Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

4. otevřené mistrovství ČR v bojové a lovecké lukostřelbě
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
erze
Nováček
Nováček


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 10:09 pm    Předmět: Citovat

Vážený priatelia lukostrelci!
Povzbudený niekoľkými z Vás som sa rozhodol že napíšem pár mojich postrehov a myšlienok z MČR.
Najprv chcem vyjadriť poďakovanie všetkým organizátorom i účastníkom, že tolerovali našu prítomnosť i naše občasné komunikačné nedostatky. Vďaka, vďaka!
Osobitné naše poďakovanie patrí Griffinovy, ktorý viedol našu skupinu tak úspešne, že členovia našej skupiny získali 6 medailí! Very Happy
Teraz postrehy:
Všeobecne sa mi pripadalo meranie času u niektorých disciplínach detinské a smiešne. Tento umelo vytvorený a bezúčelný stres spôsobuje fixovanie chýb pri ukotvení a vypúšťaní šípov. Skúste to nahrať na video a spustiť spomalene sami uvidíte... Zdôvodniť to tým, že v „boji“ treba strieľať čo najrýchlejšie podľa mňa neobstojí. Ak už chcete ísť týmto smerom, ja by som uvítal keby niekto (z tých čo vymysleli tieto časové limity, a takúto formu merania času) predviedol pred súťažiacimi ako na to...
Vôbec nechápem prečo nebolo umožnené, aby lukostrelci krátko zastrieľali pred súťažou.
(Ja osobne som zaplatil pri vstupnej bráne za možnosť zastreliť si na terč pre turistov, lebo som nechcel aby si moje deti si natiahli svaly – ale nepovažujem to za štandardný prístup na lukostreleckej súťaži...)
- terčovka – jednoducho som stihol vystreliť len 2x9 šípov a je pre mňa nepochopiteľné, ako som to mohol vyhrať?
- ústupovka – železné trámy schované v burine boli veľmi nebezpečné, chvalabohu sa nikomu nič nestalo. „Ochranná sieť“ bola nanič.
- noční hlídka – bola to disciplína dosť nebezpečná pre strelca – moja dcéra spadla zo schodov, šťastie že sa nenabodla do šípov ... ja by som to tak upravil aby to nebolo až tak nebezpečné. Rovnako je podľa mňa veľmi nebezpečné nasadzovať šípy v tme ...
- hradby – rád by som sledoval usporiadateľov, keby to predviedli pred nami so svojimi novými - vyváženými šípmi...
- lovecká – nechápem načo ten zhon, ešte som nikdy nepočul o tom že by polovníci pobehovali po lese?
- vlajka – ak sa strieľa na vzdialenosť 100 metrov, treba zabezpečiť aby šípy mali vôbec šancu zabodnúť sa do zeme.
- línia – našťastie ráno pršalo a šípy zostávali zabodnuté v zemi.

K organizácii sa nevyjadrím, urobili to už mnohí predo mnou.
S pozdravom
Zoli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 9:36 pm    Předmět: Citovat

Milý Drobčeku. Jsem si vědom, že všechny chyby vznikly nabubřelostí a neschopností několika jedinců a na ostatní tím padá hanba, kterou si nezaslouží. Setkal jsem se s několika jedinci, včetně tebe, kteří jsou mi osobně sympatičtí. Celý problém zřejmě vzniká jednosměrnou komunikací těch z vás, kteří mají větší hlasovací právo. Každopádně u soutěže, která se nazývá mistrovství, bych čekal profesionální přípravu a ne dětské nemoci. Nejsem potížista a kdybych se setkal u těch odpovědných za tento průs.... s náznakem pokory, mávl bych nad tím rukou. Avšak oni zřejmě neměli čas řešit závažné problémy (např. nedostatek terčů Laughing ) ,protože se museli procházet po nádvoří a prudit. Dosud jsem se nesetkal s časovým limitem u terčových disciplín a nápodoba tradičních disciplín byla natolik přispůsobena velmi slabým lukům, že normálním lukem prakticky nešla střílet. Než jsem se dostal k terčovce, neměl jsem polovinu šípů! A mám je velmi pracné! Tímto se částečně omlouvám za prvotní výbuch(byl jsem VELMI zklamán) . Pracnost a vypětí při pořádání soutěží velmi dobře znám, ale mám pocit, že vám Lucínek nabídl pomoc a byl odmítnut. Také si myslím, že vrcholné soutěže by neměl pořádat někdo, koho lukostřelba zajímá velmi okrajově. Je to dost poznat a my fanatici dost trpíme. S těmi rozumnými z vás upřímě soucítím, neboť dlouhodobý pobyt v prostředí řízeném něčím jiným než srdcem a rozumem je skutečným očistcem. A tento přístup pravděpodobně způsobí, že příští mistrovství se bude odehrávat bez lidí, kteří už mistrovství dávno dosáhli a stane se šaškárnou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Meer-Laim
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 81
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 8:54 pm    Předmět: dnes vloženo na SEBU diskuzi Citovat

