Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

ULTRAMAX
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
crossbowhunter
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2011 10:20 pm    Předmět: Citovat

vyrobiť to nie je problém, to čo je problém je že na to nie sú dimenzované ramená.na takú záťaž by museli byť mohutnejšie a tým by klesla aj rýchlosť.
ak to chceš vyrobiť dohodni sa so scootrom a spravte to.ale píšem ti to tak ako to je, že tie ramená to dlhodobo nevydržia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Italo
Nováček
Nováček


Registrace: 22.11. 2011
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2011 10:17 pm    Předmět: Citovat

Ok nechcem aby tu koli tomu boli hádky myslel som že ak bude pár ľudí či by vedel niekto do toho ísť a zrealizovať výrobu malej série ak by to samozrejme vyšlo lacnejšie ak nie tak kašlať nato..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2011 10:17 pm    Předmět: Citovat

crossbowhunter napsal:
náklady a prototyp a podobne?
poviem ti jeho náklady.kúpi excalibur phoenix, teleso dá do bazaru na predaj a dá tam o trochu dlhšie vyrobené.to je ten cenový rozdiel.žiadny vývoj, vymýšlanie a podobne a máš hotový ultramax.
plné telo je preto, že je to nenáročnejšie na výrobu.či je to robené na cnc, alebo klasike sa hádať nebudem, pretože neviem.
takže celý vývoj ho nestál nič, len nakresliť výkres toho telesa.investícia?prakticky materiál+výroba, takže žiadna.nepíš ako keby používal iné ramená, pažbu a podobne.celá kuša je excalibur, len teleso je iné Laughing


jak říkám kámo,.. tohle dokážu nakreslit a zadat do kompu cca za 3 hodiny s nastavením frézek výroba těla ti jede tak, že mašina každých když to přeženu 20 minut jedno tělo... matrice je přenosná a ten výkres také...každý zručný stojař toto dovede, jen v mé firmě toto dokáží 3 lidé bez mrknutí oka... pokud jim dáš šmírák kde a jak co má bejt a po večerech v přezčasech ti jich namlátí mraky... i to že si tam nechám vypálit podpis na laseru a i tam vypálím svou firmu Very Happy
Miki, neomlouvej tu něco do čeho nevidíš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2011 10:10 pm    Předmět: Citovat

Podobný jako TAC15 :DDD jsi hodně ustřelil Miki:D to je slušná kuše na opravdu denní střílení Very Happy /možná v tom, že si jednou za rok vystřelíš páč se bojíš že to zničíš, nebo Miku myslíš to že je to předimenzované ? Very Happy/
hele mám drahé patenty na kotle lisy a vrtule na větrné elektrárny.. tomu se říká vývoj, který musí mít patent a začínáš od nuly a narveš do toho ukrutné prachy, tak ať mi tu někdo nevypráví pohádky co stálo to vymyslet, zas tak tolik toho na tom není Very Happy. A ne, že vemu něco co funguje, prodloužím to a prodávám to bez patentů jako úúúúžasnou novinku, která neprošla létama testování jako tomu je u ORIGINÁLNÍCH VÝROBKŮ EXCALIBUR !!!
Fakt na pohádky jsem už před léty přestal věřit ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
crossbowhunter
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2011 10:05 pm    Předmět: Citovat

náklady a prototyp a podobne?
poviem ti jeho náklady.kúpi excalibur phoenix, teleso dá do bazaru na predaj a dá tam o trochu dlhšie vyrobené.to je ten cenový rozdiel.žiadny vývoj, vymýšlanie a podobne a máš hotový ultramax.
plné telo je preto, že je to nenáročnejšie na výrobu.či je to robené na cnc, alebo klasike sa hádať nebudem, pretože neviem.
takže celý vývoj ho nestál nič, len nakresliť výkres toho telesa.investícia?prakticky materiál+výroba, takže žiadna.nepíš ako keby používal iné ramená, pažbu a podobne.celá kuša je excalibur, len teleso je iné Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2011 10:00 pm    Předmět: Citovat

