Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mistrovství ČR v tradiční lukostřelbě 2010
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 1:04 am    Předmět: Citovat

Jj, že jste jeli s CAJem autem to ještě vím, stejně tak jako jsem znal plán na zapůjčení detektoru. Jen jsem neznal výsledek. Takže to dopadlo ještě celkem dobře Smile Alespoň že tak.
Díky za příspěvky k diskusi. A dodatečně ještě jednou díky Jchoczovi, že svým příspěvkem takhle pěknou a plodnou diskusi vůbec rozpoutal. thumbleft
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 12:59 am    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:
Sysel: zcela OT, ale k letošnímu MČR to patří - jak dopadl lov na klíče? Našli jste, nebo přišly na řadu rezervní a ty původní najde někdo napřesrok v trávě?


No, zachoval jsem chladnou hlavu a zavelel na taktický ústup. Nechal jsem se svézt CAJem do Prahy a odtud busem domů do Brna pro náhradní klíče. Druhý den ráno vlakem do Kácova, pak krásná svižná procházka a za pomocí zapůjčeného detektoru jsem klíče našel uprostřed louky za 15 minut!

Jinak jsem hrdý expert na podobné příhody snad na každém závodě, mohl bych vyprávět, ale stydím se Embarassed Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 12:55 am    Předmět: Citovat

Sysel: zcela OT, ale k letošnímu MČR to patří - jak dopadl lov na klíče? Našli jste, nebo přišly na řadu rezervní a ty původní najde někdo napřesrok v trávě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 12:53 am    Předmět: Citovat

Lucínek
Ad výkonnostní třídy - moc se mi líbí tento způsob, který se podle mě hodí na lukohrátky, protože tam se to vedle "Žolíka" a "Divoké karty" hodí dokonale. Takže respekt, na MČR to nepatří, to se shodujeme.

Ad. Královská ústupovka - zrovna jsem chtěl napsat téměř totéž. Ať je limitem pro začátek polovina nástřelu na posledním závodě.

Díky za skvělou diskusi všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 12:03 am    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:
Miki napsal:
Nejsem si úplně jistý zda by to bylo ku prospěchu věci, protože : při absenci sebereflexe u spousty "lukostřelců" by tito jistě "hurázačínali" na nějaké pěkně bodově hodnocené metě s tím, že na to mají dva šípy a není vyloučeno, že to tím jedním ( druhým ) dají ač by na tuto vzdálenost normálně došli jen z obtížemi a právě ty obtíže jsou podle mě to, co dělá královskou v pravdě " Královskou", střelec se musí vypořádat se spoustů faktorů a nepodcenit ani jeden výstřel a to počítaje i malé vzdálenosti, osobně se mi za poslední roky minimálně 2x stalo, že jsem se z 25m netrefil prvním šípem a to jen proto, že jsem ten výstřel podcenil a bral ho jako "nutné zlo" a také jsem s tímto přístupem několikrát vypadl na 30m apod., navíc kouzlem této disciplíny je to jak dokáže přivést střelce pod tlak tím, že ten první šíp na nějaké vzdálenosti kterou opravdu chceš dát najednou nedáš a ten druhý opravný je pěkněj záhul na psychiku a tím je to podle mě v podstatě takový trénink její odolnosti, takže za mě, prosím, nezbavujme se toho, protože by se tak královská mohla postupně degradovat pouze na " zkusím to na ty dva dát ", mě se v současné podobě moc líbí.

Ano, uvědomuji si i tohle hledisko. Ale na druhou stranu, pokud to vezmu z hlediska zátěže na psychiku - pokud se rozhodnu začít až na 35m a vím, že pokud to netrefím, je to za nulu, je to podle mne větší záhul na psychiku, než postup po 5m od těch 15m.
Navíc KÚ je ligová disciplína - bylo by možné u ní dovolit začínat řekněme na 50% loňského nástřelu každého střelce. Pokud jsi nováček a nemáš zápis v lize, začínej na 15m. Pokud má Jerry zápis na 100m, proč by nemohl začít třeba až na 50m? Stejně tam prakticky vždycky dojde ... a ten tlak je podle mne v takovém případě ještě větší.

souhlas
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 11:59 pm    Předmět: Citovat