PART I
zdravím SEBU včera jsem chtěl tu známku poslednímu "mistrovství ČR" v normální lukostřelbě ještě trošku vyšperkovat, ale vědom si toho, že spousta z vás dělala co mohla by tu katastrofu alespoň nezhoršovala a přihlédnuvše k prosbě Následníka rodových tradicí ??tak jsem si odpustil větu co naplno s vědomím si důsledků říkám nyní :" .....BabukoMistrobil je to co představitel SEBU zvládne, nechť se tedy věnuje hraní a lumpárnám a nebere na sebe jako představitel spolku odpovědnost toho co je nad síly spolku především šermířů a bojujících s holí...., žehnám Lukostřelci Ladislavu Káchovi za prfektně odvedené I.mistrovství ČR Sychrov neb pak už to bylo jen horší, horší a tento víkend NEJhorší,,,nechci být jako ten co střílí pro radost a chce se pouze zdokonalovat rukojmím infantilních představ jedinců kteří v Lukostřelbě nedošli ani na práh pochopení smyslu a účelu lukostřelby našich prapředků a proto požádám vedení Lukostřelce.cz by neprodlenně zahájilo kroky vedoucí k formalizaci následujícího Mistrovství ČR tím, že osloví nejlepší Lukostřelce v ČR (každý ví kdo ti Muži jsou) a společně sestaví statut (disciplíny, propozice, proces kvalifikace a podmínky registrace takto významné akce??věřím, že příští Mistrovství budou organizovat LUKOSTŘELCI! (ti co u lukostřelbě něco vědí, mají ji rádi, něco předvedli a chtějí se učit dále=naslouchají těm kolem)?.?

ten kdo měl odvahu dočíst až sem nechť ví: ?DĚKUJI za možnost si zastřílet tak jak většina z nás putujících po stezce Lukostřelců nemá v průběhu roku vůbec či jen poskrovnu si vyzkoušet. CHVÁLÍM byť nedotažený nápad s Noční hlídkou i střelbu na Linii?DĚKUJI všem, kteří to vše dělali pro lukostřelce z ČR i okolí a vynaložili viditelné úsilí!

prosby a očekávání včetně námětů i subjektivního pohledu na akci následuje?


PART II.

OSOBNÍ NÁZOR! aneb 10satero očekávání od Mistrovství?

od Mistrovství ČR v Lukostřelbě očekávám : 0. že si zatřílím a zabojuji s možností přípravy na výkon (jako atle, vzpěrač, sumo závodník?) 1. že jej budou organizovat a řídit Lukostřelci 2. že bude dostatečně technicky a kapacitně zajištěno 3. že bude organizováno pro Lukostřelce. 4. že bude pro návštěvníky i kolemdoucí maximálně bezpečné 5. že bude maximálně šetrné k výbavě lukostřelců 6. že nabídne solidní zázemí nezvyšující již tak vysoký stress na akcích tohoto významu obvyklý 7. že bude informativní a pracující s rizikovými scénáři 8. že rozhodčí budou přesně vyškoleni ja měřit a rozhodovat ve snaze o maximální rovné podmínky všech 9. že umožní v programu prostor pro setkání a výměnu zkušeností 10. že bude náročné a obohacující a dislokačně vyhovující??. Ať to beru jak beru ze zhora dolů tak i nazpátek na všechna očekáváni mi odpovědi vycházejí negativně?.mnohde katastrofálně?? jen namátkou vybírám Cyklisté a chodci v linii střelby Ku vlajce i Obloukové/Dálkové, stopky na Nokia 3310 u Ústupovky v rukách nezaškoleného, mnohde jediný rozhodčí neschopný zajistit rovné podmínky, zástěny/Nezástěny ničící drahé šípy, čakací doby a chaos, startovné/kempovné/parkovné/, nejasné a někdy NElukostřelecké propozice např. Linie bodově oceňen hrot šípu v zemi ne jeho průnik/zásah?, chybějící VODA či ČAJ na kolečku 3x za den za 250 Kč startovného považuji za minimum??
PŘÁNÍ a NÁMĚTY: A/ nekonat Mistrovství na Hradě snad zámecká zahrada je maximum B/snížit počet účastníků cca 50-60 nějakým systémem Kvalifikace C/ zajistit vždy základní zázemí jako je Voda/Parkovné ze startovného D/ novinky v propozicích či propozice jako celek konzultovat před mistrovstvím NE v průběhu či po E/ zakotvit v programu disciplínu ?kdo jsi/jakým lukem a proč střílíš/ seš vlk samotář nebo máš společenství kam chodíš střílet, kam chceš dojít na Cestě Lukostřelce, jaký je tvůj Lukostřelecký Kodex, ?.F/ diplomy dávat do 6. místa (6tý z padesáti či 60ti je fakt dobrý výkon a motivuje ostatní G/zajistit vykonnostní třídy a následně kategorie (jen pro umístění) jinak střílí každý s každým H/ vyčlenit Kombat jako Královskou disciplínu a i jej tak hodnotit I/ nadávat vítězům Luky? neb Lukostřelec z velkým L si luk pořizuje sám??..dle svých parametrů J/ oddělit počítané a uklidňující zahřívací disciplíny např. 6 na 6?. Přání je více a novému organízátoru je oředložím s vysvětlením:O)

