Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tilerovani
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2012 10:04 pm    Předmět: Citovat

josef mohol si sa všetko opýtať v jednom príspevku.pravidlo neviem či je no kvôli tebe som zmeral tetivu na 180 cm luku mám 165 cm dlhú tetivu od vrchu očka po začiatok uzla na druhom konci + uzol má asi 3 cm + rezerva na konci 6 cm = spolu 174cm.časť po ktorú je stočená (po urobení a zapletení očka) je od vrchu očka 150 cm,potom je to zas pletené až do konca.vzdialenosť tetivy od luku tu už bola spomínaná,cca 16-17 cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
josef Mlha
Nováček
Nováček


Registrace: 23.2. 2012
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2012 9:10 pm    Předmět: Citovat

dík moc za vaši trpělivost s naprostým amatérem Sad .
Další otázečka Embarassed když budu mít luk cca 180cm je nějak dané pravidlo jak dlouhá bude tětiva a nebo jaká je vzdálenost tětivy od středu luku. dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2012 8:14 pm    Předmět: Citovat

Je to myslené, že špička ramena už ide ohnúť 18 cm od stredu.
Prvý zárez na tilerovacej tyči mám 6 palcov od luku.
Keď sa dostaneš na požadovaný náťah s dlhou tetivou nasleduje skrátenie tetivy na normálnu dĺžku a znovu postupne naťahovať po 2 palcoch . Potom už nieaž na plný náťah, stačí 2 palce pod maximum.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
josef Mlha
Nováček
Nováček


Registrace: 23.2. 2012
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2012 5:39 pm    Předmět: Citovat

trošku jsem nepochopil, že se musí prohýbat konce luku 18cm-to znamená, že se prohýbá konec luku těch 18cm a pak je to rovné? Dále by mě zajímalo kolik palců od luku je první zářez na tilerovací tyči a co to znamená, že napnem tětivu o něco větší než je luk-nešlo by to říci trošku přesněji když luk má délku např 180cm. A poslední dotilerujeme do 28 palců na tu tětivu kterou tam mám nataženou o něco delší než je luk? dík a ještě jednou sory za pro vás primitivní otázky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2012 4:41 pm    Předmět: Citovat

Konce luku se musi prohybat asi 18 cm a pak se nasadi na tilerovacku s dlouhou tetivou a vlastne tim dosahnemer skoro prvni zarez a dotilerujeme na 28 palcu pokud to nepraskne ,abychom to dostali do oka je treba vytilerovat nekolik luku ,to spodni rameno se ohyba asi o 8 mm mene neboli je tuzsi aje to jedno ptere i kdyz je nejlepsi ten kus dreva co je blize korenum pokud je to mozne rozlisit.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
josef Mlha
Nováček
Nováček


Registrace: 23.2. 2012
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2012 4:27 pm    Předmět: Citovat

když už se mi luk lehce prohýbá, tak nasadím tětivu aniž bych nějak luk prohnul a nasadím na tilerovačku a napnu na první zářez?dík A sory za možná blbé otázky, ale prošel jsem to tu celé a pro úplné blbce sem tu nic nenašel Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2012 4:00 pm    Předmět: Citovat

Keď sa ti už ramená mierne ohýbajú, napríklad opretím o podlahu nasadíš ako prvé tetivu dlhšiu ako luk.
Ideálne je používať kladkovú tilerovačku. Najlepšie vidieť prácu ramien.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0


Naposledy upravil cornus dne čt únor 23, 2012 5:01 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
josef Mlha
Nováček
Nováček


Registrace: 23.2. 2012
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2012 3:52 pm    Předmět: Citovat

ahoj, jsem totální začátečník a moc jsem nepochopil začátek tilerování.
když začnu tilerovat jak moc mám napnout tětivu na luk a nebo jak dlouhou tětivu mám dát na luk dlouhý cca 180cm. dík moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arrand
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 30.8. 2011
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 3:56 pm    Předmět: Citovat

INMU napsal:
Mi neřikej, že na tom luku neni nějaká značka nebo tak něco. Nebo že zkrátka neni dohledatelnej jeho původ.


