Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luky od Arniho
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 23, 24, 25  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá únor 18, 2011 1:01 pm    Předmět: Citovat

V poho... mne na tom vadí len art plasto. Smile
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá únor 18, 2011 12:55 pm    Předmět: Citovat

Imago- střílej nahý a půjde ti to k pleti Laughing Výtvarně je to krása. Art Deco, řekl bych.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá únor 18, 2011 11:42 am    Předmět: Citovat

Jas napsal:
Stačí zobrať zo sebou mladú kočku a kúpiť jej priliehavé šaty so zebrým , či tigrím vzorom. Môže byť aj dcéra Laughing


Přesně pro mladou kočku oblečenou tak, aby to ten luk jenom zvýraznilo. Vypadá moc pěkně, ale já bych se k tomu luku nehodil Wink
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.


Naposledy upravil pet.ar.kay dne pá únor 18, 2011 10:46 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá únor 18, 2011 11:36 am    Předmět: Citovat

Stačí zobrať zo sebou mladú kočku a kúpiť jej priliehavé šaty so zebrým , či tigrím vzorom. Môže byť aj dcéra Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá únor 18, 2011 10:41 am    Předmět: Citovat

Mě tedy Arni taky zaskočil s tím designem. A to jsem věděl, co chystá.
Madlo ze skla(G10 a spol.) je hlavně kvůli větší váze a střeleckému komfortu. Jaká je s tím práce si asi umíte představit.
První pohled na Harlekýna pro mě byl šok, nynčko jsem si už trochu zvyknul. Arni je originál, tak i jeho luk musí být originální!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá únor 18, 2011 10:14 am    Předmět: Citovat

No ja to nemôžem moc posudzovať, pretože môj ideál je pokrivená palica.
Inak Arniho chválim za remeselnú dovednost. wav
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: pá únor 18, 2011 10:13 am    Předmět: Citovat

Pěkná práce, Arni. Ta kombinace africkéhpo a polárního ebenu je přímo uchvacující.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá únor 18, 2011 10:13 am    Předmět: Citovat

opat citat autora: "Je to totiž tak napůl buď se to hodně líbí nebo hodně nelíbí."

ja patrim jednoznacne do tej prvej polky:-)
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: pá únor 18, 2011 10:10 am    Předmět: Citovat

Cornus:
Citace:
Na môj vkus až moc

napodobne, luk mi pripada privelmi industrialny(najma ten viditelny karbon)...
ale to je už na vkuse každého soudruha, že? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá únor 18, 2011 10:08 am    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Je to pekné. Na môj vkus až moc. Čo je to biele?


skoro cele madlo je z laminatu, takze aj to biele je, citujem "probarvene sklo"Smile
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá únor 18, 2011 10:01 am    Předmět: Citovat

Je to pekné. Na môj vkus až moc. Čo je to biele?
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: čt únor 17, 2011 10:11 pm    Předmět: Citovat

Arni je ďábel! Shocked Tomu říkám činy místo keců! Líbí, už se těším, až ho uvidím naživo. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: čt únor 17, 2011 10:02 pm    Předmět: Citovat

Ita napsal:
Těšíme se, že ho na vlastní oči uvidíme v Sadské. Možná, že je to právě luk, který by mohl reprezentovat ČR na MS.


jojo, taky sem to slysel:-) teda pocul:-)
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: čt únor 17, 2011 10:00 pm    Předmět: Citovat

Těšíme se, že ho na vlastní oči uvidíme v Sadské. Možná, že je to právě luk, který by mohl reprezentovat ČR na MS.
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: čt únor 17, 2011 8:46 am    Předmět: Citovat

Tomova nova hracka:-) osobne to vidim ako dalsi posun vo vyrobe lukov od kvalitneho remeselneho vyhotovenia k umeniu... aj Picasso by zavidel:-)))

Jekyll (Harlequin), 64", 44#...