Na závěr bych Vás rád touto cestou informoval, že do konce týdne podám osobní prostest na organízátora letošního mistrovství a všechny sponzory by prověřili účelnost čerpání dotace, obojí DOPOŘUČENĚ.
V úctě všem těm poctivým co se snažili připravit dobrou akci Rostislav Řepka starik@bluetone.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drobcek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 365
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 7:48 pm    Předmět: Citovat

Vážení účastníci MČR,
hned v úvodu bych vás rád požádal, abyste nebrali můj příspěvek jako oficiální vyjádření za celé S.E.B.U., to by nebylo vúči mým kolegům fér. Musíme se všichni nejprve sejít, všechny události sesumarizovat a pokusit se postupně na všechny vaše reakce a připomínky reagovat. Pokusíme se to v rámci našich možností udělat co nejdříve. --------------
V každém případě, bych, se jako jeden z organizátorů, rád omluvil všem těm, kteří čelili, díky našim organizačním nedostatkům, všem nepříjemnostem. Není pochyb o tom, že jsme tuto akci nezvládli tak, jak se patří, obzvláště když nese název Mistrovství. Nemyslím si, že by bylo dobré, abych vás zatahoval do naší interní organizace celé akce a jmenovitě vypisoval odpovědné osoby za konkrétní úkoly. Zkrátka akci organizovalo S.E.B.U., které svými chybami spoustě z vás pokazilo nadšení, se kterým jste šli do soutěže. To je fakt. Rád bych ale také poznamenal, že celé S.E.B.U. není jenom pan Milan Babuka, tudíž odpovědnost neseme všichni ostatní.
Dále si myslím, že spousta připomínek k samotné soutěži, teď mám namysli pravidla a disciplíny, by měli být předmětem rozumného dialogu, některé z nich se stříleli poprvé a určitě stojíme o vaše reakce na ně. Dále bych rád poznamenal velmi důležitou věc, padly tady polemiky o penězích, nevím o jediném členu S.E.B.U., který by měl v tomto směru špatné úmysly, jsem členem již 13 let a nemyslím si, že by se jakékoli finanční či sponzorské dary kdykoli zneužily. Myslím, že tohle je velmi vážné osočení. I mě velmi mrzí, že akce byla provázena spoustou spoustou nedostatků. Já to vnímám tak, že, vy soutěžící, jste naše zrcadlo a my se do něj musíme umět podívat a vašim reakcím naslouchat a následně se k nim rozumně vyjádřit. Je mi jasné, že se nikdy nemůžeme trefit do gusta všech soutěžících.
Také bych rád poznamenal, že ať už se snažíme rozvíjet disciplíny jako je lukostřelba, vrhací zbraně, šerm, zápas a další .... je důležité uvědomit si, že to jsou disciplíny s několika set letou historií, a my se snažíme do nich proniknout ve velmi krátkém čase.
Uznávám, že je okolo spousta spolků a skupin, které mají již lepší vědomosti v různých oblastech než S.E.B.U., snažím se každému vždycky říkat, že nejsme ještě profesionálové, ale učíme se to.
K těm nepříjemnostem, co mě asi mrzí nejvíce, že díky nekontrolovaným emocem došlo k velké újmě na osobní úrovni a vztahy mezi lidmi tak prošli opravdu hustou zkouškou. Co se týká borce Ládi Káchy a asi i dalších o kterých nevím, to mě hodně hodně mrzí. Asi jsem velmi bláhový, ale mým přáním je, aby se to časem dalo dohromady. Je dobře, že má každý svůj názor, ale i přes to se všichni k sobě můžeme chovat jako lidi, to bych si přál hodně moc.
Aby můj příspěvek byl aspoň trochu vyvážen, myslím, že nějaká pozitiva se na MČR také najdou, neb bylo velmi příjemné setkat se starými známými a také poznat nové lidi, pokecat s nimi, probrat vše od slipů až po šípy, zaznamenal jsem i několik pozitivních reakcí na některé disciplíny (jsem si vědom toho, že také některé po technické stránce haprovaly).
Rád bych vám všem poděkoval, za trpělivost a klid, který jste předvedli ve vypjatých situacích (myšleno globálně, samozřejmě velmi dobře vím o některých, kde vládly emoce a ne rozum - na obou stranach, jak v řadách u nás tak u soutěžících). Jsem rád, že se to podařilo dostřílet, také bych velmi rád moc moc poděkoval všem svým kolegům ze S.E.B.U., kteří věřte mi, dělali první poslední, aby se akce podařila.

