Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Výroba luku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 26, 27, 28  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2013 5:44 pm    Předmět: Citovat

Ohýba sa ti to príliš skoro za madlom ,Jozefe.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
josef Mlha
Nováček
Nováček


Registrace: 23.2. 2012
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2013 5:31 pm    Předmět: Citovat

Ahol lidi, chtěl bych Vás poprosit o názor na můj výkon při tilerování mého druhého luku. Jsem rád za každý rady
http://www.imagelink.cz/images/fotografie0337.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Misso70
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2013
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so leden 26, 2013 5:12 pm    Předmět: Radas Citovat

jasna vec budem sa snazit co najlepšie naštudovat ved mam času a času
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 24.2. 2010
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: so leden 26, 2013 10:51 am    Předmět: Citovat

Misso70: Hlavně na ten jasan moc nespěchej. Cornus to tady psal už hodněkrát. Tomuto dřevu nevadí když ho přesušíš. Naopak když nebude dost suchý chytne trvalý prohnutí. Prostuduj si celý tohle téma, 23 stránek není zas tolik, na to kolik je tady informací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Misso70
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2013
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 9:53 pm    Předmět: Citovat

Naso diky to mi je jasne ze ked mi tu niekto povie miery ze sa ich drzat nemôžem je to o cite ale tak + - aspon budem mat odhad .D takže diky a oprel som si štiepy o zarubnu a 2 boli relativne rovne obluk bol max 2 cm uvidime za pár týždnov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Naso
Nováček
Nováček


Registrace: 31.12. 2011
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 6:30 pm    Předmět: Citovat

Misso70 napsal:
Naso tak diky za radu ja to mam naštiepane na štvrtky ale kôru som dal dole hned neviem či to bola chyba? ale teraz uz musim len dúfať ze nie a rovne su dosť na to aby som aspon ako taku rovinu chytil ved uvidím a dali by ste mi niekto ešte aspon aako take rozmery pre ten luk tak cca 20 kg ked mam štiepu 160 cm dlhu ale bez chupou ddajme omu ze by mi mohlo ostat 150 cm takže ten chrbat luku by mohol ostať široký cca 4-5 cm? a ešte keby použijem tu hoblovku do akej hrubky to mozem hoblovat a kedy už začat opatrne ?



Tot ti nikdo neřekne přesně, strom co strom je to jinak. Takže můj odhad je cca 3,5cm šířka zad s postupným zůžením břicha na 3cm výška cca 2,5cm. Když luk rozdělíš na čtvrtiny tak poslední čtvrtiny od špic luku budeš zužovat po bokách na cca 12mm. Vše beru malým ručním hoblíkem, v případě potřeby rašple. Jakmile ti polotovar pruží, když se o něj zapřeš o zem začni pomalu tilerovat. Hlídej si oblouk aby byl rovnoměrný až na tvůj nátah, v téhle fázi bereš pouze z břicha. Nepočítej s tím, že napoprvé to uděláš správně. Já zničil cca 10ks než mi to začalo jakš takš jít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Misso70
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2013
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 6:09 pm    Předmět: Citovat

Naso tak diky za radu ja to mam naštiepane na štvrtky ale kôru som dal dole hned neviem či to bola chyba? ale teraz uz musim len dúfať ze nie a rovne su dosť na to aby som aspon ako taku rovinu chytil ved uvidím a dali by ste mi niekto ešte aspon aako take rozmery pre ten luk tak cca 20 kg ked mam štiepu 160 cm dlhu ale bez chupou ddajme omu ze by mi mohlo ostat 150 cm takže ten chrbat luku by mohol ostať široký cca 4-5 cm? a ešte keby použijem tu hoblovku do akej hrubky to mozem hoblovat a kedy už začat opatrne ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Naso
Nováček
Nováček


Registrace: 31.12. 2011
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 2:00 pm    Předmět: Citovat

Misso70 napsal:
diky za tu sekerku Very Happy a aj ja mam v plane to robit všetko ručne a zovna sou mojou sekerkou to moze aj isť ta rube jak blaazen. Ale keby to nezvladam tak mam aj daku tažku techniku v zalohe. A je mi jasné ze long bow bi bol asi lepši aj mna by skôr lakal ale ked už som si dovliekol krátke poleno už musím pracovat stým. Ale zajmalo by ma či by sa dali tie ramena tak umelo predlžit ako som predtým spomínal. A či by to predlženie malo daky pozitývny efekt na funkčnosť luku?