Re Myša a výkonostní třídy neboli "červené a modré kolíky": můj předchozí příspěvek se týkal MČR. Na jiných akcích bych to naopak považoval za docela dobré, ať se každý střelec sám ohodnotí a zařadí se. Já si myslím, že by to naopak mohlo napomoci větší účasti, protože se třeba osmělí přijet i ti, co váhají a bojí se, že nenastřílí. Pak by mohli mít terčovku např. na 15 a 20m, "padesátku" místo 50m na 40m apod. Všichni budou mít dobrý zážitek, 2x si zkusí "modrou" kategorii a potřetí vzhůru do "červené".

Pro ty, kdo nestřílí 3D: barvy nesouvisí s politickými stranami ale se značením kolíků na 3D, kdy modrý kolík je pro kategorie TRRB,TRLB, BB a PB-HB blíže než červený pro kladkové a olympijské luky a kuše. Zdá se mi to více přátelštější, než dělat A a B nebo dokonce I. a II. třídu.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 11:53 pm    Předmět: Citovat

Miki napsal:
Nejsem si úplně jistý zda by to bylo ku prospěchu věci, protože : při absenci sebereflexe u spousty "lukostřelců" by tito jistě "hurázačínali" na nějaké pěkně bodově hodnocené metě s tím, že na to mají dva šípy a není vyloučeno, že to tím jedním ( druhým ) dají ač by na tuto vzdálenost normálně došli jen z obtížemi a právě ty obtíže jsou podle mě to, co dělá královskou v pravdě " Královskou", střelec se musí vypořádat se spoustů faktorů a nepodcenit ani jeden výstřel a to počítaje i malé vzdálenosti, osobně se mi za poslední roky minimálně 2x stalo, že jsem se z 25m netrefil prvním šípem a to jen proto, že jsem ten výstřel podcenil a bral ho jako "nutné zlo" a také jsem s tímto přístupem několikrát vypadl na 30m apod., navíc kouzlem této disciplíny je to jak dokáže přivést střelce pod tlak tím, že ten první šíp na nějaké vzdálenosti kterou opravdu chceš dát najednou nedáš a ten druhý opravný je pěkněj záhul na psychiku a tím je to podle mě v podstatě takový trénink její odolnosti, takže za mě, prosím, nezbavujme se toho, protože by se tak královská mohla postupně degradovat pouze na " zkusím to na ty dva dát ", mě se v současné podobě moc líbí.

Ano, uvědomuji si i tohle hledisko. Ale na druhou stranu, pokud to vezmu z hlediska zátěže na psychiku - pokud se rozhodnu začít až na 35m a vím, že pokud to netrefím, je to za nulu, je to podle mne větší záhul na psychiku, než postup po 5m od těch 15m.
Navíc KÚ je ligová disciplína - bylo by možné u ní dovolit začínat řekněme na 50% loňského nástřelu každého střelce. Pokud jsi nováček a nemáš zápis v lize, začínej na 15m. Pokud má Jerry zápis na 100m, proč by nemohl začít třeba až na 50m? Stejně tam prakticky vždycky dojde ... a ten tlak je podle mne v takovém případě ještě větší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 11:45 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Máme to jednoduché, protože na Naadamu liga není, takže si můžeme dělat, co chcem Laughing

Což je velká škoda, ale je to Vaše volba. Myslím, že Vox populi by byl pro ligu i na Naadamu, ale vím, že si do toho kecat nenecháš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 11:42 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
První co jsme odstranili byli fronty na disciplíny a aby byl možný systém rotujících skupin, který je dnes všude běžný, museli jsme si udělat vlastní turnaj. Nikdo to tak totiž dělat nechtěl, turnaj se dělá tak, že se postaví stanoviště s rozhodčím a všichni si kněmu stoupnou do fronty. Tento systém front přežíval dokonce ještě nějakou dobu poté, co všichni ve Všeticích viděli, že to jde bez front a víc si zastřílíme.

