Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Střelecký den Drahany

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel Moš
Nováček
Nováček


Registrace: 15.1. 2014
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so únor 22, 2014 8:53 am    Předmět: Citovat

Ano děkuji. Samozřejmě 26. 7. 2014. My archeologové žijeme prostě tak trochu v minulosti Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá únor 21, 2014 8:31 am    Předmět: Citovat

Tak máš to tam, ale s dovolením jsem to dal na datum 26.7.2014, loni by to už nikdo nestíhal Laughing
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel Moš
Nováček
Nováček


Registrace: 15.1. 2014
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st únor 19, 2014 3:17 pm    Předmět: POZOR Změna termínu POZOR Citovat

Přátelé. Z mnoha závažných důvodů a zejména proto, že majitel střelnice zapomněl na pravidelnou akci a v daném termínu je tam tudíž obsazeno jsme museli termín Střeleckého dne O TÝDEN POSUNOUT. Nový termín je tedy 26. 7. 2013 S tímto termínem už se opravdu, ale opravdu nebude nikam hýbat (ono už není moc kam).
Dobrá zpráva pro Wothanburské, že se jim to nebude křížit Smile Byl bych rád, kdyby nás tedy poctili svou návštěvou Smile
Zároveň prosím touto cestou Lucínka, aby změnu zanesl do kalendáře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 12, 2014 6:55 pm    Předmět: Citovat

Snažil jsem se vysvětlit - a to jak ve vztahu k připravované akci, tak k nějaké obecnější (sebe)reflexi panujících poměrů, proč kostýmy na akcích mizí.

Mnou navrhované vysvětlení je to, že akce pro lukostřelce se postupně staly jakýmsi zvláštním sportem a pokud ve sportu můžeš využít jakékoli výhody, tak jí využiješ.
Moderna je lepší než středověk, čili pokud existuje "sportovní kategorie" PB, tak pro lepší bodový zisk je jednoznačně výhodnější účastnit se v moderních hadrech. Krom toho levnější etc. etc.

Jistě zcela výjimeční jedinci přestřílí s HB i lešenáře, nebo v historickém kostýmu nastřílí nejvíc ze všech, ale to jsou výjimky, co potvrzují pravidlo.

Psal jsem to proto, že pokud by byl zájem o co nejvyšší počet účastníků v krojích, tak by bylo potřeba to nějak prosazovat. Zájmy komunity jsou zjevně "sportovně" lukostřelecké a kostýmům by se věnovala pozornost hlavně pokud by byly nějak účastny na soutěži (nemám představu, jak ... paralelní soutěž v dobovosti vybavení? Extra disciplínu s extra cenou pro krojované střelce? Povinnost aspoň nějakého kostýmu u TL a PL? těžko říct).

V každém případě by pořadatel - v tomhle případě Pavel Moš - měl v proposicích aspoň uvést: doporučujeme nebo preferujeme kostýmy, byť nejsou povinné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavelH
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 12, 2014 12:42 pm    Předmět: Citovat

Prosím tě.
Zkus si znovu přečíst co píšu. Absolutně nechápu tvůj postoj a tvé napadání. Ale snad je to způsobené internetovou diskuzí. Ty píšeš o moderně, já o pokusu v Drahanech o trochu historična. Jediné na čem se asi shodnem, je to, že se prostě PB v kostýmech už nejezdí a pochybuju, že někdy znovu začne.
Nechme toto vlákno plánovanému dni v Drahanech, kterému přeji ať se jim to vydaří dle jejich představ.
Jen na závěr se ještě vyjádřím k Wothanburgu. Ano není to nic velkého v posledních letech cca 10-15 lidí a ano používají se tam v BITVĚ cca 35lbs luky (ne 15lbs), ale není to z důvodu že by ti lidé silnější luky nenatáhli, ale kvůli bezpečnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2014 8:26 pm    Předmět: Citovat

pavelH napsal:

Máš pocit, že lidé, kteří tehdy museli lovit (zachytávání oděvu), pracovat (i na slunci) a přežít, by si na sebe vzali něco, co není funkční? Měl jsi na sobě někdy něco z vlny a zmokl jsi? Kde je rozdíl mezi tričkem a řekněme lněnou košilí? Víš, že třeba v určité části středověku existovali "kraťasy" (bruchy), ke kterým se přivazovalo další oblečení (nohavice)?


Pardon, ale tohle je mimo veškerou soudnost.
Střílí dneska olympionici v bruchách?
Jezdí se závodní jachty v olejovaných kabátech?
Pracují profi dřevorubci v hadrech z 11 stol.?
Používají Navy Seals nebo jiné speciální oddíly legíny nebo mokasíny?