Na nějaké prodlužování se vykašli, většinou je to stráta času a nemá to význam, navíc to většinou otřesně vypadá. Pokud to chceš kvalitně spracovaný tak nic neprodlužuj a dělej z toho co je. 35-40lb cca 15-18kg. Se z toho dá udělat. No co se týče používání srovnávačky, proč ne, pokud máš dostatečně rovný kus, jen né ze strany kde je kůra (záda). Pokud ti jde dřevo do vrtule tak se ti to tak nebo tak pokroutí. Pokud ne tak není důvod proč nepoužít těžkou techniku. Srovnej si to do profilu cca 4x4cm v pokud možno co největší délce. Kůru po srovnání sundat. V ořezaném profilu polotovaru nejsou už tak velké tlaky, ale stejně to může praskat. Když sundáš kůru bude ti to vysychat pak rovnoměrněji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adam
Nováček
Nováček


Registrace: 1.1. 2013
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 10:07 am    Předmět: Citovat

tie plany na luk od cornusa su vsetky zaspamovane reklamou na nejaky shop...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Misso70
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2013
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 6:22 am    Předmět: Citovat

diky za tu sekerku Very Happy a aj ja mam v plane to robit všetko ručne a zovna sou mojou sekerkou to moze aj isť ta rube jak blaazen. Ale keby to nezvladam tak mam aj daku tažku techniku v zalohe. A je mi jasné ze long bow bi bol asi lepši aj mna by skôr lakal ale ked už som si dovliekol krátke poleno už musím pracovat stým. Ale zajmalo by ma či by sa dali tie ramena tak umelo predlžit ako som predtým spomínal. A či by to predlženie malo daky pozitývny efekt na funkčnosť luku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2013 11:49 pm    Předmět: Citovat

cirkulárka hobľovačka zrovnavačka...a ja somár to robím až do hrubého tvaru luku sekerou Very Happy .inak dobrú sekerku máš (tá čo je na fotke) asi si spravím na tú moju takú krátku rúčku lebo pri okresávaní ju aj tak držím v polke poriska... ja mám tiež 175cm no mám rád LB čo majú aspoň dva metre.od 55 do 90 lbs.niekto možno povie že na 55 je zbytočne taký dlhý no mne sa proste páčia také dlhé luky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Misso70
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2013
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2013 10:58 pm    Předmět: Citovat

No asi som čítal malo ale ja mam čas a keďže som stolár si môžem zaobstarať aj rôzne náradie a mám 4 pokusy . Skúsim to napišať tak laicky náprahovu silu co ja viem 15 kg asi z toho viac nedostanem aj keď aj 20 by nebolo zlé . A dĺžka náťahu meriam 175cm a keď som si chytil pasový meter ako luk pred seba a natiahol som ho k brade tak ukazoval 65 cm keď z toho odrátam vzdialenosť tetiva luk ? a inak materiál sa mi zdal fajn nemal žiaden chlp a keby my to aspoň trošku vyšlo tak si zaobstarám na ďalší pokus už prvotriedny kus a aspoň budem mat rúčky do sekery a keď sa už o to pôjdem pokúsiť mohol by som na zrovnavačke si zhobľovať približný tvar ?? ako samozrejme že zo strany kde je kôra brat nebudem ale aspoň z troch zvyšných strán sa pokúsiť zrovnať plochy a chytiť základný tvar a potom to už doštelovať hoblíkom pripadne poriezom, rašplou podľa návodu stou mierkou (tilerovacia tyč) to doladím. A ešte ako alternatívu keby je ten jaseň fakt krátky nedali by sa ramená umelo predlžiť ? keby si vyrobím dve násady ktorá by som na ramena nasunul a prilepil (rameno luku by vlastne tvorilo čap), a tak by som mohol každé rameno predlžiť aj o 10 cm a násady by sa dali aj celkom fajn upraviť nech to vyzerá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
adam
Nováček
Nováček


Registrace: 1.1. 2013
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2013 9:13 pm    Předmět: Citovat

zišlo by sa založiť tému a niake parametre zužovanie postupy cm atd. len čisto toto bez komentárov takto som mal aj ja problémi hladať :DDD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2013 8:53 pm    Předmět: Citovat

Mišo, ešte si tu málo čítal návody.
Na začiatok odporúčam robiť luk dlhý a široký.
Daj požadovanú silu a dĺžku náťahu, navrhneme ti približné rozmery.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Naso
Nováček
Nováček


Registrace: 31.12. 2011
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2013 7:55 pm    Předmět: Re: Prvý pokus o výrobu Citovat