Určitě přijímáme vaši kritiku, jen bych chtěl všechny zúčastněné požádat o důstojné jednání. Co se týká dalšího pořádání Mistrovství, sám na to nemám hotový názor, potřebuji čas na rozmyšlenou, co ale vím, je to, že je třeba hovořit napříč co nejširším lukostřeleckým spektrem, mluvit s lidmi, kteří mají jak kvalitní dovednosti tak hlavně znalosti .....

sorry za tak dlouhý příspěvěk, ale asi bych musel napsat knihu abych vás všechny seznámil s mými myšlenkami k celému tématu. Na závěr, prosím, i když se názorově rozcházíme, chovejme se k sobě normálně, důstojně a bez urážek (moje přání) Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 7:26 pm    Předmět: Citovat

Re Myša: Díky moc. Přechod na HL ale jen na turnajích, kde to bude možné, Štětí, Ilburk apod. jedu samozřejmě s celodřevem. Very Happy

Re Miki: Vždyť ta fotka vypadá naprosto normálně! Rolling Eyes
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 5:31 pm    Předmět: Citovat

díky Zolo Laughing Griffine, samozřejmě jsem vám nezapoměl poblahopřát rukoutřesením, ale písemně to nedokážu. Musel bych uznat, že jste excelentní famílie a trénink jste skutečně provedli velmi poctivě. Ještě že přecházíš na holý luk. Neměl bych šanci Laughing Blahopřeji i všem ostatním a na příštím turnaji vás nemilosrdně rozdrtím Evil or Very Mad Jenom ne na Mistrovství, protože tam už nikdy nejedu. Leda s jiným pořadatelem bootyshake bootyshake
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 4:49 pm    Předmět: Citovat

No tak jsem ty fotky projel a při pohledu na Griffina stojícího na ochozu věže musím zvolat:
" Griffine jsi šílenec !!! "
Je to sice zvolání brané z pohledu člověka co se mu zvedá žaludek když utahuje žárovku na židly, ale rozhodně to není přehnané. Laughing
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 4:34 pm    Předmět: Citovat

Vďaka Zolo Very Happy
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
erze
Nováček
Nováček


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 4:28 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všetkých!

fotky z Křivoklátu na portáli slobodných lukostrelcov:

http://www.szip.hu/modules.php?set_albumName=versenyek&op=modload&name=gallery&file=index&include=view_album.php

prípadne

http://www.szip.hu/modules.php?set_albumName=album193&op=modload&name=gallery&file=index&include=view_album.php

Zoli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 1:38 pm    Předmět: Citovat

A aby dětem nebylo lito

http://www.sebu.cz/luk/Krivoklat_07_deti.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 12:25 pm    Předmět: Citovat

No a aby kušíníci nepřišli zkrátka.

http://www.sebu.cz/luk/Krivoklat_07_kuse.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 12:14 pm    Předmět: Citovat

Takže zatím jen luk - výsledky jsou na odkazech

http://www.sebu.cz/luk/Krivoklat_07_Holy_luk.pdf
http://www.sebu.cz/luk/Krivoklat_07_tradicni_luk.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Petr
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 11:32 am    Předmět: Citovat

Děkuji, ačkoli v mém případě to celkové umístění nebude žádná sláva, na výsledky jsem zvědav (asi nejen já).
_________________
Oko míří, ruka střílí, srdce zabíjí -))))-------------->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 11:25 am    Předmět: Citovat

Petr napsal:
Už se objevily někde celkové výsledky z Křivoklátu? Na stránkách SEBU jsem je hledal marně. Jak asi tak dlouho bude nutné čekat?


