Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dřevo na šípy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 18, 19, 20  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 5:19 pm    Předmět: Citovat

Eleazar: Buď v klidu, tu omotávku jsem uvázal, vyfotil a hned zase odmotal Twisted Evil Nikde jsem nezmiňoval, že ony šípy jsou rekonstrukce, v tom bude ten problém. Je jasné, že pokud budu prezentovat tudorovské šípy, musí na nich být dodrženy všechny náležitosti, nebo jakékoliv jiné šípy atd.....
Tyhle jsou na otestování hrotů a to, že jsou trošičku načinčané je způsobeno podvrtnutým kotníkem a větším množstvím času Laughing
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 5:11 pm    Předmět: Citovat

Re Paja1111:

Ty bláho, jsem poctěn! Rozumím tomu, čím si svou práci osvětlil. Škoda, že to nebylo zmíněno již při prezentaci fotky. Víš přišlo mi to takové divné, tak jsem se ozval.
K šípům, jsou hezké!
K prošití, pokud vycházím z přepokladu, že brk má 5palců, tak tam máš asi 12 otáček na palec a to je zase zbytečné. Ovšem klobouk dolů.

A teď k smýšlení rekonstrukcí obecně:
Pokud si myslíme, že je něco zbytečné, je faktem, že konáme polovičatou práci. Ačkoliv třeba neznáme dobře důvody proč to tak bylo, musíme si uvědomit, že práce na takovýchto detailech je NAPROSTO nezbytná! Jinak se nesmějme lidem s rádoby replikami mečů, luků, apod, jež se oblékají do silonových hader, nadmutí pýchou, jak nejsou nádherní! Oni prostě jen nepovažovali za nutné...
Proto za každou cenu musí být ceněno jen to, co je opravdu kvalitní a odpovídající. Ostatní věci se hodí do jiných věcí, ne do rekonstrukce.
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 1:39 pm    Předmět: Citovat

Eleazar: Dovolil jsem si jeden pro tebe ovázat Laughing


_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!


Naposledy upravil Pája1111 dne so říjen 20, 2007 11:26 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 9:25 am    Předmět: Citovat

Eleazar: V pohodě Laughing Jen doplním... Když napíšu, že hrot je tudorovský, neznamená to, že i celý šíp.... Ovázka letek není dělaná schválně, ty šípy jsou na pokusy a připadalo mi to zbytečné. Stejně tak rohovinový končík, do všech ostatních rohovinu vkládám a dělám ovázku letek Wink
Jediné co mi tam chybí je ovázka pod končíkem, tu dodělám, slibuji Laughing
Pravdu máš v tom, že nedokončenou práci by neměl člověk prezentovat, ale ta netrpělivost je děsná Wink
Třeba takto?:

_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!


Naposledy upravil Pája1111 dne so říjen 20, 2007 11:29 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 12:10 am    Předmět: Citovat

Re Cornus: nezlob se na mě, ale to bych ani neprezentoval. Až to bude zcela hotové, tak proč ne, ale nemáš ovázu ani na začátku peří. Jakmile se na to bude dívat nějaký nováček, tak tohle by mu nastavilo úroveň dost špatně! Zamyslete se nad odkazem, který tady po sobě necháváte, chlapi!

Paja1111: hroty super, ani nechci vědět, kolik tě stáli, tipuju na 200kč/ks. Jinak děkuj, že je máš levněji! Barvení na úrovni - to se teprve u nás začne cenit! Self nock podle mě není vhodný! Doporučuji vložku z kosti či tvrdého dřeva. Zpevnit hedvábím je účelové! A teď to nejdůležitější. Chybí prošití!!! Min 5 otáček na palec. Jinak nemá cenu prezentovat Tudorovskou dobu. Ovšem držím palce při další práci.

