Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tetivy (pre moderné kuše)
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 19, 20, 21  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2014 9:34 pm    Předmět: Citovat

právě, taky mě to dojalo, že po 70ti výstřelech se to tak uvolnilo, druhé oko je taky uvolněné, ale míň. Oka jsem nemazal. Tětivu jsem nemazal voskem, protože jsem ho neměl, ale jen jelením lojem, včetně středové omotávky. Ta se mi rozjela taky ale jen 1 mm zhruba 1,5 cm od okraje railu. Tětivu mám nasazenou novou (vzal jsem automaticky při koupi kuše jednu tětivu náhradní). Zatím jsem s ní nestřílel. Po nasazení byla zhruba mezi ryskama, nyní po 3 dnech je už u přední rysky. Nechci střílet, protože nemám kvalitní mazání na tětivu. Mám objednaný včelí vosk, ale objednal jsem si ho ve špatnou chvíli, kdy majitel e-shopu zazimovává včely nebo co, tak neodesílá balíky. Měl by dojít tento týden. Myslím si, že by nová tětiva mohla vydržet déle, z důvodu, že je delší dobu napnutá. Tu první jsem napnul, 2 hodiny počkal, než přestane pršet a šel si zastřílet. Asi to byly větší rázy na vlákna a ta se nerovnoměrně natáhla.

Pokud ještě děláš tětivy Spitamene, tak bysme se mohli třeba v PM domluvit, že by si mi nějakou vyrobil a já ti ji samozřejmě zaplatil a třeba i poslal tu moji starou aby si ji prozkoumal Wink
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2014 8:52 pm    Předmět: Citovat

este doplnim dojmy z pohladu na fotku tvojho obrazku..osobne usudzujem ze je robena strojovo,alebo ludmi vo fabrike,ktori potrebuju splnit normu a tak to sypu hlava-nehlava...naznacuju to tieto dve veci..pocet vystrelov,pri tomto pocte ma vyzerat tetiva este ako nova..druha vec je,aspon co som si vsimol podla obrazku,pokial fotka neskresluje,je,ze tie oka su vo vrchnej casti kde sa opieraju najväcsou silou o koncovky lucista zlisovane,placate,po 75-tich vystreloch maju mat kruhovy profil,nie elipsovity,to vsetko podla môjho nazoru svedci o tom ze omotavky bolu navijane pod nedostatocnym tlakom...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2014 8:13 pm    Předmět: Citovat

KOREN...recenzia na tvoju kusu je ok...nikto ta za tvoje dojmy kritizovat nebude,resp.za to aku kusu si si kupil...nie vsetko cinske je na zahodenie..nokie,ci pc hp a pod.,tiez robia cinania,aspon tie moje veci to maju v popise a funguju mi uz roky..pokial su sucasti kuse z kvalitneho materialu a vystupna kontrola vyrobkov je na urovni,tak je jedno ci je z bangladesa,alebo z emeriky..tetiva...nato ze ma 75 vystrelov za sebou vyzera akokeby mala 10 krat tolko za sebou...je to casovana bomba a kazdy 10 dalsi vystrel môze znamenat jej odchod do podsvetia...tetivu alebo prerobit,alebo vymenit..ziadna tetiva v hodnote 20 eur ti nestoji zato,aby ti znicila zariadenie ktore stoji 20 krat tolko ako je jej nakupna cena..moja rada je,ju nepouzivat,problem by ti mohol casom nastat v tom spoji,ktory je uz uvolneny,alebo sa ti zacne omotavka ôk posuvat dole,cim sa ti samotne vlakna zacnu dostavat nad uroven omotavky...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2014 5:35 pm    Předmět: Citovat

tady je ta fotka toho oka - dělal jsem to podle mě správně, ale z rajčete mi to jaksi nejde...

_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2014 5:46 pm    Předmět: Citovat

Po dlouhé době zdravím opět na fóru. Konečně jsem si pořídil kuši a vyskytl se první problém se kterým si nejsu jistý. Na přiloženém obrázku mám oko tětivy. Tětiva se po nasazení natáhla o cca 1 cm, což je jakš takš normální. bohužel se natáhla i na oku a rozjela se tam omotávka. Dotaz tedy zní: Mohu ji nadále používat? Nebo by bylo vhodné znovu oka omotat? Nebo by se měla zahodit? Má za sebou cca 70 +- 5 výstřelů. Byla nasazená na kuši Jandao Chace Star 225lb.

Poprosil bych odpověď pouze na tětivu. Narážky na kuši prosím posílat až do vlákna "Vaše kuše" kam se dnes nebo zítra o ní rozepíšu. Wink

[img]http://k0r3n.rajce.idnes.cz/Jandao_Chace_Star_225#20140802_160425.jpg[/img]

Nedaří se mi vložit obrázek, když tak si adresu obrázku zkopírujte do vyhledávače. A jestli se najde nějaká dobrá duše, která by mi do PM poslala návod jak vložit obrázek aby se zobrazil, tak budu velice rád. Podle návodu, který jsem našel, to jaksi nefunguje. Dík chlapi
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2014 10:53 am    Předmět: Citovat

Matrix 380 napsal:
určite budem pri nových tetivách pravidelne testovať aj rýchlosť, nie žeby to bolo pre mňa nejak dôležité, ale zo zaujímavosti;

osobne si myslím, že nielen aká tetiva sa použije, ale aj ako sa používa kuša môže rozhodovať o hodnotách rýchlosti

myslím tým skutočnosť, že dĺžka času počas ktorého sú ramená napnuté je iná pri strelbe na terč, kde sa jedná rádovo o sekundy, max. do 2 minút; pri love je kuša napnutá aj niekoľko hodín v kuse a aj keď je to veľmi kvalitný materiál s dobrou pamäťou základného tvaru, ten materiál sa čiastočne unaví


