Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

BROWING MYST
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 11:28 pm    Předmět: Citovat

Thumbs Up Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 11:15 pm    Předmět: Citovat

Dobrý lukostřelec má hlavně dobrý šípy, pak na luku fakt až tak moc nezáleží. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 11:11 pm    Předmět: Citovat

Cool je to jedno. Až při vrcholnějších ambicích se začneš poohlížet po "něčem lepším".

Mimochodem-PSE. BROWNING, ARCHERY RESEARCH- jsou vlastně jedna firma.Spojily se aby jim obchody líp šly Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Metelo
Nováček
Nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 11:03 pm    Předmět: Citovat

Pre mna ako pre pokrocileho zaciatocnika bude ten Browing podla mna bohato stacit, a ani nemienim do luku vrazat nejake velke prachy (dobry lukostrelec vie trafit takmer z kazdeho luku a nezalezi natom ci je naj alebo nie). Este som rozmyslal aj nad PSE, neviete ktora z tychto znaciek je kvalitnejsia ? Podla mna je to asi jedno, ale neviem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 10:57 pm    Předmět: Citovat

Nemusíš mít "nej" luk. I mezi "průměrnejma lukama" za rozumnou cenu
si vybereš. Koukej na konstrukci. Zbytek se dá doladit příslušenstvím(zakládka, zaměřovač....)
Ale i s těmahle vymoženostma člověk má co dělat aby vybrousil styl Rolling Eyes Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 10:37 pm    Předmět: Citovat

Pak nezbývá než popřát šťastnou ruku při nákupu. Jestli jsi rostl pro kladkáč, tak ať si vybereš ten nej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Metelo
Nováček
Nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 10:25 pm    Předmět: Citovat

Gator mna na kladkový luk nikto neukecal ani nenahovoril. Mna lukostrelba bavila od detstva... Ked si moj stryko kupil kladkaz tak v tych dobach som ho ani nenatiahol co bolo pre mna sklamanim ale teraz s nim chodim strielavat a je to fak prijemny zazitok a pritom super sport. A tak som sa rozhodol ze si poriadim vlastny luk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 9:28 pm    Předmět: Citovat

Zkus ty holanďany. Je to velkoobchod, kde nakupujou všichni český obchodníci, ale prodávaj i koncovým zákazníkům. Je s nima dobrá dohoda a fungujou i o víkendech. WWW.VBS-ARCHERY.NL

Další shopy v německu: WWW.ADVENTURE-SPORTS.NET
WWW.BOGENCENTER.DE


Všichni fungujou anglicky i německy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 9:26 pm    Předmět: Citovat

Metelo,
a proč se teda nepodíváš na ten ringbogensport tam je kladkáčů jak .....,
když už to tedy chceš z EU a když už teda chceš kladkáč. Divím se ti hochu divím, stroj vepředu stroj vzadu, tohle už není lukostřelba. Musím ale přiznat, hanbou se červenám, že jsem se taky kdysi nechal jedním nejmenovaným obchodníkem ukecat, že jedině z kladkáče si člověk zastřílí.
Ale jak se říká v Chandlerovi, to bylo dávno a v jiným městě a ostatně kdoví jestli ten bastard ještě vůbec žije..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 8:23 pm    Předmět: Citovat

Predajca bowtech pre Slovensko. Je to v Ba
http://www.arrbo.sk/bowtech.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 7:26 pm    Předmět: Citovat

Niečo také by som nakupoval v Maďarsku. Našiel by som si rečovo zdatného Slováka Smile , ale stačila by aj lukostrelecká angličtina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Metelo
Nováček
Nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 5:46 pm    Předmět: Citovat

Ja by som si to tiez najradsej objednal v EU ale este sa mi nepodarilo naist taky obchod ked by som zohnal kladkove luky.
Ja by som si to kludne objdenal aj u amikov ale potreboval by som este blizzsie info o doprave, a ako povedal hawkwind tak by som im mal napisat e-mail ale to je pre mna problem lebo neviem anglicky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 5:38 pm    Předmět: Citovat

Je to přesně jak Hawkwind píše.

Už je to nějakej čas co jsem tohle všechno absolvoval, a nepamatuju se, jak to všechno bylo. Když jsem ale porovnával ceny stejnýho zboží v USA a v okolní evropě přišly mi prakticky shodný. Tak jsem to sehnal tady. v EU naštěstí clo nehro...zí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Metelo
Nováček
Nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 5:37 pm    Předmět: Citovat

No to je dobry napad napist im mail.

Naposledy upravil Metelo dne čt červen 14, 2007 5:56 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 5:15 pm    Předmět: Citovat

Napiš jim email! Zeptej se naprosto přesně:

jakou službou to posílají?
jestli platíš jejich dan´(DPH) pokud ten produkt jde do zahraničí - normálně bys nemusel, ale obvykle ti to nikdo neřekne

Informuj je, že clo a vícepoplatky extrahuje tvůj stát (slovenská republika) přímo na tobě, čili se jich netýkají.

