Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luky od Arniho
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 8:45 pm    Předmět: Citovat

Každý tomu rozumel, ako chcel, ten kdo si chcel vziať z tej reportáže, čo potreboval alebo, len ako zaujímavosť - pobavenie - prezentovanie, je jeho vec. Ten, čo tomu trochu rozumie, kašle na reči a pozerá sa na profesionalitu i keď je to už pracnejší lepený luk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 7:47 pm    Předmět: Citovat

Teď koukám že mi to Kibe při psaní sebral z ruky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 7:46 pm    Předmět: Citovat

fucker napsal:
Co to tady zase blábolíte..že mu vložil do úst ....bambulky tlumí luk:-) nebo že někdo místo slova instinktivní lukostřelba řekně... to by mělo být nazýváno spíše reflexní lukostřelba Very Happy ...to ai těžko...ale bohužel to tam někdo vyslovil a vyslovil to špatně....to je podstatné

To že děláš čest svému nicku je v pořádku, ale možná tě to překvapí, ale ty bambulky opravdu tlumí luk.Ta tětiva totiž nevisí ve vzduchu ale je nedílnou součástí luku a její kmity se přenášejí do celého luku a ten nepříjemně v dlani vybruje.Tak , že zatlumením tětivy tlumím celý luk.U struných nástrojů také nehrají samotné struny,ale celý nástroj Wink a tam kde je nahrazen prknem, tam nastoupí elektronika.
A co se týká výrazu reflexní střílení, tak to jsi měl definovat ten výraz místo prohlášení,že ho všichni známe.Arni správně řekl že to lukostřílení není instinktivní- vrozené, ale netrénované,nadrilované do polohy podmíněného reflexu, nemíříme, ale uděláme to dobře.Prostě reflexivně.
Co ty na tento laický výklad ? Mně totiž Arni připadá jako cokoliv jiného než jako trouba so si nevidí do hu..,úst. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 7:42 pm    Předmět: Citovat

Inu každý dělá co umí, Arni umí luky, Fucker ... no nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 7:16 pm    Předmět: Citovat

Fucker: Kvůli tobě jsem se na to podíval ještě jednou (pamatoval jsem si to jinak než říkáš) a musím uznat, že děláš čest svému jménu.
Arni neříkal, že bambulky tlumí luk, ale že luk s nimi nemá tak ostrý zvuk. Zadruhé neříkal že je to reflexní střílení, ale že to je reflexivní(=poučuji se zkušeností a myšlením nad provedenýmy výstřelely), což podle mě i Arniho je mnohem přesnější označení, než instinktivní.
To že tu ze sebe děláš hlupáka není problém, ale to že tu zanášíš diskusi těmito výplody už problém je.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 5:55 pm    Předmět: Citovat

já mám bambulky taky a nemám luk od Arniho. Prostě nemám rád drnčení tětivy.

Každý takovýto vstup do veřejnoprávní televize je významný počin pro propagaci lukostřelby a zviditelnění tohoto sportu. Co se tam říká není až tak důležité. Ostatně rád bych viděl, kolik lidí kteří nejsou profesionální tlachalové dá dohromady souvislou řeč které se nedá nic vytknout, když se na něj namíří kamera.

A Arni bezesporu lukostřelbu ovládá bez ohledu na to, jestli tomu říká střelba, nebo palba.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 5:42 pm    Předmět: Citovat

fucker napsal:
Co to tady zase blábolíte..je jasný že to je setřih...ale řekněte si sami, to udělal režiser nebo střihač že mu vložil do úst ....bambulky tlumí luk:-) nebo že někdo místo slova instinktivní lukostřelba řekně... to by mělo být nazýváno spíše reflexní lukostřelba Very Happy ...to ai těžko...ale bohužel to tam někdo vyslovil a vyslovil to špatně....to je podstatné


