Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

SPINE
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: po listopad 08, 2010 5:32 pm    Předmět: Citovat

Jak tak koukám tak otec kterého jsi přivedl do zoufalství nebude poslední. Razz Razz T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tokra
Nováček
Nováček


Registrace: 3.11. 2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po listopad 08, 2010 5:17 pm    Předmět: Citovat

TS Spelec napsal:
To už nevypadá na střílení pro relax. Rolling Eyes Wink

Tož su strojař Very Happy.
Ne vážně. Už od malička mě nestačí vědět, že něco funguje. Chci vědět PROČ to tak je. I když to pak třeba prakticky ani nevyužiju. Kolem 10 let věku jsem svého otce přiváděl k zoufaltsví otázkami proč... Zklamal mě, protože s postupujícím věkem čím dál častěji říkal že, neví.. No tak si to musím zjišťovat sám. Ohledně dotazů níže. O tohle se zajímá mimo jiné i proto, že když jsem u p. Kýzla střílel a on se mě sanžil narovnat do "správného" postoje, tak mi to všechno lítalo do leva. Z minimálně 99% to bylo mejma rukama, ale je třeba znát všechny souvislosti. Z jiného soudku. Totálně mě umrtvuje neznalost ortopedů o oboru fyzioterapie. Svaly, kosti a postavení těla spou úzce souvisí. Jak pak sakra chtějí léčit..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: po listopad 08, 2010 5:08 pm    Předmět: Citovat

To už nevypadá na střílení pro relax. Rolling Eyes Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tokra
Nováček
Nováček


Registrace: 3.11. 2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po listopad 08, 2010 4:38 pm    Předmět: Citovat

9 Těsně po výstřelu je šíp namáhán na vzpěr. Jsou dvě "podpěry". Spine určitě ovlivní velikost průhybu. Podle mě ale bude rozdíl v průhybu 35" dlouhého šípu při nátahu 28" měkčeného těžší špičkou, než 29" dlouhý šíp s vhodně zvoleným spine. Je to tak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tokra
Nováček
Nováček


Registrace: 3.11. 2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po listopad 08, 2010 4:33 pm    Předmět: Citovat

Ok. Protože debata "Zkušenosti s výrobci luků" silně odpočila k šípům, dal jsem pokračování sem. Pokud je to nesprávně, nechť mě admin umravní.

Nyní ke spine.
Potřebuji potvrdit/vyvrátit moje následující myšlenkové pochody.
1 Spine je velikost průhybu v tisícinách palce - u karbonových šípů.
2 Čím silnější luk a delší nátah tím menší spine - menší číslo.
3 Karbonový šíp se kupuje se spine dle Easton/ Beman selectoru.
Případně pokud vím, že budu pravděpodobně korigovat - zkracovat délku šípu, koupím si šíp měkčí?
4 Ladění spine se provádí váhou hrotu a délkou šípu.
5 Zkracováním dříku se spine snižuje - šíp tuhne.
6 Zvyšováním váhy špičky šíp měkne.
7 Vyšší váhou špičky se ale posuvá těžiště šípu. Jak výrazně?
8 Karbonové šípy se ladí hlavně zkracováním?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so říjen 09, 2010 7:38 pm    Předmět: Citovat

Ešte moja
http://picasaweb.google.com/lh/photo/K_k5-v9mqJuBHS9GrMwdn-TyuN9kT2sdZCfdZYNGFFw?feat=directlink
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so říjen 09, 2010 7:31 pm    Předmět: Citovat

Tulák má dobrú spinovačku zo šuplery
http://picasaweb.google.com/j.jancovic/SpintesterSTabulkouPrehodenouNaMetrickySystem#
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 10:19 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
No nemusí Smile, ale může, pokud má tvrdé šípy a nechce si kupovat měkčí.
Pro správné šípy bude končík samozřejmě rovný, pro měkké by měl být zahnutý na druhou stranu (asi, nezkoušel jsem)

Prakticky, keď som v prírode a potrebujem si doplniť šípy, nemám spinovačku ani lepičku, ani končík z UH, tak k čomu je mi takáto znalosť?
Ledaže by som si robil zárezy podľa svojho subjektívného hodnotenia nových šípov Wink a tým pádom by som vyzral na presnosť zásahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 12:08 pm    Předmět: Citovat

I to je možné, psychika je sviňa ... Crying or Very sad
ale kdosi hraje -nezlobí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 9:56 am    Předmět: Citovat

