Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Reichenthal - turnaj 4.9.2010
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Napeska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 254
Bydliště: Praha Malá Strana

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 7:59 pm    Předmět: Citovat

[pevných 3D tratích nebo soustředěních. Jezdit jen na závody nepřipraven je nanic.[/quote]
Je to tak Jene, proto jsme si 3 D terče poříďili a soustředění pořádáme .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 7:40 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem byl pro 2 šípy na závodech"ostatní". 3 už je opravdu moc.
Dnes ale zastávám stejný názor, že 1 šíp je na závodech OK.
Přivítal bych spíš možnost trénovat mimo závody na nějakých buď pevných 3D tratích nebo soustředěních. Jezdit jen na závody nepřipraven je nanic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 7:27 pm    Předmět: Citovat

Pouze pro dokreslení tak Rakousko, Švýcarsko a Německo mají oficiálně registrovaných a za poplatek přístupných (ceny od 5 do 15 Euro. Většinou cena kolem 6-8 Euro..za den!!!!)..96 střeleckých parkurů - tedy kompletně a stabilně postavených 3D tratí kde některé mají až 80 3D terčů!!!!! A celodenní poplatek u 80 terčového je 7Eur!!!!
A to většinou tím stylem že tam je někde pokladnička a do ní se hážou peníze...žádný výběrčí nebo hlídač.


To už je vydaná i knížka kde jsou seznamy a kontakty všech 3 D parkuru v Evropě. A každý rok se vydává nová protože to tam roste jako houby po dešti Very Happy A němci místo na dovolenou si berou karavany a objíždí třeba 14 dnů různé 3D tratě a trénují pro potěšení. Lukostřelecký ráj napohled Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 7:12 pm    Předmět: Citovat

Je důležité o těchto věcech "zkušenostech ze závodů" diskutovat a získávat poznatky i virtuálně.

V roce 2004 jsem byl v Praze na setkání s velkoprodejcem od Falk Bogensport a na otázku jak velký je lukostřelecký trh v německy mluv zemích tak mi odpověděl že 4,5 mil registrovaných!!!! lidí co střílí luky. V té době mi bylo řečeno že si střelci kupují běžně 2-3 luky ročně!!
Jen Koliha vyrábí do německa ročně 5500 luků!!!

A´t to bylo podle jakýchkoliv pravidel tak zastávám názor že 3D je faktický nácvik na lov. Pak jákékoliv 3šípy nebo dva šípy je podle mne pro paničky a děti Very Happy Jasně že je to dobrý na trenink atd ale závod je závod. Má to být jak některé závody v US...jeden šíp a konec a to ještě tím stylem že pokud střelí střelec 5 tak si připíše mínus 5 bodu jelikož to je zranění zvířete. Pak někteří střelci skončí i v mínusu... to je pak závod. Pak se ale taky střelci snaží a minimální zasah je vždy kill zone....tedy plíce . To ale nesmíme být v česku aby si pořadatele chránili svoje terče tak to rvou do dlouhých vzdáleností aby jim to lidi nerozstříleli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 6:52 pm    Předmět: Citovat

Tady asi "škrobáci" nebyli, chovali se k nám parádně a pokud vím, na louce před rozstřelištěm se konají bouřlivé rockové koncerty (po jednom z nich zmizel kozoroh Confused ). A kdyby nic jiného, tak mladý rakušan ze skupiny odcházel se 3 novými slovy:"doprava", "doleva" a " "nazdrafí" Very Happy
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 6:28 pm    Předmět: Citovat

Jinak díky za moc zajímavé informace a hlavně osobní dojmy z turnaje v Österreichu. Docela mne překvapilo, že je možné se zúčastnit bez jakékoliv licence. To zní moc zajímavě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 6:23 pm    Předmět: Citovat

CAJ napsal:
U nás je také mnohem více lidí, co mají luky na skautské tábory, nebo jen na zahradu, nebo na firemní teambuildingové víkendy. Ovšem tihle se u nás nepokládají za střelce (pravidelně střílející osoby) a také neexistují údaje o jejich počtech!

