Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zaujímavosti o kušiach.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 64, 65, 66  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2013 5:14 pm    Předmět: Citovat

Já být výrobcem tak bych se styděl to dát mezi lidi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2013 4:46 pm    Předmět: Citovat

Nejvíc mne dostávaj ty podložky co maj velkou díru takže jsou tam jak s řiká odborně -šejdrem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2013 9:09 am    Předmět: Citovat

To teda jo, vypadá to spíš jako kdyby si to dělal nějakej kutil doma. Hrozný. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 8:49 pm    Předmět: Citovat

Koukal jsem na Middleton vlákno a koukám že už taky dělají brzdy.Ale tedy ty fotky mne docela dostali-tim myslim zpracování

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 11:50 pm    Předmět: Citovat

Heleďte koukám že napínáky do kuše nejsou bezproblémový zboží ani v americe
http://www.local12.com/news/recalls/story/Recall-issued-for-crossbow-cocking-ropes/PZ9GNr8MmUOmGjCcLZFrbA.cspx
http://www.excaliburcrossbow.com/phpBB2/viewtopic.php?f=1&t=46425
tady píšou o šmejdech který prodával nějakej jejich řetězec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 10:35 pm    Předmět: Citovat

Jo a už jim nadávají že nějak vázne zásobování do prodejen, myslim že teď nebudou stíhat než se trh naplní Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 10:31 pm    Předmět: Citovat

jinak koukám že Matrix je i 355

http://www.excaliburcrossbow.com/catalog/crossbow/matrix_355
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 9:55 pm    Předmět: Citovat

No protože je to nahnaný do maxima.Teda jestli nechceš tvrdit že klasickej luk tam frkne s přehledem nějakejch 330 a víc fps Shocked.Na duralu mne štvalo jak se ohejbal.Tohle rovnou když to naperu vedle /do jedinýho šutru v okruhu kilometru pochopitelne/ prdne a je klid, žádný rovnání....
Ono stane se leccos.
Já jsem střílel s lukem chvíli-s klasikou chvilku.Jednou jsem vystřelil a fik-měl jsem v pazouře kterou jsem držel ten klacek s tětivou zabodnutou letku, jelikož byla přírodní tak šla proti srsti perfektně vytáhnout a vůbec se to nezanítilo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 9:37 pm    Předmět: Citovat

Nesmysl......strilim lukem od mala a to je urcite 40 let a nikdy mi dreveny sip neprasknul a nezapichl se do ruky-- to se zacalo obevovat az u kladkovych luku a carbonovych sipu ......nejdrive se pouzivalo duralu bez problemu ........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 9:25 pm    Předmět: Citovat

Alwi když ti ten šíp prdne u klasiky zapíchne se ti tam uplně stejně...akorát že neprdne tak snadno protože klasika je pomalejší.
Výrobci se krejou tim že prý upozorňují na to, že šíp je třeba kontrolovat, případně spešl stránkou jako tahle http://safearrow.com/

Pochopitelně se to asi moc nedělá, proto je případů na netu dostatek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 9:06 pm    Předmět: Citovat

Pozor vzdy je to kladkovy luk u normalniho luku je nehoda vyloucena .....
a u kusi doporucuji mit vzdy klasicky luk a v Cine vydelavaji 200$US mesicne jsou o hodne levnejsi , nez Mexiko.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
F4sTboW
Nováček
Nováček


Registrace: 3.8. 2012
Příspěvky: 45
Bydliště: Středočeský kraj

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 9:02 pm    Předmět: Citovat

To jsou prsty na špizu Smile Co ja vím, tak v bikrosu se carbon vidle měnili kazdou sezónu, protože pak to praskalo... Říkalo se, ze ten carbon nejak vysycha a zacnou praskat ty vlákna a pak to prdne cely Smile no ale než mi vyschne a praskne šíp, tak to ho dávno ztratim, nebo zlomim o strom Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 8:55 pm    Předmět: Citovat

Výhoda kuše oproti luku je, že když by ten šíp prdnul, vyletí to dopředu(teda s trochou štěstí).Když šíp rupne na luku, má snahu zapíchnout s do ruky kterou ten luk člobrďa drží.Viz obr.
Ono ten slavnej carbon je průšvihama docela proslulej, to nejsou jen šípy, ale kola, letadla, auta etc.
Dost z toho, aspoň jak mi velí muj hnusnej, zpátečnickej způsob uvažování má na svědomí snaha nakapsovat se.
1.konstruktér.
Když použije carbon, logicky proto, aby to bylo nejlehčí(takže to ošidí do maxima bez rezervy a na 100%laboratorní vlastnosti).
Případně použije carbon aby to bylo in-takže i tam, kde je to zcela nevhodný ale dobře to vypadá a vyjímá se to v reklamě.
2.výrobce
Carbon je drahej.Ušetřit.Použije jinej technologickej postup, někde si to přizpůsobí, tu nějaká ta levnější chemie do kompositu,onde blbý opracování, přešvihlý teploty etc.
Případně to v případě amíků nevyrábí mexičani v USA, ale posune výrobu do číny, no a je to hotový.
3.V rámci utajení toho, že komposity s carbonem nejsou všemocný, o podmínkách užívání se nedozví nebohý spotřebitel.