Misso70 napsal:
Fascinujú ma historické zbrane a rad by som si nejaký ten luk vyrobil. Niečo som si preštudoval ale nejaké rady primäm a držte mi palce Very Happy http://www.ulozisko.sk/585189/luk.jpg , http://www.ulozisko.sk/585190/luuuk.jpg , Na fotkách mám aj materiál z ktorým by som chcel pracovať. Je to naštiepaný jaseň zbavený kôry. Štiepy sú dlhé 160 cm, obvod celého polena bol 48 , štiepy majú stranu od kôry jedna 5 , druha 9, tretia 14 cm, myslíte že tento materiál bude na výrobu luku vhodný ? A ak áno nejaké rady ? moje náradie je na fotkách k tomu mám k dispozici zrovnávačku a cirkulár. Koľko z toho luku môžem spraviť na zrovnávačke a kedy už musím použiť ručný hoblík ?
Pokiaľ chcem mať luk čo najsilnejší pri dĺžke cca 150 cm aké by mal mať rozmery? Je mi jasné ze každý luk tak ako aj drevo je individuálny ale tak približne koľko by mohla byť šírka ramien a koľko hrúbka? A ako sa ramena luku zužujú? myslím že koniec by nemal byť nejaký extrémne tenší ako zvyšok ramena? V prípade nejaké rady? Na výrobu mám ešte ale dva mesiace čas kým my štiepy vyschnú za vaše rady Ďakujem
[/url]


Vzhledek k tomu že začínáš, tak jasan 150cm bude málo, pokud nechceš dělat indiánský luk. Jinak jasan pokud není kvalitní= vysoká hustota a široká léta. Bude se bortit ale párkrát si z toho zastřílíš. Taky záleží jak silný luk chceš. Pokud LB (long bow), tak počítej max 30-35lb. Pokud z toho uděláš flatbow typ molegabet což bych ti spíše doporučoval tak max 50-60lb při co nejširším rameni. A to je max. Počítej s tím že v začátku spoustu materiálu zničíš. Já co jsem vyráběl tak materiál moruše kvalitní materiál, odolná v tlaku 148cm s šlachou cca 70lb. A taky záleží na délce nátahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Misso70
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2013
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2013 6:36 pm    Předmět: Prvý pokus o výrobu Citovat

Fascinujú ma historické zbrane a rad by som si nejaký ten luk vyrobil. Niečo som si preštudoval ale nejaké rady primäm a držte mi palce Very Happy http://www.ulozisko.sk/585189/luk.jpg , http://www.ulozisko.sk/585190/luuuk.jpg , Na fotkách mám aj materiál z ktorým by som chcel pracovať. Je to naštiepaný jaseň zbavený kôry. Štiepy sú dlhé 160 cm, obvod celého polena bol 48 , štiepy majú stranu od kôry jedna 5 , druha 9, tretia 14 cm, myslíte že tento materiál bude na výrobu luku vhodný ? A ak áno nejaké rady ? moje náradie je na fotkách k tomu mám k dispozici zrovnávačku a cirkulár. Koľko z toho luku môžem spraviť na zrovnávačke a kedy už musím použiť ručný hoblík ?
Pokiaľ chcem mať luk čo najsilnejší pri dĺžke cca 150 cm aké by mal mať rozmery? Je mi jasné ze každý luk tak ako aj drevo je individuálny ale tak približne koľko by mohla byť šírka ramien a koľko hrúbka? A ako sa ramena luku zužujú? myslím že koniec by nemal byť nejaký extrémne tenší ako zvyšok ramena? V prípade nejaké rady? Na výrobu mám ešte ale dva mesiace čas kým my štiepy vyschnú za vaše rady Ďakujem
[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
adam
Nováček
Nováček


Registrace: 1.1. 2013
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 1:17 pm    Předmět: Citovat

aha Very HappyD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 8:02 pm    Předmět: Citovat

Alwarez myslel niekoľko liesok
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
adam
Nováček
Nováček


Registrace: 1.1. 2013
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 5:25 pm    Předmět: Citovat

listek ?? myslíš výroba luku z jedného polena že ? ale ja si asi urobím luky na leto ved sú prázdniny aj tak by som zbytočne trčal na internete tak budem radšej luk robiť Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 3:32 am    Předmět: Citovat

Opracuj si na hrubo nekolik listek, ale nesmis je ohybat a postav to kuchyne a o to vyschne a pak luky vytilerujes a budes strilet na jare ,10 luku na jare mas hotovych.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adam
Nováček
Nováček


