Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Pokusy a omyly
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2007 1:30 pm    Předmět: Citovat

...
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!


Naposledy upravil Pája1111 dne čt červenec 31, 2008 9:19 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2007 10:30 am    Předmět: Citovat

...
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!


Naposledy upravil Pája1111 dne čt červenec 31, 2008 9:20 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2007 9:50 am    Předmět: Citovat

Väčšinou stačí minuta na milimeter tlouštky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2007 9:10 am    Předmět: Citovat

...
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!


Naposledy upravil Pája1111 dne čt červenec 31, 2008 9:20 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jenda
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: pod Brnem, u Hodonína

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2007 3:01 pm    Předmět: Citovat

A jaký druh? Kolik asi stojí?
_________________
Jenda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 9:49 pm    Předmět: Citovat

Najľahšie je kúpiť hotový v granuliach.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jenda
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: pod Brnem, u Hodonína

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 9:43 pm    Předmět: Citovat

Z čeho a jak mám vyrobyt dobrý přírodní klih na luk?
_________________
Jenda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2007 10:55 am    Předmět: Citovat

Správne sa luk dizajnuje a tileruje na daný náťah. Preťahovanie skôr spôsobí zohnutie ako zlomenie ,záleží od dreva. Zlomí sa to väčšinou pri porušení vlákien na chrbte alebo nejakej vade napr suk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ex2
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2007 2:22 am    Předmět: Citovat

ok dik
ale pri norm strelbe v bud je to blbe..na padlo me co takhle testovaci "přetah"-ze je to delane a mslene treba na 50lb a pretahne se jednou na 80 a kdyz neprdne tak je v klidu a ma necoi zazite:)kdyz nepraskl na tech 80 tak je malo pravdepodobne ze se pak odvazi na 50(cisla vylozene od boku-nemam zkusenosti) ale pak me napadlo ze by se mohl nejak zvetsit trvaly pruhyb nebo tak..ze by se lidove receno "ojebal" proste by bylo pak slabsi..jako vytahana guma z trenek...co vy na to??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 6:27 pm    Předmět: Citovat

Ak si neveríš alebo luku stačí použiť ochranu očí. Kevlarovú vestu netreba. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ex2
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 5:24 pm    Předmět: Citovat

kdyz tak tu luky lamete-neni to trochu nebezpecne? ja mam treba strach o oci-to je posledni vec co se mi na tom moc nelibi.teoreticky kdyz to praskne tak by to melo litat od strelce ale preci jen...kdo chce psa bit : ]..no asi debilni dotaz ale prosim o nejakou reakci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 8:53 am    Předmět: Citovat

Právě jsem se snažil o zastřelování. Bohužel jsem to asi uspěchal. Měl jsem takovou radost, že se to povedlo, že jsem zkusil co to dokáže. Taky je pravda, že v místě toho suku byl kmínek trochu barevně odlišený. Možná, že se jednalo o počínající hnilobu.
Samozřejmě, že po ohnutí do reflexu se musí znova tilerovat. Úplně se změní chování ramen v ohybu. Ale je to supr. Luk značně zesílí a zdá se mi že získá i na rychlosti.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 11:59 pm    Předmět: Citovat

maty napsal:
Asi to už na ten materiál bylo moc protože luk vydržel pouze 10 výstřelů a následně praskl právě v místě toho jediného suku.


A zastřeloval jsi ho? Mělo by se vysázet poměrně dost ran na 1/2 nátah, pak na 3/4 nátah než zkusíš plný nátah luku. Když to přeskočíš a začneš na plný nátah hned, mlže to dopadnout přesně takhle ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 11:09 pm    Předmět: Citovat

Ak je kmen výrazne do spirály ani rezanie ho nezachráni, pri sušení sa to znovu stočí .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 11:05 pm    Předmět: Citovat

Ta spirála mě u bezu taky bohužel potkala, vypadal na krásnej kousek,, ale byl spirálovitej , takže šel na topení ,zkazil sem ho štípání, měl sem ho rozříznout pilkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 10:37 pm    Předmět: Citovat