Nejjednodušší řešení?

Najdi si kamaráda ve státech, pošli mu prachy v dopise. On ti to koupí a pošle jako "gift".

Zase pokud jeden kupuje něco z ebay obvykle se to nechá domluvit snadno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 5:09 pm    Předmět: Citovat

eli napsal:
To je taky fakt...,.

Když ale .mě se to líbí Laughing

To je ovšem otázka, jestli je člověk ochotnej vyplajznout e.g. 700 USD, nebo 300 a mít srovnatelnou věc, leč která nevypadá tak "cool".

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Metelo
Nováček
Nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 5:09 pm    Předmět: Citovat

No ako vidim hawkwind ma skusenost. Takze si to tam asi objednam a uvidim ako to dopadne, za ako dlho mi to pride, kolko ma to bude stat atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 5:05 pm    Předmět: Citovat

Neříkám UPS íkám USPS. Každopádně mě chodí balíkygigantických rozměrů a hmotnosti a nejdražší co jsem kdy platil 120 USD poštovné byl balík železného dřeva na rukojeti k nožům a ten vážil 35 kilo.
Za průměrně těžké balíky 10 kilo + platím kolem 50 USD a prakticky všechno co ke mě jde má alespon´metr na délku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 5:05 pm    Předmět: Citovat

To je taky fakt...,.

Když ale .mě se to líbí Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 5:02 pm    Předmět: Citovat

Upřímě, s tím jak kladkáče devalvujou na ceně bych ho nekupoval novej. Když budeš čekovat ebay nějakou chvilku najdeš bezvadný vysloveně za pár šlupek. Proč? Nikdo je nechce a rychle stárnou (tedy nikoli fyzicky, ale výrobci stále patlají nové modely).


J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 5:01 pm    Předmět: Citovat

No... my taky používáme UPS, a řadíme ji mezi nejdražší. Takovej luk,
to bude krabice o rozměrech 100x40x20 cm. Tady už nejde anitak o váhu, jako spíš o objem. A stím jde cena nahoru. Malý balíky co nám chodí z USA jsou většinou o 1/4 až 1/3 dražší než cena zboží v balíku Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 4:55 pm    Předmět: Citovat

Metelo napsal:
hhh, to by bolo fakt neprijemne keby som si objednal a zaplatil luk a ani by mi neprisiel..


Co je to za kravinu! To si žádná firma nemůže dovolit, to je přece krádež! Když se budeš informovat přímo u té firmy sama si zajistí odeslání a taky fakt, že ta věc dorazí. Peníze za doručení zaplatíš jim, s přepravní společností vůbec nejednáš.

Seberte mozek do hrsti, jste jak čtyřletý děcka....


J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 4:51 pm    Předmět: Posílání ze zahraničí Citovat

Ježíší. je to drahý jenom když posíláš delší věci než jeden metr. Dolar nestojí prakticky nic, vyplatí se to koupit ve státech.

Stejné peníze jako za ten luk holej, bez ničeho, vysolíš tady od kteréhokoli dealera tI vystačí na luk i s poštovným, pevnej futrál všechny doplnky A 12 karbonovejch šípů.

Věř mi, taky jsem to zkoušel. Naprostá většina spolčeností to posílá s UPSP což dojcde v pohodě. Sakra já dostávám tejdně dva balíky, tak bych to měl vědět.

I kdybys platil poštovné 50 dolarů je to 1000 korun, což mi nepřijde nijak obzvlášt´moc když na ceně ušetříš oproti dealerské 40-50 procent.

J.

P.S. Pokud byste si mysleli, že to není pravda, vysvětlete mi proč za jeden full lenght brk tady platím 18.50,- a když ho vezmu ze three rivers tak cca 9 korun i pokud započítám poštovné. (Ovšemže jich musím vzít velké množství...


Naposledy upravil hawkwind dne čt červen 14, 2007 4:57 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Metelo
Nováček
Nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 4:37 pm    Předmět: Citovat

hhh, to by bolo fakt neprijemne keby som si objednal a zaplatil luk a ani by mi neprisiel. Inak v tom zozname tych statov som hladal Slovensko, ale bohuzial tam neni Sad Teraz som v rospakoch lebo som si chcel kupit henten luk a teraz neviem ci si to mam objednat odtial, alebo mam hladat ine riesenie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 4:29 pm    Předmět: Citovat

To, že ve vyhledávači spediční firmy najdeš i Č.R. nic neznamená. Je to jen nějakej program kterej má v databázi všechny svět. státy. Jestli chceš mít jistotu že ti sem z USA něco dojde, najdi si firmu která má u nás zastoupení. Ale je to fakt pekelně drahý. Zkoušel jsem to Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 4:24 pm    Předmět: Citovat

No, vypadá to, že něco platit budeš a zřejmě též nějaké clo a DPH ... Podle instrukcí se ti dopravné objeví až na pro-forma faktuře.