_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so listopad 13, 2010 10:44 pm    Předmět: Citovat

Skvelý moderný luk ten Jekyll.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: so listopad 13, 2010 7:09 pm    Předmět: Citovat

nejake merania co sme dnes s cornusom robili... prosim aby tu nikto nevyvolaval vojnu nevhodnymi komentarmi:-) vdaka...

http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=50857#50857
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt říjen 14, 2010 8:19 pm    Předmět: Citovat

Luk je spíš pružina než páka. Uložiště energie. Pokud donutím celou délku luku ukládat a odevzdávat energii s co nejmenší ztrátou, mám výhodu.
Získám větší kapacitu při nižší váze pohybujících se částí.

Pokud toto nechápeš, jsi zcela natvrdlý a nehoden se mnou diskutovat.
Proto jsem označil naši diskuzi za ztrátu času.


Tady stojí můj názor proti tvému a já nepotřebuji tvůj souhlas ke svému názoru.
Já také dokola pořád nežádám tvé vysvětlení tvého názoru. Mě nezajímá!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt říjen 14, 2010 3:27 pm    Předmět: Citovat

Ty jseš diskutér na jedničku.... Very Happy

já tady s tebou vedu diskusi na téma taperované lamely v luku a jeji význam.... mne jsou nějaké luky ukradeny.

Ty tady něco piš nebo diskutuj.... jakmile se v diskusi něco stočí na téma které ti tvou hypotezu vyvrací najednou jsou všichni idioti.... píšeš tady hlouposti a když už má na to někdo jiný názor nejseš schopen ho ani vyvrátit.... viz to tvoje že reflexi ramene u LB dosáhnu ztuhnutí ramene aniž bych jej (rameno luku) potřeboval zesilovat.....a jak ztenčováním konců dosahuješ rovnoměrného napětí v luku...protože luk není nic než páka Very Happy

Závěr je ten všeobecné známý že do luku můžeš nasrat co chceš a stejně je rozhodující profil luku a jeho výsledná nátahová křivka kterou ten luk dosáhne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt říjen 14, 2010 1:16 pm    Předmět: Citovat

J.K. žiješ v bludech a mylných představách. Přijdi si na to sám.
Mě je vcelku jedno jak ty děláš svoje luky. Mě se nelíběj. IMHO!
Nemáme zapotřebí obhajovat svou koncepci právě před tebou.
Nám to funguje a jsme spokojeni, tak jako naši zákazníci.
Nic se nám neláme, nepraská, nerozlepuje. Luky jsou rychlé bez handshoku, krásně se s nimi střílí, napohled jsme s nimi spokojeni.
Jediný, kdo má výhrady a věčné pochyby, jsi ty.
Tak si náš luk kup, rozpitvej ho, okopči, nebo jak to děláš.
Nebo udělej něco lepšího a my se pak nad sebou zamyslíme a třeba i změníme názor.
Zatím nemáme důvod! Čus, běž si prudit na vlákno Luky od Kejvala!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt říjen 14, 2010 12:38 pm    Předmět: Citovat

Jane to co píšeš je podle mne hloupost...

Reflexní profil ovlivńuje nátahovou křivku luku díky reflexům
ztuhnutí ramene u longbow vytvořením reflexí - tedy takových že to není recurve určitě nedojde k ovlivnění síly luku protože je stejně v profilu ohnutí jako longbow..tedy nemá reflexi jako takové (páka tam tedy není) to by musel mít reflex jako hybridní longbow a i tak je ta velikost reflexu limitována

když slepím sklolaminát do formy bez dřeva tak to bude mít vždy stejný profil jako má forma... když udělám slabší nebo silnější luk tak to bude vždy stejné protože ten tvar stále drží sklolaminát.. stačí si udělat tillerovací graf na zeď a vyzkoušet si jaký to má profil.... samozřejmě pokud budu pokaždé ubírat lamelu jinak tak ten výsledek bude jiný. Jinak to bude naprosto podobné. ještě možná role hustoty dřeva v tom kterém místě

Síla LB luku je vždy závislá na prvních 30 cm od konců středu luku - napojení středu...není to ve špičkách. Proč?? protože ten střed luku jeho délka vůči ramenům ovlivňuje i nátahovou křivku (páka ) Chceš říci že čím slabší (ohebnější) konec na páce vytvoří větší sílu???
Samozřejmě když budu mít dlouhý střed a krátká ramena nezbyde mi nic jiné než celý ten stres který vznikne u kořene středu přenést do špiček abych byl schopen luk natáhnout do požadované délky nátahu jinak bude mít luk stacking.