Vystavim je tam hned jak mi prijdou excelové soubory, kde se to zpracovávalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mrkev
Nováček
Nováček


Registrace: 11.6. 2007
Příspěvky: 63
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 11:17 am    Předmět: Citovat

Ahojky všem

Chtěl jsem dnes napsat něco o mistrovství ČR, ale bohužel mi téměř
vše vyfoukl Michal Wink Jezdím na všemožné akce (né jen lukostřelecké) ,ale bohužel musím konstatovat ,že na takto špatně
organizované akci jsem ještě nebyl Exclamation Byla to má první účast na
mistrovství ČR a pokud to bude organizovat stejná partička tak i
poslední....... Sad Já vůl si myslel ,že to budou pompéznější Lukohrátky,
ale to jsem se opravdu spletl Exclamation Podle mě by to měl organizovat někdo koho to opravdu baví Exclamation a nééé kdo se chce nějak obohatit nebo zviditelnit - no kdo ví co v tom bylo..... Ještě ,že tam byla super parta lidí, díky které to nepovažuji za úplně zmrvenej víkent Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petr
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 10:41 am    Předmět: Citovat

Už se objevily někde celkové výsledky z Křivoklátu? Na stránkách SEBU jsem je hledal marně. Jak asi tak dlouho bude nutné čekat?
_________________
Oko míří, ruka střílí, srdce zabíjí -))))-------------->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 10:36 am    Předmět: Citovat

Josh napsal:
Zdá se, že nějaké problémy byly i na mistrovství ve vrhačkách. viz SEBU web.

Jo jo zdá se že stejné problémy jako na MČR, tzn. bláznivé časové limity a špatné zajištění zázemí, a to tam bylo pouze cca dvacet vrhačů jak jsem se dočetl, zřejmě se tady jedná o nové směřování SEBU ( do pekel Twisted Evil ).
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 11:45 pm    Předmět: Citovat

Zdá se, že nějaké problémy byly i na mistrovství ve vrhačkách. viz SEBU web.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 11:45 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si taky otevřel internet a telegraficky:
1. Jsem rád, že jsem vyhrál v TL a velmi si toho považuju. Budu se v tom chvíli "rochnit" a Griffinka taky. Fotografii s Jenešem na prvních místech si nechám zarámovat a pověsím si jí do "zbrojnice".
2. Všem děkujeme za gratulace, zejména Myšovi. Very Happy .
3. Blahopřeju Jenešovi, Joeovi aPatrikovi, bez ohledu na pořadí a počet "K" to jsou Střelci. notworthy
3. Mrzí mne, že odstoupil v kategorii HL Láďa Kácha, ke kterému mám velkou úctu. Sad

4. Možnost satisfakce v tradičním luku poskytnu všem na turnaji ve Štětí a v holém luku si budu teprve dobývat ostruhy ve Všeticích, pokud bude tato kategorie otevřena. Jinak tam budu střílet TL a snažit se důstojně "prohnat" Kladensko - Radotínskou lukostřeleckou "smečku", se specielním přihlédnutím k okolí Černošic, Kralup a co je nejhorší - i Nymburka Rolling Eyes
5. Ahoj ve Štětí a Všeticích thumbright
_________________
Griffin


Naposledy upravil Griffin dne po červen 11, 2007 12:00 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 10:59 pm    Předmět: Citovat

Mno, tak jsem taky dorazil domů a jak tak čtu Myšovi a Joshovi příspěvky nemám snad ani co bych doplnil, byl to opravdu docela děs běs, mě osobně nejvíc vadili nesmyslné časové limity u většiny disciplín počínaje v první řadě terčovkou Exclamation Exclamation Exclamation. Poděkování rozhodně patří Lukostřelci a to za materiální podporu tak za to že jsem si alespoň v sobotu večer trošku v klidu zastřílel na našich disciplínách. Dále gratuluji všem, kteří dosáhli nějakého úspěchu a ukázali silou myslím 15 vítězstvími v jednotlivích disciplínách a oběmi prvními místy v kategoriích, že opravdoví lukostřelci jsou v Lukostřelci Wink , vzlášť gratuluji Griffinům, kteří se momentálně vezou na neuvěřitelné vítězné vlně a jsou tak velkou inspirací.
No a svůj zrak obracím ke Stětí a hlavně ke Všeticím, kde to naprosto jistě bude mnohem příjemnější střílení.
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pan Bobeš z Wolfenburku
Nováček
Nováček


