Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

kladkový luk
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2013 6:41 pm    Předmět: Citovat

Noo ,taká mi dnes prišla akurát 60x60x25 ,100x100 mi príde už zbytočne veľké hovado natož pre kladkáč ja mám recurve a stačí mi aj na 30 metrov , ešte ušetríš aj 30 ečiek Wink Jednu som už mal ,ale už sa porúčala do večných lovíšť , je to fakt dobrá terčovnica .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2013 3:04 pm    Předmět: Citovat

ako tercovnicu vrelo odporucam z tohto sopu 25x100x100 70e
http://www.pannonijasz.com/ treba si to prepnut do slovenciny...cenovo nema konkurenciu. A este odporucam kupiť kvalitný chranič najlepsie celej ruky, ja som si rupol žilu pod kožou ked mi moj 60lb supol kusok nad maly chranič, mal som amatersky ruku vytočenu(babský lakeť)...bacha na to. Inak gratulujem ku kupe a vitaj v rodine PSE Smile čo sa týka základky má ondrej pravdu, odporucam trophy taker 2 , o silu by ani až tak nešlo, ale urcite je presnesia a konzistentnejsia než whisker. inak ak strielas 70-60lb pravidelne, nezabudni cvicit kompenzacne cviky...
_________________
Hoyt Podium X 40" - na ceste Smile
Doinker Elite Fatty + Fatty 12 1/4"+4"extender
Easton Carbon One
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oooondrej17
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 8:31 pm    Předmět: Citovat

Hlavné je, že si spokojný, to je základ úspechu. Určite by som ti odporučil vymeniť loveckú štetinovú základku za klasickú terčovú, nebudeš musieť kupovať náhradné "výplne" a zvýši sa ti efektivita, lebo štetiny troch "brzdia" šíp.

70lbs na začiatok to je dosť Very Happy môj prvý luk bol longbow 35lbs, keď už máš taký silný luk, nebolo by od veci keby na teba dozeral nejaký skúsený lukostrelec, treba pracovať na technike, aby neboli v budúcnosti problémy s chrbtom a ramenami. Minimálne poklikovať pár krát do týždňa pomôže ako základná prevencia proti nejakej asymetrii.

S tou terčovnicou to určite treba poriešiť, buď hobra keď to chceš mať na pevno zriadené alebo by si trebalo kúpiť niečo prenosné, v obchode kde si kupoval luk by ti mali poradiť a určite treba zbúchať nejaký stojan. Keď sa ti zavŕtavajú šípy do zeme a prelietajú to nie je dobré ani bezpečné. Minimálne si to postav oproti nejakému kopčeku, aby si vedel kde to skončí.
_________________
Heroes are not born, they have to be made.

Hoyt Rampage M4
Trophy Ridge Hit-Man 5
Carbon Express Ultra Shock
NAP Quicktune 800

Samick SLB 2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
idiver
Nováček
Nováček


Registrace: 12.5. 2012
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 7:38 pm    Předmět: Reference Compound Bow - PSE Rally Citovat

Zdar, sice nováček ale pokusím se přispět:
Rozhodnutí pořídít si luk, ve mně dozrálo a tak jsem začal vybírat.
Pár krát jsem absolvoval střílení pod dohledem trenéra z lehkého reflexního luku, takže jsem doznal že trefovat se je umění.
Co se týče luků - líbí se mně hlavně takové "lukoidní tvary", jako lovecké i moderní reflexní nebo asijské.
U mně je problém , že když něco kupuji, musí to být dost kvalitní a navíc se mně to musí líbít.
Pak ještě cena/výkon. Hledal jsem dlouho mezi reflexníma, ale
středy co se mně líbili byli dosti drahé.
Požadavek hned se přesně strefovat mně přivedl na myšlenku pořídit si kladkový luk.
Žijeme v době techniky - tak proč ji nevyužít když tady je ?
Nejsem žádný herkules, proto jsem uvítal informaci že tyto existují i
s nastavitelnou nátahovou sílou. Jak budu sílit , tak budu přitahovat.
Tak jsem hledal co je nastavitelné/hezké/kvalitní/dostupné. Taky musel být dostupný v CZ, nákup v zahraničí by prodražilo DPH a clo.
První volba byla "Fred Bear Apprentice 2" , ale o tom mně prodejce řekl, že je to luk pro ženy a má nátah jen do 28".
Další volba byla "Fred Bear Outbreak" nebo "PSE Rally (2012)". Tož těžké rozhodování to bylo. Nakonec tlačil čas a Outbreak nebyl skladem a to rozhodlo.
Koupil jsem za 9450 Kč set který obsahuje:
- luk PSE Rally (Ready To Shoot)
- štětinovou základku Trophy Ridge Quick shot
- lovecké mířidlo PSE Gemini
- průhled tětivy Flex-Fletch Shurz-A-Peep
- držák pro 6 šípů PSE Infinity