Arni sa nikdy nestaval do pozicie trenera alebo hovorcu lukostreleckej obce... na to je tu JK so svojou knihou... tej by sa v oblasti terminologie a prekladu tiez dalo kadeco vytknut ale prevazuju pozitiva... drzat sa dvoch vyslovenych viet a na zaklade toho zhadzovat celu reportaz alebo Arniho je prilis kratkozrake...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 5:37 pm    Předmět: Citovat

Pánové, pánové... Rolling Eyes

1. Střílet není - s odpuštěním - totéž, co mluvit nebo myslet.
Vzpomeňte si laskavě na totální neartikulovaný nesmysl, co vypadne z každého sportovce během jakéhokoliv rozhovoru pro televizi.
Koncentrace na tělesný výkon nebo práci dokonce do jisté míry odvádí od soustředění na stránku intelektuální. Většina lidí je buď chytrá a nešikovná, nebo spíš šikovná a bystrá spíš prakticky. U někoho se to vyskytuje obojí, ale je to vzácný úkaz. Tady je navíc potřeba být pohotový a mít zkušenosti s presentací před kamerou.
Na souvislejší mluvení tu mají být trenéři, nebo prodejci, nikoli střelci nebo řemeslníci.

2. Arni tam byl jako ikona, legenda, představitel určitého směru a stylu. Nic víc, nic míň. Myslím, že to zvládl na jedničku.

3. Veškeré řeči o odbornosti jsou u něčeho jako ukostřelba lehce přehnané. Není to medicína, není to teoretická fysika, není to filosofie. Je to v zásadě hra pro volný čas, Freizeitaktivität. Není středověk, nevisí na tom naše přežití. Takže terminologie opravdu není to podstatné. Zvláště pak ne pro pozorovatele zvenčí.

4. Bambulky ... mne se na ně také neustále ptají všichni, co vidí luk v akci na živo poprvé. Prostě lešenáři bambulky na tětivách nemají, a kromě nich viděl normální smrtelník tak maximálně Vinnetoua nebo Robina Hooda ve filmu - ti tam také bambulky neměli!
Navíc Arniho luky jsou těmi bambulkami charakteristické, standardně ke všem lukům je snad nikdo jiný nedodává. Takže je to také taková obchodní poznávací značka, oprávněně vysvětluje, proč jeho luky mají takovou nápadnou fíčuru. Laik si skutečně na první pohled nejvíc povšimne řvavých červených bambulí.

Já jsem si ten pořad shodou okolností shlédl dnes dopoledne na velké plazmě, opakovali to. Nemyslím, že bych cokoli vytkl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fucker
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 5:08 pm    Předmět: Citovat

Co to tady zase blábolíte..je jasný že to je setřih...ale řekněte si sami, to udělal režiser nebo střihač že mu vložil do úst ....bambulky tlumí luk:-) nebo že někdo místo slova instinktivní lukostřelba řekně... to by mělo být nazýváno spíše reflexní lukostřelba Very Happy ...to ai těžko...ale bohužel to tam někdo vyslovil a vyslovil to špatně....to je podstatné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 4:14 pm    Předmět: Citovat

Taková krátká reportáž může v laikovi buď ponechat nezájem anebo vzbudit zájem a přitáhnout ho blíže k lukům. Něco jako billboard u silnice, který nestihne než přitáhnout oko, vzbudit emoci (pokud je dobrý) a předat informaci o www odkazu, kde najdu něco bližšího. Koho z nezasvěcených bude zajímat přesné názvosloví a definice, když se v tom nevyzná vůbec? Arni tam předvedl krásné řemeslo, střelecký um a každý si tam mohl přečíst arni.cz. Co víc?
I když na fucker.cz by hodně lidí taky kliklo, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 3:51 pm    Předmět: Citovat