JardaM napsal:
To se přesně zjistit ani nedá. Vždyť i to "pravidelně střílející" je dost neurčíté. Někdo střílí pravidelně každý den a někdo pravidelně jednou za rok...
Zkus definovat, kolik šípů se musí vystřelit za rok, aby byl člověk střelec?


Mno ...

... protože znám situaci v Reichu v jiných ohledech a vím, že je v jistém smyslu neobyčejně škrobená (rozdělávání ohně, táboření) ...
... tak jsem uvažoval, jestli tam obdobné ohlašovací povinnosti neplatí i na luky scratch
(jinými slovy, zda i ten supersváteční lukostřelec, co má luk ve sklepě z doby své dávné adrenalinové dovolené, na to nemusí mít něco na způsob zbrojáku. Zkrátka zdali není nutně registrován i ten, kdo si občas zpestří berbecue na zahrádce střílením na 10m).
Pak by mi údaj 4,5 mil střelců přišel neuvěřitelný, ale možný.

Pakliže tomu tak není a pojem střelec zhruba odpovídá vezdejšímu obvyklému pojetí (osoba oragnizovaná v klubech, nebo disponující licencí nebo pravidelně se účastnící "verejných lukostreleckých podujatií" Wink ), tak i 2 miliony německy mluvících lukostřelců mi přijdou nereálné.

O to mi šlo: asi tu někdo znáte tu situaci a víte, zda je tam registrovaný úplně každý, kdo koupil trochu silnější luk (v Reichu se předpisy včetně EU výmyslů prostě dodržují a nedodržování ostře postihuje). Pak by ta čísla mohla být reálná. Jinak si spočtěte počet maminek a miminek, babiček, dědečků, kvadruplegiků a pacifistů, a vyjde vám kolik procent ze střelbyschopné populace by muselo opravdu střílet Exclamation
Kam by se hrabal englický středověk s lukostřeleckou povinností svobodníka... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pepik Libichov
Nováček
Nováček


Registrace: 19.8. 2010
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 5:57 pm    Předmět: Citovat

lůdo kde byla zvířata přes 30m
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 5:09 pm    Předmět: Citovat

Ona pochází z Rakouska - Laughing Laughing Laughing A jak jsme se na turnaj dostali? Občas tam zajedem, neb je to pro nás blízko. Asi před 3 týdny nás tam oslovil "fousatej chlap" a až po jeho odchodu, jsem se díky Karlovi dozvěděla, že nás pozval na místní turnaj. Pamatovali jsme si datum a čas (čas blbě, jak již bylo zmíněno Very Happy ). Na internetu jsme nic bližšího nenašli, žádné propozice jsme neměli, ale účast jsme přislíbili a tak se jelo. A dobře, že se jelo.... Informace snad časem doplním Smile
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 4:33 pm    Předmět: Citovat

Pepik Libichov napsal:
A Lůda který by chtěl stále prosazovat 3šípy by stejně vystřelil 28x protože chodí bez autu.Ale co je hlavní a mě se osobně líbí, že se tam dodržují pravidla.

takle to není, pro vetsí atraktivitu zavodů "ostatní" jsem navrhoval 2 nebo 3 šípy, třeba "ostatní" poslední zavod holé vrchy byl zatratktivnen finálem, coz bylo jen dobre.
co se týká dodržování pravidel, to jak jsem se zde docetl se moc nedodrzovala, bo některé vzdálenosti byly větší jak 30m. A co se týká přispěvku Ity, tak ten jsem vubec nekritizoval, akorát mě zajímalo neco jiného nez napsala Smile. Nicmene k turnaji kde byli jen 3-česi se rozvinula celkem zajímavá diskuse Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pepik Libichov
Nováček
Nováček


Registrace: 19.8. 2010
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 3:57 pm    Předmět: Citovat

Iveta nic neopomenula,prostě dala to správné téma nový zážitek ze závodů v Rakousku.Ona z Rakouska pochází a střílet začala až v čechách .A že se kolem rozvinula velká diskuze, je dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 3:43 pm    Předmět: Citovat

