Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dřevo na šípy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2007 10:01 pm    Předmět: Citovat

Hoj to je dobré! Jak bys to srovnal Corne, jde to líp, než s lípou? Zkoušel jsem leccos, ale nejlíp mi teď funguje kombinace vejmutovky a stonku lopuch.

Určitě to vyzkouším!
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2007 7:31 pm    Předmět: Citovat

Bol som dnes s deckami pri vode a skúšal som bazu ako trecie drevo na zapálenie ohňa. Vyrezal som vrták aj základnú dosku z krátkeho kusa suchého konára. Perfektne ľahko trením žhavila. Thumbs Up
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 3:22 pm    Předmět: Citovat

Tak JAVOR se požíval na šípy celkem běžně. Wink
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 6:32 pm    Předmět: Citovat

Skúšal som lísku a jelšu na rezané šípy, boli málo pevné lámali sa pri náraze.
Bazu skúsim, mám teraz dobrý kus dreva čo nevyšlo na luk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 1:10 am    Předmět: Javor Citovat

Zkoušel jste někdo někdy javor jako šípové dřevo? A bez, tj. bez černý?
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so duben 14, 2007 3:28 pm    Předmět: Citovat

Môj najlepší luk je športlongbow ipe-bulletwood 80lb@29´´. Dostrel s 50 gramovým šípom a dakronom je 195 metrov. Ešte by sa dal zvýšiť lepšou tetivou a lepším šípom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr julina
Nováček
Nováček


Registrace: 24.7. 2006
Příspěvky: 63
Bydliště: doubrava

PříspěvekZaslal: so duben 14, 2007 7:17 am    Předmět: Citovat

Aha,a bral ste v úvahu i rosný bod,tlakovou výši a fázi měsíce.
Nevím-li jaké bude počasí v horní dolní,střílet ten den prostě nejdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Gottfried
Nováček
Nováček


Registrace: 5.7. 2006
Příspěvky: 28
Bydliště: Lesní ulice 843/6, 674 01 Třebíč

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2007 7:59 pm    Předmět: Dostřel Citovat

cornus napsal:
Do si deláš prdel, nebo to máš špatne zmerané?

Na základě dnešního měření doplňuji údaje:
luk 25 lbs, jasan, šípy smrk 75 cm, terčový hrot, dostřel 90-110 m
Lze tedy srovnat u stejného luku tři typy šípů.
Měřil jsem stavebním pásmem 20 m plastové, po 20 m kolíky. Vzdálenost terče je 100 m. Mám za to, že plastové pásmo se spíš roztáhne, než smrskne. Terčovnice je od Jardy Kejvala 60x60 cm. ale zatím jsme ji s kamarádem na 100 m netrefili. snad příště. Nejblíž byly šípy 50-100 cm. Zkoumal jsem soustřely luky z přírodních materiálů (jasan) a dřevolaminátem. Dřevolaminát má jednoznačně menší stranový rozptyl (2m vlevo, 2 m vpravo). U jasanu byl rozptyl 4m vlevo i vpravo. Značný vliv měl boční vítr. Proto uvádím různé luky. Doufám, že toto vysvětlení stačí.
_________________
ADRAJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2007 12:53 pm    Předmět: akátové šípy Citovat

Mám 9 akátových šípů ještě z dávné doby - je to věčné dřevo, v kombinaci s labutím opeřením = věčný šíp Cool
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr julina
Nováček
Nováček


Registrace: 24.7. 2006
Příspěvky: 63
Bydliště: doubrava

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2007 12:40 pm    Předmět: Citovat