Jak to je urobené za to môže televízia. Evidentne ich zaujali bambule. Arni za to nemôže. Celkove je reportáž pre lajkov fajn, lepšie ako nič. Nemôžeš to posudzovať prísne odborne.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 3:34 pm    Předmět: Citovat

fucker napsal:
Zajimalo by mne jak někdo může posuzovat takový pořad jako něco pro rozvoj...když hlavní postava o které tam je řeč plácá nesmysly jako naprostý amatér.....např. o tom že bambulky na tětivě tlumí luk...což je blbost protože tlumí tětivu...ne luk samotný...proto se to také nazývá tlumiče tětivy Smile....za další průpovídka typu že by se vlastně instinktvní lukostřelba měla spíše jmenovat reflexní Smile tak to je celkem totální nesmysl...význam slova reflex je snad jasný.... za další jsem nepochopil symsl toho proč v reportaži vysvětluje význam dřevěného luku a ještě tak amaterský...když nikdy žádný dřevěný luk nevyrobil.... at je Arni jaká chce hvězda tak by si měl uvědomit že ty nesmysly a dezinformace které vyřkne tak berou za platnou minci všichni ti neznalý zájemci....takže co se týká informací ten pořad neřekl vůbec nic ...za další když už si do baráku dotáhnu televizi a vím že přijdou tak si připravím aspon nějaký scénář co chci říci nebo o čem chci informovat......aby to nedopadlo jako toto........ zduřSmile


někdo ty zájemce musí informovat a teď to bude na tobě jako ryzím profesionálovi ,aby jsi to vedl dál to je snad jasné ,že Smile
,ale mají natáčet nějaký pořad na téma ,,květy blbosti´´ tomu sice možná nerozumíš ,ale pořád jsi v tom taky určitě lepší ty než nějaký amater
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 3:31 pm    Předmět: Citovat

neviem posudit ci to, co hovoril bolo spravne alebo nie, ale reportaz mala asi 3 minuty... stab bol u arniho urcite aspon 2-3 hodiny... natocili material a reziser, dramaturg alebo niekto iny rozhodol o zostrihani celej reportaze na uvedenu dlzku... snad si nemyslis ze sa budu bavit s tomasom o tom co by tam chcel mat? on suvisle strielal, robil a rozpraval o vyrobe lukov a lukostrelbe, oni filmovali a potom si to strihli tak, aby tam boli zaujimave zabery, nie reci...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fucker
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 3:13 pm    Předmět: Citovat

Zajimalo by mne jak někdo může posuzovat takový pořad jako něco pro rozvoj...když hlavní postava o které tam je řeč plácá nesmysly jako naprostý amatér.....např. o tom že bambulky na tětivě tlumí luk...což je blbost protože tlumí tětivu...ne luk samotný...proto se to také nazývá tlumiče tětivy Smile....za další průpovídka typu že by se vlastně instinktvní lukostřelba měla spíše jmenovat reflexní Smile tak to je celkem totální nesmysl...význam slova reflex je snad jasný.... za další jsem nepochopil symsl toho proč v reportaži vysvětluje význam dřevěného luku a ještě tak amaterský...když nikdy žádný dřevěný luk nevyrobil.... at je Arni jaká chce hvězda tak by si měl uvědomit že ty nesmysly a dezinformace které vyřkne tak berou za platnou minci všichni ti neznalý zájemci....takže co se týká informací ten pořad neřekl vůbec nic ...za další když už si do baráku dotáhnu televizi a vím že přijdou tak si připravím aspon nějaký scénář co chci říci nebo o čem chci informovat......aby to nedopadlo jako toto........ zduřSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 11:22 pm    Předmět: Citovat

Tomáši moc pěkné
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 6:58 pm    Předmět: Citovat

Arni v linkovaném pořadu:

"Obecně se tomuto způsobu střelby říká instinktivní."