Zajímavé to je, ale furt je tady ještě ten mocný "lidský faktor" a síla psychiky. Může se stát, že si takhle ohneš všechny končíky a po týdnu střílení budeš tam, kde jsi nyní s rovnými.
Čověk se při experimentech víc upne na tu jednu možnost a přesvědčí sám sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 9:28 am    Předmět: Citovat

Tojo, máš pravdu, Ale zajímavé je to i z obecného hlediska, jak to vlastně všechno funguje, či ni? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 8:43 pm    Předmět: Citovat

Jardo M vždyť ty 500 vystřílíš a koupíš si 600 třeba Epic, nebo i něco víc profi.
ACC, ACE, kde je větší výběr spine. A nebudeš muset doupravovat končíky takovýmto způsobem.
Nebo přejdeš na jiný luk a budeš to řešit znova úplně jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 2:08 pm    Předmět: Citovat

Jane, na estetiku se vykašli, hlavně že to funguje, vždyť i luky jsou taky rovné nebo křivé, tak co. Very Happy
To zvýšení BH to zlepšuje, protože k separaci dochází dál od madla, takže má šíp víc času se srovnat, ale na ten boční tlak tětivy na pravé raménko končíku, tedy na příčinu potíží, BH vliv nemá. To se dá (částečně) napravit tím, že štěrbinu mezi raménky končíku nastavíme na takový úhel, pod kterým chce tětiva z končíku ven.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 1:30 pm    Předmět: Citovat

Ten rozstřel jsem myslel při tvaru V a ten kroužek jen po dobu tvarování jako hranu až od které se končík smí rozevřít do V.
Takhle do strany je to s rozstřelením vpoho, ale mé estetické cítění tady dostává vážně zabrat.
Nedá se rači ještě něco vymáčknout z výšky BH?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 1:13 pm    Předmět: Citovat

Jan napsal:


což takhle zkusit navléknout na končík kroužek(na míru vyrobený),
tak, aby až budete prasit jeho konce zatepla do Včka, se vám neroztáhlo dno zářezu a tětiva furt držela.

Upozorňuji, že tímto zvyšuje riziko rozstřelu šípů, namísto obyčejného sklouznutí.


Na ty pokusy jsem použil končík, který už rozstřelený byl, přestože střílím na každou pozici jen dva šípy.
Ten nápad s tím kroužkem je dobrý, ale dají se obě raménka přitáhnout k sobě na potřebnou vzdálenosti tak.
Riziko rozstřelu:
čelní průřez se tím zahnutím zvetšuje jen nepatrně (náklon je asi jen 20 stupňů), naopak je kryta mezera mezi raménky, do které když se trefíme, tak se rozštípne i dřík - trubka šípu. Takže to riziko se asi nezvětší.
Koneckonců, ten křivý či rovný končík je otázka nekolika korun tak co, proč to nezkusit? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 12:21 pm    Předmět: Citovat

Mě se teda tohle vůbec nelíbí. Tentokráte si odpustím "ostré" komentáře,
ale:

což takhle zkusit navléknout na končík kroužek(na míru vyrobený),
tak, aby až budete prasit jeho konce zatepla do Včka, se vám neroztáhlo dno zářezu a tětiva furt držela.

Upozorňuji, že tímto zvyšuje riziko rozstřelu šípů, namísto obyčejného sklouznutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 12:04 pm    Předmět: Citovat

Ještě doplním, že ten končík "široké V", jak je to na tom obrázku z 18. září, je podle pana Tapleye tolerantnější na ty boční síly při separaci šípu od tětivy u tvrdého či zase měkkého šípu.
Jenže to široké V se neudrží na tětivě.
No a ten můj křivý končík je totéž, ale na tětivě drží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 8:41 am    Předmět: Citovat

No nemusí Smile, ale může, pokud má tvrdé šípy a nechce si kupovat měkčí.
Pro správné šípy bude končík samozřejmě rovný, pro měkké by měl být zahnutý na druhou stranu (asi, nezkoušel jsem)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út září 21, 2010 8:59 pm    Předmět: Citovat

JardoM chceš tým povedať, že si to musí každý urobiť, aby vypúšťanie mal lepšie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út září 21, 2010 12:50 pm    Předmět: Citovat

