Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše luky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 72, 73, 74, 75, 76  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sawyer
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po únor 19, 2007 10:23 pm    Předmět: Citovat

Chtělo by to tady nějaké adresy, prodejen truhlářského řeziva , kde se da sehnat dřevo na luky, ale ne v rozměrech latí 4m nějak už nařezané něco jako v hornbachu prodávaj smrkové dřevo v různých rozměrech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: po únor 19, 2007 6:45 pm    Předmět: Citovat

Měl jsem čistě jeden hranolek od známýho a jinak matroš neprodávají. A teď už neměl ani pro mě. Sdělal to na nějakou zakázku Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: po únor 19, 2007 4:52 pm    Předmět: Citovat

honzabe:Kde je ta truhlárna , mohu-li se zeptat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 10:39 pm    Předmět: Citovat

Vím, že materiál a jeho kvalita o luku a způsobu jeho zpracování rozhodují, ale šlo by sem dát čistě jako příklad fotografii nějakého luku (nejlépe jasanového) s popsanými rozměry? Podobně jako jsem to udělal u toho zlomeného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 10:00 pm    Předmět: Citovat

Obávám se, že se to po internetu dost těžko vysvětluje. Každopádně to chce od začátku hlídat rovnoměrný průhyb a nepřetahovat luk příliš velkou silou. Hlavně to chce citlivé oko, citlivou ruku a to se vytrénuje teprve postupně (a ne u každého). Taky to chce pracovat s vhodným materiálem. Napřed si udělej slabý luk, na kterém se to naučíš a pak máš šanci, že se ti povede ten silnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 8:27 pm    Předmět: Citovat

robinhoodd napsal:
A kdybych chtěl z jasanu udělat silnější luk, tak by měl vypadat?


Tak to by mě taky zajímalo. Jak poznat, že dělám silnější luk, od toho že ho vlastně lámu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 7:42 pm    Předmět: Citovat

Jak tak na to koukám, tak jsem udělal stejnou chybu a taky sem na to doplatil, přesně takhle se mi luk zlomil taky.

Takže pro príště celkově zůžit?

A kdybych chtěl z jasanu udělat silnější luk, tak by měl vypadat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 7:32 pm    Předmět: Citovat

Jak tak na to koukám, tak jsem udělal stejnou chybu a taky sem na to doplatil, přesně takhle se mi luk zlomil taky.

Takže pro príště celkově zůžit?

A kdybych chtěl z jasanu udělat silnější luk, tak by měl vypadat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 4:34 pm    Předmět: Citovat

honzabe napsal:
Jo, asi to bude tou silnou rukojetí. Je pravda, že v té oblasti byl téměř neohebný a veškerý ohyb prováděla ramena. Ale to jsem si uvědomil až po zlomení. No chybami se člověk učí. Jinak díky za odpovědi.


Není to bohužel pořádně vidět - chtělo by mít snímek z té tilerovací tyče - ale podle rozměrů to vypadá, že ti nepracovalo i blízké okolí madla (asi ještě kousek za 26x22) a ani příliš tuhé špice (od 22x18), takže veškerý ohyb byl přibližně v polovině ramena a na horní straně té přetížené části to uletělo. Samotné tužší madlo by zase tolik nevadilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 1:07 pm    Předmět: Citovat

Jo, asi to bude tou silnou rukojetí. Je pravda, že v té oblasti byl téměř neohebný a veškerý ohyb prováděla ramena. Ale to jsem si uvědomil až po zlomení. No chybami se člověk učí. Jinak díky za odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 11:34 am    Předmět: Citovat

Ten zlomený luk byl příliš masivní. Určitě jsi při dotahování cítil na konci takové ztuhnutí - to je špatně. Pro začátek udělej luk o něco slabší a radši použij rostlé dřevo, jak ti radil Itazipa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 11:17 pm    Předmět: Citovat

Pokud to není z osage orange tak je to OK
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 10:49 pm    Předmět: Citovat

Udělal jsem ze zbytku zlomeného luku menší klukovi (škoda materiálu Smile ) Má délku 118 cm a při nátahu na 45 cm sílu 15 kg. Je tato délka nátahu vzhledem k délce luku v normě, nebo by měla být delší?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 10:41 pm    Předmět: Citovat