dále jsem přikoupil
- vypouštěč "T.R.U.Ball Stinger" za 850 Kč
- 6 šípů "Beman Carbon Flash" za 630 Kč

dále jsem sehnal:
- sada imbus klíčů v palcových rozměrech cca 350 Kč
- tyčinka včelího vosku na tětivu cca 20 Kč
- vytahovač šípů (kus autoduše 10x10cm) 0 Kč

Luk je vyobrazen tady (bez stabilizátoru,D-loop a ty šnůry):
http://www.huntersfriend.com/2012_PSE_Rally_Compound_Bow/the_bow_that_fits_anyone.htm

Jelikož rád vylepšuji a vyrábím, udělal jsem si sám a lehce "D-loop" dle návodu na YouTube.
Dokonce jsem si sám upletl i "wrist sling" (zas YouTube). To je zatím celé moje vybavení.
Luk byl seřízen na maximum t.j. 70lbs. Stěží jsem ho 1x napnul, tak jsem ubral až o -6 otáček šroubu (max je -10), aby bylo střílení příjemné.
Ale i tak je to prda, jsem zvědav až se dopracuji ke 50-60lbs jak to bude vypadat.
Lukem střílím na louce pod lesem do vyrobeného terče, co je 25cm pás Mirelonu stočený do kotouče o průměru 50cm.
Nicméně jsem asi nepochopil úplně ten terč, postaven kruhem ke mně O, jím šíp proletí jak přes špinavé prádlo ))
takže ho teď stavím stranou k sobě |_| a vrstvy jsou kolmo k šípu, ale i tak čouhá z druhé strany dobrých 10-20cm.
Luk jsem koupil na podzim 2012 a nyní mám po několika stříleních ze šesti šípů jenom šípy dva. :O
Jeden odletel do lesa a tři jsem si prostřelil skrz. Terč mám totiž jen tak pohozen na zemi a první šíp jím trochu
vždy pootočí a tak je vystaven trochu zboku (a to střílím pouze 2 šípy a jdu vytahovat) a ten druhý pic! do něj.

Stílet s tímto lukem je paráda, letí to tam kam míříte, přesný jak sviňa. Jsem spokojen že jsem koupil právě tento.
Pro mně nemá vůbec chybu! Taky si myslím že vypadá dobře. Komu jsem ho ukazoval, ten zvolal "Jé to je hezký luk!" a to včetně žen.
Pokud by o něm někdo uvažoval - můžu jen doporučit. Za ty peníze a ve stavu, kde k němu nemusíte skoro nic dokupovat (ani nehodlám kromě dalších šípů...) určite stojí.
Tak zatím
Ivan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2012 11:35 pm    Předmět: Citovat

Gratulujem k novej mašine cheers
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
katana
Nováček
Nováček


Registrace: 11.8. 2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2012 9:45 pm    Předmět: Citovat

Děkuju, to si považuji. Budu se dělit o zážitky i pocity. Možná to pomůže i těm, co začnou s lukem po mě.
_________________
Postřílejte je všechny, pán bůh si je přebere.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2012 3:26 pm    Předmět: Citovat

veľmi sa mi páči takato odpoveď Thumbs Up
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oooondrej17
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2012 3:22 pm    Předmět: Citovat

Držím palce, začiatky sú ťažké, ale ani sa nenazdáš a zžiješ sa s lukom jedna radosť. Môžeš potom poslať nejaké info o tom ako ti to ide. Poradíme, pomôžeme, čo sa dá Exclamation
_________________
Heroes are not born, they have to be made.