Ano,svatá pravda.
Než sem se sem,(hehe) na tohle forum nasomroval,kupoval sem dlouho ty bukové tyčky,neexistovalo železářství,obchod pro kutily,nebo work shop, kde by mě neznali.Tvářil sem se dúležitě,vybíral jen ty co vypadaly rovně,a v dílně sem je napouštěl fermeží,rozpuštěným voskem,lihovými mořidly,atd.Hroty ploché,vyseknuté z trojky plechu,zasasené do zářezu a ovázané, ale co mě nejvíc mrzí,jsou pera.Kamarád tehdy dělal ošetřovatele,nebo co v ZOO Ostrava,a nosil mi pera z orlů,kondorů,supů a rúzného ptactva.
Tento materiál je na ho....uby,tolik škody,a nic z toho.
Mám asi 150 pitomých,nehodících se,zbytečných a absolutně na nic různě napuštěných bukových tyček,je mi líto je spálit,je v nich kus mého mládí,ale střílet s nimi nejde,asi uspořádám výstavu s názvem "Z čeho nevyrábět šípy"
Klaním se petr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 6:25 pm    Předmět: Citovat

Moje řeč Corne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 6:11 pm    Předmět: Citovat

Z tvrdých driev sa mi zdá tvarovo najstabilnejší jaseň. nesklamali ešte ani agátové šípy, ale to je len pre silné luky. Agát asi v Mary Rose nenašli. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 4:53 pm    Předmět: Citovat

Nechtěl bych se mílit, ale myslím, že ty šípy byly bukové a nevadilo to, protože se používaly na nepřímou střelbu...posypat nepřítele mrakem šípů a hotovo...?
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 12:01 pm    Předmět: Citovat

No jo, ale Mary Rose už není středověk a v té době už se běžně používaly katry. Další věc je ,že u hromadné válečné produkce asi kvalita šípu není tak důležitá. Mě baví se i občas trefit. Pár bukových jsem pochopitelně zkusil, ale vybrat vhodné dřevo je podstatně obtížnější, na luk s nátahem pod sto liber je šíp těžký a má tendenci se kroutit při sebemenší změně vlhkosti ,či teploty. Pokud to není pod peřím, jde to srovnat, ale je to voser. A to ani nemluvím o potížích se spinem a vyvažováním šípu. Zatím mám pocit ,že chvála tohoto materiálu je vzácná s vyjímkou snadné dostupnosti. Pokud chce někdo šípy dělat z kulatiny, buk mají všude Laughing Já ho nepoužívám ani jako týbl. Kolíkuji bambusem, nebo dubem ,či habrem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 11:46 pm    Předmět: Ad buk Citovat

K tomu bukovému dřevu - bukové šípy měli v 16.st. na Mary Rose (krom většiny z topolu) Dle všeho to byla asi minoritní záležitost, ale historické použití je fakt. (Asi bude blízko pravdě moje myšlenka, že Angličani vyráběli šípy ze všeho, co měli zrovna po ruce.) Nesnažím se vyvrátit, že buk je na šípy dřevo asi blbé, přesto se pro jeho snadnou dostupnost uchyluju k výrobě pár replik anglických šípů.

Viz
http://www.maryrose.org/ship/bows2.htm
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 8:10 am    Předmět: Citovat

A proč jsi Jardo při té tvé zkoušce nestřílel jedním lukem? Tak jsi střílel 3 luky a nějaký závěr z toho je asi zmatek. Jestli ti praskl jasanový šíp tak to dřevo nestálo za nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 9:46 pm    Předmět: Citovat

Do si deláš prdel, nebo to máš špatne zmerané?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Gottfried
Nováček
Nováček


Registrace: 5.7. 2006
Příspěvky: 28
Bydliště: Lesní ulice 843/6, 674 01 Třebíč

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 8:17 pm    Předmět: Buk,cedr,smrk Citovat

Mysa napsal:
Nechápu, jak je možné dělat šípy a neumět je rovnat.Pan Kejval má pravdu. Buk strašlivě pracuje ,je křehký ,tvrdý ,těžký .Nehledě na to ,že materiály na šípy jsou prověřeny staletími pokusů a omylů. Pokud chceš levný ,rychlý ,dobrý šíp -smrk. Totéž drahé -cedr .Pokud jde o historickou věrohodnost -zjistit maximum a udělat to podle toho .Všechno ostatní je ztráta času a pokud má váš čas nějakou cenu ,i nemalých prostředků


Srovnal bych tři typy šípů dle materiálu a vlastností:
buk, průměr 8 mm, hrot bodkin, délka 80 cm, hmotnost šípu 41 gramů, dostřel 80-100 m lukem o síle 25-30lbs (jasan, long bow)
smrk, průměr 8 mm, hrot terčový, délka 75 cm, hmotnost šípu 30 gramů, dostřel maďarským EXTRA I od Grozera 135-140 m
cedr, průměr 9 mm, hrot bodkin, hrot bodkin, hmotnost šípu 35 gramů, dostřel 100-120 m lukem o síle 25-30 lbs (jasan, long bow)

Buk mi při nárazu na tvrdý terč nepraská, víc se štípal jasan, proto jsem od něj upustil.