Tady si s Tebou dovolím nesouhlasit. Na LH, kdy byly první dva ročníky striktně individuální, se fronty netvořili (pokud pominu zvrzanou bojovku, kterou měl rozhodčí dělat jinak). Ale problém byl jiný - na 100 střelců bylo potřeba asi 30 nestřílejících rozhodčích. To byl už záhul, nejprve nadšenecký a posléze finanční, když jsme najali brigádníky. Takže rotující skupiny jsou super, organizačně neskonale snazší a i výrazně levnější, ale jde to i jinak Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 11:35 pm    Předmět: Citovat

Krásná diskuse, díky všem za podněty.

Uvedu svůj náhled na věc - různé výkonnostní kategorie bych na MČR nezaváděl. Přemýšleli jsme o nich na Lukohrátkách a netýká se to ligových disciplín. Já jsem o tom měl takovouhle představu (už to naznačila Bambulka, ale nedotáhla to do konce): na některých disciplínách by byly dvě různé obtížnosti dané disciplíny. Střelec by si mohl PŘED zahájením disciplíny říci, do jaké obtížnosti půjde. Volby jsou jasné - snazší varianta s nižším hodnocením nebo obtížnější s vyšším hodnocením. Potom mohu zvolit např. putu z 50 m za 10 Ká za zásah nebo z 80 za 20 Ká za zásah. Nebo kolečka z mety 15m za 5,8,10 bodů nebo z mety 20m za 8,10,12 bodů. Přijdu na ústupovku a budu si moci vybrat buď limit 40 vteřin za 1,2,3 body za zásah nebo limit jen 30 vteřin při 2,3,4 bodech za zásah. Atd. Takže u každé disciplíny by začínající střelec zůstal u "základní" varianty s možností něco trefit a "špičky" by se popraly na obtížnější variantě. Také se může stát, že někdo, kdo se bude držet při zemi, nakonec nastřílí více, než někdo, kdo půjde po obtížnější variantě a nenastřílí ji. Proč ne. Je to o riziku, o zvážení vlastních schopností apod. O hře.
Na LH o tom pořád ještě vážně uvažujeme. Na MČR, které by mělo jasně ukázat rozdíly ve výkonnosti, bych to ale nedával. Stejně tak u ligových - tam to nepatří.

Dále k různé "první" vzdálenosti na KÚ. Je faktem, že pro mnoho střelců je prvních pár met na KÚ jen ztrátou šípů. Také když začnu na 15m, tak střílím nejprve značně "nestandardní" šípy, tj. zkracované, ze staré sady apod. Teprve po první minele začínám přecházet na "standardní" rozumně se chovající šípy. Osobně bych nebyl proti možnosti zvolit si začátek s tím, že by tam byla určitá maximální hranice odkud. Tj. nepovolit variantu, že risknu "na dva šípy trefit ze 100 m", ale začít kdekoli od 15 do třeba 35 m. Je tam i to riziko, že to na tu "první" vzdálenost nedám vůbec a mám nulu. Moje smůla a můj problém. Vycházel jsem při tomto nápadu i z toho, že by to mohlo trochu urychlit průběh KÚ, která se stává v mnohých případech trochu brzdou. Neříkám, že to tak musí být - byl to jen nápad. Nápad, který by musel mít širokou podporu, protože by musel být zapracován do všech pravidel KÚ, aby to mohla být i nadále ligová disciplína, tedy všude se stejnými pravidly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 11:35 pm    Předmět: Citovat

Petarkay to pochopil přesně. K rozhodnutí zavést dva stupně obtížnosti jsem dospěl letos v červnu po letním Naadamu. Přesvědčil jsem pro to Libora a myslím že i pár dalších lidí. Není to věc k úvaze, ale naprostá nezbytnost!!
Jestli se to zavede na MČR, v lize atd. je věcí pořadatelů, v případě že pořadatel je organizace je to věc plebiscitu.