Hoyt Rampage M4
Trophy Ridge Hit-Man 5
Carbon Express Ultra Shock
NAP Quicktune 800

Samick SLB 2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
katana
Nováček
Nováček


Registrace: 11.8. 2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2012 2:09 pm    Předmět: Citovat

Jasně, mám. Ještě čekám na šípy, co jsem objednával a po víkendu přijde terčovnice Very Happy
_________________
Postřílejte je všechny, pán bůh si je přebere.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2012 1:44 pm    Předmět: Citovat

vypoustec mas ?
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
katana
Nováček
Nováček


Registrace: 11.8. 2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2012 8:19 pm    Předmět: Citovat

Tak dneska dorazil Very Happy Bear Mauler. Ještě čekám až přijdou šípy a terčovnice a hurá na to. Vím, že to bude ze začátku trochu trápení, ale je a bude to jedna velká radost.
_________________
Postřílejte je všechny, pán bůh si je přebere.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oooondrej17
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2012 5:11 pm    Předmět: Citovat

katana napsal:
Díky za odpověď, ale opravdu nemám vysoké lovecké ani olympijské ambice. Jde mi o to si čas od času zastřílet z kl. luku. Prosel jsem uz tolik klubů a sportovních sdružení, že mám z toho sypavku Laughing
Šlo mi pouze o to, jaký z těchto dvou luků je lepší koupit. Na Beara jsem neslyšel velkou chválu ohledně kvality (v této cenové relaci), o Daimondu nic nevím. Tak mi šlo o to co je lepší koupit, jestli novýho Beara nebo jetýho Daimonda. Nic víc.


Určite zober toho Beara, budeš spokojný a keď to má byť prvý kladkový luk a len na rekreáciu, nie je nad čím rozmýšľať
_________________
Heroes are not born, they have to be made.

Hoyt Rampage M4
Trophy Ridge Hit-Man 5
Carbon Express Ultra Shock
NAP Quicktune 800

Samick SLB 2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2012 3:42 pm    Předmět: Citovat

kludne môžeš stirelať aj von..

však si stačí pozrieť nejaké video o bowhuntingu.. z luku sa dá strielať celoročne!
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oooondrej17
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2012 2:15 pm    Předmět: Citovat

Ja by som za svoj nový Bear Legion dal ruku do ohňa, pri Hoyt -och viacmenej platíš za značku a dizajn, ale kvalitou sa dajú porovnať. Naviac na nastavenie väčšiny lukov od Bear archery nepotrebuješ moduly ani bowpress, všetko sa robí jednoducho na hlavnej kladke.

Inak mám takú otázku - ako je to so strieľaním v zime vonku tak pri teplotách 0 až -10? Strieľať sa sa u nás aj v telocvični, ale len na 18m.
_________________
Heroes are not born, they have to be made.

Hoyt Rampage M4
Trophy Ridge Hit-Man 5
Carbon Express Ultra Shock
NAP Quicktune 800

Samick SLB 2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 11:55 am    Předmět: Citovat

bear sú skvelé luky..

ja som mal kedysi hoyta a ked som strielal z beara velmi milo ma prekvapil.. skutočne..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 10:39 am    Předmět: Citovat

Hodil som ti odpoved na spravu...ale keby si furt trvl na tychto dvoch,tak asi ten bear,kedze je o hodne novsi...ale to by som prediskutoval s niekym kto bear vlastni bo kvalita v tychto cenach je rozna a beary ja moc nepoznam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2012 10:14 am    Předmět: Citovat

Hodil som ti odpoved na spravu...ale keby si furt trvl na tychto dvoch,tak asi ten bear,kedze je o hodne novsi...ale to by som prediskutoval s niekym kto bear vlastni bo kvalita v tychto cenach je rozna a beary ja moc nepoznam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
katana
Nováček
Nováček


