Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše luky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 74, 75, 76  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dav1dMldc
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.1. 2010
Příspěvky: 580
Bydliště: ladce

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 9:27 pm    Předmět: Citovat

Jardo ja mám rád matiku a fyziku, len ako som už postol, neoplatí sa ti počítať to, čo ti ani nevyjde, lebo všetko nespočítaš. ale musíš zohľadňovať parametre pre konkrétny materiál a to sa naučíš iba skúsenosťami. myslím, že som schopný vyrobiť lepší luk ako ty aj keď si ho nespočítam, len si to čo z toho chcem zrovnám v hlave.Wink
a keď ho už vypočítaš a začneš robiť, tak ho pokazíš, lebo nemáš skúsenosti s výrobou.
Jardo, keď už niečo uvedieš a ľudia sa začnú pýtať, musíš odpovedať lebo skončíš ako alwarez.
inak súhlasím s Pallom007
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 6:40 pm    Předmět: Citovat

Taky si myslím, že bylo bývalo na začátku správnější udělat obě křivky ve stejných jednotkách. Nejdřív jsem si myslel, že je to úplná hovadina.
Pak jsem si to nakreslil pro naše změřené křivky a objevil v dávno zapomenutém výpočtovém přípravku ono číslo 12.
Zahledal jsem běžně používané jednotky pro energii u luků a bylo mi jasno, jak píšu níže.
I když má Hawkvind všechny tyto souvislosti v hlavě dobře srovnané, měl by podle mě být trošku zdrženlivější v projevech svého nesouhlasu.

A Jarda M by se podle mne neměl pouštět na tak tenký led s tou původní tahovou křivkou aniž by daný luk fyzicky změřil.
Také si myslím, že bez zpětné vazby mezi vypočtenými předpoklady a vyrobeným lukem nelze tolik machrovat.
Já bych to viděl naopak. K dané nátahové křivce a rychlosti výstřelu nakresli profil luku, průřez ramen a tloušťky laminátů při jejich zadané kvalitě. Udělej luk a dokaž, že to sedí.
Takhle to děláme s Arnim. Bez toho "dělníka" to prostě nejde!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 5:58 pm    Předmět: Citovat

Takže jinými slovy. Jsou tady vystavené dvě křivky, trochu zkreslené tím, že jsou zobrazené v různém měřítku. Na jasnou otázku co znamenají je mi doporučeno ať se naučím číst. Na otázku jak se k těm křivkám dospělo, tedy hlavně k té modré se dozvíme že je to tajné know how. Nic proti, ale pokud nemám k dispozici luk, ke kterému se ta křivka vztahuje abych si to experimentálně ověřil, je asi nejlepší tento obrázek pro příště ignorovat.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 5:24 pm    Předmět: Citovat

No abych to shrnul:
Před 80 lety razil Baťa heslo

Myšlení lidem, dřinu strojům.
A to byl vyučený švec. Asi se v hrobě obrací, když skoro po sto letech nesnáší 90% lukostřelců matematiku a fyziku a polovina maturantů neumí počty z deváté třídy. David i ostatní zastávají přesně opačné stanovisko než ten Baťa, raději dřít než myslit. A protože je mi David celkem sympatický, snažil jsem se to jen na příkladě nasměrovat tím směrem, nic víc.
Závěr ale je, že jakékoliv informace, kde je jediné číslo jsou nepatřičné.
Jediné správné informace, které nebudí pohoršení jsou typu
Úúúúžasný víkend, fantastickééééé... (10 smajlíků)
nebo
Bóóóóóžinku, to jsou krásné ornamenty, tos maloval sám? (15 smajlíků)
Takže se přizpůsobím trendům:
To jsme si s Hawkem bezvadně pokecali, škoda, že u toho nebyl doc. Chocholoušek, to by byla teprve správná úroveň... (20 smajlíků)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 2:44 pm    Předmět: Citovat

hawkwind napsal:
Omlouvám se všem za svůj hloupý nápad sem po tak dlouhé době zase něco postnout.


ja som naopak velmi rad ze si sem zase nieco postnul:-) aj ked na mojom nazore houby zalezi... ale je dobre ked je tu silny oponent, aby sme zase nebrali vsetko napisane ako fakt:-))) aj ked ja som nikdy ziadny luk ani nevyrobil, ani nevypocital...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 12:34 pm    Předmět: Citovat

Aha, takže někdo kdo si všimne, že píšeš kraviny má "blbé kecy".

No leb wohl "howgh" inčučuno nebo co jsi to zač.

Nejen že to máš špatně, ještě nejsi schopen odpovídat na normální otázky které se toho postu týkají aniž bys to dělal nadřazeným a patronizujícím způsobem.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 12:31 pm    Předmět: Citovat

hawkwind napsal:

Je potřeba podstatně víc k tomu abys na mě udělal dojem hochu.