Registrace: 27.8. 2006
Příspěvky: 30
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 8:12 pm    Předmět: Citovat

Mno tak jsme se po 200 km trase konečně dokodrcali domů. Vlastní průběh turnaje je asi zbytečné komentovat, protože 1) jsou povolanější a zkušenější než já a 2)myslim si že jsme to probrali obšírně už na místě. Spíš bych chtě vzdát hold personálu restaurace v kempu jež se starala o náš pitný režim a trpělivě strpěla naši noční zábavu Cool Mnou dosažené výsledky komentovat taky nebudu Embarassed Spíš bych jen řekl že to nakonec byl víkend strávený ve velice příjemné společnosti a sem rád že jsem poznal několik místních obličejů. Každopádně příští rok to vidím spíš na Lukohrátky. Já sem nenáročnej člověk, ke spokojenosti mi stačí napít se najíst se a vyspat se avšak zde byl poměr nákladů a zážitku krapítko nedostačující Twisted Evil
_________________
Vlkovští střelci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 8:05 pm    Předmět: Citovat

Tohle jsem před pár vteřinami pověsil na SEBU web:

Vážení kolegové ze SEBU,

dovolte mi vyjádřit pár bezprostředních dojmů z právě skončeného mistrovství republiky. Nejdříve se sluší poděkovat za uspořádání této akce, neboť přes rostoucí počet soutěží je Mistrovství stále jednou z největších a nejprestižnějších. Alespoň pro mě byly novou a zajímavou zkušeností disciplíny střelba z věže a střelba na linii, které poměrně realisticky přiblížily bojovou praxi našich předků. Rovněž musím jako člen sdružení Lukostřelec.cz poděkovat organizátorům za možnost odstřílet po skončení denního programu disciplíny Lukostřelecké ligy.
Je škoda, že nemohu pokračovat v takto pozitivním duchu, protože vad na kráse bylo víc než dost. Vše začalo již dávno před mistrovstvím zveřejněním ubohého torza propozic, jejichž plná verze byla následně některým zájemcům zasílána poštou. Velkým zklamáním pro mě bylo zařazení mnohokrát diskutované střelby za hradby a zcela nesmyslné zkracování časových limitů u některých disciplín. Pojetí lukostřelby v SEBU se tak stále více vzdaluje realitě a blíží se fantasy typu LOTR. Jeden ze střelců to poměrně vtipně komentoval, že přijel na závody v lukostřelbě, nikoliv v lehké atletice.
Zavedení skupin střelců a vypracovaný harmonogram se zpočátku zdály být lékem na fronty tolik kritizované po Veveří. Nicméně harmonogam se záhy stal cárem zbytečného papíru a organizační impotence vyvrcholila dvouhodinovým čekáním na denní „noční“ střelbu a rychlostřelbu, které se odehrávaly v uzavřených prostorách a mohly tak být připraveny od předchozího dne.
Omlouvat další zdržení tím, že pro následující disciplínu jsou potřeba terče/figury z té předchozí ... no promiňte dámy a pánové, ale pokud nejste schopni dát dohromady odpovídající vybavení, tak nepořádejte vrcholové akce.
Rovněž stojí za zvážení, zda pro pořádání akce typu mistrovství jsou vhodným prostředím lokality jako Veveří nebo Křivoklát, kteréjsou na jedné straně exkluzivní a prestižní, na stranu druhou v mnoha ohledech velice limitující.
Za závažné a nebezpečné pochybení považuji naprosté podcenění pořadatelské služby dole na Kolečku, kde pořadatelé nezablokovali cestu vedoucí napříč loukou a během střelby na vlajku a dálkové střelby se v cílovém prostou nejméně dvakrát znenadání objevili pěší turisté a cykloturisté.
Dopadové plochy u střelby z věže, vlajky a střelby obloukem nebyly rozhodně „arrow friendly“, přinejmenším kamenitý podklad v okolí terčů u střelby z věže mohl být obložen bloky polyuretanu, polystyrenu nebo starými matracemi. Pro mnoho dřevěných šípů bylo mistrovství konečnou. Rádobyvtipnou poznámku jednoho z pořadatelů o nutnosti zasahovat terče bych bral jako oprávněnou v případě střelby z věže nebo terčové střelby (kamenný taras nedokonale krytý polyuretanem), ale už ne při střelbě obloukem (hromada štěrku za cílovou plochou) nebo při střelbě na vlajku (kamenitá louka). Kvalitu záchytných sítí, které prostřelí 35lb luk raději nebudu komentovat.
Kamenitý a tvrdý podklad zcela zásadně ovlivnil hodnocení střelby na vlajku. Šípy se nezabodávaly, odskakovaly buď z místa před hodnocenou zónou dovnitř, případně z ní ven. Střelbu na vlajku by bylo pro příště vhodné střílet jednotlivě a doplnit pozorovatele oznamujícího krátká/zásah/dlouhá. Ve staré dobré Anglii to patří k dobrým mravům ...
Nejednoznačné informace od rozhodčích vedly některé střelce ke střelbě na rukojmí namísto očekávané likvidace teroristů. Debata o tom, zda je zásah do čepice zásahem hlavy už je jen úsměvnou perličkou.
Ubytování s parkovištěm kilometr od sebe bylo též vtipné, i když chápu, že v tomto případě organizátor neměl úplně volné ruce. Jestli byly v tábořišti dostupné některé služby či nikoliv, jak si někteří stěžovali, nemohu posoudit, neboť jsem na noc jezdil domů. Informace ze strany organizátorů však zřejmě nebyly úplně optimální, alespoň soudě podle krátkého rozhovoru s majitelem baru na tábořišti.
Ve světle shora uvedeného budu velmi pečlivě zvažovat případnou účast na 5. mistrovství, protože přes řadu kritických připomínek po mistrovství na Veveří nedošlo k žádnému zlepšení a sestupný trend od první akce na Sychrově je nepřehlédnutelný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 7:24 pm    Předmět: Citovat