Co bys chtěl ... chudák redaktorka opakuje, co říká mistr.
A mistr naživo mluví o instinktivní střelbě, byť možná na www má lukostřelba.
Pusť si to schválně a pozorně poslouchej ... když už chceš být hnidopich! Wink [/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Rajce
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Letohrad, Pardubický kraj, ČR

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 6:01 pm    Předmět: Citovat

2 CAJ: Přesně tak, jde mi právě o ten rozdíl střelba NEROVNÁ SE lukostřelba Wink Právě že, ani Arni ani Kejval na svých stránkách neuvádějí "instinktivní střelbu" ale "instinktivní lukostřelbu"

názorný příklad http://lmgtfy.com/?q=instinktivn%C3%AD+st%C5%99elba

TADY je nám to všem jasné oč se jedná a rozdíl v tom nečiníme.
Ale já to beru tak, že to byla reportáž veřejnoprávního média určení pro diváky neznalé této disciplíny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 5:11 pm    Předmět: Citovat

Rajce napsal:

Jsem asi hnidopych, ale mám výtku ku ČT. Sport podle reportérky zvaný "instiktivní střílení" jsem nikde nenašel Confused Střílet se dá ze všeho možného. Tento pojem najdete v paintballu. A řekl bych, že rozdíl mezi pianballovou puškou a lukem je setsakra VELKÝ Laughing

Tlumiče super Laughing Furt se setkávám s lidma co se ptaj, proč jsem si to ozdobil bambulkama Smile


Trochu mi uniká smysl Tvé poznámky:
sám Arni mluví v ukázce o "instinktivní střelbě" a samozřejmě ji uvádí na svých stránkách:
http://luky.arni.cz/cz/

Totéž reklama na příčůrku tohoto stylu střelby zde:
http://www.alexbow.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=41

Jde Ti o to, že říkají "střelba, střílení" a ne "lukostřelba" ?

Většina z nás tady, myslím, střílí, a ne lukostřílí... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Rajce
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Letohrad, Pardubický kraj, ČR

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 4:39 pm    Předmět: Citovat

Reportáž také potěšila. Je fajn, že se našemu sportu začínají média trochu věnovat Smile
Jsem asi hnidopych, ale mám výtku ku ČT. Sport podle reportérky zvaný "instiktivní střílení" jsem nikde nenašel Confused Střílet se dá ze všeho možného. Tento pojem najdete v paintballu. A řekl bych, že rozdíl mezi pianballovou puškou a lukem je setsakra VELKÝ Laughing

Tlumiče super Laughing Furt se setkávám s lidma co se ptaj, proč jsem si to ozdobil bambulkama Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 1:35 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Moc pekné. Dôležitá informácia o bambulách.


Myslím, že tlumiče jsou důležitější u laminátových luků než u přírodních materiálů. Ty mají celkem solidní vlastní útlum. Jinak reportáž se mi také líbila. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 1:18 pm    Předmět: Citovat

Moc pekné. Dôležitá informácia o bambulách.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Korado
Nováček
Nováček


Registrace: 17.4. 2011
Příspěvky: 84
Bydliště: Desná v Jizerských horách

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 12:04 pm    Předmět: Citovat

V Toulavé kameře byla reportáž Výroba luku s Arnim .
Zde ji mužete zkouknout
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126666764-toulava-kamera/212411000320108/

Je to poslední reportáž od 20:15 min.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 11:16 am    Předmět: Citovat

Arni bude za chvili na ct 1 v toulave kamere
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út prosinec 27, 2011 11:07 pm    Předmět: Citovat

Diky za vymazani a na situaci Arniho to nic nezmeni .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 27, 2011 7:34 pm    Předmět: Citovat

Ogen napsal:
Nedá mi, aby som nepripomenul, že najlepší luk je ten, čo si vyrobí lukostrelec sám

pallo007 napsal:
to je moc zjednoduseny pohlad na lukostrelcov:-) ja si nemyslim ze lukostrelec = lukar... podla mna drviva vacsina z nas nema cas, chut, znalosti, schopnosti, prostriedky a ani chut luk vyrabat...

Mysa napsal:
taky napiš, kdo si umí luk udělat a umí s ním zacházet (trefit).


Tak jako obecná teze je to samozřejmě zcestné.
Je to dokonce jeden z nejvíce do očí bijících nesmyslů, co se tu v poslední době vyskytly: to by nejlepší meč byl ten, co si jej vyrobí sám šermíř ... to bych chtěl vidět, kolik ze špičkových šermířů dokázalo kdy vykovat italský kord s pleteným košem...