Za další konečnou sílu luku nepotřebuji propočítávat na jednotlivou lamelu.. tedy taperovanou - ubrušovanou...mám jeden profil lamely a zbytek je jen k dosažení požadované síly luku.. to stejně děláte také protože to jinak nejde.
Když uděláte dvě stejné lamely tak máte určitou sílu luku. Ale aby jste tu sílu luku zvýšily zase musíte lamelu přidat...a to i ve špičkách



ted k tomu karbonu...zapomínáš na jednu vlastnost a tím je křehkost toho uhlík materiálu. Jakmile se uhlík v silnější vrstvě začne lepit na dřevo které má jiný modul pružnosti tak začne ten materiál (uhlíková vlákna )trhat nebo vytahovat. Protože uhlík je křehký a nesnese ty dvě vrstvy. Sklolaminát dělá to samé ale sklominát budu mít problém zlomit ale uhlík praskne fakticky hned. Proto je zřejmě nutné mít u uhlíku obrácený profil a přenést celý ten stres na sklolaminát

Pouze moje teorie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt říjen 14, 2010 11:24 am    Předmět: Citovat

Aha, tak to jsou ty skryté nevyslovené otázky.

Tak začneme u profilu luku. Pokud bych neměl reflexní profil, musel bych použít tlustší nebo tužší materiál, abych dosáhl stejné libráže luku.
To se mi nelíbí, protože nejlepší, co mám k dispozici je sklo a carbon laminát a dřevo. Tlustší materiál se mi taky nelíbí, protože je pak rameno těžší.
Proto zakřivením ramene(reflexí) dosáhnu ztuhnutí ramene, aniž bych potřeboval ztlušťovat. Když to udělám ještě víc, můžu, ba přímo musím lamely ke konci ztenčovat, pokud chci dosáhnout určitého rovnoměrného napětí po celé délce ramene. Pokud se mi to nepovede, dojde někde k přetěžování a naopak někde k nevyužití materiálu(váha navíc).
Jelikož jsou lamináty tenké a s vysokým modulem pružnosti a špatně se opracovávají je výhodnější a přesnější tloušťkovat dřevo.

A o tom je celá ta optimalizace profilu a průřezu ramen při daných materiálech.

Pokud chci, aby luk měl vždy stejný nebo podobný tvar v rozsahu libráží řekněme 35 až 70 liber a pokud dělám luky na zakázku, potřebuji mít výsledný slepený luk, co nejblíže požadované libráži a se správnou ohybovou křivkou.
Proto to děláme tak, jak to děláme a vše pěkně nejdříve spočítáme a přesně natloušťkujeme, než abychom museli prasit na slepeném luku.

A teď k tomu carbonu. Pokud udělám luk s carbonovým backingem a skleněným belly, dojde k tomu, že vlivem mnohem vyšší tuhosti carbonu se neutrálná rovina posune směrem ke carbonu, čímž se do práce na přenosu napětí víc zapojí sklo než carbon(prakticky ne, jen oproti našemu přání). To můžeme částečně napravit odebráním carbonu, což děláme obráceným lichoběžníkem. Ztenčovat carbon po ploše se nám moc nechce, je to příliš riskantní z hlediska výroby. Navíc estetika je pro nás také důležitá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt říjen 14, 2010 10:52 am    Předmět: Citovat

Jane já ani čtenáři se doposud nedozvěděli jaký význam má přesně taperovaná lamela podle tvých výpočtů na výkon luku.....
Krom toho že to bude mít plynulý ohyb...