ADRAJ
_________________
ADRAJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2007 10:28 am    Předmět: Citovat

Tuhle jsem našel svazek tak tři roky zapomenuté kaliny, kterou jsme s Myšou nařezali u Radotína. Zkoušel jsem to různě ohýbat a lámat a vlastnosti to má opravdu výborný. Už jen míra ohybu, po kterém je prut schopen opětného srovnání bez ztráty mechanických vlastností. Řekl bych, že je to ideální materiál na šípy pro střelbu do něčeho tvrdšího než je terč. Prostě se nezlomí jen ohne tak, že se dá zase srovnat.
Slyšel jsem, že existují druhy bambusu a pevného rákosu, které se dají pěstovat v našich podmínkách a docela rychle rostou. Nevíte někdo něco bližšího. Kdyby to nebyly nějaké křivoty zkusil bych to pro zajímavost vysadit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 3:01 pm    Předmět: Citovat

Často sa používal aj topol. Buk je nevhodný je tvarovo nestabilný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 2:22 pm    Předmět: Citovat

Nechápu, jak je možné dělat šípy a neumět je rovnat.Pan Kejval má pravdu. Buk strašlivě pracuje ,je křehký ,tvrdý ,těžký .Nehledě na to ,že materiály na šípy jsou prověřeny staletími pokusů a omylů. Pokud chceš levný ,rychlý ,dobrý šíp -smrk. Totéž drahé -cedr .Pokud jde o historickou věrohodnost -zjistit maximum a udělat to podle toho .Všechno ostatní je ztráta času a pokud má váš čas nějakou cenu ,i nemalých prostředků
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 12:48 pm    Předmět: Citovat

Miki napsal:


No fajn taky je používám, jenom mi prosím tě řekni kde kupuješ rovný, já většinou z balíku kde jich je třeba okolo 200 vyberu tak 4 - 6 rovnejch, asi bych mohl brát i zvohejbaný, ale nechce se mi je rovnat a zrovna rovnat ty bukový nebude asi žádnej med. Teď jsem konečně sehnal výrobce, dělají je ve firmě DIPRO, v.d.i. Proseč, tak mám v plánu tam dojet a pokud budou ochotní se tam přímo u zdroje prohrabat.



Jo tak to je taky problem ja jich vyberu dicky tak 12-20 víc jich tam nemají mají to daný v takové poličce ve tvaru kosočtverce a ja beru ty naspodu ony sou nejrovnější ja dělám šípy tak70cm takže když je na konci trošku křivej tak to odříznu Very Happy Very Happy Very Happy Wink Wink jo a kupuju je v Brně na Veveří U Cupáka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 12:41 pm    Předmět: Citovat

To že rveš smrk do kuše už mluví samo za sebe. Určitě tvůj hrot má nejmíň půl kila a střílíš do desek a pak se dívíš co se to děje......tož neblázni.

Jo, láme se to protože není vidět jakou to má strukturu. Když už si vybereš nějaký násady v obchodě tak by jsi je měl doma ještě prohnout. Když ti nepraskne tak z toho udělat šíp. tak máš jistotu že to vydrží aspoň pro začátek a víš že jsi si nehrál z něčím co se ti hned zlomí.
Když jsem viděl jak to řežou v tom Dipru tak se ani nedivím. Ty bukový HULKY NEJSOU URČENY NA ŠÍPY. Pokud si z toho někdo dělá šípy tak to je pouze pro to aby měl čím střílet. Potom když si spočítá člověk že i když ta násada stojí 5,50 kč a při tom dalším výběru půlku vyhodí. tak není raději lepší si koupit hned kvalitní smrkovou??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ritsi
Nováček
Nováček


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 9:42 am    Předmět: Citovat

Slyšel jsem, že buk má prý špatné absorpční vlastnosti a hrozí u něj rozlomení při výstřelu, nebo při dopadu. Jak to je?