NE. Tečka.

Jistě že se v tom dá a že to není žádná tragédie, ale dneska prostě máme lepší vybavení. A není to otázka na diskusi...

pavelH napsal:
Ano. Je možné, že jsi potkal spoustu prachbídných lukostřelců v kostýmu. Ale určitě ne všechny. Nechodil bych daleko. Co třeba Lucínek, Jeneš a když jezdilo Vinedi....


Vinedi nejezdí.
Jeneše jsem v minulém roce v kostýmu neviděl, Lucínka asi na dvou, a to se na turnajích celkem ukazují.
Mluvil jsem o klasických turnajích typu Lukohrátky, Vejce, Zelňačka, kde se scházejí v prvé řadě LUKOSTŘELCI všeho druhu, ať střílí i laminátem nebo i lešením. A tam PB kostýmováni dnes už nebývají.

Pokud já mohu posoudit, tak akce 100% určené a komponované pro PB jsou Zelího a Luisovy a Jichoczovy flighty, a tam se v kostýmech nikdo neukazuje.

Jinak na Wothanburgu, když jsem tam byl, tak tam skutečně byl lukostřelecký turnaj ... kterého s zúčastnili 3...
... SLOVY TŘI ...
... lukostřelci.

Jinak tam samozřejmě byla spousta "scénických" luků o síle asi 15lb s eurošípy. (Nic proti Wothanburgu, také se mi ten projekt líbí.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pavel Moš
Nováček
Nováček


Registrace: 15.1. 2014
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt únor 06, 2014 2:42 pm    Předmět: Citovat

No, je to Střelecký den, takže jde hlavně o tu střelbu. Kostýmy a tak jsem myslel jen pro navození atmošky. Doufám, že na Wothanburg nejezdí třeba indiáni, mongolové a podobní nadšenci...

Ale jak jsem říkal, že nepotřebuju přihlášky do někjakého extra termínu, tak teď prosím co nejvíc lidí o co nejdřívější vyjádření: Kdo by jel Drahan a pojede radši na Wothanburg a kdo by jel do Drahan Wothanburg newothanburg, ať mám trochu představu.
Počítal jsem s účastí tak velmi zhruba kolem deseti lukostřelců, takže, když se sejde alespoň pět lidí, tak to bude fajn a příště zvolíme termín, na který není plánována nějaká dějinná bitva Smile

Už v tom totiž jede kolem asi dvaceti lidí skrz předovky a vojenskou techniku a nevím, jestli by šel teď termín tak snadno změnit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st únor 05, 2014 2:52 pm    Předmět: Citovat

Pokud to má být takto spíše "historicky" pojatá akce a pokud se kryje s WB, tak je to podstatně větší problém, než překryv s kteroukoli akcí terénní či 3D lukostřelby. No uvidíš ...
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel Moš
Nováček
Nováček


Registrace: 15.1. 2014
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po únor 03, 2014 5:40 pm    Předmět: Citovat

Že je zrovna Wothanburg mě mrzí, chtěl jsem se tam jet podívat Sad ono o prázdninách těžko vybrat termín, kdy nic není, že Smile
Ale Wothanburg Newothanburg, Střelecký den je devatenáctého července (pro zájemce samozřejmě od 18. do 20., pokud y někdo chtěl pomáhat při stavbě skanzenu, tak i dýl na obě strany:)) Už v tom jede moc lidí a asi není v mých silách to zastavit Smile Teď už jsem ve fázi, kdy můžu jenom uskočit, aby mě to nepřeválcovalo Smile
Termíny LH a LARP jsem použil jen jako ilustračku, aby se vědělo, co to určitě není. Kdo chce, ať si to přijde užít, když přitom bude mít na sobě něco pravěce či středověce vypadajícího budu rád... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po únor 03, 2014 4:45 pm    Předmět: Citovat

living history je tohle:
http://www.themysteryworld.com/2014/01/russian-man-spends-6-months-living-in.html
a ne že si oblíknu pytel Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavelH
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 03, 2014 10:17 am    Předmět: Citovat

CAJ napsal:
Smutná pravda.

Prostě se v tom hůř běhá, na slunci se víc paříš, v lese zachytáváš a kloužeš, a hůř to chrání proti dešti. K umístění to nijak nepřispívá, tak proč takový antidoping podstupovat, když k tomu pořadatel nikde nijak nevybízí?