Kluci, nechci se tady s nikym hádat ale když je to tak jednoduchý jak píšete tak proč nevymyslíte něco lepšího než je ULTRAMAX? Já tomu teda nerozumim ale nemyslím si že je to tak jednoduchý jak tady píšete, ono vám to nikdo neudělá pokud mu to dopředu nezaplatíte a on šel do rizika který mu vyšlo, udělal kuš která je povedená, zainvestoval to. Je to prostě jeho. Určitě tam ze začátku nechal dost peněz když dělal prototyp apod. A kdo z nás co se snaží prodat svoje produkty na tom nechce vydělat? Neznám skutečné náklady na výrobu jednoho kusu, ale jsou stím spojené i další náklady. Vždyt ji kupovat nemusíte. A ten kdo na to má a chce něco jinýho tak si to prostě koupí. Podle mě je to podobný s TAC 15. To bych si zase nekoupil já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2011 9:10 pm    Předmět: Citovat

Je to blbost... pokud jak zde píše udělá zakázku na 100 kusů.. tak je to za pakatel, prostě to rozpočteš.. jinak pokud mi někdo udělá kvalitní náčrt jsem schopný mu to udělat jak ve 2D tak ve 3D po večeru za lahev dobré wisky /inventor, catia nebo CAD/, cokoliv rozpočítat na materiálu a i vyhodnocení namáhaných míst pokud budu mít kvalitní informace...z tohoto to leze pouze přetahnout do CNC stroje...vem si, že potřebuješ koupit lušičtě a pařbu po kusech .. nemusíš likvidovat celou kuši...pokud máš známe, večer si sedneš a mimo výrobu i to udělá za hubičku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
crossbowhunter
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2011 8:00 pm    Předmět: Citovat

nie lacnejšie, ale rýchlejšie.samotná výroba nie je problém, ale ak chceš jeden kus, tak zaplatiť si nastavenie stroja, tvorbu programu, výrobu,materiál a človeka je nákladné.ak si objednáš viac kusov, v takom prípade to má význam.ale pre jeden kus to je nákladné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Italo
Nováček
Nováček


Registrace: 22.11. 2011
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2011 7:43 pm    Předmět: Citovat

Tak v tom prípade to nie je u cermana prehnaná cena keď sa to lacnejšie nedá.. Crying or Very sad samozrejme že nutne to nepotrebujem a nemám na to času a známosti .Bola iba myšlienka keď sa tu vedú debaty že sa to dá lacnejšie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
crossbowhunter
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2011 7:20 pm    Předmět: Citovat

vyjde to draho na to aby sa ti to oplatilo dať robiť na cncčko.jedine ak máš niekoho kto robí takto vo fabrike aj s nastavovaním stroja a programovaním.skôr by som niekoho omrkol na klasickom stroji a vyjde to lacnejšie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Italo
Nováček
Nováček


Registrace: 22.11. 2011
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2011 6:13 pm    Předmět: Citovat

Nechcem do toho kecať keď nemám znalosti ale ak vie niekto zistiť čo by to vyšlo poprípade dať to aj vyrobiť ..niečo také by som uvítal samozrejme by som bol ochotný zaplatiť za materiál robotu a dať niečo aj do vrecka.Som zvedavý ktorým smerom sa toto bude uberať Very Happy .Ale tak či tak fajná téma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
crossbowhunter
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2011 5:42 pm    Předmět: Citovat