Tak to mám za sebou, a bohužel musím říci, že jsem rád. Nemívám ve zvyku stěžovat si, ale musím objektivně říci, že na mistrovství ČR v bojové a lovecké lukostřelbě jsem se nesetkal ani s mistrovstvím, ani s bojovou lukostřelbou. Lovecká byla zastoupena jednou disciplínou, sice příjemnou (a zřejmě jedinou která fungovala) ale pojatou značně minimalisticky. Vzhledem k tomu , že SEBU se nejenom odmítá poučit z předchozích chyb, ale naopak je dále kupí ,by mne nesmírně potěšilo, kdyby další ročník pořádal někdo jiný. Jejich zjevná neschopnost cokoli organizovat a infantilní bazírování na zcela nepodstatných detailech a pseudoromantických představách mne utvrzují v podezření, že takto honosně pojmenované akce pořádají z jiných důvodů, než soutěž v lukostřelbě. Např. zisk a čerpání dotací. Jsou pro soutěže tohoto typu naprosto nezpůsobilí!

Omlovám se za rozvleklost, ale toto prostě napsat musím.
Přijel jsem do blízkosti domluveného tábořiště - nedalo se tam zajet vozem- a asi sto metrů přenášel veškerá zavazadla, byv průběžně buzerován, abych odjel pryč. Stavěl jsem šestimetrový stan pro víc lidí(nikdo mne neupozornil, že by to nebylo možné) ,takže jsem s několika dobrovolníky přenášel několik desítek kilogramů zavazadel(asi na 8x). Po postavení celé stavby mne hlavní pořadatel Milan Babuka, který celý proces zpovzdáli pozoroval vyzval, abych stavbu posunul o 20cm, z důvodu jím vytýčené cestičky(autismus?) a zároveň přeparkoval na placené parkoviště na druhém konci obce. Na tábořišti samozřejmě opět nebyla zajištěna pitná voda a možnost umytí (tak na zuby). Ráno jsem nikde nenašel avízované cvičné terčovnice(což pokládám na všech soutěžích za standart) a byl jsem hubován za pokus střílet do terčů připravených pro soutěž. Koneckonců tento trend se táhl po oba dny. Přísný zákaz střílet mimo soutěž ,(což vzhledem k několikahodinovému skluzu se zprovozněním některých disciplín a následnému mnohahodinovému pobytu na sluncem rozpáleném hradním nádvoří ,považuji za naprostou bezohlednost),byl vyžadován s umíněností dítěte ,kterému šaháte na hračku.
Terče byly umístěné bez jakéhokoli respektu k šípům a v jednom případě dokonce tak, že zásadně ohrožovaly životy lidí(tuto disciplínu jsem odmítl střílet) . Hned u první soutěže - značně pitomoučké střelby za hadr- pořadatelé jaksi přehlédli hromadu kamení relativně blízko za zástěnou. Což vzhledem k neviditelnosti místa dopadu vnímám jako nedostatek zásadní. Také jsme byli informováni o umístění terče za plentou až po odstřílení disciplíny(tyče nevytyčovaly dopadovou zónu, ale jenom držely hadr) S takovými nedostatky se potýkaly snad všechny disciplíny. Za nejvíce zbastlenou považuji střelbu z ochozu věže Huderky na 3 postavy postavené na skále ve zhruba 30 metrové hloubce. Při střelbě téměř kolmo dolů jsem měl 100% úmrtnost šípů které nezasáhly terč. Za více než štědrou dotaci (sám občas turnaje pořádám a znám jejich náklady) SEBU sice pořídilo záchytné sítě, avšak na zachytávání malty na stavbě .Schopnost tohoto velmi levného materiálu zastavit šíp nevybavený dětskou přísavkou je téměř nulová. Pokud přijdete jenom o pěří, můžete hovořit o štěstí. Ovšem vypočítávání těchto nedostatků by zabralo více času, než samotná soutěž. Abych to shrnul. Přímé náklady- 300kč cesta,160kč stanování, 250kč startovné, 60kč parkování .....za dva dny jsem vystřelil 85 šípů. Tedy jedna rána stála skoro desetikorunu a v průměru jsem vystřelil 4 šípy za hodinu. Naprosto nechápu stresující časové limity u všech disciplín, neboť ke všem časovým skluzům došlo vlivem vadné organizace. Tedy bilance-naprosto zmrhaný víkend a zničení 13 šípů vysoké hodnoty Twisted Evil Děkuji Lucínkovi s Bambulkou za předvídavé postavení stanu vybaveného pitnou vodou a značné zmírnění stresu z této akce zajištěním ligových disciplín. Taktéž společnost byla skvěláa rád jsem všechny viděl. Dokonce i Griffiny, kteří mne výjimečně porazili Thumbs Up