Za třetí - po pravdě ti z kruhů LH nebo šermířů nebo fantasy či jiných kostýmovaných skupin, které jsem měl tu čest poznat, byli lukostřelci prachbídní. Nějak se mi zdá že se to rozdělilo na ty, kteří si hledí kostýmů a vedle toho taky "pro forma" občas střelí, a na ty, kteří veškeré úsilí vrhli na luk, vybavení a techniku, a kostýmem (možná po zkušenosti s předešlými) pohrdají. Navíc tedy ti ze šermířů, kteří aspoň trochu stříleli slušně, měli luky lamináťáky a ne PB. Asi to neplatí např. o Moravské lize, ale ATL a inscenátoři tak dopadli.

Proč to sem píšu?
Aby tam pak s touto podmínkou vůbec někdo ze skutečných zdejších lukostřelců přijel, když je všeobecný odklon od hadýrků.



Dovolím si lehce oponovat.
Zřejmě jsi se setkal s lidmi v kostýmu a ne s lidma, kteří mají na sobě dobový oděv. Máš pocit, že lidé, kteří tehdy museli lovit (zachytávání oděvu), pracovat (i na slunci) a přežít, by si na sebe vzali něco, co není funkční? Měl jsi na sobě někdy něco z vlny a zmokl jsi? Kde je rozdíl mezi tričkem a řekněme lněnou košilí? Víš, že třeba v určité části středověku existovali "kraťasy" (bruchy), ke kterým se přivazovalo další oblečení (nohavice)?

Ano. Je možné, že jsi potkal spoustu prachbídných lukostřelců v kostýmu. Ale určitě ne všechny. Nechodil bych daleko. Co třeba Lucínek, Jeneš a když jezdilo Vinedi.... A osobně si nedovedu představit, že bych si k dobovému oděvu vzal něco jiného, než PB.

Kostýmované akce.
Podle mě zanikly s Lazlukem a Všeticema.

Termín: Bohužel odkazy na čistě lukostřelecké portály nestačí, pokud by mělo přijet větší množství lukostřelců z řad zmiňovaných "kruhů". V tomto termínu je již naprosto tradiční 16. ročník Dobývání Wothanburgu. A i zde je malý lukostřelecký turnaj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pavel Moš
Nováček
Nováček


Registrace: 15.1. 2014
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so únor 01, 2014 10:27 pm    Předmět: Citovat

Co se týče dobového oblečení, není to ani LARP, ani living history. Samozřejmě aspoň náznakově by k luku bylo něco nemoderního vhodné, ale nebudu nikoho svazovat nějakými extra pravidly. Znám jednoho kováře (možná tam bude) který když kove, tak je středověce přesvědčivý i v teniskách a montérkách se zástěrou ze svářečských gatí. On totiž JE kovář, i když se tím zrovna neživí. A samozřejmě mu to nebrání vzít si na sebe občas režnou kytli. Takže asi takhle. Byl bych rád, kdybychom se spíš snažili si to užít a taky trochu aby si to užili i lidi, kteří se přijdou třeba jen podívat.
Kušařům jsem na vyžádání posílal nějaké informace, takže je dávám i sem:
Střílet tam bude možné z luku, kuše i předovek (k dispozici bude certifikovaná střelnice, majitel bude asi samozřejmě chtít vidět papíry, který k tomu patří).
Ubytování je možné na místě ve stanu, v přilehlé muzejní budově ve vlastním spacáku, pro zhýralce je v obci turistická ubytovna a pro extrémní zhýralce v sousední dědině luxusní roubený penzion Smile
Angažmá na muzejní louce si představuju jako klasickou střelbu ku ptáku, tak jak se konávala řekněme v 16. - 18. století. Kromě ptáka by se střílelo i do tradičních slaměných terčů a možná i na jiné zajímavé cíle. Běhání po lese (pokud jsem pochopil, tak se tomu správně říká 3D) pro letošek neplánujeme, ale na příští roky asi jo Smile)
Na louce taky bude mít vystoupení Butlers Dragonerregiment s nějakou třicítkou (tedy ne s ženou v rozpuku, ale z období třicetileté války).
Na střelnici (asi pětadvacet minut procházkou, nebo dvě minuty autem Smile) bude bojová technika ze dvacátého století a ostré střelby z historických palných zbraní a replik.
Na celou akci bude mít přístup veřejnost, aby se měli střelci před kým vytahovat žejo Smile
Večer plánuju oheň a posezení s bájnými historkami starců, dobrým pitím, bájnými historkami starců, dobrým jídlem a bájnými historkami starců (no neměl sem tenkrát nic, než plaňku z plotu, kaničku z kanady a tyčku vod rajčat ... a tu veverku sem trefil DO VOKA, aby se nepoškodila kožešina... Smile)
To je zatím asi všechno, co o střeleckém dni v Drahanech vím.
Pokud byste měl někdo zájem, tak dejte vědět co nejdřív. Nějaká tvrdá uzávěrka vzhledem k celkem volnému charakteru akce asi nebude, ale rád bych měl tak dva tři tejdny předem aspoň rámcovou představu, kolik tam bude lidí.