BTW Jinak kdyby někdo věděl o nějakém ultralight materiálu (cca 10-15 g) vhodném pro šípy spine cca 20-30 lbs na 28"... tak se podělte Smile
_________________
--- na fotce se pracuje ---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 9:07 am    Předmět: Citovat

No z toho smrku bych nadšenej vubec nebyl, sice on lehkej je ale vubec nic nevydrží.Zkoušel sem ho i na kuši,že by moh bejt lepší když bude krátkej ,ale skoro po kdyždym výstřelu se mi rozlomil při střílení do dřeva.
Spíš je dobrý si asi dát tu práci s naštípáním jasanovejch dříků.
Ale buk , právě má tu výhodu, že se lehce shání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 8:35 am    Předmět: Citovat

Pánové chápu vaše snahy ale je to špatná cesta. Ať už uděláte jakýkoliv bukový šíp je to už z počátku odsouzeno k zániku. Toto dřevo není na výrobu šípů. Za prvé nikdy toto nenaspinujete proto vám bude každý šíp plavat jinak. I když je buk tvrdé dřevou na šíp je to měkota a nemá strukturu. Tuto cestu už jsem před několika lety absolvoval. Asi v takovém bláhovém domnění jako vy. V Dipru samozřejmě navybíráš materiálu spoustu ale jak ho naložíš do auta a dovezeš domů tak zjistíš že to co bylo tam rovné je díky chvilce tepla zase křivé.

Ale zase na druhou stranu doporučuji lidem kteří jsou takový nadšenci a chtějí si začít sami dělat šípy a ne je jenom kupovat hotové aby začli právě tady u toho materiálu. naučí se to rovnat a dělat vlastně hotový šíp. I když výsledek je dosti nevalné úrovně což jsem sám konstatoval. Bukový šíp vždy rovnat nad horkovzdušnou pistolí, svíčkou nebo plotýnkovým sporákem- tedy teplem....


Jediný materiál který je vhodný je opět smrk. Kdysi jsem to odsuzoval a hledal jiná dřeva ale v současné době tvrdím že je bezkonkurenčně to nejlepší než nějaký podřadný cedr který se sem dováží. A za další je smrk o 15 % lehčí než cedr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 8:07 am    Předmět: Citovat

Drakobijec napsal:
ja dělám šípi s buku je pevný a neprohýbá se a je pro mě dostupný kupuju tyčku 80cm za 5 kč


No fajn taky je používám, jenom mi prosím tě řekni kde kupuješ rovný, já většinou z balíku kde jich je třeba okolo 200 vyberu tak 4 - 6 rovnejch, asi bych mohl brát i zvohejbaný, ale nechce se mi je rovnat a zrovna rovnat ty bukový nebude asi žádnej med. Teď jsem konečně sehnal výrobce, dělají je ve firmě DIPRO, v.d.i. Proseč, tak mám v plánu tam dojet a pokud budou ochotní se tam přímo u zdroje prohrabat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 11:13 pm    Předmět: Citovat

Hladaj proste pruty z tvrdého dreva Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 11:08 pm    Předmět: Citovat

No tak to vypadá na kalino-svídovej výlet , doufám , že něco najdu, ale podle čeho zaručeně poznám kalinu?

protože tu sem eště nikdy neviděl a na fotkách na internetu ji maj focenou když kvate a to vypadýá jako bez
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 10:16 pm    Předmět: Citovat

Kalinu som ešte neskúšal, svidy tu mám okolo rieky mraky. Bez kury to schne rýchlo, ale mi aj pár hrubších (12mm) prasklo. Výroba je pracnejšia o vyrovnávanie, ale šíp je pri bežnom použivaní nazničiteľný, stačí občas dorovnať.
Nahrievam tiež tradične horkovzdušnou pištolou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další
Strana 16 z 20

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.