Specifikum je tzv.tuner, kterej následně po výrobci vyvrtá např. dírku do nosníku apod.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
F4sTboW
Nováček
Nováček


Registrace: 3.8. 2012
Příspěvky: 45
Bydliště: Středočeský kraj

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 8:17 pm    Předmět: Citovat

tak az mi to jednou da pres drzku tak divit se budu urcite Very Happy ale jak zminuje "Red" ...to bych zachvilku nestrilel vubec, protoze bych se musel bat toho, kdy mi prdne tetiva, kdy ramena atd... Smile Ostatne kdyz tak vzpominam..jednou sem dokonce na šipu kuše.cz zarazil končik pri vystrelu tetivou do ty karbonovy trubky tak, ze ji to rozstiplo a vypadal jak sedmikráska Smile ale me to teda nic neudelalo Smile a myslim, ze kdyz zkratis šip vepředu, tak by to na tebe snad pri vystrelu nejak pusobit nemělo...ale to je dle mých zkusenosti...zatim mam oblicej vcelku Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 7:39 pm    Předmět: Citovat

Já nikoho nevyzývám, aby to zkoušel.
To bych za čas mohl mít strach že kuši prdne ranemo, natahováku osiška, tětivě vlákna, pažba se zlomí až zakopnu a napíchnu se na ní,strčim prsty do dráhy tětivy(toho se nějak tak bojej poslední dobou hlavně výrobci, takže olištovávaj předpažbí/nemyslim výhradně exc, k dokonalosti to dovedl http://www.camxcrossbows.com/, no mít tady právníky a zákony jako v americe, taky bych se klepal, nevim jak někdo, kdo strká prstíky kam nemá by mohl rozchodil třeba střelbu z pistole nebo užití nože)......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 7:01 pm    Předmět: Citovat

Možná by ses divil co dokáže takovej špatnej šíp. Nevím kdo to sem dával ale byly tady odkazy na úrazy způsobený nepatrnou trhlinou v carbonu atd., nic pěknýho. Takovej špatně provedenej "tuning" zbraně jak říkáš dokáže být taky nebezpečný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
F4sTboW
Nováček
Nováček


Registrace: 3.8. 2012
Příspěvky: 45
Bydliště: Středočeský kraj

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 6:54 pm    Předmět: Citovat

tak ja ale nemíchám bezpečné zacházení se zbraní a vlastní tuning zbraně, nebo příslušenství Smile Je na každým at si stříllí jak chce a s čím chce pokud někoho neohrožuje Wink a to braní važně naráželo na předchozí zprávy ve foru ohledne pocitani balisticky křivky, zaoblení, váhy atd... zkratil jsem 20" šip o jeden palec..a strilel jsem s tim uplne stejne... faktem je, že strilim do 40-50ti yardů..a tam je to proste poznat minimálně.... takže proto muj prispěvek Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 6:45 pm    Předmět: Citovat

Vážně by to měl brát každý. Kuš je nebezpečná zbran a můžeš s ní někoho nebo sebe v lepším případě zranit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 6:38 pm    Předmět: Citovat

Jednou jsem urval letku u duralovýho šípu.Zamíchal se mi na stole mezi ostatní a jí ho znova vystřelil a zásah.Ach jo, to jsou ty vzpomínky na Horťu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
F4sTboW
Nováček
Nováček


Registrace: 3.8. 2012
Příspěvky: 45
Bydliště: Středočeský kraj

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 6:35 pm    Předmět: Citovat

jo, to delam i s karbonama za použítí flexy Very Happy nesmí se to brát tak važne Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 6:26 pm    Předmět: Citovat

Když jsem užíval duralový šípy a práskl jím do něčeho co doprasilo předek, ufik jsem ho a užíval dál a dobrý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 5:29 pm    Předmět: Citovat

