Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Chci si pořídit luk...

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 6:19 pm    Předmět: Citovat

U kladkových lukov sa udáva IBO speed testovaná @30´´/70lb., 350grain šíp. To je tiež taký extrém. Potom je ešte iný štandard AMO meraný pri 60lb., 30´´ a váhe šípu 540grain. Táto hodnota je nižšia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 3:12 pm    Předmět: Citovat

Jaroslave ,já to zjistil prostě tak,že když vypoužtím z prstu ,byť od kladiva vyleštěného ,a za pomoci prstýnku,letí stejný šíp o poznání dál a i chyb vzniklých vypuštěním je markantně méně. Každému se občas stane, že mu tětiva nesklouzne jako sníh z bambusového listu. Napadlo mne ,jestli s tou vaší rukavicí nelze provést něco podobného a nalepit na prsty plátek rohoviny. A u kladkáče je ten rozdíl mezi vypouštěčem a prsty ještě markantnější. Šíp se nerská a má větší dolet Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 11:19 am    Předmět: Citovat

I když to je nazváno jako lovecký luk tak stejně se k tomuto luku počítá krátkej stabilizátor. Za další bez buttonu a zakládky z toho luku nevystřelíš. Pokud tě tak nadchl a máš zbytečný peníze tak si ho kup. K luku pro instinktivní lukostřelbu má ale daleko.


ELI nevím kde jsi došel k takovému závěru ale pokud se pamatuji tak v tabulce k luku je vždy uvedeno jak minimálně těžkým šípem se z toho kterého luku může střílet. Tak si to zpočítej.
Za další spin není důležitý pro váhu šípu a rozdíl ve váze mezi hliníkem a uhlíkem určitě je a myslím si že né nezanedbatelný. pokud máš hliník o průměru 9 mm a uhlíkový šíp o průměru 4,5 mm tak to bude markantní váhový rozdíl.

MYSA
chci udělat porovnávací test ve kterém chci zjistit jak vypuštění ovlivňuje rychlost. Protože si myslím, že tak jak jsi zjistil i ty je tady rozdíl. A myslím si že i materiál rukavice (kůže) atd může ovlivňovat rychlost. Tzv nulové vypuštění bude z vypouštěče na kladkové luky. To co bude potom už jenom zbrž'duje. Uvidím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 11:36 pm    Předmět: Citovat

[quote="Jaroslav Kejval"]Neblázni a jak by asi mohli uvádět rychlost u kladkových luků ???

Všichni výrobci kladkáčů uvádějí rychlost. Vycházejí při tom z maximálně dosažitelných hodnot tj. 70Lbs a 30" nátahu, a k tomu určeného šípu,pro které mimochodemten tvůj výpočet váhy asi neplatí. Mezi karbonovými a hliníkovými šípy shodného spinu je jen minimální váhovej rozdíl. Udávanou rychlost nejvíc určuje typ kladek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 10:19 pm    Předmět: Citovat

Je pravda, že vo svete je v trende návrat k tradičnej lukostreľbe.
Ak to chceš na inštinktívnu strelľbu bolo by asi lepšie kúpiť niečo tradičnejšie. Možno aj tak časom dospeješ k celodrevu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 9:59 pm    Předmět: Citovat

Imago: Asi by jsi si měl nejdřív ujasnit, kterému druhu lukostřelby se chceš věnovat, jinak se ti může snadno stát, že pořídíš za drahý peníz luk, který pak nebude pro tebou požadované disciplíny povolen. To se ti může docela dobře stát právě s GameMasterem. U nás se lukem lovit nesmí, takže jeho primární určení nevyužiješ. Taky to není sportovní luk, takže pro FITA - disciplíny není ideální. Pro primitivní lukostřelbu nebude kvůli své moderní konstrukci povolen, takže možná ho budeš moct použít na některých akcích pro instinktivní lukostřelbu nebo samozřejmě pro své potěšení a trénink. Confused Nicméně jinak luky Hoyt považuji za velmi zdařilé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 5:17 pm    Předmět: Citovat