Details for Placing International Orders
for Ready-to-Hunt™ Compound Bow Packages

Our Ready-to-Hunt™ bow packages are available for international purchase, and we fill an increasing number of international orders each year. However, international orders require a little more time and effort, as there are a number of additional considerations when shipping archery equipment abroad (shipping, payment, import fees, applicable restrictions, etc.). If you are interested in placing an international order, you may find this FAQ section helpful.

HOW MUCH WILL SHIPPING COST?
For a large item (like a bow package), international shipping costs can be prohibitively expensive with the major commercial carriers (FedEx, UPS, DHL, etc.). Fortunately, the United States Postal Service will deliver packages to virtually any global destination for about 1/3 the cost of the commercial carriers. A typical bow package can be shipped (insured) to popular overseas destinations (Europe, South Africa, Australia) for under $100 USD. Ready-to-Hunt Package shipments to Canada are charged a flat rate of $35. You will receive a precise quote on your pro-forma invoice.

WILL I HAVE TO PAY IMPORT FEES (TAXES/DUTY)?
Probably yes! But be advised, Hunter's Friend DOES NOT levy or collect foreign import fees. We play no role in this matter. Every country has their own system of computing import fees. In some cases, import charges may be minimal. In others, import charges may be quite significant. But in virtually all cases, you will have some amount of duty, taxes, disbursement fees, brokerage fees, or other import fees due upon arrival of your new bow package. We cannot estimate or prepay these charges. We strongly recommend that international customers contact their postal facility or import authority to inquire about the cost of import fees BEFORE ordering goods from the United States of America.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Metelo
Nováček
Nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 4:11 pm    Předmět: Citovat

No ja som to skusal akoze objednat a vypada to takto:

V zozname krajin je aj Ceska Republika, cize by sa postovne asi doplacat nemalo ci ano ? Neviem dobre anglicky... A cital som tam nieco ze vyvoz do 48 statov za darmo ak sa nemilim ale neviem isto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 3:20 pm    Předmět: Citovat

Huntersfriend.- Laughing dobrý. Výhoda amer. shopů je hodně široký výběr zboží. Ale s tou dopravou bacha Exclamation Amíci nejsou zvyklý obchodovat s "východním blokem". Posílají většinou velkejma(a taky náležitě drahejma) spedicema. Oficiální cesta zboží pak většinou končí ve spárech celníků, a to se pak taky prodraží.

Co se týká záručních oprav- málokdy se s lukem něco stane vinou výrobce. Pokud se k luku chováš správně, funguje dlouho a bezchybně. Znám i lidi co mají 8, i 10 let staré luky a pořád fungujou. Jednou za pár let vyměníš tětivu a lana( to ti udělají i u nás- dokonce i když jsi ten luk nekoupil u nich)Astřílíš.... Wink

Bývaly doby kdy u nás v kladkáčích měl monopol Vidím, a asi to v té době tomu i odpovídalo, Dneska už je tady pár dalších obchodníků- i když ne tak velkejch- takže konkurenční prostředí trochu mění poměry oproti minulosti. Osobně mám z doby před 5ti lety stejné zkušenosti.Já- a ostatně i spousta dalších lidí sme si posháněli luky sami, a kde a jak jsme uměli.
Jedna věc je přivést si luk, což je velká a drahá věc u které je částka za dopravu relativně malá. Druhá věc je přikupovat komponenty, dělat srvisní opravy atd... a to je na dálku problematické a drahé.


Ještě k té síle nátahu Exclamation Ta se sice délkou nátahu trochu mění, ale nastavuje se kotevními šrouby( to jsou ty, kterými je rameno připevněné k madlu) Někdy se stane- a je to i můj případ- že i když je luk vyrobený pro sílu až do 70Lbs, i s úplně dotaženými rameny má menší sílu. Připisuji to výrobci, a jeho neschopnosti vyrobit všechna ramena stejně silná Rolling Eyes Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 3:09 pm    Předmět: Citovat

Jen jsem prolétl tenhle odkaz a mám pocit, že to platí pouze pro Státy. Do Evropy zaplatíš nějakých 100 babek navíc ... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Metelo
Nováček
Nováček


Registrace: 13.6. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 2:34 pm    Předmět: Citovat

Uz som nasiel celkom dobry obchod: http://www.huntersfriend.com/2007-Browning-Myst/browning-myst-compound-bow-discount.htm
V cene by uz malo byt zaratane aj postovne ak som dobre pochopil. Co poviete na tento shop ?
Este by ma zaujimalo ako sa v takychto pripadoch riesia reklamacie. To asi budem musiet posielat s5 keby sa s tym lukom nieco stalo. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.