Bohuzel, luk je komplet bez znacky. Confused

Diky za radu, zkusim to a uvidime jak to bude litat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 2:28 pm    Předmět: Citovat

Mi neřikej, že na tom luku neni nějaká značka nebo tak něco. Nebo že zkrátka neni dohledatelnej jeho původ.

Chápu, že hledat původ dárku, je takový divný....ale kdo jinej, než výrobce, by tohle měl vědět.

No pokud jsou obě ta ramena stejně silná, tak snad bys mohl začít tím, že budeš zakládat šíp 2,5-3 cm nad geometrický střed a lůžko šípu začni třeba na kolmici šíp-tětiva a nejspíš to budeš chvíli zvedat, než budou šípy lítat rovně
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arrand
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 30.8. 2011
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 2:19 pm    Předmět: Citovat

INMU napsal:
Co poslat dotaz výrobci?


Kdybych ho znal, jiste bych to udelal Smile Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 12:52 pm    Předmět: Citovat

Co poslat dotaz výrobci?
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arrand
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 30.8. 2011
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 11:34 am    Předmět: Citovat

Mel bych jeden dotaz ohledne "tilerovani":

Dostal jsem k narozeninam luk (longbow), skladany a primy, ale nema oznaceny bod zakladky ani zadne body na tetive.

Jak by bylo nejlepsi postupovat, abych nasel spravne umisteni zakladky sipu a luzka na tetive ?

Geometricky stred problem najit neni, od nej na jednu stranu je delsi mirne obrouseni luciste do podoby "pseudo"-uchopu - dalo by se tedy predpokladat, ze na tu stranu je spodni rameno ?

Luk je po napnuti soumerny, zadne z ramen neni ohnute vice (mereno vzdy ve vzdalenosti 1/3 delky tetivy od zarezu na konciku).

Neni to uplne o tilerovani, protoze predpokladam, ze luk byl natilerovany pri vyrobe, jen znacky se bud ztratily, nebo nebyly vubec udelany.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2011 2:47 pm    Předmět: Citovat

Odmazal jsem konec diskuse, který neměl ani vzdáleně nic společného s výrobou luku natož s tilerováním.
_________________
A ostatně soudím, že Kartágo... vlastně dálkové disciplíny do tradiční lukostřelby patří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 08, 2011 4:52 pm    Předmět: Citovat

Ogene, opravdu jsi nás namlsal Laughing Detailnější popis by nebyl??? Twisted Evil
Bez fotek je to k ničemu a není za tebou nic vidět, jen prázdné tlachání.
Klidně vyfoť ten luk před renovací a nafoť postup, jak ho opravuješ.
Sám tady každému doporučuješ ať zkouší, dělá pokusy a dokumentuje to, aby z toho měli i něco ostatní a ty nic??? Naprav to!
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá duben 08, 2011 2:54 pm    Předmět: Citovat

No, aby som vás namlsal, mám dva jeden je pred renováciou diery po vypadnutom suku - 1/2 šírky a v 1/4 od konca ramena a nad ním ďaľší v 1/3 šírky, takže, čo dodať, určite nepobežím do nejakých čančoličiek pre štep z brestu;
vladik - ja nie som vynimka
cornus - vždy a za každých okoľností je to dobrá investícia, mohol by si to
už konečne pochopiť , nielen brať ale i dávať
Elév - pre mňa to má cenu, ktorá nie je cenou, aby to malo pre mňa cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 5:35 pm    Předmět: Citovat

On začal výrobný proces zasadením sadeníc, tak buďme trpezliví.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 5:26 pm    Předmět: Citovat

sme tu viaceri, ktori vahaju so zvejejnenim svojich lukov...aj sam Dusan nieje taky spokojny so sebou, aby tu exponoval svoje vytvory... Very Happy ide o typ sebareflexie..
ale Ogen, ty si vynimka...preto sa necuj, ze chlapci xcu vidiet tvoje mudrosti pretavene do skutkov...
tvoj tisak by som videl tiez velmi rad... tongue9
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 5:15 pm    Předmět: Citovat

Ogen napsal:
Elev - pre toho, kdo robí kompozity, to nemá cenu.