potom pán programátor hodinu pracoval a niekolko dní sa flákal.z recesie som výkres telesa poslal kamarátovi.program pre mazatrol som mal hotový v priebehu 15 minút, vo fanucu mi ho dodal kamarát za 10 minút a v heidenhaine bol hotový za ďalších 15 minút.sinumerick bohužial nemám u koho zistiť.
čo sa týka toho že ten materiál nie je odliatok, to je kravina.materiál ako taký je odlievaný a to ostatné je až ďalšie spracovanie.dural ako vieme je zliatina niekolkých materiálov, takže nikdy nebude homogénny v takej miere ako si mnoho ludí naivne myslí.jedine že by bol vyrábaný v laboratórnych podmienkach a to sa predraží.dokonca jedna perlička taký integrex e-500HS-II dokáže to teleso vyrobiť v priebehu 1 hodiny aj s programovaním a výrobou.aj keď pochybujem že je to stroj, ktorý bol použitý na výrobu.skôr by som to tipol na frézovačku od deckel maho, ktoré sú ovela rozšírenejšie a výrobu na niekolko upnutí.v prípade že píšete pravdu o tvorbe programu, tak poznám ovela šikovnejších ludí, ktorý pracujú priamo vo výrobe aj s programovaním ovela zložitejších dielov a spravia to za ovela kratší čas.ale nie je odborník ako odborník.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cerman
Nováček
Nováček


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2011 4:50 pm    Předmět: Citovat

...Cituji CROSSBOWHUNTERA ..vyfrézovanie z plného materiálu je minimum ktoré zvládne priemerne zručný žiak učilišťa ... OPĚT SE MUSÍM USMÁT ..
Na programu a testování výroby těla Umaxe pro CNC frézu pracoval několik dní, zkušený programátor , který dělá programy na formy na převodovky pro WV, a rozhodně mu to dalo zabrat.
Plné těžší tělo pohlcuje lépe vibrace, celý výtřel je klidnější, tižší, kultivovanější. přes to, že výkon a nátah Umaxu je větší . Kombinovat moje a S5 tlumení je zbytečné, je lepší vybrat jeden systém ten nechat fungovat. Tak , jako Excalibur dodává náhradní gumy tlumení, tak i já mám k dispozici svou náhradní gumu, 20 cm za 50,-Kč, z čehož se dá nařezat cca 10 náhradních špalíčků pro můj systém tlumení. Tělo Ultramaxe není odlévané, je frézované a tudíž je kvalita i homogenost materiálu konstatní v celé jeho délce... zatím žádné další vylepšení Ultramaxe nechystám, jsem rád, že jsem na nemusel řešit žádné reklamace ramen a že vše funguje výborně. Je to zvláštní, ale na Exomaxu a Equinoxu jsem ramena občas řešil. Vysvětluji si to tím, že Umax měl vždy tlumení tětivy a to ramena zachránilo, dokonce vím o třech výstřelech na prázdno u dvou zákazníků bez jakéhokoli poškození, což mě u takového výkonu opravdu mile překvapilo...
_________________
Jmenuji se František Cerman , jsem vlastníkem domény www.kuse.cz a pokud budete potřebovat poradit v oboru kuší, rád vám budu k dspozici na emailu: franta.cerman@seznam.cz nebo na telefonu: 608771133
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
crossbowhunter
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: so prosinec 10, 2011 4:16 pm    Předmět: Citovat

no čo sa týka systému s5 tak to nie je až taká novinka.na stránkach výrobcu tetív boo je to spomínané zopár rokov, ešte pár rokov pred predajom ultramaxu.tento prevratný vynález má však niekolko chýb.hlavná je materiál samotných tlmiacich gúm, ktoré dostávajú zabrať a po niekolkých výstreloch neplnia funkciu tak ako by mali.šetrenie ramien to v istom merítku bude, nie však v takom rozsahu aby to dovolilo velké odchýlky.na takú silu kuše akú má ultramax netreba totiž dimenzovať len teleso kuše ( vyfrézovanie z plného materiálu je minimum ktoré zvládne priemerne zručný žiak učilišťa ), tlmenie tetivy, ale tiež tlmenie chvenia prenášaného na celú kušu a samozrejme predimenzovanie ramien, čo už však pôjde na úkor presnosti, alebo zmena materiálu ramien.
s5 systém ako taký je známy už niekolko rokov, kedysi bol nahrádzaný tlmičmi tetivy pre luky upevnenými na ramená kuše.efekt čo sa týka zvuku je fantastický, zníženie rýchlosti tak isto a samozrejme musia byť upevnené naozaj pevne, pretože sa velmi rýchlo strácajú.práve pre túto vadu tohto tlmenia vznikali domácky vyrobené s5 systémy už niekolko rokov pred uvedením na trh v sériovej výrobe.s5 systém sám o sebe nemá dostatočný potenciál na to aby dokázal zabrániť zničeniu pri dry-fire.energia prejde nárazom tetivy do ukotvenia tlmičov, ale stále bude odovzdaná.skôr bude mať spomenutý pán šťastie na skutočne vydarený pár ramien.kto vie niečo o technológii a materiáloch vie, že odlievaný materiál je na každom mieste mierne iný.
ale keď už sa tu začal k tomu vyjadrovať aj pán cerman, tak by som mal otázku na akej najmodernejšej cnc fréze sú jeho diely vyrábané.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 1:52 pm    Předmět: Citovat