Registrace: 11.8. 2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2012 11:55 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpověď, ale opravdu nemám vysoké lovecké ani olympijské ambice. Jde mi o to si čas od času zastřílet z kl. luku. Prosel jsem uz tolik klubů a sportovních sdružení, že mám z toho sypavku Laughing
Šlo mi pouze o to, jaký z těchto dvou luků je lepší koupit. Na Beara jsem neslyšel velkou chválu ohledně kvality (v této cenové relaci), o Daimondu nic nevím. Tak mi šlo o to co je lepší koupit, jestli novýho Beara nebo jetýho Daimonda. Nic víc.
_________________
Postřílejte je všechny, pán bůh si je přebere.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2012 10:40 pm    Předmět: Citovat

To som si inak na zaciatku vravel tieZ ,teraz ked si nejdem zastrielat aspon 3-4x za tyzden tak sa citim nesvoj Laughing . Ale tak povedzme ze ides do toho 3d, najlepsia rada aku ti mozem dat je najst si v blizkosti klub a zacat tam. V pripade ze nechces klub,tak mi posli sem alebo do spravy vek,vahu,vysku,kolko mas rozpetie kridiel(pozvolna rozpazene ruky,nie natiahnute na silu,ale normalne rozpazene) a samozrejme celkovy rozpocet. Nieco mozeme skusit doporucit alebo ta aspon zakladne nasmerovat. Ak vies po anglicky alebo bude google translate milosrdny Tak si zatial mrkni... Vygoogli si: huntersfriend bow choice guide. Je tam par sikovnyh infosiek na zaciatok. Ale ak to lokalita kde byvas dovoluje tak opat zdoraznim,,vyhladaj v blikosti klub,naozaj osobny kontakt so skusenymi je v tomto odvetvi na nezaplatenie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
katana
Nováček
Nováček


Registrace: 11.8. 2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2012 10:17 pm    Předmět: Citovat

Rád bych střílel jen tak pro sebe a občas vyrazit na 3D.
_________________
Postřílejte je všechny, pán bůh si je přebere.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2012 9:59 pm    Předmět: Citovat

No pride na to co by si chcel strielat? 3d, fita, len tak na luke sam? Ak to posledne tak pri 2-3 strielaniach za mesiac si luk nekupuj,a skor si najdi klub kde sa da zapozicat,usetris peniaze. A uvidids bud ze ta to bavi a zacnes strielt castejsie,a vyberies si dokladne celu vybavu,a ked netak usetris peniaze a pojdes dalej... Luk a kladkovy obvzlast je investicia,ktorej cena luku tvori hoorkotazko polovicu...ale ked ta to chyti,nebudes lutovat ani cent Smile inak vyber lukusa vztahuje na pouzitie a proporciepouzivatela....neda sa len tak povedat ,ktory z tychto dvoch....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
katana
Nováček
Nováček


Registrace: 11.8. 2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2012 4:46 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, jsem začátečník a rád bych vás jako zkušenější požádal o radu. Rád bych si koupil kladkový luk a váhám mezi novým Bear Charge v setu a starším Diamond Victory též s výbavou. Nerad bych investoval víc než 12,- Půjde o rekreační střelbu cca 2x 3x do měsíce. Byl bych vděčný za rady a postřehy.
Předem děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2012 1:51 pm    Předmět: Citovat

Ako ja som to pochopil Smile len to dobre vyznelo tak mi to nedalo si to nevychutnat. To su tie drobné malicherné radosti života Smile
Ale samozrejme to neni nijak v zlom.