Já teda nevím, ale mě příde že to moc řešíte. Na mě to působí tak, že kratší šíp tam líp vypadá než standartní. Když si pozorně prohlídnete šíp v railu a v držáku, vydíte kam sahá a teď si tam představte delší šíp. Nebylo by to hezký a v držáku by zasahoval až do spouště. Podle mě je 18 šíp důsledek toho že je celá kuš kratší a tím pádem se musel zkrátit i šíp. 20 šíp podle mě do toho pude úplně normálně. Měl sem 22 a 20 šípy a jedinej rozdíl byl v tom, že měli oproti sobě jinou parabolu. Na desti, dvaceti metrech sem to nepoznal ale na čtyřiceti už jo. Takže když se metrix nastřelí s 20 šípama tak tak bude fungovat úplně normálně a bez problémů. To je můj názor. Nevím třeba to tak není, ale na mě to tak působí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sniperk
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2011
Příspěvky: 240
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 12:01 pm    Předmět: Citovat

Když jsem kupoval poprvé šípy v Jasa, tak jsem se bavil přímo s p.Vidímem. Tehdy jsem měl zájem o 22" šípy, i když se standartně používají 20". Ptal jsem se jej na to jaký to bude mít vliv na balistiku šípu, stabilitu, atd.
Říkal mě že 22" šíp bude za letu stabilnější jak 20". 22" šíp bude ve vzduchu více plachtit, takže asi menší balistická křivka, jak u kratšího šípu.
Sice se změní balistika - třeba vyzkoušet, ale de facto nic nebránilo tomu použít tento šíp v kuši, kde se používají 20" šípy.
Takže osobně si myslím že i v Matrixu půjde použít 20" šíp bez problémů.
Prostě Excalibr k 30 letům založení firmy přišel s novou řadou kuší a čas a testování ukáže co s tím jde dělat.
Upřímně se těším až ji tady u nás někdo seriózní otestuje a to s i delšímy šípy 20". Ta kuš vypadá opravdu moc povedeně a kompaktně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 11:30 am    Předmět: Citovat

Matrix
http://backwoodstv.com/index.php/videos/play/476
a od samotného guru
http://backwoodstv.com/index.php/videos/play/475

Shocked Very Happy Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 10:58 am    Předmět: Citovat

Ono obecně čím těžší šíp-tím víc pobere energie a teda tim míň jí zbyde aby to dělalo z kuše vibrátor případně se jinak vybíjela.
Třeba exomax:
hmotnost šípu 22,69g...rychlost 103m/s..energie 120,4JJ
27......................96.....................124
32,8...................92......................134
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 10:33 am    Předmět: Citovat

jak to že namáháš ramena? Odebíráš jim sílu tímto šípem, tak by to mělo být opačně
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 10:26 am    Předmět: Citovat

mam doma len dva sipy s hmotnostou okolo 360 grain,vystrelil som s nimi snad zopar krat,nepouzivam ich prave kôli tomu väcsiemu namahaniu tetivy a ramien,kusa absorbuje aj väcsiu nespracovanu povystrelovu vibraciu,skrutky maju tendenciu sa skôr povolovat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MartinT
Nováček
Nováček


Registrace: 20.11. 2012
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 3:11 am    Předmět: Citovat

Nedalo mi to a zvážil jsem své šípy
20" crossbolt = origo exkalibr = trubka, 5" kormidal, insert a půlměsic končík, bez hrotu = 330 grain
ten samej šíp, ale bez leteka = 296,5 grain
muj 22" powerbolt co si dělám s quikspinama má 304 grain

Když vezmu komponenty, ze kterejch si svoje šípy dělám, nechm trubku zkrátit na 18", jsem na 265 grainech bez hrotu. To je sakra znát

Lehčí šíp = větší rychlost, ale taky = menší stabilita šípu, větší namáhání ramena a tětivy.
_________________
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 9:04 pm    Předmět: Citovat

No tak už je tam pár vysmátejch lovců s matrixem
https://www.facebook.com/Excalibur.Crossbow
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 8:38 pm    Předmět: Citovat

no hrozne ma zaujima ten matrixov dostrel..teoria tazssieho hrotu,ci predneho inzertu,sa mi osobne nepaci..asi tam nemaju zensku s pätkami kozami..ta by im to nazorne vysvetlila..lukostrelci pouzivaju na rôzne strelby,halova atd.rozne trubky,tenkostenne,ci masivnejsie..mne sa viac paci teoria hrubsej steny trubky,ale zase na druhej strane je moznost skratenia 400- grainoveho 20"-coveho sipu na 18",date namiesto 100 grainoveho tercaku 125..a mate aj viac ako minimum 350grain.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 64, 65, 66  Další
Strana 30 z 66

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.