J.

Na tebe fakt dělat dojem nepotřebuju a tvoje blbé kecy mě nezajímají.
Běž si opruzovat jinam, nebo běž si raději dělat ten luk co nejde udělat a neunavuj.

howg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 12:27 pm    Předmět: Citovat

Mimochodem právě jsem Tě poučil jak to máš dělat - totiž že nemáš postovat graf bez legendy a popsané měřící metody jak ses k němu dobral a nemíchat dvě křivky s různejma jednotkama do jednoho grafu aby to nebylo matoucí.

Upřimě to jsou základní věci a na střední škole bys za to dostal kuli jako brno, nota bene někde s ambicema na konstrukci strojů nebo tak podobně.

Tak se přiuč.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 12:24 pm    Předmět: Citovat

Já nemám žádné ambice vzdělávat veřejnost pane chytráku, na rozdíl od tebe kterej neustále postuješ nějaký vzorečky aniž by za tebou bylo cokoli vidět.

Citace:
a) už jsem to tu postnul, najdi si
b) taky už postnul i ty výkřiky do tmy a to co jsem trefil, najdi si



Ty jsi doopravdy sprostej kanál kterej si myslí, že je chytřejší než ostatní co?
Byly ti položeny naprosto konkrétní a jednoduché otázky na které odpovídáš stylem : "neumíš ani číst" atd.

Podívej tímhle stylem postuj někomu jako je Ogen OK ? Pokud ti to žere někdo kdo včera začal dělat luky a nerozumí tomu, tak mě jeden špatnej graf neohromí.
Je potřeba podstatně víc k tomu abys na mě udělal dojem hochu.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 12:15 pm    Předmět: Citovat

hawkwind napsal:


a) Nechceš snad abych to co vyplodíš bral jako "face value" - na konkrétní otázku očekávám konkrétní odpověd. Věci nejsou pravda protože je někdo řekne, věci jsou pravda protože je někdo prokáže.

b) tak bys to měl mít správně. Postnul jsi něco na co taky může koukat člověk který v tu chvíli neví "jaké jednotky jsi zrovna zamýšlel a neobtěžoval se to sdělit"
Upřimně řečeno ty grafy a výpočty co postuješ jsou takový výkřiky do tmy.
software na modelování luků se kterým jsem dělal napsal inženýr kterej u Boeingu kreslí křídla
Nějaký obrázky toho co jsi strefil nebo dostřelil?
J.

a) už jsem to tu postnul, najdi si
b) taky už postnul i ty výkřiky do tmy a to co jsem trefil, najdi si
Co kdybys, když máš ten program od "Boeingu" sem něco postnul ty, když jsi tak chytrý a jen kritizuješ? Taky se rád přiučím, jak to správně dělat!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 11:28 am    Předmět: Citovat

1) Samozřejmě že se na to ptá! Stačí si to přečíst.
Píše: "nie je energia to pod modrým grafom F*s?". Tak si to znovu přečti!

Poslouchej jsi to ty kdo neumí číst a ta condescence mi trochu začíná lézt krkem. David se ptal na naprosto konkrétní věc, na kterou ty ses rozhodnul neodpovědět - respektive odpovědět "ach ty hlupáku, vždyt´ani neumíš číst".
Čili odpověd na to na co on se ptá je : "Ano plocha pod f/d křivkou je energie, ale v té druhé křivce je extra vynesená její suma, aby to člověk nemusel počítat. A ne to cos napsal ty pane chytráku.

2) Ano přesně to myslím vážně. Nechceš snad abych to co vyplodíš bral jako "face value" - na konkrétní otázku očekávám konkrétní odpověd. Věci nejsou pravda protože je někdo řekne, věci jsou pravda protože je někdo prokáže.

3) Hm ne - pokud se prezentuješ jakože inženýr a máš na to "chytrej software" a "kterej to umí vyprojektovat" tak bys to měl mít správně. Postnul jsi něco na co taky může koukat člověk který v tu chvíli neví "jaké jednotky jsi zrovna zamýšlel a neobtěžoval se to sdělit"

4) Což je ti k ničemu pokud to neumíš rukama udělat - co je na tom k nepochopení.

Upřimně řečeno ty grafy a výpočty co postuješ jsou takový výkřiky do tmy.

Podívej já to řeknu asi takhle - i když jsem si zoufale vědom svých intelektuálních limitů, poslední software na modelování luků se kterým jsem dělal napsal inženýr kterej u Boeingu kreslí křídla a nepřipadal jsem si méněceně. Debat při kterejch lítaj výpočetní formule vlevo vpravo a přotim jejich účastníci neznají Newtonovi pohybové zákony mám za sebou víc než je celá suma tohohle fóra.