Registrace: 1.1. 2013
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 4:57 pm    Předmět: Citovat

začnem hned hladať nejakú liesku dakujem vám za rady už asi všetko čo som chcel vedieť viem....asi Very Happy..... už len do luku sa pustiť na leto Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 2:01 pm    Předmět: Citovat

Sleduj ako rozumne na to ide Radas.
Začni sa učiť na lieskach. Lieska rýchlo schne, ľahko sa obrába a slušne funguje. Vyrezaná lieska v lese nikomu nechýba.
Keď urobíš niekoľko fungujúcich lieskačov môžeš skúsiť agát.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
adam
Nováček
Nováček


Registrace: 1.1. 2013
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 1:16 am    Předmět: Citovat

alé ževraj buk neni dobrý ale u nás jaseň moc nevidieť máme skôr brezu topol borovica orech javor mirabelka agát ovocné stromy ktoré s toho mám použiť a ked budem sušiť doma v bite kolko to asi bude trvať ? luk by som chcel urobiť na toto leto prípadne nejaký trik Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adam
Nováček
Nováček


Registrace: 1.1. 2013
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 10:58 pm    Předmět: Citovat

dnes som bol v záhrade pozrieť orechy je ich tam pomerne slušne len žiadne dobré som nenašiel ale máme veľkí bukový les tak na budúci týždeň tam zájdem aby sa mi stihlo drevo vysušiť už som si na internete pozrel toľko videjí o výrobe luku že už mám celú výrobu naštudovanú na leto sa snád už pustím aj do praxe Smile) drevo môžem prepoliť karboškou alebo radšej klinmi ?? a ešte ten náčrt nemám moc premyslený netuším aké miery má mať luk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 4:16 pm    Předmět: Citovat

s tim 1,2 gramu jsem myslel 1,2 unce........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 4:13 pm    Předmět: Citovat

Pardon----muj lovecky sip vazi temer 40 gramu a tercovou lukostrelbu se pouziva sip asi s polovicni vahou skutecne je to konstrukce tak do 20m.......nekdy udelam chybu co je jich malo .........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Naso
Nováček
Nováček


Registrace: 31.12. 2011
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 10:36 am    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Adam vem si sebou sesit a dej si schuzku s cornusem a zapisuj si vse co bude rikat a az se ti podari udelat 55 lib luk so dostreli sip o vaze 1,2 gramu zastreli to teoreticky medveda na Slovensku dostrel luku asi 200 m cornus ma i trade point......jasne cornus zna vse....je jedno co si pocita na hodinu ....medvedi se strileji z posedu asi na 20 m.....


ehmm chtěl bych vidět takový šíp! hlavně ta váha (asi težkej kalibr).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 6:19 am    Předmět: Citovat

Adam vem si sebou sesit a dej si schuzku s cornusem a zapisuj si vse co bude rikat a az se ti podari udelat 55 lib luk so dostreli sip o vaze 1,2 gramu zastreli to teoreticky medveda na Slovensku dostrel luku asi 200 m cornus ma i trade point......jasne cornus zna vse....je jedno co si pocita na hodinu ....medvedi se strileji z posedu asi na 20 m.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 8:05 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy
tilerovacia tyc je napriklad najlacnejsia stresna lata, len aby bola rovna, obrus si ju, aby si si nevrazil trne do ruk Very Happy
na jednom konci budes opierat madlo luku (ako keby si drzal luk v ruke), no a spravis si na nej zarezy, kde budes tetivu postupne napinat. tam kde das madlo, si samozrejme to nejak tiez vytvaruj, nech ti luk nevystreli do vesmiru nahodou.
Tie zarezy si mozes dokonca aj nejako oznacit, akoze si tam napises ze kolko palcov, ale hlavne ide o to, aby si mal luk natilerovany, ak nevies co to je, tak si najdi Wink v skratke ti stred tetivy musi zostavat na jednom mieste pri postupnom napinani luku...to je zaklad
no a potom samozrejme si mozes dobrusovat ramena, ked sa ti budu blbo ohybat a vselijake dalsie doladovanie koncov ramien, vsetko to tu je, len citaj, citaj a citaj.
tilerovacia tyc je sice obycajny hranol zo smetiaka, ale dokaze zazraky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 7:58 pm    Předmět: Citovat

Chlapče-aktívnej čítaj vlákna.Všetci sa len trasú písať a pomáhať -hlavne , keď už to tu robili najmenej 20 tim začiatočníkom ...Je to tu všetko.Aj viac ,ako treba.Len pohľadať.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 26, 27, 28  Další
Strana 6 z 28

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.