Naadam pořádám já a Libor a od samého počátku se snažíme udělat ho tak, aby se líbil maximálnímu počtu lidí. Rádi vás vidíme a snažíme se umožnit účast co největšímu počtu lidí, aniž by to ohrozilo prožitky zůčastněných. První co jsme odstranili byli fronty na disciplíny a aby byl možný systém rotujících skupin, který je dnes všude běžný, museli jsme si udělat vlastní turnaj. Nikdo to tak totiž dělat nechtěl, turnaj se dělá tak, že se postaví stanoviště s rozhodčím a všichni si kněmu stoupnou do fronty. Tento systém front přežíval dokonce ještě nějakou dobu poté, co všichni ve Všeticích viděli, že to jde bez front a víc si zastřílíme.
Další předpoklad, že zmnožením disciplín a stanovišť je možné pojmout jakýkoli počet lidí narazil loni na svou mez- 16 disciplín se střílelo pomalu do tmy a všichni, kromě Hoblika byli vyřízení Laughing

Trpěl jsem předsudkem, že průtočnost trati a tudíž limit střelců pro multidisciplinární turnaj je omezována sportovními střelci a tím, že dlouho míří, jako je to ve 3D. Letos jsem měl možnost pozorovat ostatní střelce na trati, kterou bych označil za středně těžkou a s hrůzou jsem zjistil, že tomu tak není.
Průtočnost trati snižují střelci, kteří netrefí ani zástěnu a hledají šípy. Jeden Rumun postrácel všechny šípy na "rovingu" kde nejdelší vzdálenost byla 35m a terče měly za sebou balík o rozměru 1x1m. Spousta střelců minula terč na 55m včetně zástěny cca 3x3m.
Zde jsou jenom čtyři cesty- 1.věnovat stavbě závodu mnohem víc úsilí , .všude posekat na úroveň Wimbledonského trávníku, nakoupit mraky sítí a uzavřít celý okres.

2. střelce, kteří odmítají trénovat, nebo jsou začátečníci na turnaje nepouštět (kvalifikace?)

3. Vykopat všechny disciplíny nad 2Om

4. zavést dva stupně obtížnosti a vyhlásit jejich vítěze.

Po mnoha hovorech a poradách se Kamberští Rytíři rozhodli pro poslední možnost a na Naadamu to takto bude. Je to založeno na dobrovolnosti a soudnosti. Smyslem není někoho ponižovat, ale naopak umožnit všem kvalitnější prožitek a menší ztráty na šípech. Máme to jednoduché, protože na Naadamu liga není, takže si můžeme dělat, co chcem Laughing

Vyhlašování 12 vítězů je míň práce, než stavba disciplín tak, aby byly úplně blbuvzdorné. Je to o šest slov víc.
Kdyby u nás liga byla a většina by se usnesla nic na ní neměnit, bude na rychlopalbě a terčovkách jenom jedna meta, přičemž střelci obtížnosti 1 by dostali na Královské na výběr. Střílet to od vzdálenosti 1 a riskovat, že se jim v lize objeví výkon 15m, nebo to jít od 15m a vystřílet si dobré šípy na mrzkých vzdálenostech....
Ale já ligu nehraju, tak je mi to jedno. Na Naadamu prostě budou dva stupně obtížnosti a každý si vybere ten, na který se cítí. Šípy se hledají v neděli.
Jestli to chce někdo na svém závodě udělat také tak, myšlenka je volně k použití. Na MČR mi to přijde dokonce na místě, protože se tam vyskytují střelci opravdu všech úrovní a mezi skupinkou vedoucích střelců a zbytkem pole je obrovská výkonostní propast. Kdybych nastřílel 4Ob dohromady v terčovkách, radši bych měl pikslu z Kolínské továrny na trofeje s nápisem, že jsem 2. ve druhé třídě, než byl patnáctý a měl třetinu bodů, než vítěz.
A příští rok bych si přinesl kýbl šípů a zkusil to v první třídě Laughing

Že nemůže jít slabší střelec s horším není nikde psáno. Při registraci se píšeš do skupiny, kterou si vybereš. Pokud si žádnou nevybereš, nebo se napíše 15 lidí do jedné skupiny, bude ti přidělena ta, kde je nejmíň lidí
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed


Naposledy upravil Mysa dne út říjen 19, 2010 11:43 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 11:34 pm    Předmět: Citovat

Pěkná diskuse! Pečlivě jsem pročetl a zkusím ještě zareagovat:

