi napsal je realita a bezva věc. Proč né?? Více takových postřehů. Také tě hned Jan za to pochválil Very Happy .


tak to prosím neber, nesnažím se nikomu zalíbit, stejně tak jsem se před chvílí vyjadřoval pochvalně po skypu o Tvém recurve luku z řady Black line. Podle mě je to za tu cenu skvělý luk! A ten člověk si ho objednal prý díky mé recenzi ve Tvém fóru. Zkrátka máte s Arnim každý jinou cestu ...

Jaroslav Kejval napsal:
Ale až budeš chtít něco o nátahových diagramech a výpočtech tak se raději obrať na Jardu M ten tomu aspoń rozumí. A má již dávno zpracované jednoduché programky za což mu patří velký dík.


Pokud bych do toho šel, tak Jardu M bych určitě oslovil také, rozhodně to nehodlám řešit veřejně po fórech, to bychom se nikam nedobrali, natož nějaké jednotné metodiky. Navíc já mám know how spíš, jak dělat metodiky, testy a recenze obecně - spíše z toho žurnalistického hlediska, takže bez odborníků bych neměl šanci, tohle musí být týmová práce. Stát se odborníkem na digitální fotoaparáty mne stálo spoustu času, jenže tehdy tu nebyl v ČR nikdo, kdo by tomu rozuměl,vše se teprve vyvíjelo. U luků je zbytečné objevovat, co jiní již prozkoumali, je lepší ty vědomosti sdílet ...

Jaroslav Kejval napsal:
U luku Hazir jsem viděl hned napoprvé že luk je špatně tillerován.... to že jsi si přeměřil tiller dle fotky a ještě k tomu v nátahu ti nic neukáže!!!. Protože existuje tiller a pak je ještě jemný tiller - tedy tiller pro výstřel....


Jo, to už dnes vím taky. Je to ale stejná blbost, jako to usuzovat z toho videa, proto jsem to uvedl na pravou míru.

Jaroslav Kejval napsal:
Samozřejmě že luk který nemá definované opření na madle bude vždycky vytvářet nepoměrný tiller luku držením a včetně stylu držení tětivy což je logické. U tohoto luku můžeš mít jen držení nízké... takže vysoké jaksi nepřichází v úvahu.


No ono se to u těch horsebow tradičního typu projevuje hodně, to je fakt. Já taky netvrdím, že je Hazir dokonalý a finální produkt - jen tvrdím, že to video značně zkresluje. U Hazira je madlo s výrazným výstupkem na středu, tudíž horní polovina je taková malá nenápadná pistolová rukojeť. Není problém se zapřít i horním držením. Mám ty fotky dvě a na jedné mám ukazováček napřímený k pomyslnému cíli - to by se zapřením o spodní část zápěstí šlo stěží.


Jaroslav Kejval napsal:
Horní rameno je rychlejší než spodní o tom není ani pochyb a ukazuje to video dostatečně. A není to tím že by někdo strhával výstřel nebo luk.
Jestli máš fotku kde je luk jen s napnutou tětivou tak si to přeměř a napiš kolik mm (asi )má tento luk tiller.
Pak si změř v jaké pozici je definované madlo..jestli je v 1/2 nebo 1 nebo 2" nad středem..


Jasný, to už jsme u měření - čili přesného testování. Vlákno začalo na základě fotek a videií. Lituju, že jsem se do toho vůbec začal montovat, ale když už jsem s tím začal, tak to taky dokončím poté, co jsem luky držel, jinak bych musel spálit novinářský průkaz Smile

Jaroslav Kejval napsal:
pak to bude mít nějaký smysl


Smysl by to mělo, kdyby vznikla metodika a schopný tým na testování - médium už naštěstí máme, určitě by se dalo domluvit na vyvěšování výsledků tady na Lukostřelci. Problém je, že pustit se do takového úkolu veřejně zde na fóru je stejné jako udělat ze sebe cvičný terč na rychlopalbu.

howg Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 5:32 pm    Předmět: Citovat