Jaroslave Kejvale máš pravdu. Také jsem zjistil ,že vypuštění prstem je pomalejší ,než pomocí chrániče z rohoviny,stříbra ,či nefritu.Také méně přesné.Nevím,jestli by u evropské lukostřelby bylo možné dotykové plošky rukavice udělat z klouzavého materiálu.Já držím tětivu v ohybu prvního článku palce a ochrana prstenem z klouzavého tvrdého materiálu je tradiční postup.Chová se to skoro jako vypouštěč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 4:57 pm    Předmět: Citovat

Jak jsem dělal to testování terčovnice kladkáčem, zase jsem si uvědomil, že je to docela fajnová hračka. Mám ho nastrojenej všema mířidlama a vážně přemýšlím, že ho odstrojím a budu s ním mimo jiné luky občas provozovat instinktivní lukostřelbu. Jeho úžasná přesnost s duralovými šípy a vypouštěčem dává možnost zaměřit se na chyby ve správném držení, postoji a odhadu, zvláště pro začátečníka. Jako další krok vynechám i vypouštěč. Střídání luků možná udělá trochu zmatek a možná zase pomůže získat větší flexibilitu. Dělal jsem to při házení nožem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 2:28 pm    Předmět: Citovat

Neblázni a jak by asi mohli uvádět rychlost u kladkových luků ??? Pořád se to počítá stejně 8-9 grains váhy šípu na 1 libru síly luku. máš luk 40 liber tak šíp musí vážit 320 grains. Tím pak můžeš fakticky hodnotit rychlost jiných luků. Když tam potom samozřejmě narveš karbonový šíp který je markantně lehčí tak to bude rychlejší. proto taky u kladkových luků nikde není napsáno při jaké váze je ta rychlost měřena. za další nezapoměň že je u kladkových luků vypouštěč a ten ti dělá tzv čisté vypuštění. Kdyby jsi to střílel z prstů tak dosáhneš podstatně menší rychlosti. Důvod je jasný ne. To samé je i u luku ze kterého vypouštíš pouze z holých prstů bez rukavice. Sníží se ti rychlost protože tětiva se ti boří - tře o kůži. Proto si myslím - nemám to ještě vyzkoušené v praxi že důležitost kvalitní střelecké rukavice má vliv na rychlost šípu. Chci vyzkoušet jestli tato domněnka je faktická a jaký v tom je výsledný rozdíl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 1:41 pm    Předmět: Citovat

No... asi máš s tou cenou, atd. pravdu.. Ale když se mi něco líbí, a je to aspoň trochu možný na to ušetřit ,pořídim si to.
S tou výstřelovou rychlostí - nevim nevim... Např.u kladkáčů(jak zmiňuješ) sice výrobci deklarujou nějakou výstřelovou rychlost, ale je to strašně individuální. Jednak výrobci nejsou schopni vyrobit ramena PŘESNĚ v požadované síle( je to vždycky + - 1až třeba4libry) a taky nemůžou vědět jakými šípy budeš střílet. Takže stejně to všechno doladíš až potm co si luk pořídíš. Pak si můžeš nechat změřit rychlost.
Možná že existujou nějaký orientační tabulky rychlostí oproti síle a konstrukci luku. Pokud jo, rád bych se k nim, pro zajímavost, dostal Wink Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 11:40 am    Předmět: Citovat