Nic si z toho nedělej. Já lámal luky tak dlouho až mi to vyneslo jméno. Příště to zkus z kmínku. Příště to nafoť na tilerovací tyči, takhle se z toho nedá moc poznat, ale řekl bych, že střední část byla nepoměrně silnější. Celodřevěný luk musíš namáhat pozvolna. Pro začátek vyzkoušej jednodušší kroucenou tětivu a uzel. http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=181
Hodně štěstí při dalších pokusech.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 9:39 pm    Předmět: Citovat

Prosím všechny zkušenější o radu. První luk moc dlouho nevydržel. Prasklou část jsem nafotil a obrázek popsal rozměry. Potřeboval bych vědět, kde dle vašeho názoru byl luk příliš tenký, nebo naopak příliš tlustý. Jeho vlastnosti před zlomením jsou posány kousek níže. Díky za každou připomínku.

http://www.sweb.cz/bestak/images/Luky/1.luk/index.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 11:18 pm    Předmět: Citovat

Zajímavý stránky. Moc vědecky jsem nad tím přiznám nebádal. Do hrubýho tvaru jsem ho zhobloval normálním hoblíkem a pak ubíral menším na břiše, až se prohýbal přiměřeně stejně. A vyšlo to co vyšlo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 11:03 pm    Předmět: Citovat

Tedka o prázdninách se taky chci pokusit luk z hranolu, doufám, že na pile budou mít nějké dobré dřevo, asi si koupím červený dub, a kdyby nebyla léta dokonalá, tak na záda dám bambus.

Jěště nidky sem z hranolu nedělal, ale koukal sem na pár stránek, jak by měl hranol vypadat jako ty léta na něm, tak snad něco vykutim Wink .

http://www.angelfire.com/magic/jawge/boardbowbuildalong.html

http://www.geocities.com/salampsio/oak.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 10:51 pm    Předmět: Citovat

Dík, je to fakt první pokus. Dřevo mi sehnal známý z truhlárny. Je fakt, že si dal docela záležet. Byl to hranolek s rovnými lety.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 10:40 pm    Předmět: Citovat

Použil jsi dřevo z pily , nebo z kmene?

Pěkný luk , velice pěkně upravený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 6:59 pm    Předmět: První luk Citovat

Jak jsem napsal dříve, toho zlomeného luku mi bylo opravdu líto, tak jsem zkusil vyrobit nový. Je to první pokus. Materiál jasan, povrchová úprava mořidlo a lněný olej, tětiva lněná dratve. Pročetl jsem celé toto forum i odkazy na netu, ale případné návody na upletení pořádné tětivy jsem fakt nepochopil. Tímto prosím o radu. Jinak délka luku je 200 cm, při nátahu na 70 cm má tah 22 kg (měřeno mincířem). A omlouvám se, jsem vychován v soustavě jednotek SI Smile
http://www.sweb.cz/bestak/luky.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 9:01 am    Předmět: Citovat

Já vím, škoda to je. Ale rozlámanou část jsem aspoň uříznul a ze zbytku udělal menší luk klukovi. Zatím drží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 12:50 am    Předmět: Citovat

Škoda, mohl jsi ho mít alespoň jako exponát. Předpokládám, že prasknul v té bumerangovitě prohnuté části ramena - na fotce dolního. Tam byl bohužel v nepořádku už od pohledu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 12:23 pm    Předmět: Citovat

honzabe napsal:
Díky za rady, ale asi v pořadku nebyl. Prasknul uprostřed ramene při nátahu na cca 50 cm Sad Vidím to, že seženu jasan a asi se do něčeho pustím od začátku.