Nedozvěděli jsme se ani to jestli se vlákna v karbonové vrstvě neprotahují více než ve sklolaminátu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 11:36 am    Předmět: Citovat

Cornus, souhlasím. Ještě jsem objevil, že BS má u rychlosti 202 ještě kromě 30" nátahu a vypouštěče u 55lb luku tětivu 12vláken.
To je v praxi použitelný počet vláken jen pro hodně dobrého střelce a s těžkým šípem. Takže když tam dáš 16 vláken jako my a prstové vypuštění, zase to spadne k těm 195. Možná i níž????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 11:22 am    Předmět: Citovat

Poznámka o rýchlosti bola k tomu, že si každý v pridáva kde môže. Však to známe.
Hovorím, že celodrevo nad 160 a laminát nad 180 je majstrovský kus.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 10:10 am    Předmět: Citovat

Jan napsal:

A nám to nevadí, nám se to líbí.


tak, tak:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 10:06 am    Předmět: Citovat

Dal jsem to sem jako příklad dřevolaminátového luku schválně i reflexního pro porovnání rychlostí při vypouštění prsty(to je důležité).
Já nevím o žádných jiných tradičních dřevolaminátech, které by stříleli víc.
Existují firmy Black Swan a tuším ACS, které by mohly mít rychlejší luky, ale udávají rychlosti při jiném než 28" nátahu a při použití vypouštěče(BS). Takže nesrovnatelné hodnoty.

Jelikož se o celodřeva nezajímáme ani o nich není tato debata, nemohu se k nim vyjadřovat(jinak v těch odkazech jsou také recenze nelaminátových luků).

A abych pravdu řekl fyzická váha luku je jen doplňková záležitost.
S různým dřevem madla vyjde jinak. Konkrétně u Arniho luků když slepíš střed z 0,6mm dýh a nějakých laminátů, tak to musí ztěžknout už jen tunou lepidla, které do toho zahučí. Skelný laminát má hustotu asi 2,5 takže o dost víc než většina dřev.
A nám to nevadí, nám se to líbí.
A pořád to není ten důvod, proč Arniho luky narozdíl od Kejvalovejch nekopou. Oni totiž skoro nekopou i když mají madlo z lehkého masivu třeba javoru.
Ten hlavní důvod je v profilu luku a lehkých koncích ramen. Váha madla to už jen doladí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 9:20 am    Předmět: Citovat

podla mna davaju viac tazsieho materialu do madla ako stabilizator, tento novy jekyll co mam doma je o 150 g tazsi ako ten predtym ale Arni mi vravel vopred ze tam da viac vrstiev... 150 g +/- to sa strati:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 9:16 am    Předmět: Citovat

Sledujeme, dobrá debata. Osobne som zatiaľ skúšal len Jekill
Jan, tie reporty čo odkazuješ to je špička v svojej kategórii?
Všimoj som si u 50 lb Physical Weight 818 g. Nejak sa mi to zdá moc Ja mám rovnako silný luk z jilmu 540g, o 278 menej.
Zaujímajú ma hlavne rýchlosti.Na Paleoplanet majú už celodrevá 180 údajne, ale možno sú to zaokrúhlené hodnoty zo 172. Smile
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 12:43 am    Předmět: Citovat

A co kdybys uvedl srovnatelné luky.
Třeba toto: http://www.bowreports.com/longbows/bw-plx/plx.htm
Nebo toto: http://www.bowreports.com/recurve-bows/predator/classic.htm

Já jen, že tohle jsou podle mě dost dobré luky a jak vidíš rychlosti nad 190 jsou SUPER!
Je potřeba srovnávat srovnatelné. Nějaký luk Milan i když klobouk dolů je v naší debatě mimo mísu.

Rychlost luku je jen jedna vlastnost z mnoha.

Pokud tady tuto naši z mého pohledu dost nudnou debatu ještě vůbec někdo čtete, prosím, až budete mít možnost na vlastní oči vidět luky Arniho a Alexbow, prohlédněte si je dobře pěkně proti obloze ať vidíte ten rozdíl.
Jak to vypadá, když je luk potřeba "dokurvit" a vyhrbit po slepení, aby to vůbec nějak fungovalo a nebo naopak, jak to dobře vypadá, když je vše OK už po slepení a jediné, co je třeba udělat doladit libráž tak v rozmezí 3 liber.

Zopakuj otázku, na kterou jsem neodpověděl. Nevím o žádné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 23, 24, 25  Další
Strana 8 z 25

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.