Re Hynek a dálkové střelby Puta a Šik: Já si taky myslím, že by nějaké dálkové měly být. Otázka je jen jaké, na jakou vzdálenost a odkdy.
Co tím myslím: Jestli spousta účastníků MČR netrefí putu ani jednou, je někde problém. V HL trefilo 14 z 33, v TL 6 z 16 a v PL 3 z 10.
Je potřeba si uvědomit, že nejdelší sportovní lukostřeleckou disciplinou (vyjma cloutu a flightu ve vybraných zemích) je dnes mužská terčovka na 90m na 120cm kruhový terč a luk olympijský! Tady nejde jenom o to, že to spousta lidí netrénuje "na dvorku", tady jde o chladnokrevný realismus, co jsme schopni nebo nejsme prozatím zvládnout. Myslet se, že u nás budeme schopni v tradiční lukostřelbě ihned střílet York round, byť sportovními 3D luky, je podle mne hodně velký romantismus. Nemluvím ani o tom, že terč puta je výrazně menší ne 120 cm FITA kruhový. Já jsem teda taky romantik a líbí se mi to ale nechal bych to na jiné turnaje, nebo šoupnul putu maximálně na 70m.

Šik je v zásadě něco podobného. Spousta lidí to nedostřelilo, spousta lidí přestřílelo. Pěkná a zajímavá disciplina, zatím bych doporučil ji držet na různých závodech typu "Hrátky" ale na mířenou střelbu je to daleko a na "Cloutovou" nebo "Rovingovou" disciplinu moc blízko a na málo šípů a bez možnosti korekce. U Cloutu se chodí pro šípy po šesti šípech a střelec se zkoriguje! To je potřeba i v zemích, kde mají tyto discipliny tradici.

Re Bambulka, Miki, Hynek a téma královská z libovolné vzdálenosti : Velmi zajímavý nápad! Určitě bych se to nebál zařadit. Ti, kdo dělali nebo mají rádi atletiku vědí, že skokani o tyči nebo do výšky mají stejný systém a to vždy a všude, včetně olympijských her. Skokan začne na výšce, kterou pro sebe považuje ten den za optimální a od té pokračuje, může i další výšku vynechat! Mnohokrát se stalo, že to favoritovi "nesedlo" a nezdolal "základní výšku", kterou si stanovil špatně a pak se neumístil. Je to jeho problém. Započítává se prostě jen nejlepší dosažený pokus (v atletice ze 3 pokusů). Takže podle mne - i pro lukostřeleckou ligu není potřeba přece potřeba začínat ze stejné vzdálenosti - vždyť se počítá jen nejlepší vzdálenost a jestli to někdo neodhadnul, je jeho problém.. A zázraky - ty se dějí jen zřídka a ojediněle a jen blízko osobních rekordů...

Re Mýša a výkonostní třídy: Milý oblíbený nepříteli, rozumím, jak to myslíš ale souhlasím s Mikim, Tulákem a dalšími. V PL je to vůbec nesmysl a v TL vás upřímně řečeno taky tolik není.
Jestli selekci, tak pěkně sportovně a jak navrhoval myslím mh: sobota kvalifikace a 1. eliminace, v neděli 2. eliminace, semifinále a finále. Počet disciplin a terčů klesá směrem k finále. Ve sportovní lukostřelbě vyjde z kvalifikace 32 střelců, z 1.eliminace 16, ze druhé eliminace 8 a do semifinále a finále jdou 4.

V praxi tradiční lukostřelby a našich počtů to znamená, že v sobotu si zastřílí všichni do sytosti a do neděle postoupí všichni v PL, a 16 střelců v TL a 16 střelců v HL. Pokud ti co vypadli v sobotu odjedou, je to jejich škoda, já jsem to ještě neudělal, rád se podívám jak ostatní střílí a pokud jsem se nedostal do semifinále, tak jsem si udělal fotky a fandil.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 11:20 pm    Předmět: Citovat

Jejda, já to neberu jako kritiku. Smile Prostě vysvětluju svůj spíše menšinový náhled, takže v pohodě.
Počítat královskou a winsor mezi dálkové mne nenapadlo. Shocked Ale asi proto myslel Mýša, že by obtížnější disciplíny stříleli jen lepší střelci, aby se nedohledávalo. Ostatně v propozicích odstavec o nedohledávání během závodu byl, jen jsme to tolerovali, protože bylo málo účastníků. Takže by každý mohl zvážit, jestli ho dané disciplíny nebudou stát příliš mnoho šípů. K tomu by ovšem rozdělení do výkonnostních tříd bylo nutné, protože by se pak porovnávalo porovnatelné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 11:01 pm    Předmět: Citovat

Já počítal i Windsor a Královskou ústupovku, u obou naše skupina dohledávala. Paradoxně byl nejhorší Windsor, protože balíky sena fungují spolehlivě jako zástěna pouze pokud jsou mokré a tyto byly nové - suché a šípy v nich mizely.