... to je asi na stejné úrovni, jako kdyby někdo tvrdil, že nejlepší formule je ta, co si závodník sám postaví v garáži ... to by asi Schumacher koukal! Rolling Eyes

Z opačné strany to ale taková pitomost není: je-li výrobce sám aktivní výjimečně dobrý lukostřelec, obvykle se to výrazně projevuje na kvalitách luku. A to v Arniho případě platí stoprocentně!

Jinak samozřejmě celé to stojí na otázce, co to pro nás znamená "nejlepší luk". Někdo má takovou radost z toho, že si něco neuměle vyrobil vlastníma rukama, že jej nesrovnatelně více těší užívat tu věc (např. luk) než cokoli jiného. Většina nicméně spíše ocení bezchybnou práci luku v rámci určitého stylu (např. perfektně chodící primitiv jistě podává horší výkon než lešení, ale jakožto primitiv - v rámci limitů daných možnostmi materiálu etc. - je to dokonalá zbraň, radost jen vidět v akci, natož pocit výstřelu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá listopad 25, 2011 8:59 pm    Předmět: Citovat

emanon napsal:
... ako za 30let (to len tebe asi tolko bo nemaš fantáziu a predstavivosť) a ono potom vyzeraju zhruba rovnako preto že to inak ani nejde

Zle čítáš, prečítaj si to ešte raz a prestaň súdiť (vlastne si tým šliapeš na svoj dlhý jazyčisko Very Happy ). Ja nepoznám ani jedného z nich (Freda Beara, Bena Grahama) a je mi to putňa, mám vlastnú hlavu a keď sa chcem poučiť tak sa pozriem na internet a luky. a urobím si vlastnú analýtu, či je to dobre alebo zle je iná vec. Len vďaka takýchto fór je možné si i vymieňať názory, buď máš dostatočné argumenty, ktoré oslovia druhú stranu alebo sa ide ďalej a nezáleží až tak na tom na koho urobiť dojem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá listopad 25, 2011 8:48 pm    Předmět: Citovat

Wachn napsal:
Jan napsal:
Ogen, som z toho voláko zmetený! Čo také si predstavuješ pod poslednou vetou?


Laughing taky jsem nad tím přemýšlel a nerozlousknul jsem to...

Jednoducho, ten kdo chce byť majstrom svojho remesla, musí sa tomu venovať naplno a pokiaľ si myslí, že je dobrý, tak môže ísť s tým na trh.
Záleží potom ako sa vyvinie tá jeho činnosť ďalej v dôsledku trhu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá listopad 25, 2011 12:39 pm    Předmět: Citovat

emanon napsal:
Teba by sa dalo považovať už za zberateľa Arni lukov .Nejaky fetiš ? Laughing
Ale pekné sú ,to sa musí nechať .


to nie su (vsetko) moje a to nie som ja:-) ja som zatial od neho mal len styri:-)
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
emanon
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2011
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: pá listopad 25, 2011 12:21 pm    Předmět: Citovat

Teba by sa dalo považovať už za zberateľa Arni lukov .Nejaky fetiš ? Laughing
Ale pekné sú ,to sa musí nechať .Akurat madla niesu dla mojeho estetickeho cítenia ,ale to sa na drevolaminate lepšie nedá

ps : alwarez ,to s pajcovanim robi akurat Kejval asi , tie luky maju určitu logiku a princíp ku ktorému sa dá dopracovať ovela skorej ako za 30let(to len tebe asi tolko bo nemaš fantáziu a predstavivosť) a ono potom vyzeraju zhruba rovnako preto že to inak ani nejde

fakt lepšie si tie tvoje kci ,aspon dnešné nevšímať radšej bo si zjedol asi pokazeneho mamuta a teraz sem dávíš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá listopad 25, 2011 11:52 am    Předmět: Citovat

tzv. lukolodka Smile


_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Další
Strana 4 z 25

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.