Pardon za tvrdost v kritice! Nemůžu jinak.
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 12:00 am    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Moc pekné.
Tie moje niesú na parádu, ale čisto pracovné nástroje na bežné použitie.
Material ma vyšiel asi 100 za kus. Very Happy

Ty moje taky nejsou na parádu, ale na střílení Wink
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 11:51 pm    Předmět: Citovat

Moc pekné.
Tie moje niesú na parádu, ale čisto pracovné nástroje na bežné použitie.
Material ma vyšiel asi 100 za kus. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 11:33 pm    Předmět: Citovat

Tak já taky přihodím Laughing Borovice 33", průměr 10mm, peří husa 6", hroty tudorovské, nástrojová ocel ( Myša ) 5gramů+-1,5, mořeno, šelak. Self nock. Váha 43 gramů+-1,5.
Ještě dodělávám další dva.....



_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!


Naposledy upravil Pája1111 dne so říjen 20, 2007 11:28 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 5:59 pm    Předmět: Citovat

http://picasaweb.google.com/cornus2/CedarArrows32
cedr kupovaný krásne rovný, 9 mm, 32 palcov, perie 4 palce, hmotnosť 32 gr, FOC 7 %
Budú to lovecké šípy, prídu tam ešte príslušné hroty.


Naposledy upravil cornus dne ne říjen 21, 2007 2:27 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2007 3:20 pm    Předmět: Citovat

Re Gator: TREFA do žlutého! Oboje!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2007 3:09 pm    Předmět: Citovat

Jen aby do té pře mnohočetné osobnosti (což je odbhorně správný termín, na rozdíl od veřejně používaného slova schizofrenní) nevstoupila se vší dámskou rozhodností Renáta. To bychom měli po žížalkách, o týgrovi nemluvě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2007 2:50 pm    Předmět: Citovat

Tak si schválně skus spočítat všechny pomůcky Lukostřelec CZ. To je produkce jak menší fabrika . V pracovní době!!!! Kdybych se za to mohl vyhodit z práce, tak to udělám Evil or Very Mad Ale asi vás příliš miluji, tak riskuji schizofrenickou při Mýši šéfa s Mýšou otrokem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2007 2:44 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Můžu dělat kliky do Všetic, nebo tygra pro vaši zábavu. Furt je to pracovní doba


Nekveruluj. Tygr je jednoznačně tvůj volný čas! Kdybys nedělal tygra, byl bys odvlečen do divadla, kina na plovárnu nebo do obchoďáku. Taky bys mohl obkládat koupelnu nebo shánět nábytek. Takhle jsi se tvářil, že pracuješ a zatím ses mazlil s tygrem! Very Happy

A ne aby sis zase dělal šípy - nezapomeň na "oportunity cost"! Šup do práce a dělat kliky pro Všetice. Pak si za utržené kačky pěkně koupíš karboňáky a my ti je neuznáme jako tradiční. A bude klid.
_________________
Griffin


Naposledy upravil Griffin dne pá srpen 24, 2007 3:18 pm, celkově upraveno 5 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2007 10:45 am    Předmět: Citovat

Josh napsal:
Ale teď už vážně. Výsledek samozřejmě ovlivňuje šíp. Když se ale na celou věc podíváš z velkého odstupu, tak lze k tradiční lukostřelbě (a nejen k ní) přistupovat dvěma způsoby:
a) chci se bavit, střílet pro dobrý pocit a nehrotit výsledky ( i když medaile potěší každého)
b) chci vyhrávat - potom buď musíš po nocích laborovat (často s nejistým výsledkem nebo výsledkem neodpovídajícím vložené námaze) nebo investovat do hi-tech vybaveni, ale pak dost dobře nemůžeš mluvit o původní nebo tradiční lukostřelbě