Ale já fakt nechtěl, aby to vyznělo jako kritika MČR! Já chtěl jen poukázat, že toto nevyřeší žádné výkonnostní kategorie, že se na takových diciplínách bude prostě hledat vždycky a nejde tomu na rozdíl od krátkých vzdáleností zamezit (šípy dopadají před terče a mizí v trávě).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 10:57 pm    Předmět: Citovat

Takže když to shrneme - někdo pro výkonnostní třídy a odpovídající zjednodušení pro slabší střelce je a někdo není. Pravda je, že pokud mají mít výsledky ligových disciplín nějakou platnost v lize, mělo by to být pro všechny závody stejné. Pak bych se přece jen přimlouval za to v ligových disciplínách nic takového nezavádět, protože by to dost komplikovalo život pořadatelům menších akcí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 10:52 pm    Předmět: Citovat

Dálkové střelby byly de facto jen dvě - puta a šik (i když jsou tři vzdálenosti je to jedna disciplína podobně jako třeba u winsoru a jako jedna se započítává). Že šik šlo postavit lépe už víme. Určitou myšlenku bych měl, ale potřebuju se tam znovu podívat. Šlo tedy celkem o dvě disciplíny z jedenácti. Pokud budeme realizovat dvoudenní program, půjde o dvě disciplíny z 16, tedy ještě mnohem méně a navíc význam lze ošetřit nastavením Ká.
Už si sám připadám divně s tou propagací dálkovek, ale stále jsem přesvědčený, že to k tradiční lukostřelbě patří. Ostatně v Medlánkách by se našim vzdálenostem do 120m asi vysmáli. Lze je ustřílet v podstatě s jakýmkoli lukem (střílel jsem na loňské Zelňačce 35# Peroutkou) i když u těch slabších je samozřejmě úplně vepsí přesnost. Ale už na Lukohrátkách jsem koukal, že někteří střílí 70m skoro napřímo.
Teď jsem si prošel propozice několika závodů a musím uznat, že se střílelo na kratší vzdálenosti. No vida....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 10:28 pm    Předmět: Citovat

tulak77 napsal:
tak potom mi ostava zahadou ako hodnotit rovnako rozne vzdialenosti ... beh na 100m je stale behom na 100m aj ked bezia ziaci alebo dospeli borci ... aj napriek tomu ze ziak vie ze nema sancu aj napriek tomu vedomiu odbehne 100m podla svojich najlepsich moznosti ... a na svojom vysledku vidi ako sa zlepsil alebo zhorsil a dospely borec mu dava motivaciu ako by asi taky beh mal vyzerat v buducnosti ...

vidím, že si rozumíme a to jsme jeden primitiv a druhý iq60 Wink
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 10:13 pm    Předmět: Citovat

Já bych výkonnostní třídy nezaváděl. Rozdělení do kategorií podle vybavení je svým způsobem také rozdělení na výkonnostní třídy jen podle jiného klíče - technického vybavení. Raději udělejte kratší vzdálenosti (podobně jako na Lukohrátkách) pro nižší třídy vybavení (2-3 mety PL,TL,HL). Jen ligové disciplíny by zůstaly stejné pro všechny, aby se alespoň něco dalo poměřovat napříč kategoriemi.

Problém zdržování - to máte těžké, když se zařadí na závody 4 dálkové diciplíny bez dostatečných zástěn (neberte mě za slovo) navíc s dopadištěm po svahu. Pak dohledává šípy každý! Vždyť ten nejlepší dal putu 4 šípy z 10! A více jak polovina ji nedala vůbec! To nebylo o výkonnostních kategoriích, to bylo o naprosté mimóze pro většinu vybavení na závodech.