Ono by to Ogenko malo cenu hlavne pre teba... tvoje slová by konečne získali váhu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dav1dMldc
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.1. 2010
Příspěvky: 580
Bydliště: ladce

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 4:36 pm    Předmět: Citovat

ak to sem hodíš môžeš si prísť pre ne, alebo som ochotný obetovať jeden môj štep z brestu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 3:32 pm    Předmět: Citovat

Elev - pre toho, kdo robí kompozity, to nemá cenu.
dav1dMldc - až mi pošlel 10sadeníc brestu, ktorý u vás rastie v hojnom počte, potom hej Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 9:18 am    Předmět: Citovat

Ogen, k tvojmu jubilejnému tisícemu príspevku ti gratulujem a som ochotný ti pri tejto príležitosti darovať foťák ak ten tvoj tisový elb, alebo hocičo iné vyfotíš a konečne ukážeš!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dav1dMldc
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.1. 2010
Příspěvky: 580
Bydliště: ladce

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 10:59 pm    Předmět: Citovat

no daj ho sem až ti ho patrične okomentujeme! hneď uvidíme na čom si.
inak tie tvoje myšlienkové pochody sú nanajvýš zaujímavé... confused4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 10:41 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
a) kruhový tiler, pokud je tlouštka ramene všude stejná a mění se jen jeho šířka, (pyramida) je nejšetrnější ke dřevu, rameno je namáhané po celé délce všude stejně.
b) eliptický tiler - záleží, jestli je ta elipsa ležatá nebo stojatá.
Ležatá elipsa, kdy se ramena ohýbají blízko madla a špičky jen minimálně, je nejlepší z hlediska výkonu luku. Tomuto tvaru se blíží všechmy ty moly, holmy i korejce.
Stojatá elipsa, kdy je střed luku relativně tuhý a ohýbají se především špičky ramen, rychle stakuje a podle mne nestojí za nic.

Jardo, stojatá a ležatá elipsa: - stojatá elipsa má kratšiu poloosu horizontálnú a dlhšiu poloosu vertikálnú (pre názornosť postavené vajíčko, ktoré sa výborne hodí ako vzor ohybu-tilleru)
- ležatá elipsa má tieto osi opačne
Je to tak?
Z praxe, hovorím o mojom ELB u tisového dreva, kruhový prierez (tu sa dá tiež polemizovať), nie tak kvalitné drevo ako u Mary Rose mi pri stojatej elipse, to moje drevo sa v strede unavilo a chytilo to presne tie tvary tisových driev ako je to na fotkách lukov z MR, ale pretože to nechcem, aby mi to drevo odišlo, pre jeho vzácnosť, tak je lepšie z tohoto hľadiska si robiť tiller ležatej elipsy ako uvádzám horevyššie. Takže pyramidálné skosenie na šírke to až tak presne nie je viz. prierezy MR a preto je uberanie z hrúbky na vytvorenie ležatej elipsy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
emanon
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2011
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 12:33 pm    Předmět: Citovat

Jarda vidieť že ani netreba byť lukarom aby to človek chapal a ani netreba vedieť pravopis ..takže tak
akurat sa zda že večšina ELB bola ta stojata elipsa skorej ..prečo to vieme poniekto , už som pisal a nejdem sa otom rozpisovať dalej ..dík moc Jardo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 8:21 am    Předmět: Citovat