A co má teďka říkat Ita, chtěla se podělit o pěkné fotky a zážitky z "jiných" závodů a příště aby snad využila služeb ČTK, aby náhodou neopomenula nějaké "zásadní" informace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pepik Libichov
Nováček
Nováček


Registrace: 19.8. 2010
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 3:31 pm    Předmět: Citovat

Ahoj ,pánové a dámo.Tento závod byl s největší pravděpodobností podle AAA.Podle to ho že se tam objevuje Attergau kam pravidelně jezdíme.Je to do max.30m. A tři šípy při trošku špatném terénu se slabší střelec nedožije ani poloviny závodu.A Lůda který by chtěl stále prosazovat 3šípy by stejně vystřelil 28x protože chodí bez autu.Ale co je hlavní a mě se osobně líbí, že se tam dodržují pravidla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 3:28 pm    Předmět: Citovat

CAJ napsal:
U nás je také mnohem více lidí, co mají luky na skautské tábory, nebo jen na zahradu, nebo na firemní teambuildingové víkendy. Ovšem tihle se u nás nepokládají za střelce (pravidelně střílející osoby) a také neexistují údaje o jejich počtech!

To se přesně zjistit ani nedá. Vždyť i to "pravidelně střílející" je dost neurčíté. Někdo střílí pravidelně každý den a někdo pravidelně jednou za rok...
Zkus definovat, kolik šípů se musí vystřelit za rok, aby byl člověk střelec?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 2:30 pm    Předmět: Citovat

No to by platilo i u dvou milionů, i to by bylo hodně střelcůExclamation

Původněs to uváděl jen pro Německo, ty německy mluvící země dohromady jsou samozřejmě mnohem uvěřitelnější.

Odkud ta čísla pocházejí a z čeho jsou odvozená?
Z prodejů? To nemusí říkat nic.
Z jednotného systému licencí? To by byla jiná.

Otázka opravdu zní, zdali se tam spíš nedublují sportovní a tradiční registrace. A nebo zda každý, kdo má ve sklepě luk, nebyl jako správný Němec aspoň rok někde registrován, přihlášen a už v databázi zůstal.
U nás je také mnohem více lidí, co mají luky na skautské tábory, nebo jen na zahradu, nebo na firemní teambuildingové víkendy. Ovšem tihle se u nás nepokládají za střelce (pravidelně střílející osoby) a také neexistují údaje o jejich počtech!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 1:49 pm    Předmět: Citovat

Luděk má pravdu je potřeba se v tom orientovat. Když už někdo je na výjezdě tak aspoň vědět jaká tam mají pravidla a kde nebo v které asoc jsem střílel. Informační záležitost pro ostatní zájemce.

Ten leták na závod...není to pod žádnou známou větší asociaci. Je to sdružení více oddílů kteří si udělali (asi)svoje pravidla a soutěží mezi sebou v rámci kraje????. Samozřejmě čest dosaženým výsledkům na jakémkoliv turnaji (aby tady nějací prudiči nevytrhávali slova z kontextu)

4,5 milionu střelců bylo v německy mluvících zemích někdy v roce 2004. Výrazný rozvoj z pár tisícovek na tento počet trval 15 let.
Lukostřelba nebo vlastnění luku a střílení z luku vysoce prestižní záležitost skoro každého němce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 12:01 pm    Předmět: Citovat

Motivace Arniho je jasna, zadna snadna cesta na vysluní to určitě není. Jo ale ty BB jen vyjímecne Smile. Ale třeba u nas bez licence nemuzes nikde střílet, u nas mame dve organizace teda dve licence. Jak je to treba v tom serialu zavodu z toho letaku co postnul Pallo007, taky nepoznam. No ta asociace je podle me dulezitá, protoze tam asi tez bude potrebná nejaka licence, aby se tam mohl strelec umistovat. Jasne pokud si jde jen strelit na jeden zavod, tak je to asi zbytecné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 9:32 am    Předmět: Citovat