Tak tak, přesně moje řeč. buď honit výsledky i za cenu obětí a nebo se v klidu bavit Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2007 10:43 am    Předmět: Citovat

můj čas je dělen na spánek a práci. Můžu dělat kliky do Všetic, nebo tygra pro vaši zábavu. Furt je to pracovní doba Laughing Ta investice do šípů je důležitá v případě, že mám v plánu něco zasáhnout. Když půjdu na lov, technicky mi stačí jeden dobrý šíp. Na turnaj jich potřebuji tolik, kolik dokážu vystřelit za 45 vteřin a pokud chci mít i výsledky, nezbývá, než dělat celé sady. Co se bambusových šípů týče, mají tu výhodu, že stačí kontrolovat váhu a jsou relativně trvanlivé. Každopádně ty drahé létají jako karbony ale taky jsou podstatně pracnější než když to děláš z kupovaných polotovarů. Když dělám šípy ze svídy, nebo kaliny, je práce přibližně stejná a samotná výroba tyčky je tak na hodinu. Ale jsou to šípy na blízko. Asiati střílejí spíš dálkové terčovky (s vyjímkou Japonců) a šípy tomu odpovídají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2007 10:20 am    Předmět: Citovat

Jasne, u Tebe je třeba OC nízká, nebo spíše nepřepočitatelná na peníze. U Mýši, který jede na své triko a vydělává tehdy, kdy se mu zrovna chce Wink je to něco jiného. Co dělá PeZ nevím ...
Kdybys byl pilot a řídil Boeing a vzal sis neplacený volno, aby sis mohl místo toho udělat šípy, tak by ten jeden šíp byl možná i dražší ... ale nejsi, takže to takhle počítat skutečně nelze. Výpočet OC musí vycházet z reálných předpokladů ... Cool
Nejsme už trochu off-topic? Budu tohle téma muset trochu rozdělit a pročistit. A Mýša měl raději udělat samostatné vlákno ... no udělám to za něj, rozkouskuju to na tématické debaty, až se to tu přestane hemžit příspěvky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2007 10:12 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
........ práce na vlastním může vypadat jako bezcená. Laughing

Není bezcená, naopak, je cenější než práce na cizím, protože se na ní musí vyšetřit soukromý čas již tak dělený mezi dalších milion věcí , jen se mi trošku příčí přepočítávat ji na peníze ( kredity, zlato, drahokamy ....... ), raději přepočítávám na radost s díla a užitek Wink .
A Stando, co se týče "oportunity cost" tak to vidím trošku jinak. Osobně dělám věci pro osobní potřebu v čase ve kterém bych si žádné peníze nevydělal, protože mám volno ( nechodím do práce), proto mi žádný zisk neuchází, pokud by jsi striktně dodržoval to co říkáš tak by taky po tobě manželka mohla chtít za půlhodinovou soulož 1/2 její ušlé hodinové mzdy. Laughing Takže to prostě neplatí vždy. Jiná situace samozřejmě je, když po mě bude chtít třeba ty šípy někdo udělat, ale tam se to bude zase řídit podle nabídka/poptávka. No proto si myslím, že si nelze udělat rovnici podle vzoru:
mám volno + udělám šípy + kdybych v tom volnu řídil Boing vydělal bych 100 tkč = jeden šíp má cenu 6 tkč Twisted Evil
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2007 10:03 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
anglánům se to kecá. Přivážou na kus klacku silónem peří a výbava je hotova. Kdyby je tucet šípů vyšel na 200 dolarů, přemýšleli by, kam dát terč

Když on pro ty anglány byl šíp vždycky jen spotřební materiál. Do houfu se trefí každý pako, rychle to tam nasypat a vzít nohy na ramena.
Jenom individualistické východní pronárody do všeho cpou filosofii a snaží se trefit se zavřenýma očima na 200 m čmeláka v letu do pravého křídla. Na to ovšem potřebují super elitní šípy, které si pak díky jejich přesnosti sami ničí a mohou o tom následně celé týdny meditovat. Laughing Laughing Laughing

Ale teď už vážně. Výsledek samozřejmě ovlivňuje šíp. Když se ale na celou věc podíváš z velkého odstupu, tak lze k tradiční lukostřelbě (a nejen k ní) přistupovat dvěma způsoby:
a) chci se bavit, střílet pro dobrý pocit a nehrotit výsledky ( i když medaile potěší každého)
b) chci vyhrávat - potom buď musíš po nocích laborovat (často s nejistým výsledkem nebo výsledkem neodpovídajícím vložené námaze) nebo investovat do hi-tech vybaveni, ale pak dost dobře nemůžeš mluvit o původní nebo tradiční lukostřelbě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2007 9:32 am    Předmět: Citovat