Mám za sebou taky nějaký vývoje, ale v jiném odboru.. ale prostě to nedá a vrtá mi to hlavou-tak reaguji na to co si napsal o tlumení.
Přeci jen pokud dáš dohromy systém S5 v kombinací tvého tlumení dosahnete ještě lepčího výsledku. Nevím, kolik je tam místa, ale tlak na hlavu a tělo se rozloží a ráz a bude o dost menší. Guma nebude tak odcházet. Beru to tak, že na sériového EMAXE to nejde, ale na plné tělo v UMAX to bude plnit ještě lepší funkci. Či se pletu a toho tlumení se bude třískat a ovlivní to balistiku střely? Přeci tlak ti bude pohlcovat masivní tělo a nebudou ti vybrovat ramena...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 12:56 pm    Předmět: Citovat

Děkuji, velmi si cením férového jednání Very Happy a myslím, že se tato diskuze posunula tímto daleko dál než kdy jinky.
Jak jsem již psal, pamatuji si kdy jsem na jednom foru přímo hltal každou řádku Františka a měl z toho restpekt /jednalo se tam o laser, lov v lese a balistuku střel/... proto jsem byl tak velmi rozhořčen přístupen jaký tu snad užBYL. Postup prodeje na foru mi více nalákal na UMAXE v rozsáhlé odpovědi jako kámošovi než jako prodejce je to nej...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 12:49 pm    Předmět: Citovat

Scootr napsal:

já nevím, tebe by nenaštvalo koupit si kuši za 25000 a za týden ti jí zlevní o takovou slevu ??? Hele, dal jsem zde mormální otázku na výrobu kuše a nevím co je v tom zase za problém.
V jiném vláknu jsem slušně zeptal na jisté cenové rozdíly ale to je vše. Momentálně mi zajímají pouze technické udaje, tak nevím proč tu zase rozdmícháváš debatu.


omlouvám se všem na téhle diskuzi nechci nic rozdmýchávat
pro Scootra posílám sokromou zprávu
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 12:43 pm    Předmět: Citovat

cerman napsal:
O Umaxu se ještě rozepíšu až bude zase chvika a pokud to bude někoho zajímat, vyfotím svoje prototypy a zkusím je sem dát, jsou ještě další důvody, nejen zvýšení výkonu, proč je lepší plné pevné tělo z jednoho kusu duralu, než výrobně mnohem lacinější tažený duralový profil.. Uložení spouště plné přesné kapse a překonání krizového místa - spojení lučiště s tělem na orig. Excalibur těle..


pokud to správně chápu, pokud předělám tělo EXOmaxe z taženého na pevné tělo bude to úplně jiná kuše, která bude znatelně lepší než originál? Pokud neberu v potaz cenu a náklady, vyplatí se to tedy udělat si takto atipickou kuši?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BrckoSK
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 14.9. 2011
Příspěvky: 446
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 12:36 pm    Předmět: Citovat

cerman: Konecne jeden pekny prispevok, parada Smile
Ak budu aj dalsie podobne prispevky, tak sa budem tesit na Ultramaxa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 12:22 pm    Předmět: Citovat