Taky myslím, že pokud to má někdo tak blízko do rakouska(o dost blíž než na jakékoliv 3D závody u nás), tak mu může být jedno, co je to za asociaci. Pokud už se ale někdo prostřílel skrz začátky a má dost možností tréninku jinde a ještě ke všemu chce figurovat v nějakých průběžných výsledcích, asi si musí vybírat.
U Arniho je motivace jasná i když to má dál! Potřebuje ukázat své luky i jinde, než v Čechách. Furt je na bedně, někdy přestřílí i BB a navíc u toho i dobře vypadá, tak co by si nezajel do rakouska.
Nic víc v tom není. Žádná lest v podobě snadné cesty na výsluní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 8:11 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
V německu je asi osm organizací které sdružuje 5 milionu střelců a které střílí 3D.. DVSH, DBSV, Safari atd... které mají různá pravidla.

Když už se někdo umístí na závodech tak aspoň vědět za jakou nebo v jaké asociaci střílel aby se mohli i jiní zorientovat. Very Happy


hm, podla tohoto letaku sa asi neda zistit o aku asociaciu ide, su tam uvedene pravidla pre tu seriu pretekov...

http://www.bogensport-attergau.at/muevi2010.jpg

a preco by malo byt dolezite vediet aku asociaciu idem strielat? nestaci mi rozpis pravidiel pre konkretny zavod? ak si idem raz za cas zastrielat, moze mi to byt jedno...

skutocne je v Nemecku 5 000 000 strelcov 3D???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 12:32 am    Předmět: Citovat

Treba mají seznamy jako CLS, tam je strelcu asi 950, pod 3D se to castecne prolíná odhaduju max 300 strelcu. Kolik jezdí na akce lukostrelce 200? to se taky prolíná. Ze by v cechach bylo tak maximálne 1500 lukostřelců? nas je 10,5mil, nemcu 82mil, kdyby jich tam střílelo 5mil, to by střílel kazdý 16, u nás je to jako kazdý 7000 obcan, cili mě se to cislo zda jako scifi.<br>
to ale nic nemění na faktu, že pokud někdo má informace co, jak a čím se střílí jinde, tak by bylo dobré to dát do kupy , protže jet nekam jen tak to není pro mě Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 12:01 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
V německu je asi osm organizací které sdružuje 5 milionu střelců ...


Ta zajímavá čísla tu už padla (tuším to ale bylo 4 mil střelců). Netušíš náhodou, kolik je to v Rakousku nebo obě země dohromady? Odkud čerpáš, vyšel o tom nějaký článek, nebo si někdo dal tu práci to posčítat podle členských základen. Tohle mě docela zajímá, protože to číslo je neuvěřitelné ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út září 07, 2010 11:50 pm    Předmět: Citovat

V německu je asi osm organizací které sdružuje 5 milionu střelců a které střílí 3D.. DVSH, DBSV, Safari atd... které mají různá pravidla.

Když už se někdo umístí na závodech tak aspoň vědět za jakou nebo v jaké asociaci střílel aby se mohli i jiní zorientovat. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po září 06, 2010 10:26 pm    Předmět: Citovat

no tolik zas ne ale na cca 200tis to vyjde, pokud samozrejme tam není polovina obrovských zvirat za 25tis, taky kdyz to kupuje klub tak ma trochu jine ceny nez jsou na webu. Jinak to poniceni tercu by bylo dejme tomu o cca 29% vetsi nez normalne, kdysi jsem delal statistiku ze zavodů 3D, tolik totiž byvá na zavode autů ze vsech strel. Pokud se to v Rakousku vyplatí za startove 15€ =375kc, tak u nas za 400 by to melo vyjít taky. No ale svaz byl proti a tím to skončilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po září 06, 2010 9:50 pm    Předmět: Citovat

S více šípy by to určitě byla větší zábava, ale obávám se, že finanční stránka v tomto případě rozhoduje a nedivím se. Vždyť poctivá sada 3D terčů vyjde na půl milionu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po září 06, 2010 9:28 pm    Předmět: Citovat