Až tak moc ujeté to zas není. Když máš pracovní dobu s pevnou mzdou, práce na vlastním může vypadat jako bezcená. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2007 9:24 am    Předmět: Citovat

Já Petra celkem chápu, chtěl tím říct, že není rozdíl v tom, jestli si šíp koupíš a vidíš v něm ty vložené peníze, nebo jestli do něj vložíš svůj čas, svou práci a pak tě jeho ztráta mrzí stejně, ne-li více.
V ekonomice se tomu říká "oportunity cost", tedy "cena ušlé příležitosti". Pokud si za čas, který spotřebuji výrobou 1 svého šípu, mohu jinak vydělat třeba 500,- pak mě ten šíp stojí 500Kč materiál ... Wink Může to vypadat ujeté, ale je to tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2007 8:53 am    Předmět: Citovat

jo Petře já to chápu, jenže tady jde o to že děláš šípy pro sebe a já si teda práci na svém na peníze nepřepočítávám to mi přijde trošku ujetý Rolling Eyes ještě abych se pak sám na sebe zlobil, že jsem moc drahej Twisted Evil
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2007 8:23 am    Předmět: Citovat

Miki napsal:
..... když nepočítám čas.....


Kdybych nepočítal čas, tak asi takhle:
dřík - 0 Kč - štípu, řežu a hobluju si ho sám z starých zásob dřeva, které jsem dostal zadarmo
peří - 0 Kč - nařezáno, nastříháno, upraveno z peří, které jsem dostal zadarmo
hroty - 0 Kč - nařezáno, vyvrtáno vybroušeno, tepelně zpracováno ze šrotu, zadarmo
nitě - 0,05 Kč - ze špulky to skoro neubývá, kdo by se s tím počítal
lepidlo - 0,50 Kč - pár kapek vteřiňáku, pár kapek epoxidu
lak - 0,00 Kč - nedávno jsem lak kupoval - asi po deseti letech, takže ho začnu počítat až od příští sady

Takže: měl by někdo zájem o šípy za 0,55 Kč - nemám po nocích a o některých víkendech co dělat!

PS: a luky k tomu budu přidávat zadarmo, protože dřevo mám z vlastního pozemku a od pokácení až po poslední otření hadrem do nich vkládám jen svoji práci. Howgh. sign5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 6:25 pm    Předmět: Citovat

http://www.bambooarrow.com/arrow.html
pre zaujímavosť tu je postup výroby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 5:24 pm    Předmět: Citovat

no. Týbl 20-30. Hrot cca15min ,lepení, barvení ,malování,výroba končíku asi 3 hodiny(250 Kč per hodina) a polovinu šípů nepoužiji, rychle se ostřílejí a vydrží tak do prvního turnaje. Pak je měním a dělám novou sadu o 20 šípech, z nichž polovina je nespolehlivá. Ale zlepšuji se a myslím ,že nové šípy se už chovají zhruba stejně Laughing Drahý fór. Karbony vydrží podstatně déle, ale používat je je nefér. Potíž pro mne spočívá v tom, že tradiční materiál na šípy je v podstatě nedostupný, takže zbývá optická nápodoba, která za tou tradiční jaksi funkčně pokulhává.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 5:21 pm    Předmět: Citovat