Jsou tedy i jiné prototypy a varianty Ultamaxe, či lze očekávat třeba toho nového "EXTRAMAXE" :
tzn. UMAX musel projít spoustou testování a schvalování, jistě na tělo je patent, ale i s tím musí bejt plno papírování. Či jde pouze o kosmetický doplně a na to se atestace nevztahuje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cerman
Nováček
Nováček


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 12:18 pm    Předmět: Citovat

O Umaxu se ještě rozepíšu až bude zase chvika a pokud to bude někoho zajímat, vyfotím svoje prototypy a zkusím je sem dát, jsou ještě další důvody, nejen zvýšení výkonu, proč je lepší plné pevné tělo z jednoho kusu duralu, než výrobně mnohem lacinější tažený duralový profil.. Uložení spouště plné přesné kapse a překonání krizového místa - spojení lučiště s tělem na orig. Excalibur těle..
_________________
Jmenuji se František Cerman , jsem vlastníkem domény www.kuse.cz a pokud budete potřebovat poradit v oboru kuší, rád vám budu k dspozici na emailu: franta.cerman@seznam.cz nebo na telefonu: 608771133
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 12:11 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za velmi kvalitní odpověď, která se vedla ve stejném duchu, jaké si pamatuji z dřívějška na jiných forek a těch jsem si doopravdy vážil,jako této.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cerman
Nováček
Nováček


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 12:07 pm    Předmět: Citovat

Hned, jak jsem začal dělat svoje tělo Ultramaxe, tak jsem přemýšlel , jak to udělat , aby při větším výkonu Ultramaxe vydržely ramena tuto větší zátěž, jelikož mi bylo jasný, že kdyby to bylo tak jednoduchý, tak by i kanadani/Excalibur dělali těla o něco delší, chtěl jsem udělat silnější a přesnější kuši, ale zachovat stále spolehlivost. Na mistrovství světa Unlimited v Rakousku,SCHLAGL 2009 jsem viděl u jednoho střelce jakýsi amatérský pokus o utlumení tětivy, něco podobného měl i ve Vetlandě 2007 na kuši jeden švédský střelec, prostě jakési gumy, které zachytí tětivu. Dlouze jsme to po závodech probírali a z rozhovorů vyplynulo, že právě díky utlumení tětivy je kuše toho rakušana - tehdy to byl Exomax - schopna střílet šípy o hmotnosti pouze 310 grain bez poruchy a bez poškození ramen, dokonce přežila i dvě rány na prázdno bez šípu. Díky lehčím šípům a extrémně ploché dráze letu tento rakušan dokázal udělat parádní výsledek..Tak jsem si řekl, že to musím pořádně otestovat a vymyslet svoje utlumení tětivy, jelikož Excalibur nic takového ještě dávno neměl a nedělal. Tak jsem vymyslel tvar, testoval jsem různé gumy, aby taky něco vydržely a do plného duralového - ne ocelového jak píšeš - těla Ultramaxe z boku začal dávat svůj tlumič tětivy. Systém funguje parádně, nic se dírama neděje, nijak se neničí vše sedí. Ale , když po téměř třech letech, kdy já tenhle systém montuju na Ultramaxe přišel Exclalibur se systémem S5, rozhodl jsm se do budoucna osazovat Ultramaxe již jejich tlumičem. Důvod? Excalibur na svém utlumení spolupracuje se specializovanou firmou na utlumení ramen a tětiv LIMSAVER - USA, které pro ně vyvinula ve svých laboratořích specielní velmi měkkou, masivním gumu, kterou já nemám možnost nikde sehnat. Při vší snaze mají opravdu větší možnosti. Přeci jen, nemám za sebou takové zázemí a tým odborníků. Tak do budoucna je i pro mě levnější varianta kupuvat S5 u Excaliburu a osazovat jím svoje Ultramaxy, než dál vyrábět svoje tlumiče tětivy. Pravdou je, že několiky mým zákazníkům připadalo moje utlumení elegantnější a když jsem jim dal ny výběr, mezi S5 a mým systémem, tak si někteří vybrali moje utlumení.
Na všech tělech mám ještě samozřejmě na boku závity pro moje tlumiče, jelikož jsem naposledy nechal vyrobit 60 těl a ještě mám nějaká skladem... Uf to jsem se rozepsal... fajn den..
_________________
Jmenuji se František Cerman , jsem vlastníkem domény www.kuse.cz a pokud budete potřebovat poradit v oboru kuší, rád vám budu k dspozici na emailu: franta.cerman@seznam.cz nebo na telefonu: 608771133
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 12:05 pm    Předmět: Citovat