Moje znalosti su urcite v plienkach, ale fakt je, ze odkedy som chytil luk prvý krát do ruk, tak som sa kruto zamiloval, a odvtedy tým žijem dňom i nocou 24/7.
Nuž a čo by som to bol za lukostrelca, keby som sa nezastal svojho miláčika
Wink

Veľa štastia a príjemných zažitkov v lukostrelbe aj tebe, je to nádherné odvetvie a ja osobne som moc rád, že som donho zavítal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2012 12:29 pm    Předmět: Citovat

k prvému príspevku: vidím že vieš "všetko" : nemám potrebu to dalej komentovať..

k druhému príspevku (poslednému): nepochopil si to, tak to nechajme tak Wink

si ešte v plienkach tak sa uč!!!!

držím ti palce vo svete FITA!
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2012 10:39 am    Předmět: Citovat

Inak , uniká mi nejak ako táto veta potvrdzuje suverenitu BEARov vo svete FITA strelby:

"ked si vylúčil Bear tak ti poviem že by si sa moooc čudoval, že som videl strielať medzinárodnú súťaž a to terčovú FITU bowtechom admiral!!!!!!! "

Smile

Bear som držal raz v živote,bol to nejaký entrylevel,nemám ich ani len lepsie obzrete ale to hlavne preto, že ich evidujem ako čisto loveckú značku, ak mi unikol nejaký ich dcersky tercový projekt tak prosim,ale neviem...som jediný , kto nevidí žiadnu aaaaale naozaj žiadnu spojitost medzi BEAR a FITA compound strelbou????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2012 9:55 am    Předmět: Citovat

Vidím že sa ťa moj príspevok hlboko dotkol Very Happy
...bohužial spájaš 3mesiace strarý príspevok, ked som len pričuchaval k teme) a moj nesúhlas k tvojmu vyjadreniu ze omen a dominator su luky od ktorých existuje množstvo stokrát lepších.
Za prvé...áno všetkly tie veci mám ,a nevymenoval si ešte kopu veci ktoré sú k tomu potrebné ...ano zahučal som do toho cez dobrých 2 a pol €.Netreba gratulovat, peniaze vie mínať každý... až s tým niečo pekné vystrielam tak možno potom Wink
Za druhé trenujem FITU od prvého dna kedy som vstupil do klubu,čo su tie tri mesiace, na súťaž idem tento víkend poprvé. Po love a už ani 3D moje srdce nijak netúži)
Za tretie...myslím že je jasne ze Omen a Dominator su opačného zamerania a naznačoval som ich suverenne miesto v svojich kategoriach....myslim ze už pri precitaní len zakladného popisu k Omenu každý jedinec doftípi, že sa jedná o loveckú hračku stavanú na silu a rýchlosť ...
Hovoriť teraz o tom kde sa co vyskytlo je podla mna tiež trošku z cesty, nakolko som pomerne jasne uviedol že vyskytne sa všeličo...

....a velmi obcas nieco ine sa tam vobec vyskytne...

..ale neda sa zapriet...a myslel som Compound World Cup 2010-2012, nie slovenské súťaže...kde ked už sme pritom sa pre tvoju aktualizáciu informácii dominator nachadza, minimálne v šikovných rukách Viktora Zemana sa pravidelne umiestnuje hore. Za jasne potvrdenie jeho aj kvalit luku myslim ze vravi nedávne Zlato z Europskeho pohára družstiev.
Ale spat k teme, 90percent finálových sád je vidno Hoyt-AE , VE+,CE Mathews-Apex a Conquest a ( viem že to bude pre teba asi tažko stravitelne ale je tomu tak) aj dominator....a čuduj sa svete ani jeden BEEEEAAAAR Very Happy.....na upresnenie, netvrdil som ze bear nieje super lovecká značky, určite je, ale nie vo FITA strelbe ako som to aj napísal.

..ale som si isty ze bear nevidel finale ani na obrazku....sak ta firma nema ani jeden tercovy model..