Jak předeslal Mýša, mám 45 lbs Hwarang. Šípy 11/32 šípy spinované při 28" na 60 lbs - 65 lbs, smrk. Délka 82,7 cm, tedy 32,5". Natahuji tak na 31,5". Hroty jsou 100gr. Vypouštím palcem, což je velmi ostré a rozkmit tětivy je oproti třem prstům minimální.
Ze šípů bez opeření, které jsem vystřelil ve snaze porovnat zásahy opeřeného a neopeřeného, nepřežil ani jeden. Naštěstí praskaly až v terči. Kolegovi z Rumunska, který má Hwarang 80 lbs/32,5" a používá 10mm šípy spinované na 110 lbs, taktéž ze smrku, některé praskly při výstřelu=ošklivé zraněné ruky. Nakonec si opatřil bambusové šípy z Koreje a prostřeluje terčovnice na 50 m (ale nenutí ho střílet na kameny).
S opeřením to moje šípy přežívají, pokud nezasáhnou dřevo ze vzdálenosti menší než 20 m.
Cest je několik. Jedna je velmi drahá - tradiční bambusové šípy z Koreje( mimochodem si nedovedu představit Korejce který by riskoval že si takové šípy zničí střelbou na Křivoklátský masiv).
Druhá je omezující v našich závodech - dural, nebo karbon (jako střílí Korejci na lokálních závodech, na úrovni okresního přeboru ale už musí mít hornbow a tradiční šípy).
Třetí je je omezující ve výkonu - pevnější týbla např z jasanu, která jsou ale těžší.
Čtvrtá cesta - Má u nás někdo smrková týbla na 100 lbs spine až bude Mýša mít 60 lbs Hwarang?

Dali jsme se to ale na těžkou cestu, bohužel často kamenitou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 4:01 pm    Předmět: Citovat

PeZ napsal:
Question - ale mě tucet šípů opravdu přijde na 200 dolarů , proto se snažím co nejvíc trefovat terč Exclamation

to by mě zajímalo kde tě ty tvoje šípy stojí 340 kachlí, jak jsem je viděl, nebo máš doma speciální sadu na trénink kterou na turnaje nebereš Question Question Question Twisted Evil

mě stojí šíp cca od 60 do 100 kč podle toho jaký používám zdroj materiálu a materiál samotný , když nepočítám čas:
týblo 20 - 30 kč
letky - 27 - 33 kč
hrot - 9 - 30 kč
končík - 4 - 5 kč
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 3:48 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
anglánům se to kecá. Přivážou na kus klacku silónem peří a výbava je hotova. Kdyby je tucet šípů vyšel na 200 dolarů, přemýšleli by, kam dát terč

Question - ale mě tucet šípů opravdu přijde na 200 dolarů , proto se snažím co nejvíc trefovat terč Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 3:33 pm    Předmět: Citovat

to nebyl návrh, ale zavzlykání. Crying or Very sad Tvrdím už dlouhodobě a používám jako argumentaci pro současné dělení luků, že na pravděpodobnost zásahu mají vliv především šípy a vyosení při výstřelu. Pak ještě talent, ale dělit na talentované a netalentované už by bylo příliš Laughing Spíš doufám, že pro hwarang zlákám víc lidí a budem měřit síly podle korejských měřítek. Michal tvrdí, že se při nátahu přez 33palců lámou. Výstřelová rychlost je hodně přez 200 fps a tam zkušenosti z Evropy nefungují. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 3:23 pm    Předmět: Citovat

Jo, tak přesně tolik mě stály karbony na můj HL. Wink
Ale chápu tvůj příspěvek jako pokus o otevření diskuse na téma "povolit v kategorii tradiční luk použití karbonových a/nebo duralových šípů". Já osobně nemám s asijskými luky zkušenost. Zato mám řadu zkušeností se šípy. Pokud porovnám přesnost dřeva, duralu a karbonu, je každé o něčem úplně jiném - se svými karbonovými Medalliony bych na všetickém Windsoru měl hits na docela jiné hodnotě, bez ohledu na použitý luk. Takže podle mého skromného názoru na kvalitě šípů záleží mnohem více než na kvalitě luku, proto bych byl proti tomuto návrhu. Proč nejde použít dřevěný šíp? Proč by nevydržel výstřel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 2:54 pm    Předmět: Citovat

RE Gator: tyy...! brave
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 18, 19, 20  Další
Strana 14 z 20

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.