Dálkové střelby jsou zajímavé zpestření jako jedna disciplína z 15, ale rozhodně nejsou vhodné pro porovnání střelců na MČR v takové míře, jaké byly zastoupeny. NA MČR bych měl zhodnotit svoji tréningovou sezónu a zkušenosti za všechny závody. Ne se tu setkat úplně poprvé s takovými megadálkami, které jsou vhodné jen pro lidi, kteří se orientují na dálkovou střelbu nebo mají lehké sportovní šípy.

U kratších diciplín stačí dělat stanoviště "arrow friendly" (díky Mýšovi za ten skvělý slovní obrat Smile.

Já vím, mě se to píše, sítě jsou drahé, někdo dálkovku rád a terén také neovlivníte. Já jen, když už tady tak diskutujeme. Nadat mi můžete v pátek na Zelňačce Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
macek
Nováček
Nováček


Registrace: 6.9. 2009
Příspěvky: 60
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 9:30 pm    Předmět: Citovat

Tak to bude pořadatel měřit,měřit a měřit.........
Pak bude i odlišovat výsledky? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 9:29 pm    Předmět: Citovat

tak potom mi ostava zahadou ako hodnotit rovnako rozne vzdialenosti ... beh na 100m je stale behom na 100m aj ked bezia ziaci alebo dospeli borci ... aj napriek tomu ze ziak vie ze nema sancu aj napriek tomu vedomiu odbehne 100m podla svojich najlepsich moznosti ... a na svojom vysledku vidi ako sa zlepsil alebo zhorsil a dospely borec mu dava motivaciu ako by asi taky beh mal vyzerat v buducnosti ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bambulka
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 9:22 pm    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:
Řekl bych že mýšovi jde o to aby méně výkonní střelci stříleli lehčí variantu.


Tak to bylo myšleno i námi. Nejde o to separovat lepší a horší střelce. Ba naopak, dát možnost těm méně výkonným střelcům se umístit lépěji. Jestli si vybere střelec tu těžší variantu by byla jen jeho věc.

Uvedu příklad.

Ústupovka
Lehčí "dnešní" varianta jsou 6 střel ve vzdálenosti 12 - 25m. Těžší varianta by byla 20 - 35m.

Kyvadlo
Lehčí varianta - vzdálenost 12-15m. Těžší varianta 20-25m.
_________________
Praktikujte náhodnou laskavost a nesmyslně krásné činy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
macek
Nováček
Nováček


Registrace: 6.9. 2009
Příspěvky: 60
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 8:29 pm    Předmět: Citovat

Byla jsem dvakrát ve skupině s Jerrym,Legolasem .... oni pro mě byli takovou vzpruhou když jeden z nich prohlásil.....dobrá rána...!
Tak to je věc která mě nadzvedla a i ten výkon za to stál.Proč to zase změnit - nikdy nedosáhnu jejich kvalit páč, nemám takovou sílu,ale přiblížit se jim je HODNĚ motivující.To už smrdí degradací,osobně se nebudu vtírat někde mezi borce,když se mi to zrovna nepovede - tím se spíš odradím než naladím!Vidět s jakou radostí Lucínek střílí někde z druhé ligy nespatřím!
To se mi nezdá košér. tongue9
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 7:24 pm    Předmět: Citovat

Miki : presne toto som mal na mysli ale sviznejsie si to sformuloval ... Kazdy vie aky je strelec a ako striela , v com je lepsie a v com horsi to netreba kategorizovat ....ja sa napriklad musim viac sustredit na dalekonosne terce kedze tam stojim za nic Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 7:23 pm    Předmět: Citovat

Řekl bych že mýšovi jde o to aby méně výkonní střelci stříleli lehčí variantu a nezdržovali výkonné střelce dohledáváním šípů.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 7:20 pm    Předmět: Citovat

Jsem proti výkonostním třídám. Je nás tady pět a půl a ještě se budeme dělit na lepší a horší ? I v jedné výkonostní třídě ( jak je to teď ) by motivace i pro slabší ( takže pro všechny bez ohledu na výši lukostřeleckého umu ) střelce měla být jasná a to závod od závodu podávat lepší a lepší výsledky/výkony a to pouze v porovnání s výsledky vlastními, celkové umístění v závodě je podružné, každý by měl bojovat hlavně sám se sebou, se svojí technikou a psychikou.
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 7:09 pm    Předmět: Citovat