Ani slovko proti jeho uspechom v love a 3D...ktoré idú úplne mimo mna..
Inak osobne by som si urcite radsej vzal na lov Omen NEž aNARCHY, (ale tu uz idu do popredia osobne preferencie značky, nie skusenosti, proste ten dvojbackstop je pre mna silno odpudivý)

Takze aby som to zhrnul,zastal som sa Dominatora pretože ja a aj používatelia od západu USA po koniec EU ho považujú za skvelý terčový luk, určite rovnocenný s Hoytovou a Mathewsovou radou terčových lukov( a taktiež 3D) . Konkretne často sa vyskytujú dojmi ludi ktorý prešli z Hoytov na Dominatora, ale samozrejme su aj taký čo im nesedel...
A to je celé...netreba si spajať nesúvisiace príspevky.
Ja som mal zatial možnosť AE len držať( tam strelecký vlastnosti nedokažem riešiť a Dominator 2011 kde som si sice vystrelil, ale to som ledva vedel ako to natiahnut, čiže dojmy nepodstatne..isiel trosku lahsie v prvých centimetroch natahu). Ludia co maju co to odstrielane ho hodnotili velmi pozitívne,nestretol som sa s negativným dojmom.
A preto by som sa chcel spýtať, čo konkretne, podla teba oddeluje dominatora od tých ostatných menovaných na ktorých sa zhodneme? v čom je podla teba horší? a už len pre akreditáciu tvojho názoru , koľko z týchto TOP Fita lukov,ročníky 2011-2012 si držal v ruke a strielal na 50-70-90 metrov?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2012 10:58 pm    Předmět: Citovat

no ešte doplním máš to moc slabo naštudované.. to vidieť z príspevkov..

ked si vylúčil Bear tak ti poviem že by si sa moooc čudoval, že som videl strielať medzinárodnú súťaž a to terčovú FITU bowtechom admiral!!!!!!!

Bear Aanarchy, je vo svojej cenovej kategorii bezkonkurenčná špička!!!

mal by si si utriediť myšlienky a konečne sa sústrediť na to čo naozaj chceš lukostrelbou docieliť a dosiahnúť.. je to FITA?? poľná? terčová? 3D???
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2012 10:55 pm    Předmět: Citovat

andy: so všetkou úctou, vieš o čom hovoríš???

z kladky som strielal pár rokov a mám kamošov zo slovenskej repre, ktorý strielajú FITU.. a viem že žiadne PSE sa tan nenachádza!!!!!

menovať 5 na terčovku??
jednoduché..

len od Hoytu tam máš 3 (4) modely

Mathews apex 7,8 a 4

toto chlape sú 100 x lepšie luky než ten dominator

a to si chcel vážne strielať fitu Omenom???

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

sorry no nedalo mi ale musím

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

PS: ak sa nemýlim písal si o 3D nie terčovke..
strielal si už z kladky??? strielal si už FITU??? aký je tvoj rozpočet??

ak si myslíš že kúpiš drahý luk a hotovo tam si chlapče neskončil ani náhodou..

musíš kúpiť stabík, scope, zameriavač, kvalitný vypúštač, základku (to je z toho najlacnejšie) a dobré šípy.. protour alebo x10 alebo Pro field, na halovku sa používajú viac hliníkové eclipsy

ak to spočítaš skončí niekte na 2300 e 2500 e

plus púzdro na luk, kvalitná terčovnica na 70 m potrebuješ 130 cm terčovnicu.. cca 350 e.. z protourami čo stoja 350 e sada šipov sa do kobercov nestrieľa!!!!!!!!

ak na toto všetko máš tak to je super a gratulujem ti.. ale skočiť z citujem tvoje slová.. 2 -3 x si do týždna chodiť zastrielať a na 3D z tohto na terčovú FITU tak to si chlapče trúfaš!!!!
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2012 3:57 pm    Předmět: Citovat

No myslim si ze asi existuje dovod preco sa o zlato,striebro a bronz delia pravidelne hoyt:alphaelite,vantage el.+,contender el. PSE:dominator pro obcas mathews....a velmi obcas nieco ine sa tam vobec vyskytne.....ale som si isty ze bear nevidel finale ani na obrazku....sak ta firma nema ani jeden tercovy model...a urcite nema ani jedna z tych firiem 5 lepsich modelov...vravim menuj konkretne. Ne len vykriky do tmy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2012 3:46 pm    Předmět: Citovat

Hoyt ci Bear od kazdeho si vyber 5 modelu a ted jsem si jeste vzpomnel na Mathew .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Další
Strana 7 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.