Game Master je starší model. jsou lepší značky než Hoyt. Hoyt se prodává už jenom jako značka nikoliv jako něco špičkového. Jenže u většiny luků se nedočtete jaká je výstřelová rychlost kromě kladkových. A toto je nejdůležitější údaj v hodnocení luku. Zastávám názor že jsou to všechno kopie jednoho a toho samého a pouze pro prodejní systém se vymýšlí různé úpravy atd. To stejně žádný střelec není nikdy schopen rozeznat a kdo tvrdí že ano tak mu nevěřit. Rozdíl pozná pouze špičkový střelec, který střílí svých 500 šípů denně, pro ostatní to bude pořád jenom obyčejný předražený luk a je mu jedno jestli na tom jsou keramická ramena nebo tvarované madlo. Výsledky ve střelbě mu to stejně nezlepší. Když máš zbytečných 14 tisíc tak si to kup. K tomu pak počítej dalších 14 na šípy, button, zakládku, mířidla stabilizátory atd protože bez toho ti bude takový luk k ničemu. Můj názor. Kdysi jsem střílel sportovní lukostřelbu a k tomu je potřeba hoooooodně střílet jinak nemáš výsledky. Za další sportovní lukostřelba nikoho v dnešní době moc netáhne ani ve světě. Těch pár veteránů co v ČR ještě střílí za chvíli vymře a pro mladé to není. Instinktivní lukostřelba má větší kouzlo už jenom v jednoduchosti. vemeš luk a jdeš si střílet, stačí ti k tomu prostor o 20 metrech. Tak až si ho koupíš tak nám zajisté napíšeš svoje poznatky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 1:13 am    Předmět: Citovat

Mě osobně Hoyt velmi sedí, ale GameMastera jsem v ruce neměl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 11:43 pm    Předmět: Citovat

Je to tady možná mimo main stream, ale není to záměr - doufám, že si sem cestu najdou i sportovní a 3D střelci. Naopak si myslím, že by leckteré konfrontace mohly být docela zajímavé. Osobně tady rád uvidím každého, kdo se považuje za lukostřelce, ať střílí sporťákem, tisem nebo nějakým srandovním pokrouceným laminátem (né, Mamutíku, to fakt nebylo na tebe angel11 )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 4:12 pm    Předmět: Citovat

Já mám s HOYTem pár zkušeností. Se "skládačkou" i s kladkáčem. Neshledal jsem na té firmě nic, co by nefungovalo, nebo mělo malou životnost. Ačkoliv tyhle moderní luky vypadají dost kosmicky, každej detail má nějakej význam. Skouni:http://www.hoyt.com/technical/technologies.tpl

Je to sice trochu"z trasy" toho co se na tomhle foru nejčastěji probírá, ale mě se ten luk taky líbí. Design, kterej HOYT používá mi sedí Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Teryna
Nováček
Nováček


Registrace: 2.3. 2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Čisovice u Mníšku pod Brdy

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 9:58 am    Předmět: Citovat

Miki napsal:
taky nepíšeš jak dlouho a jak často střílíš a jestli vůbec a čím.


Střílím spíš rekreačně - příležitostí nebylo mnoho, ale pár luků jsem možnost vystřídat měla - každý tak těch 50nátahů, vše longbow 28-40Ibs ,ale už je to víc jak půl roku a tak si fakt nepamatuji s čím se mi střílelo nejlépe... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 8:03 am    Předmět: Citovat

Ahoj já ti poradím pouze to že by jsi si to měla sama vyzkoušet, kupříkladu moje mladá střílí občas mojím 35 liberním longbow a protože nestřílí dlouho a střílí málo a je menší a slabší tak je po 50 výstřelech již unavená, takže by do začátku potřebovala podle mě něco mezi 25 - 30 liber, ale pokud třeba ty jsi "pořádná valkýra" Very Happy nebude ti ani 35 - 40 liber dělat potíže, taky nepíšeš jak dlouho a jak často střílíš a jestli vůbec a čím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Teryna
Nováček
Nováček


Registrace: 2.3. 2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Čisovice u Mníšku pod Brdy

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 1:07 am    Předmět: Chci si pořídit luk... Citovat

Ahoj, chtěla bych si pořídit vlastní luk.
Měl by to být longbow, délka tak 170, ale netuším jaké nátahové síly...
Každý mi doporučuje něco jiného. Od 28Ibs až do 40Ibs.
Poradíte? Díky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.