Tak se laskavě srovnej.

Nějaký obrázky tvojí praktický práce? Nějaký obrázky toho co jsi strefil nebo dostřelil?

Protože já mám vyprojektovanej luk kterej při 10 grain/lbs váze šípu a 28" nátahu má 78 procent účinnosti a střelí 200 fps - jenom se nedá prakticky vyrobit.

Omlouvám se všem za svůj hloupý nápad sem po tak dlouhé době zase něco postnout.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 11:16 am    Předmět: Citovat

Skrátka a jasne, JardaM nepovedal posledné slovo Very Happy .
Ak sa pozrieme na jednotky, to je len pre laikov, tak energia a práca majú rovnaké jednotky, nič nového J (Joul - čítaj džaul = kg.m.m / s.s = N.m).
Chápem to tak, že ako lukár si môřem navrhnúť prierez ramien luku, čo možno najenergickejšie pre švih ramien, keď sa to deje hneď na začiatku pri vypustení šípu a nie po celej dráhe náťahu šípu a tým pádom tiež proti energetickému šoku stacku, pri narovnávaní ramien; prakticky povedané odhmotnenie ramien, čo je trochu iné kafé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 10:57 am    Předmět: Citovat

hawkwind napsal:
Na to on se neptá.

1) Samozřejmě že se na to ptá! Stačí si to přečíst.
Píše: "nie je energia to pod modrým grafom F*s?". Tak si to znovu přečti!
2) Přeci nemyslíš vážně, že ten postup budu někomu vykládat, je to moje nouhau.
3) s těmi jednotkami se netrapte, je to jen ilustrační obrázek, takhle se ty dvě křivky spolu líp vejdou. Když vím co to znamená, tak je to jedno.
4) Chtěl jsem jen Davidovi dokumentovat, že není nutno všechno si rukama odpracovat, shánět a sušit drevo, vyrábět luk a nakonac zjistit, že má blbou tahovou křivku, že s ním rekord v dostřelu neudělá, když si to za půl hodiny namodeluju tak, abych měl třeba maximální poměr energie na nátah a pak vyrábím načisto
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 10:52 am    Předmět: Citovat

Nechci tady mluvit za Jardu M a nesouhlasím se získáním tahové křivky teoreticky bez měření luku.

Ale když už budu nějakou tahovou křivku mít, tak si porovnej energie několika luků podle vyšrafované plochy. Potřebuješ číslo!
Velikost té plochy číselně. Ne jen vizuelně jako obrázek.
Nic víc v tom není!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 10:49 am    Předmět: Citovat

Jan napsal:
A ještě jednou! Energie je plocha pod tahovou křivkou a vizuelně si uděláš představu, ale křivka energie ti dává možnost okamžitě odečíst energii pro daný nátah. Máš to už prostě sečtený! Můžeš vyslovit to číslo a ne mít jen dojem.
To je ten význam křivky energie i když osobně si myslím, že prakticky je to k ničemu.


Čili "křivka energie" tady označuje "množství energie" při určitém nátahu.

Nechápu k čemu je to dobré, o charakteristice luku to neříká vůbec nic na rozdíl od f/d křivky.

Co mě zmátlo, že jsou vynesený do jednoho grafu a způsob jakým je to udělané - jako kdyby například reference těch dvou křivek měla nějaký praktický význam.

Meh, omlouvám se za vyrušení. Zbývá vyřešit otázku jak to udělat na vzdálenost několika (set) kilometrů, ale to už nechám na jiných hlavách.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 10:44 am    Předmět: Citovat

Čili místo patronizace měl David dostat odpověd´ "křivku a jsem získal takto" "křivku b jsem získal takto"

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 10:42 am    Předmět: Citovat

To já chápu. Ale i když odhlídnu od jednotek, pak "tahová křivka" je stejně f/d křivka - kterou získám tak že budu natahovat luk po řekněme 1" a zaznamenám hodnoty a uložená energie odpovídá vyšrafované ploše pod touto křivkou. (Bude v ft/lb po vydělení 12).