Jíra napsal:
Scootr napsal:
Franto, mám na tebe jeden dotaz když už tě tů tak mám.
Koukal jsem na nové fotky UMaxe a vidím, že došlo ke změně.
Jak to, že kuše je nově vybavena systém S5 a ne tvůj zapůštěný do těla? Má to nějakej vliv na tělo? Chápu, proč to nejde dát do Maxe, když nemá plné tělo, ale u UMaxe přece jen je to masivní ocel, či docházelo k nějaké deformaci děr? / i když vidím, že jsou tam stále připravené díry v těle/.
Dále mi zajímá, jelikož stále provádíš úpravy, zlepšováky a kuše prochází jistým vývojem, zda děláš nějaké bezplatné kampaně?
Dočkáme se třeba ještě nějakého jiného typu třeba EXTRAMAXE, kterej bude ještě silnější nebo kompatnější?


prosím tě nezlob se ,ale tvoje posedlost Cermanem začíná být patologická ,kupuji si vybavení v německu,anglii v americe i čechách samozřejmě vždy tam kde to nejvýhodnější,ale ještě mě nepadlo napsat na jakékoliv na forum tam jsou zloději protože jsou dražší přijde mi to ubohé
chápu cermana,že se snaží prodat, pokud najde kupce na svoje zboží budiž mu to přáno,ale proč a z jakého důvodů jsi rozjel tu svou kampaň to moc dobře nechápu
žeby zavist převlečená za morálku Smile

to je tvůj styl tak neházej jen Cermana v čem si libuješ taky,níže jsou tvé výroky na nic neodpovídáš pouze v nich ventiluješ svou flustraci
tak se vzpamatuj Smile

Zaslal: st prosinec 07, 2011 7:34 pm Předmět:

hele další nick..
to máš pravdu je to frajer na cenu a podvody.. je to jen pitomej tělocvikář kterej okrádá lidi!

Zaslal: pá prosinec 02, 2011 10:38 am Předmět:

mě už to ani nepřijde vtipný D třeba se z Cermana stal antisanta a razí heslo když dárky tak pro všechny D, předvánoční sleva a nebo se už konečne ten blbeček zbláznil a dal velmi neokatou slevu 10.000 :DDDD
klucí klucí... kam to asi dojde

Zaslal: pá prosinec 02, 2011 10:41 am Předmět:

pro zajímavost... ať vidíte jak Vás okrádá kuse.cz

http://www.bladesandbows.co.uk/armex-titan-200lb-compound-crossbow-2596-p.


já nevím, tebe by nenaštvalo koupit si kuši za 25000 a za týden ti jí zlevní o takovou slevu ??? Hele, dal jsem zde mormální otázku na výrobu kuše a nevím co je v tom zase za problém.
V jiném vláknu jsem slušně zeptal na jisté cenové rozdíly ale to je vše. Momentálně mi zajímají pouze technické udaje, tak nevím proč tu zase rozdmícháváš debatu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Italo
Nováček
Nováček


Registrace: 22.11. 2011
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 12:00 pm    Předmět: Citovat

Jíra mne osobne to na čo sa pýtal scooter prišlo normálne a nič som v tom nevidel.Veď sa slušne pýtal na ultramaxa či bude pokračovanie niečo nové a na telo kuše a ine nič?Ja mám zase pocit že ty si posadnutý scootrom:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 11:57 am    Předmět: Citovat