Nebylo to snad příliš dlouhé, pane obrlajtnant? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st leden 29, 2014 8:27 pm    Předmět: Citovat

ligu vám tu odstřílelo 12 lidí s historickými luky, z toho asi pět bylo hodnotitelných (jezdí na turnaje)
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 29, 2014 5:38 pm    Předmět: Citovat

Smutná pravda.

Má to asi několik příčin či příčinných souvislostí.

Za prvé kostýmy nejsou téměř nikde povinné a v poslední době už ani doporučené, čili při jejich řídkém výskytu je pomalu kostýmovaný střelec víc "za exota", než ten v maskáčích ala 3D styl nebo v tom tričku.

Za druhé se střelecká úroveň všeobecně neskutečně zvedla a dost se u nás kouká na body. Pokud se turnaj pojímá takto striktně sportovně, pak je nepovinný histerický kostým jednoznačně na překážku lepšímu umístění. Prostě se v tom hůř běhá, na slunci se víc paříš, v lese zachytáváš a kloužeš, a hůř to chrání proti dešti. K umístění to nijak nepřispívá, tak proč takový antidoping podstupovat, když k tomu pořadatel nikde nijak nevybízí?

Za třetí - po pravdě ti z kruhů LH nebo šermířů nebo fantasy či jiných kostýmovaných skupin, které jsem měl tu čest poznat, byli lukostřelci prachbídní. Nějak se mi zdá že se to rozdělilo na ty, kteří si hledí kostýmů a vedle toho taky "pro forma" občas střelí, a na ty, kteří veškeré úsilí vrhli na luk, vybavení a techniku, a kostýmem (možná po zkušenosti s předešlými) pohrdají. Navíc tedy ti ze šermířů, kteří aspoň trochu stříleli slušně, měli luky lamináťáky a ne PB. Asi to neplatí např. o Moravské lize, ale ATL a inscenátoři tak dopadli.

Proč to sem píšu?
Aby tam pak s touto podmínkou vůbec někdo ze skutečných zdejších lukostřelců přijel, když je všeobecný odklon od hadýrků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: st leden 29, 2014 2:23 pm    Předmět: Citovat

Pokud jsem to pochopil správně, pak by nebylo od věci zdůraznit v plánovaných podrobnostech případnou nutnost buď to kostýmní povinnosti ( volnější pojetí ) nebo living history povinnosti.

Každopádně je ovšem třeba počítat, že v těchto případech velmi pravděpodobně nebude účast nějak závratná. Okostýmovaných lukostřelců je pomálu a i na většině turnajů ( soutěží ) pořádaných ATL ( nebo spřízněnci ) se tito objevují pouze v jednotkách, co se týče living history pak to bude asi úplně tristní. Trend z poslední doby je v ČR takový, že i těch pár lukostřelců střílejících primitivním lukem ( historickým, PB-HB ) v drtivé vetšině nestřílí v dobovém kostýmu ( natož vyrobeném jako LH ), ale v tričku a kraťasech.
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel Moš
Nováček
Nováček


Registrace: 15.1. 2014
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út leden 28, 2014 10:57 pm    Předmět: Citovat

Jo, určitě, budu velmi potěšen. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út leden 28, 2014 1:01 pm    Předmět: Citovat

Mám to tedy vložit do kalendáře?
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel Moš
Nováček
Nováček


Registrace: 15.1. 2014
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2014 3:47 pm    Předmět: Citovat

Tak je rozhodnuto rozseknuto. Zapište si prosím do svých kalendářů datum 19. 7. 2014. Pokud mě organizér neklame, je to sobota. A tuto sobotu budeme v Drahanech střílet do terčů i ku ptáku z luků, kuší i předovek... Zveme proto všechny tardicionalisty (čím tradičnější, tím lepší Very Happy) Za tradicionalisty počítáme samozřejmě i indiány.
Střílet se bude podle tradičních střeleckých regulí a tradiční budou i ceny. Král se například může těšit na echt šunku Smile, ostatní na podobné ceny a trofeje z ptáka. To vše doplněno kvalitními nápoji, dobrou pohodou a posezením u večerního ohně Smile
Pokud by se našel nějaký řemeslník, který by tady chtěl předvádět své umění, případně nabídnout své výrobky týkající se living history, bude vítán, ctěn a veleben dvojnásob Smile
Podrobnosti se objeví v průběhu doby zde i na muzejním webu
Tedy nezapomeňte: 19. 7. 2014 - Střelecký den Drahany
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 22, 2014 9:28 am    Předmět: Citovat