Takže to přeci funguje!
Ten končík jsem zahnul ještě víc a provedl srovnání na větším počtu pokusů:
1) Při střelbě z 4 m jdou končíky doprava, ten zahlý (prostřední) je zřetelně kolmější

2) Při střelbě na 30 m je zlepšení tak o 2 - 3 body na 100. (Tedy z 87,5 na 90/100), nebo jinak, pokud je normálně pravděpodobnost zásahu žluté (9-10) asi 50%, je u zahnutého končíku 75%.
Detizól frends Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so září 18, 2010 8:38 am    Předmět: Citovat

JardaM napsal:




Ještě k tomu vlivu tvaru zářezu končíku:
Z obrázku z publikací pánů Kooie a Tapleye vyplývá, že končík vyladěného šípu (1714) se od tětivy separuje v oblasti dynamické BH v ose tětivy, tedy rovnoběžně se zářezem a pak obchází madlo.
Měkký šíp (1514) má velký průhyb a dlouhou vlnu, takže k separaci dochází vpravo od osy tětivy, tedy tlakem na levé raménko končíku, který pak narazí do madla.
Tvrdý šíp (2114), končík se vlní málo a vlevo od osy tětivy, takže k separaci dochází přes pravé raménko končíku.Ten pak míjí madlo těsně vlevo.
Boční síly působící při separaci na končík ve svém důsledku dráhu šípu rozhodí a na to má vliv i tvar jeho zářezu.
Nastavení BH separaci ovlivní u správného příp. mírně měkkého šípu, ale u tvrdého ale jak se zdá, ne.

Tohleto jsem napsal 18. ledna. Protože mám pořád pocit, že ty moje šípy jsou tvrdé tak jsem zkusil odstranit ten škodlivý tlak na pravé raménko končíku při separaci z tětivy tak, že ta raménka ohnu.

Střílel jsem s tím a s normálními šípy od 5 do 30m a kontroloval soustřel a úhel zapíchntí do terčovnice.
Co myslíte, že se stalo? Nic, ale vůbec nic! Žádná změna!
Tak buď jsem to vykřivil málo, nebo ty šípy už nejsou tvrdé nebo nevím...
V každém případě se ukázalo, že i s křivým končíkem se dá střílet rovně. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 10:41 pm    Předmět: Citovat

A ještě bych se nebál doplnit... na vzdálenosti - vychýlení hrotu od centrální pozice (linie) luku. Čím větší tím slabší spine.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 12:51 pm    Předmět: Citovat

Já to ještě shrnu:
Správná velikost průhybu a kmitočtu šípu při výstřelu potřebná k tomu, aby se šíp nedostal do kontaktu s madlem závisí na:
- hodnotě spine dříku šípu
- délce šípu
- váze hrotu, kormidel, končíku a tětivy
- rozložení hmoty po délce šípu
- tahové křivce luku
- výšce předpětí
- způsobu vypouštění šípu
- hladkosti rukavice či tabky
- a asi ještě na něčem ? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 7:03 pm    Předmět: Citovat

Bowhunter 123, kup si od Kejvala knížku Instinktivní lukostřelba a tam to všechno je černé na bílém dopodrobna a ještě spousta jiných věcí které jsou potřeba i proč to tak je. Mám ji taky . TS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 3:25 pm    Předmět: Citovat

bowhunter123 - keď si to tu všetko prešítáš nebudeš mať žiadne otázky Wink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 2:47 pm    Předmět: Citovat

Vždyť ti říkám, že jde o dvě různé věci. Spine tej paličky je statická záležitost a je jedno, jestli je dlouhá 27" nebo 32".
Šíp se ale projevuje dynamicky. Delší šíp při stejné váze hrotu se jeví jako měkčí. Jestli tedy máš podstatně delší nátah než je těch standartních 28", kdy je vhodné spine 45-50 a potřebuješ šípy dlouhé těch 32", pak to musíš zohlednit, a koupit či vyrobit ty paličky na šípy prostě s vyšším spinem, třeba 55-60. Ale zase to ovlivní váha hrotu jaký použiješ.
Takže je to třeba vyzkoušet.
Myslím, že jeden palec délky dělá 5 liber a tomu zase odpovídá 25 gn. na váze hrotu nebo tak nějak (někde to mám poznačené)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 2:14 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
Ten spine se měří na těch oporách vzdálených od sebe 26", takže je jedno, jestli měříš polotovar, nebo hotový šíp, na délce nezáleží, měříš průhyb mezi nimi. Je to vlastnost té dřevěné tyčky. Výsledná tuhost šípu závisí už ale na délce, váze hrotu atd., ale to už je jiná kapitola.
Při výstřelu se šíp prohýbá v rovině kolmé na luk (vodorovně), v té rovině by měly ležet i léta toho dříku, protože je v tomto směru tužší. Takže v tom směru bys měl měřit i spine, tedy léty dolů k zemi.