Ritsi, chápeš to celkom správne.
Maty, u nás je každý druhý bez napadnutý vnútornou hnilobou a každý tretí rastie do špirály Sad


Naposledy upravil cornus dne so duben 07, 2007 6:15 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 10:27 pm    Předmět: Citovat

Ak luk dodatočne reflexuješ musíš ho nanovo komplet tilerovať. V mieste ohybu sa to totiž chová ako tuhšie.
Nikdy som nemal u bazy problém s uzlom, toto drevo dobre drží aj v tomto mieste aj keď uzlom prechádza hrana ramena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ritsi
Nováček
Nováček


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 10:22 pm    Předmět: Citovat

...jen na konci mého seznamu Laughing netřeba zacházet do tisíciletí Smile

No já že jsem se právě dočetl, že klasický válečný luk se prohýbal stejně po celé délce Question přitom se tvrdí, že je to nevýhodné.

Jejda, vždyť přece u každého luku se nechávají špičky trochu užší, ne?

(asi jsem se špatně vyjídřil - myslel jsem trochu tužší, než zbytek luku. Ne, že by se neohýbaly vůbec nebo že by na nich bylo hodně dřeva navíc)
_________________
--- na fotce se pracuje ---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 10:16 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem dneska zlámal další svůj pokus o luk. Pokoušel jsem se o Flatbow. Použil jsem bez. Vybral jsem deflexní část kmene, která měla v jednom místě suk. Luk byl dlouhý 170 cm. Měl tah cca 50 lib. Následně jsem konce ramen natvaroval nad párou do výrazných reflexů. Výsledek byl luk s deflexním středem a výraznými reflexy na koncích ramen. Tahová síla luku po následné tileraci vzrostla na 70 liber. Asi to už na ten materiál bylo moc protože luk vydržel pouze 10 výstřelů a následně praskl právě v místě toho jediného suku. Dostřel duralovým šípem byl asi 190 m. Už se mi suší další bezy tak budu v pokusech pokračovat. Bezové dřevo se jeví jako supr materiál. Akorát se člověk opravdu hodně naběhá než najde správný kmínek bez suků.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 9:01 pm    Předmět: Citovat

Flatbow nieje na konci, ale je tu už min. 10000 rokov Smile Zúžené tuhé madlo je presnejšie, šíp je bližšie k ose ramien . Plochý obdlžnikový prierez ramien je účinnejší ako úzky a hlboký . Ramená môžu byť kratšie a ľahšie, material menej stresovaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 8:29 pm    Předmět: Citovat

Ritsi napsal:
Heleďte jak je to vlastně s tillerem? Něco nasmolím, kdyžtak mě pls opravte. Díky Smile

U warbow by se měl luk stejnoměrně prohýbat včetně rukojeti, akorát špičky by měly být trochu tužší (btw proč? Jestli se nepletu je to kvůli rychlosti luku, ee?).

Zatímco viktoriánské sportovní luky už jsou vlastně po stránce tilleru předchůdci flatbows - mají tuhý střed, hlavní část práce si odmaka oblast zhruba středu ramen a špičky jsou opět tužší. V čom je ale výhoda tužšího středu? Myslím, že jsem někdo četl, že to trochu zrychluje luk.

A na konci je tu flatbow, který je na tom co se tilleru týče stejně jako v minulém případě, akorát má tu výhodu, že se na něj hodí i dřeva s nižší pevností v tlaku - oproti jiným hlubším profilům.




Mimochodem jaké máte zkušenosti s profily... řekněme do kolika si troufnete ještě udělat jasanový longbow?