Naposledy upravil Mysa dne ne červen 10, 2007 11:20 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karlos
Nováček
Nováček


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Severní Morava -Česká Ves

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 7:12 pm    Předmět: Citovat

Díky moc, už v tom mám jasno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 6:47 pm    Předmět: Citovat

jo a prezentace do půl 9 na hradě,
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 6:46 pm    Předmět: Citovat

Sobota:
9:00 - Slavnostní zahájení Mistrovství
9:30 - 12:00 - Soutěže Mistrovství ČR (prostor Kolečko)
12:30 - 18:00 - Soutěže Mistrovství ČR (prostory hradu)
9:00 - 18:00 - Doprovodný program pro návštěvníky (střelba pro diváky, vrhací zbraně)
- Dobové tržiště, řemesla a občerstvení (prostory hradu)
18:00 - Vyhlášení výsledků soutěže, Mistrovství ČR - dětí
20:00 - Koncert skupiny Žalman & spol.
Neděle:
9:00 - Zahájení druhého dne soutěží
9:30 - 12:00 - Soutěže Mistrovství ČR, střelecké souboje
9:30 - 15:00 - Doprovodný program pro návštěvníky (střelba pro diváky,vrhací zbraně)
- Dobové tržiště a řemesla
14:00 - Vyhlášení výsledků Mistrovství a dekorování vítězů
15:00 - Slavnostní zakončení Mistrovství

Startovné 250,-
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karlos
Nováček
Nováček


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Severní Morava -Česká Ves

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 6:26 pm    Předmět: Prosbička Citovat

Zdravím všechny zůčasněné. Potřeboval bych od někoho informace k tomu zítřejšímu turnaji na Křivoklátě. Nejde mi otevřít ta stránka Sebu a potřeboval vědět co, kdy , v kolik, prostě jak to tam bude fungovat. Nevím ani na kolik hodin tam mám být. Dík za každý info
Jo a ještě kolik dělá to startovné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pan Bobeš z Wolfenburku
Nováček
Nováček


Registrace: 27.8. 2006
Příspěvky: 30
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 2:04 pm    Předmět: Citovat

Sranda musí bejt Very Happy apropo neuvažuje se o slevě na startovným pro studenty Very Happy Razz Razz
_________________
Vlkovští střelci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 1:51 pm    Předmět: Citovat

na to se tam dá přidělat takové pérko :lol:nebo musíš být rychlejší než gravitace Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pan Bobeš z Wolfenburku
Nováček
Nováček


Registrace: 27.8. 2006
Příspěvky: 30
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 1:44 pm    Předmět: Citovat

Ale já jedu s kuší Smile A jelikož nejede kolega Kačírek tak je vidina posledního fleku docela reálná. Navíc počítám s tím že při střelbě z hradeb mi budou sjíždět šipky Very Happy takže si připravte bránice Very Happy Cool
_________________
Vlkovští střelci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.