Čili znova se ptám na co jsou tam 2 křivky a co tím autor chtěl říct, když odhlédnu od faktu, že míchá jednotky a není možno říct jak se k tomu dobral na neznámém luku.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 10:40 am    Předmět: Citovat

A ještě jednou! Energie je plocha pod tahovou křivkou a vizuelně si uděláš představu, ale křivka energie ti dává možnost okamžitě odečíst energii pro daný nátah. Máš to už prostě sečtený! Můžeš vyslovit to číslo a ne mít jen dojem.
To je ten význam křivky energie i když osobně si myslím, že prakticky je to k ničemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 10:30 am    Předmět: Citovat

Jen ještě, že stopa má 12 palců a když jeho křivku energie vynásobíte 12x tak dostanete v jednom grafu srovnatelné sobě odpovídající křivky.
Proto ten zdánlivý nepoměr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 10:27 am    Předmět: Citovat

Tak jsem si zkusil nakreslit křivku energie u našich skutečných změřených tahových křivek.
Jarda M to má dobře. Jen je matoucí, že tahová křivka je v jednotkách palce,libry a křivka energie je v stopy x libry. Takže vypadá mnohem placatěji, než by měla, kdyby byla v palce x libry.

Je opravdu na místě otázka, kde vezme tahovou křivku, když luk nezměřil. Myslím, že neznámých je příliš mnoho na nějaký zodpovědnější matematický popis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 9:43 am    Předmět: Citovat

Na to on se neptá. Ptá se jak jsi k ní došel, nota bene u luku ktrej jsi nedržel v ruce a nemohl změřitl. Ostatně ten graf je na pendrek, protože budto tam uvádíš dvě veličiny v různejch jednotkách a nebo je to nesmysl, protože množství naakumulované energie je skutečně plocha pod f/d křivkou a pak nechápu k čemu potřebuješ 2 křivky.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 9:32 am    Předmět: Citovat

dav1dMldc napsal:
myslím, že to o čo sa tu snažíte (všetko vypočítať) je úplná blbosť. keby radšej robíte rukami ako perom.

Davide, to je ten můj způsob hledání té perníkové chaloupky. Odpracuji si až to nejnutnější Smile Smile Smile
Ta červená křivka je skutečně akumulovaná energie, ale je to na tom obrázku (pro gramotné) napsané Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dav1dMldc
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.1. 2010
Příspěvky: 580
Bydliště: ladce

PříspěvekZaslal: čt listopad 04, 2010 6:40 pm    Předmět: Citovat

díki,
jardo, ako si na to prišiel? uveď aspoň zbežný postup( vo fyz. vlastnostiach). nie je energia to pod modrým grafom F*s?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po listopad 01, 2010 6:26 pm    Předmět: Citovat

Davidův jasanový molegabet 160 cm, 45 lb/26"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: po listopad 01, 2010 4:55 pm    Předmět: Citovat

tie LB su velmi pekne teda mne sa pacia .... pekna robota
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dav1dMldc
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.1. 2010
Příspěvky: 580
Bydliště: ladce

PříspěvekZaslal: po listopad 01, 2010 4:21 pm    Předmět: Citovat

tú sú trochu oneskorene luky ešte z augusta:
http://picasaweb.google.com/D.Matejov/AmerickeAPlocheLB#5534579869222332946

http://picasaweb.google.com/D.Matejov/AnglickeLuky#5534580662779115074
eliptickejší tiler, kvôli lepeniu backu z dvoch častí.

http://picasaweb.google.com/D.Matejov/AnglickeLuky#5534580715833770274

http://picasaweb.google.com/D.Matejov/HolmegardyAMolegabety#5534585581926986482

popisy sú pod danými obrázkami
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dav1dMldc
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.1. 2010
Příspěvky: 580
Bydliště: ladce

PříspěvekZaslal: ne říjen 31, 2010 9:32 pm    Předmět: Citovat

buk je na prd. ohýba sa príliš ľahko pri svojej váhe a je pomalý, no nezlomí sa. keď urobíš, ukáž Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne říjen 31, 2010 3:34 am    Předmět: Citovat

No ja se ptal jenom proto ze jsem udelal chybu a splet si maly stromek s hickory co ma podobne listy a co navic zjistil jsem s hruzou ,ze konecna delka luku bude jen 57 palcu a tak je mi jasne ze se luk musi ohybat po cele delce a mit jen male pin-nock i kdyz je 5cm siroky, nevim jestli se nezlomi ,zatim je pouze hrube vyrezany a suchy ......
Asi budu muset stlacit vlakna na zadku nejakym sroubovakem atd ..........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so říjen 30, 2010 11:52 pm    Předmět: Citovat

Nenašiel som buk primeraných rozmerov na luk. V mojom kraji majú buky iba gigantické rozmery, 40 metrov a priemery nad pol metra.
Buk a dub sú rovnaká čeľaď no drevo má diametrálne rozdielne vlastnosti a štruktúru.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so říjen 30, 2010 11:35 pm    Předmět: Citovat

Delal nekdo z vas luk z buku? Rika se tomu bratranec dubu ,normalne jej nastipat na staves a vyrobit 5 cm siroky /long-bow/ ,ma to SG 0,61- 0,64 ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 74, 75, 76  Další
Strana 9 z 76

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.