Arni napsal:
Luďo. Střílel jsem svým staronovým Jekyllem F1 (je na mejch stránkách) a carbonem (šípy)
Sám jsi dal odkaz na FITA pravidla kde kdyby jsi kouknul tak Bowhunter Recurve nesmí chodit po tětivě. Ta naše (správná) kat. se jmenovala něco jako tradiční reflex. Jestli to odpovídá nějaké asociaci netuším a je mě to i jedno stejně jako těm lidem co tam byli. Tento závod byl vyvrcholením seriálu pěti závodů a je třeba mít alespoň 4, aby jsi byl vyhodnocený celkově. Jinak je to fakt výbornej trening, ale hlavně pro lidi co ještě prvním tolik netrefují o dost větší motivace zábava a o to jde především Laughing Laughing Laughing

me šlo o to, kdyby se nekdo chtel na tyto závody vypravit, aby vedel do čeho jde Smile. Ty kategorie na IFAA jsem si prohlizel a proto jsem sem dal ten odkaz. Zádny tradiční reflex tam nemaji Sad. K te zábave: Vsak vis jak jsme se pokuseli prosadit vice šípů na závodech "ostatní " pod eaa 3d a jak jsme to schytali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: po září 06, 2010 9:15 pm    Předmět: Citovat

Je to tak, jak píše Arni - já umím vysvětlovat asi tak, jako umím němčinu Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: po září 06, 2010 8:27 pm    Předmět: Citovat

..Staso - nepochopil. Máš tři možné výstřely, ale pokud trefíš prvním šípem třeba "jen" zvíře mimo zonu máš 16 a dál nestřílíš. Netrefíš první dáš druhý, netrefíš druhý dáš třetí, netrefíš třetí seš za 0. Dále je bodování jak jsem psal níže nehledej v tom vědu. Je to prostě lepší v tom, že neodcházíš s pocitem jako u EAA3D pravidel po pokaženém výstřelu-"kurňa teď už bych věděl kam to dát"... Tím tedy nechci kritizovat tato pravidla (EAA) je to jen konstatování.

Luďo. Střílel jsem svým staronovým Jekyllem F1 (je na mejch stránkách) a carbonem (šípy)
Sám jsi dal odkaz na FITA pravidla kde kdyby jsi kouknul tak Bowhunter Recurve nesmí chodit po tětivě. Ta naše (správná) kat. se jmenovala něco jako tradiční reflex. Jestli to odpovídá nějaké asociaci netuším a je mě to i jedno stejně jako těm lidem co tam byli. Tento závod byl vyvrcholením seriálu pěti závodů a je třeba mít alespoň 4, aby jsi byl vyhodnocený celkově. Jinak je to fakt výbornej trening, ale hlavně pro lidi co ještě prvním tolik netrefují o dost větší motivace zábava a o to jde především Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: po září 06, 2010 8:17 pm    Předmět: Citovat

Staso, je to tak jak píšeš. Pokud trefíš 1. šípem srdce, máš 20, pokud naší osmičku - máš 18 a zbytek zvířete je za 16. Pakliže mineš, máš ještě možnost si 2. šípem nastřílet 14,12,10 a pokud znovu mineš, máš ještě 3.šíp. Takže stejně je důležité zvíře trefit hned napoprvé jako u nás, jinak Ti klesá bodový ohodnocení. Wink
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: po září 06, 2010 8:14 pm    Předmět: Citovat

pochopitelne premyslali sme nad 28 tercami ale financie ako sam vies niesu len tak ... preto je riesenie taketo ... a zrovnavanie je iba bodove
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po září 06, 2010 8:10 pm    Předmět: Citovat

tulak77 napsal:
pallo v pacove mame 14 tercov x 2 sipy aby bol vysledok zrovnatelny s EAA3D


pokial ale budu oba sipy naraz strielane tak to aj tak nebude zrovnatelne:-) ale to je jedno, hlavne nech je sranda...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.