No tak když nikde, tak zrovna v té Řece budeme . Ale nás je tady pár s holými sportovními luky a nahodile sem tam něco tradičního, tak na nás ohled neber a klidně to na ten termín dej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pavel Moš
Nováček
Nováček


Registrace: 15.1. 2014
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 10:15 pm    Předmět: Citovat

No jo, tak jsem prošel kalendáře, na Lukostřelci i zpětně, abych se podíval na opakující se akce. Hledej díru v kupce sena. Bažant je opravdu vždycky první sobotu v červenci (kam až kalendáře sahají) a divil bych se, kdyby to tentokrát bylo jinak. Dávám tedy druhý výstřel: 12 červenec. Tam by měla být Liga sm. odd. družstev - finále Řeka, jinak podle kalendářů z minulých let nic.
Pokud všichni musí na ligu smíšených družstev, tak třetí výstřel 19. 7. Tam není na letošek, ani minzulé roky nic...
Tak a teď kterým jsem se trefil do černého? Mě by se tak nejvíc líbila ta dvanáctka, protože o tomhle termínu jsem už předběžně jednal s mušketýrama, ale všechno se dá ještě změnit Smile Jen by to nemělo trvat už moc dlouho Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 8:43 pm    Předmět: Citovat

Kouknout do kalendářů akcí (ještě nejsou zaplněné) a zkusit najít díru tam, mohli bychom pak i uspořádat zájezd z Brna:
Terénní:
http://cms.czecharchery.cz/www/cl-100/151-kalendar-zavodu/?limit=&id_sezona_zvolit=2014&id_typ_zvolit=T&id_klub_zvolit=&status_zvolit=

3D:
http://www.3darchery.cz/rozpisy-a-vysledky/kalendar-akci

Lukostřelec.cz:
http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 6:55 pm    Předmět: Citovat

Kurátore,touto dobou bývá každoročně Doubravský bažant a toho se účastní moře lidí mj. i já. Takže zkus zjistit od Leona nebo Jchocze-Jichoče jak je to letos u nich.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pavel Moš
Nováček
Nováček


Registrace: 15.1. 2014
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 6:38 pm    Předmět: Citovat

Díky za zájem. Jen bych prosil, kdybyste navrhli nějaký termín, ideální by byla nějaká sobota v červenci. Nechci teď hned dávat nějaké tvrdé datum, abych se netrefil do nějaké akce , kde MUSÍ být VŠICHNI, a do Drahan nikdo nechtěl.
Ale abych tady naplano nekecal, tak navrhuju: 5.července s možným příjezdem v pátek a odjezdem v neděli, co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petrs
Nováček
Nováček


Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 5:13 pm    Předmět: Citovat

No já si to taky klidně poznačím do kalendáře, máme to z Olomouce kousek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 12:39 am    Předmět: Citovat

Naopak, propagace musí být Wink
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy


Naposledy upravil Kibe dne út leden 21, 2014 7:59 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pavel Moš
Nováček
Nováček


Registrace: 15.1. 2014
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po leden 20, 2014 6:45 pm    Předmět: Střelecký den Drahany Citovat

Zdravím všechny. Rád bych vás pozval na některou rázdninovou sobotu do Drahan. (To je na Drahanské vrchovině Smile ) Chtěl bych ve zdejším muzeu udělat střelecký den, máme před barákem nádhernou louku, kterou je škoda nevyužít. Rád bych, aby mohli i "normální" lidi vidět echt tradiční lukostřelecké klání, případně si zkusit natáhnout luk. Tak bych rád vysondoval, jestli by byl zájem a případně kdy.
Za barákem je naopak střelnice, tam by se realizovali různí mušketýři, arkebuzníci a jiná svoloč. Takže kdyby vás to zajímalo ozvěte se.
Nabízím dobrou pohodu, dost jídla i pití, i nějakou tu středověkou zábavu.
Nějaké info o muzeu je na www.muzeumdrahanska.cz , ale nelekněte se. Každým dnem se chystám ty stránky nahradit novými.

P.S.: Pokud admini usoudí, že to tady nemá co dělat, tak se omlouvám a smažte to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.