Udělejte nezávislý test s pozvanými střelci, jež se těší obecné autoritě a co se změřit dá změřte a co se nedá nechte subjektivně hodnotit.
Když k tomu přidáš cenu a vše to podtrhneš a sečteš, tak ti vyjde, že každý luk(výrobek obecně) je kompromis všech možných vlastností.
Má svá pozitiva i negativa a každý člověk preferuje tu pomyslnou rovnováhu někde jinde.
O tom je trh, o tom je svoboda!!!
Tak si jekyla kup a zjistíš, že střílí dobře s BH v rozsahu doporučeném výrobcem. Všem, kdo střílí to takhle funguje jenom ty u internetu vidíš, jak je to špatně. Co víc říct!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 5:23 pm    Předmět: Citovat

mi to prijde jak pan ucitel, deti reknete mi....., No a pak treba spravne děti, ale ....., a ted mi reknete ....... , proste never ending story. Myslim ze uz to málokoho baví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 5:18 pm    Předmět: Citovat

Takže ten luk má 1" nad střed a tiller má přibližně 3 nebo 4 mm. Přesto to horní rameno ve výstřelu je stále dříve!!! Ten luk by tedy musel mít jaký tiller??? Nebo aspoń jak by muselo být vysoko lůžko šípu??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 5:09 pm    Předmět: Citovat

Jardo nedělej z lidí blbce!!!! Já ty prográmky samozřejmě mám taky.
Možná by ses tady mohl o jemném tileru u tradičních luků rozepsat sám, ať nás všechny poučíš, když to vždycky se všema myslíš tak dobře a upřímně! Bože tak ti prdnul další luk, tak se z toho nepotento, když jsi s nima vydláždil ameriku a německo. Pak tě nějakej dětskej luk v praze nemusí vůbec tankovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 4:52 pm    Předmět: Citovat

Sysel to co jsi napsal je realita a bezva věc. Proč né?? Více takových postřehů. Také tě hned Jan za to pochválil Very Happy . Ale až budeš chtít něco o nátahových diagramech a výpočtech tak se raději obrať na Jardu M ten tomu aspoń rozumí. A má již dávno zpracované jednoduché programky za což mu patří velký dík.

Já starý rýpal to vidím pouze z virtuální vzdálenosti. Co se týká toho všeho tak jsem zmiňoval u luku Jekkyl že mi BH připadá na Hybridní LB malé. To byla jediná věc o které jsem vedl debatu. Nikde žádná reálná odpově´d jak přišli na takové BH .
U luku Hazir jsem viděl hned napoprvé že luk je špatně tillerován.... to že jsi si přeměřil tiller dle fotky a ještě k tomu v nátahu ti nic neukáže!!!. Protože existuje tiller a pak je ještě jemný tiller - tedy tiller pro výstřel....( o čemž pochybuji že by nám tady někdo něco napsal...ani asi Jan Very Happy )Samozřejmě že luk který nemá definované opření na madle bude vždycky vytvářet nepoměrný tiller luku držením a včetně stylu držení tětivy což je logické. U tohoto luku můžeš mít jen držení nízké... takže vysoké jaksi nepřichází v úvahu. Horní rameno je rychlejší než spodní o tom není ani pochyb a ukazuje to video dostatečně. A není to tím že by někdo strhával výstřel nebo luk.
Jestli máš fotku kde je luk jen s napnutou tětivou tak si to přeměř a napiš kolik mm (asi )má tento luk tiller.
Pak si změř v jaké pozici je definované madlo..jestli je v 1/2 nebo 1 nebo 2" nad středem..

pak to bude mít nějaký smysl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 2:37 pm    Předmět: Citovat

Sysel, pokud by jsi chtěl vážně a seriozně dělat recenze a testy luků, jak jsme si psali dřív, odteď jsem ti k dispozici při přípravě metodiky.
Myslím třeba nátahové křivky a jejich hystereze, uloženou a zmařenou energii, rychlost výstřelu a energetickou účinnost.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 23, 24, 25  Další
Strana 12 z 25

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.