Tak to opravdu nebyl.Škoda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 10:13 am    Předmět: Citovat

Díky za rady, ale asi v pořadku nebyl. Prasknul uprostřed ramene při nátahu na cca 50 cm Sad Vidím to, že seženu jasan a asi se do něčeho pustím od začátku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 8:29 am    Předmět: Citovat

Ahoj z mého laického pohledu ten luk vypadá zajímavě a škoda že ty fotky nemají větší rozlišení, bylo by fajn ho vidět na živo, co se týče délky tětivy tak pro tebe zřejmě bude nejsnadnější varianta vzít luk k nějakému prodejci lukostřeleckých potřeb, bohužel neuvádíš odkud jsi,ale v Praze bych ho vzal k Vidímovi, kolem Kolína k Peroutkovi a na Moravě třeba k Matyáškovi a oni ti tam jistě minimálně poradí a také ti tu tětivu rovnou namotají, cena se bude pohybovat kolem 100 - 150 kč. Z toho co píšeš si myslím, že jsi ještě asi z mnoha luků nestřílel, takže jeho sílu ze zkušeností neodhadneš, takže pokud není někde na těle luku napsaná ( což by jsi si asi všiml ) tak ti nezbyde než ho změřit a to můžeš udělat sám ( návod tady někde je od Griffina ) a nebo tam kde si necháš udělat tětivu ti ho i změří. No a co je rozumné zatížení? Nevím jak je to myšleno, pokud je luk v pořádku tak ho můžeš zatěžovat v podstatě do alelujá, a aby jsi nepřišel k újmě ty to záleží na tom jak je luk silný, pokud to bude kolem 30lbs ( liber ) +- tak můžeš ze začátku střílet kolem 100 - 150 šípů denně ( opět je to velmi individuální, podle tvojí stavby těla ) a v podstatě se ti nic nemůže stát, pouze bych si nechal poradit s technikou ( nejlépe návštěvou u někoho kdo střílí, jet okouknout lidi na nějaký turnaj atd. ) a hlavně rozmyslet si co chceš střílet ( rekreačně, sportovní, historická ...... ) No a to je tak všechno co ti můžu říci já, ale jistě ti tady dokážou jiní poradit ještě fundovaněji a neboj je to příjemná parta bláznů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 9:31 pm    Předmět: neznámý luk Citovat

Prosím o radu. Dostal se mi do ruky luk, o kterém nic nevím a popravdě skoro nic nevím ani o lukostřelbě (až na dva čtenářské večery u internetu). Je pravděpodobné, že luk je ještě předválečný. Je lepený ze 2 druhů dřev, ale jakých to bohužel nepoznám. Jeho délka je 198 cm a síla ve středu 2,7 x 2,4 cm. Potřeboval bych poradit jak stanovit délku tětivy i jak určit jeho sílu a rozumné zatížení (aby to přežil luk i já Smile ) Tady je pár fotek. Díky za každou odpověď a znalcům se omlouvám za amatérské dotazy.
http://www.sweb.cz/bestak/luky.htm


Naposledy upravil honzabe dne so únor 10, 2007 6:50 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Andrej
Nováček
Nováček


Registrace: 15.9. 2006
Příspěvky: 6
Bydliště: Slovensko, Prešov

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 11:15 pm    Předmět: Citovat

Vďaka za vaše pripomienky. Som ešte začiatočník a rád si dám poradiť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 1:47 pm    Předmět: Citovat

Mě se ten luk zdá jako celkem solidní pokus. Jenom má příliš silné (tuhé) špičky. Chce to stáhnout poslední třetinu postupně tak na šíři 12 mm, trochu prohloubit drážky a může z toho ještě být celkem použitelný luk. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 12:44 pm    Předmět: Citovat

Take tiler ramen neni zrovna precizni (on spis neni zadny), ale mas alespon hezkou tetivu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 8:07 am    Předmět: Citovat

No chlape díky za tvoje fotky ale budeš na tom muset ještě hodně popracovat než tomu dáš pořádný tvar luku. Buk je to nejhorší dřevo na luk. Hned na první fotce vidíš jak luk následuje tětivu. Myslím si že výstřel z takového luku je "takový těžký" díky tomu použitému dřevu. Což ukazuje i dostřel 43 liber a 100 metrů. Jako experiment to určitě není od věci ale buk určitě pro příště vypusť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 72, 73, 74, 75, 76  Další
Strana 73 z 76

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.