no ale v tom prípade je to čo mi tvrdil on blbosť nie?? hovoríš že tuhosť je daná dlžkou šípu.. no ked on zmeria spine na 32 " cedrovej palici a vide mu napr 40 libier a ked ju potom skráti na 28 tak si preda ten spine nezanechá.. či sa mýlim????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 11:45 am    Předmět: Citovat

Ten spine se měří na těch oporách vzdálených od sebe 26", takže je jedno, jestli měříš polotovar, nebo hotový šíp, na délce nezáleží, měříš průhyb mezi nimi. Je to vlastnost té dřevěné tyčky. Výsledná tuhost šípu závisí už ale na délce, váze hrotu atd., ale to už je jiná kapitola.
Při výstřelu se šíp prohýbá v rovině kolmé na luk (vodorovně), v té rovině by měly ležet i léta toho dříku, protože je v tomto směru tužší. Takže v tom směru bys měl měřit i spine, tedy léty dolů k zemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 10:30 am    Předmět: Citovat

tulak77 napsal:
Davam sem moj spintester vlastnorucne vyrobeny http://picasaweb.google.sk/j.jancovic/SpintesterSTabulkouPrehodenouNaMetrickySystem#


ahojte.. som nováčik a premýšlam že by som si začal vyrabať drevené šípy zatial som len kupoval.. mám niekolko otázok

tulak77: tú tabulku ktorú v tom fotoalbe uvádzaš je pre šíp o dlžke 28 " správne rozumiem?

Kedy treba merať spine? ked je šíp hotový alebo na jeho celú dlžku? pýtam sa preto že som videl takto šípy vyrábať jedného chlapíka.. no a ten ho meral na celú dlžku teda pôvodnej cedrovej tyčky.. tie šípy si potom označil príslušným spinom napr 45-50 a potom ked mal takto namerané tak z nich začal pripravovať šípy.. teda rezať na požadovanú dlžku každého strelca.. on mi tvrdil že tým že z tej tyčky zreže napr. 2 palce sa so spinom nič nestane teda že sa skracovaním pôvodnej dlžky celej tyčky pri drevených šípoch vôbec nemení spine.. preto si ich takto pripravý dopredu a potom ked mu niekto povie že chce 28" dlhý šip pre 50 librový luk.. len vytiahne tyčku ktorej spine pred tým nameral, skráti na 28 palcov a je to...

je to skutočne takto??????

potom sa chcem opýtať to závažie predpokladám sa zakvačí do stredu šípu že? teda ak je 28 " palcový šip zakvačený v tom 26 " testeri prečnieva z tých držiačikov na každej strane po jednom palci a to závažie zakvačím presne do stredu teda medzi tých 26"...

a ešte ako ste to mysleli že sa ma zaťažovať v smere let??? nemáte nejaký nákres alebo niečo také????

vopred vám veľmi pekne ďakujem..

PS: teraz ma napadlo ked som tu.. neviete mi poradiť nejakú webstránku kde by som si našiel postup ako taký šíp vyrobiť?? teoreticky ho ovládam.. ale rád by som si to pozrel.. pýtam sa pretože napr. mi bolo povedané že smrekový tyčky nemôžem zastrúhvať (pred osadením nocku a hrotu) obyč. strúhadlom ako cedrové že nato potrebujem nejakú špeci strúhačku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: čt duben 22, 2010 3:35 pm    Předmět: Citovat

jchocz napsal:
Je to jak psal PeZ, ale toto je tím pádem varianta výroby tyček štípaním a dalším opracováním, kdy lépe zaručíš odolnost, protože u kupovaných tyček běžně narazíš na tyčky, kde jsou léta šikmo a ty mají tendenci praskat.


To je nesmíš kupovat v Hornbachu, ale u lukaře. Ceny jsou téměř srovnatelné (á cca 20 Kč), ale kvalita úplně někde jinde, nyvíc si můžeš vybrat spine - podle mě nejlevnější varianta ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 4 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.