Z jakých pramenů jsi čerpal své informace? Shocked
Velký průhyb středu luku ti při výstřelu uštědří velký kopanec do ruky, která ho drží, zatímco tužší střed se chová kultivovaněji.
Pokud necháš tuhé špice, budou zároveň těžké a při výstřelu ti sežerou víc energie, místo aby ji předali šípu. Současně taky způsobují důraznější kopnutí luku při výstřelu (handshock).
Flatbow ti zejména umožňuje udělat zřetelně kratší luk pro delší nátah než hluboké profily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ritsi
Nováček
Nováček


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 11:02 am    Předmět: Citovat

Heleďte jak je to vlastně s tillerem? Něco nasmolím, kdyžtak mě pls opravte. Díky Smile

U warbow by se měl luk stejnoměrně prohýbat včetně rukojeti, akorát špičky by měly být trochu tužší (btw proč? Jestli se nepletu je to kvůli rychlosti luku, ee?).

Zatímco viktoriánské sportovní luky už jsou vlastně po stránce tilleru předchůdci flatbows - mají tuhý střed, hlavní část práce si odmaka oblast zhruba středu ramen a špičky jsou opět tužší. V čom je ale výhoda tužšího středu? Myslím, že jsem někdo četl, že to trochu zrychluje luk.

A na konci je tu flatbow, který je na tom co se tilleru týče stejně jako v minulém případě, akorát má tu výhodu, že se na něj hodí i dřeva s nižší pevností v tlaku - oproti jiným hlubším profilům.

Mimochodem jaké máte zkušenosti s profily... řekněme do kolika si troufnete ještě udělat jasanový longbow?
_________________
--- na fotce se pracuje ---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 5:22 pm    Předmět: Citovat

Napřed jsem to šavlí osekal trochu do roviny a sundal běl, nožem udělal madlo , vlašťovkou přibližný flatbow a kusem pazourku vytileroval.Pak jsem šel na lámací zkoušky. Sklízel jsem ho asi před měsícem. Až udělám něco zajímavého ,tak to sem prdnu .Nesnáším objektivní kritiku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ex2
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 4:44 pm    Předmět: Citovat

>Mysa> konecne se s nami budes moci podelit o sve vyrobky.....jo a pokud se ti to nelibi tak rekni manzelce ci nekomu..ale pak to tu poves Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 4:20 pm    Předmět: Citovat

Jo jo, akát je super matroš.
To si použil nejaké mongolské nástroje? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 3:02 pm    Předmět: Citovat

já už digitál mám.Potíž je v tom ,že se mi nechce fotit ,co se mi nelíbí. Z čirého zoufalství jsem se pustil do luku z akátového kmínku o prům.cca 10cm,křivého,rostlého do vrtule s několika větvemi a předváděl,že z tohodle , i když to udělám sebepečlivěji ,luk prdne.A zas sem byl za mamlasa,protože neprdl hned a dost dlouho slušně střílel. Asi 5x průhyb všemi směry a vrtule Laughing Flatbow. Ale ty křivotiny jsou věda. I jsem ho trochu nahřál a přihnul ,aby tětiva byla v ose. Zato dobře dopadly šípy ze svídy a kaliny za pomoci kosťjanogo strugu z moševoj balky,pískovcového brousku a magického předmětu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne duben 01, 2007 10:51 pm    Předmět: Citovat

To je len orientačný výpočet zo vzorca dlžka luku=2*náťah+20%.
Záleží od pružnosti a dizajnu.
Už som tu písal praktický postup: tileruješ postupne po dvoch palcoch až kým to nezačne mať trvalý priehyb 1-1,5 ´´ tam skončíš. To je približne hranica pružnej deformácie pre daný tvar a material.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: ne duben 01, 2007 9:02 pm    Předmět: Citovat

Díky, výsledek sice chápu,ale šlo by trochu vysvětlit ten postup? Na začátku je převod na palce, tam jsem taky ještě doma Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne duben 01, 2007 8:55 pm    Předmět: Citovat

165cm Arrow 65´´ Arrow 64ntn /1,2 Arrow 53/2 Arrow 26,5´´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: ne duben 01, 2007 8:40 pm    Předmět: Citovat

cornus - ta líska má na délku 165 cm. Na jaký nátah by sis ji dovolil udělat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Další
Strana 6 z 12

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.