Hmm.. rád bych znal názor nějakého uživatele této kuše. Páč jedinej kdo ještě dělá pevní těla je Ten Point a je to velmi znát. Výstřel je klidný a hlučnost a skoro žádná vybrace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 11:55 am    Předmět: Citovat

Scootr napsal:
Franto, mám na tebe jeden dotaz když už tě tů tak mám.
Koukal jsem na nové fotky UMaxe a vidím, že došlo ke změně.
Jak to, že kuše je nově vybavena systém S5 a ne tvůj zapůštěný do těla? Má to nějakej vliv na tělo? Chápu, proč to nejde dát do Maxe, když nemá plné tělo, ale u UMaxe přece jen je to masivní ocel, či docházelo k nějaké deformaci děr? / i když vidím, že jsou tam stále připravené díry v těle/.
Dále mi zajímá, jelikož stále provádíš úpravy, zlepšováky a kuše prochází jistým vývojem, zda děláš nějaké bezplatné kampaně?
Dočkáme se třeba ještě nějakého jiného typu třeba EXTRAMAXE, kterej bude ještě silnější nebo kompatnější?


prosím tě nezlob se ,ale tvoje posedlost Cermanem začíná být patologická ,kupuji si vybavení v německu,anglii v americe i čechách samozřejmě vždy tam kde to nejvýhodnější,ale ještě mě nepadlo napsat na jakékoliv na forum tam jsou zloději protože jsou dražší přijde mi to ubohé
chápu cermana,že se snaží prodat, pokud najde kupce na svoje zboží budiž mu to přáno,ale proč a z jakého důvodů jsi rozjel tu svou kampaň to moc dobře nechápu
žeby zavist převlečená za morálku Smile

to je tvůj styl tak neházej jen Cermana v čem si libuješ taky,níže jsou tvé výroky na nic neodpovídáš pouze v nich ventiluješ svou flustraci
tak se vzpamatuj Smile

Zaslal: st prosinec 07, 2011 7:34 pm Předmět:

hele další nick..
to máš pravdu je to frajer na cenu a podvody.. je to jen pitomej tělocvikář kterej okrádá lidi!

Zaslal: pá prosinec 02, 2011 10:38 am Předmět:

mě už to ani nepřijde vtipný D třeba se z Cermana stal antisanta a razí heslo když dárky tak pro všechny D, předvánoční sleva a nebo se už konečne ten blbeček zbláznil a dal velmi neokatou slevu 10.000 :DDDD
klucí klucí... kam to asi dojde

Zaslal: pá prosinec 02, 2011 10:41 am Předmět:

pro zajímavost... ať vidíte jak Vás okrádá kuse.cz

http://www.bladesandbows.co.uk/armex-titan-200lb-compound-crossbow-2596-p.
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Italo
Nováček
Nováček


Registrace: 22.11. 2011
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 11:47 am    Předmět: Citovat

myslím že to bude Phoenix lebo predáva v bazare telá..ale samozrejme je to moj názor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 11:41 am    Předmět: Citovat

jinak z čeho je překopanej Umax? Z Phoenixu, Maxe či z čeho ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 11:04 am    Předmět: Citovat

Franto, mám na tebe jeden dotaz když už tě tů tak mám.
Koukal jsem na nové fotky UMaxe a vidím, že došlo ke změně.
Jak to, že kuše je nově vybavena systém S5 a ne tvůj zapůštěný do těla? Má to nějakej vliv na tělo? Chápu, proč to nejde dát do Maxe, když nemá plné tělo, ale u UMaxe přece jen je to masivní ocel, či docházelo k nějaké deformaci děr? / i když vidím, že jsou tam stále připravené díry v těle/.
Dále mi zajímá, jelikož stále provádíš úpravy, zlepšováky a kuše prochází jistým vývojem, zda děláš nějaké bezplatné kampaně?
Dočkáme se třeba ještě nějakého jiného typu třeba EXTRAMAXE, kterej bude ještě silnější nebo kompatnější?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
Strana 10 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.