Luky sice nevyrábím, ale po těch letech přidám svůj názor...
a) kruhový tiler, pokud je tlouštka ramene všude stejná a mění se jen jeho šířka, (pyramida) je nejšetrnější ke dřevu, rameno je namáhané po celé délce všude stejně.
b) eliptický tiler - záleží, jestli je ta elipsa ležatá nebo stojatá.
Ležatá elipsa, kdy se ramena ohýbají blízko madla a špičky jen minimálně, je nejlepší z hlediska výkonu luku. Tomuto tvaru se blíží všechmy ty moly, holmy i korejce.
Stojatá elipsa, kdy je střed luku relativně tuhý a ohýbají se především špičky ramen, rychle stakuje a podle mne nestojí za nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
emanon
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2011
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 1:04 am    Předmět: Citovat

Tak tentokrat si to moc komplikuješ ,,pochopil som len toto ku tomu elipsoidu ... a nátahová křivka by měla být strmější .... to môžem potvrdit ,sice som to nemeral ale subjektivne sa mi zda že je to tak ked som porovnaval na lukoch,taktiež elipsa ma kratši náťah
A inak netreba to komplikovať proste že treba vedieť že tieruje sa jak odbokou tak od brucha podla tipu luku
Ten pyramidovy luk priamy ,by mal mať ten profil vysoký či kto chce hlboký stejne v celej pracovnej časti ramena a teda pri zaťaženi sa matroš môže rovnako ohnuť po celeš dlžke ramena(čast of kružnica) ,avšak regulovať to treba jeho šírkou kedže najviac zaťaženy luk je na strede a ku špičkam to slabne ,preto je špička tenka a pri madle je to na takomto luku jak lopata .
Teda a LB neviem či sa tak da urobiť bez madla ,to by muselo byť dosť široke na strede a neviem teda ,jednoznačne ale viem že ak je hlbka profilu uberana ku špičkam tak by mal aj ohyb narastať aby bol matroš rovnomerne zaťaženy ,ak sa tak nedeje a ide to dokružnice znamena to že je moc materialu na ramenach nabokoch ....
Viac sa ktomu nevraciam bud sa to chape alebo nie .(ako netvrdim že viem všetko ,ale toto mi tak pride a v podstate som sa toho držal beztoho aby som si to uvedomoval už davno pokial ma tu na fore nedoplietli, a zbadal som sa aj ja že robim jedno a pišem ine až ked hawkwind použil termin elipsa tak mi to dotrklo že hej vlastne ,a čo tu pletieme kruh celkom sme sa zmagorili ,bo dotedy ako som prišiem sem forum som to volal proste že luk tuhši na madle )
Potom su tam ine veci a riešenia atd. ta to teda už viem kde popreberam snad a niečo sa podozvedame
Smile čus Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 8:37 am    Předmět: Citovat

Opravujem sa: hyperbolo-paraboidný ohyb Embarassed .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 8:36 am    Předmět: Citovat

Emanon - nepotrebujem od teba body Very Happy , ale uvedom si, že pyramídová šírka pri rovnakej hrúbke ti dá hyperbolo-elipsoidný ohyb, to je to tvoje "extrémné namáhanie stredu" a najlepší je elipsoidný ohyb, pretože JardaM nám napísal, že šíp dostane pecku od tetivy niekoľko stotín sekundy (presne si to nepamätám) a potom sa už vezie Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
emanon
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2011
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 2:35 am    Předmět: Citovat

ogen Laughing
Citace:
to si musíš pri tillerovaní dať pozor, ako urobiť z pyramidálnej šírky a rovnakej hrúbky po celej dĺžke ramena elipsoidný tiller


ja prave som pisal že pyramida nema ist do elipsy ale do kruhu koli tej rovnakej hlbke a sile sa reguluje širkov ramena ..proste aby sa material primerane jeho hlbke namahal

teda to nechapeš ,pišeš kavi... a robiš geroja , daš sem ešte emonika ako mrká..



Rolling Eyes čiže chano chape, david ten to pozna dokonca mam pocit lepšie odomna ,cornus sa nevyjadril ,len to minule zmazal ...ogen piše a nema to hlavu ani petu a struha geroja ,alwarez tiež 0 bodov ,pisal nič nenapisal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Další
Strana 4 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.