Určitě to nebylo myšleno, že by se skupiny střelců rozdělovaly podle výkonnostních tříd. Jde o vyhodnocování a vyhlašování výsledků. Maximálně o to že "lepší" střelci by stříleli obtížnější variantu. Určitě nikdo nechce oddělovat špičku a ostatní fyzicky. Jde opravdu spíš o motivaci slabších střelců. Mně osobně se nikdy nestalo, že bych slyšel nějakou dehonestující připomínku ze strany lepších střelců (obvyklé škádlení beru jako součást věci) a to rozhodně nepatřím mezi elitu. Rad jsem ovšem slyšel mnoho a za to se určitě nezlobím.
Tulákova připomínka je ovšem zajímavá, ano k drobení by došlo a jen na opravdu hojně navštívených závodech to nebude problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 6:57 pm    Předmět: Citovat

A pokud ano tak nejspíše dobrovolně.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 6:54 pm    Předmět: Citovat

Nic ve zlém, moje skrovné výsledky koneckonců žádná změna asi nijak neohrozí (Arrow JardaM střílím pod psa)...
... ale pokud se položí takový důraz na terčovku, tak se z toho celého stává regulérní sportovní disciplína. Vyklidněná přesnostní střelba na FITA terč.
Rozdíl oproti olympijskému střílení už jen v použitém náčiní.

Každý lukostřelbu nějak vnímáme.
Já tedy tak, že
půvab historické střelby pro mne spočívá v tom, že testuje schopnosti střelce pokud možno co nejvíce odpovídající reálným nárokům boj/lov
(a zároveň se snaží ty podmínky nějak standardizovat kvůli potřebě měření výsledku, to je z mého pohledu to nutné sportovní zlo ) Laughing .

Proto mi přijdou zásadní ty disciplíny, v nichž se buďto střílí na pohyblivý terč (v reálu důvod, proč se vůbec vymyslely vrhací a střelné zbraně) nebo pod časovým presem (ohrožení nebo snaha vícekrát zasáhnout kořist) nebo na velkou vzdálenost (šik) nebo dokonce při pohybu střelce (královská, bojová).

Přide mi, že dosavadní ligový trojlístek tohle pojetí dodržuje převahou realističtější rychlosti a pohybu nad statickou sportovní terčovostí.

Jinak výkonnostní třídy by se asi zaváděly spíše proto, že elitní střelci nemají chuť být ve skupině se slabšími: ještě jsem od nikoho horšího neslyšel, že by někoho popuzovalo být ve skupině s favoritem soutěže a sledovat celý den jeho umění a mnoho věcí odkoukat. To není demotivující, to je naopak vrcholně motivující.
Naopak to jistě může obtěžovat, pokud někdo jede se sportovním záměrem získat body, tak ho společnost horší výkonnosti může připravovat o koncentraci a "tah na bránu".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 6:54 pm    Předmět: Citovat

Prepacte ze do toho zasahujem ale, ak budu vykonostne triedy ako chcete rozdelovat odmenovat alebo motivovat tych ktory spadaju do nizsich vykonostnych tried ? Alebo zeny kolko ich vetsinou striela na turnajoch ? je to tak akurat aby spadali pod jednu kategorizaciu "zeny" takze ak by bolo vyhlasenie vykonnostnych tried prislo by na dalsie rozdelovanie skupin na podskupiny atd atd .. moj subjektivny nazor je ze to nieje celkom stastne riesenie ....lebo tym padom by bolo v najvyssej vykonnostnej skupine HL 4 ludia povedzme TL traja alebo 4 PL zase iba traja alebo styria .. dalsia skupina a podskupina v takom alebo podobnom pocte .. cize by sa to stalo neuveritelne neprehladne a zaroven trosku nudne ... mylim sa ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út říjen 19, 2010 6:53 pm    Předmět: Citovat

Pokud budou znamenat, úlevu pro slabší střelce tak ano. Ale neměli by se týkat ligových disciplin.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Další
Strana 4 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.