Ano..tieto testy je dobre vykonavat v takych labolatornych podmienkach..v technickej stalosti podmienok..ak robis testy vonku pocas niekolkych dni a pocasie je bezveterne a inokedy zase poriadne fuci,ci leje,tak tie vplyvy sa na tom budu prejavovat..a kopa inych dalsich veci...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2014 10:44 am    Předmět: Citovat

tieto moje pozorovania boli takeho monoteickeho charakteru,vo vztahu ciste len tetiva(vaha) vs fps..teraz som tie dalsie sirokospektralne vplyvy odsunul nabok..takze preto len vztah dimenzacia(vaha) vs rychlost..ta jedna stopa ku ktorej som prisiel nemusi byt zakonite presne jedna stopa,rozsah sa môze pohybovat od hodnoty mozno 0.9-1,5 stopy na vlakno..chcelo by to zlatnicku vahu,presne chrono,fixne,nemenne ukotvenie kuse pri teste atd..ale tu jednu fps beriem ako taky odrazovy mostik...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2014 10:32 am    Předmět: Citovat

jen se ti vytahuje vlákno v teťivě a tím přífázíš o potřebné bodíky...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2014 10:27 am    Předmět: Citovat

určite budem pri nových tetivách pravidelne testovať aj rýchlosť, nie žeby to bolo pre mňa nejak dôležité, ale zo zaujímavosti;

osobne si myslím, že nielen aká tetiva sa použije, ale aj ako sa používa kuša môže rozhodovať o hodnotách rýchlosti

myslím tým skutočnosť, že dĺžka času počas ktorého sú ramená napnuté je iná pri strelbe na terč, kde sa jedná rádovo o sekundy, max. do 2 minút; pri love je kuša napnutá aj niekoľko hodín v kuse a aj keď je to veľmi kvalitný materiál s dobrou pamäťou základného tvaru, ten materiál sa čiastočne unaví
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2014 10:18 am    Předmět: Citovat

to ze je to vyssou vahou som neriesil..to su zname veci uz davno,neslo mi o objavenie teplej vody..mna zaujimalo konkretne cislo gramaz vs fps...pri vlamskych tetivach sa v popisoch udava vyssia rychlost oproti klasickym omotavkovym tetivam...ak su robene na rovnaku dimenzaciu a z rovnakych vlaken,tak su tie flemisky rychlejsie o tu hmotnost omotavkovych niti ovinutych asi od polovice ôk dole..ak sa dostanem k vahe merajucej miligrami,mal by som byt schopny vypocitat aj tie rozdiely v rychlostiach..ale velke nebudu..napr.jednu flemisku som prestrielal o par stôp klasickou..ale to zalezi samozrejme aj od inych,dalsich okolnosti...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2014 10:04 am    Předmět: Citovat

tak už víš proč má jen 361 ? A Emax 321-335
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2014 10:03 am    Předmět: Citovat

chronomeraniami,pozorovanim a skuskami...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2014 9:33 am    Předmět: Citovat

Jak jsi na to přišel.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2014 9:19 am    Předmět: Citovat

takze podla najnovsich pozorovani a analyz som dospel k takemu vseobecnemu uzaveru platiacemu pre kuse vybavene tetivami z nizkoprietaznych vlaken..kazde jedno vlakno v tetive naviac,vam odoberie jednu stopu na rychlosti sipu..teda ak budete mat predimenzovanu tetivu o povedzme 10 vlaken oproti standardu,tak budete mat sip pomalsi o 10 stôp..je na kazdom strelcovi ktoru z alternativ si vyberie..vyssiu rychlost,alebo vyssi pocit bezpecnosti..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2014 12:30 am    Předmět: Citovat

chlapci, viete potešiť Wink
teším sa na vás, dúfam že to na víkend klapne ako má
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2014 4:13 pm    Předmět: Citovat

vynikajúca práca
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2014 10:34 am    Předmět: Citovat

pekná práca zrejme si veľmi učenliví hm.. Very Happy
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2014 9:23 am    Předmět: Citovat

ďakujem...
menšia je na 150lb, väčšia matrix
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2014 9:14 am    Předmět: Citovat

testovat, testovat Very Happy
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2014 9:04 am    Předmět: Citovat

matrix380-parada... Wink
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2014 8:39 am    Předmět: Citovat

ta barva je hodně přísná.. na co máš tu druhou teťivu?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2014 12:32 am    Předmět: Citovat

mokrý víkend, tak som sedel doma, zatopenú pivnicu sa neoplatilo čerpať aj tak by to znova natieklo, tak som sa hral...





_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 3:43 pm    Předmět: Citovat

matrix380,10 otociek je v pohode,robil som kedysi aj tetivy kde som mal tak 4,5 otociek a bolo to v pohode..dlhsie tetivy,ktore si vyzaduju väcsi pocet otacok su dobre v takom pripade ak strielas striedavo s tlmicmi a bez nich,ked potrebujes korigovat dlzku tetivy,ale 10 otociek povazujem osobne za standardny,primerany pocet..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 3:25 pm    Předmět: Citovat

Mirko 6446, to je tá moja dilema - tetiva už pár desiatok výstrelov dala, už sa aj trocha natiahla no už sa nenatiahne o toľko, aby som pridal ešte zo päť otočiek... na druhej strane menej otočiek nie je na závadu, niektoré vlákna ich podľa toho čo som sa dočítal dokonca doporučujú čo najmenej, iné zas pomerne veľa - pri lukoch aj 4-5 desiatok...

tie otočky sú dosť dôležité ako píše spitamen, navyše kým tých otočik nie je "priveľa" aj spevňujú tetivu

s matrixom som rovno kúpil aj ručne pletené flamské tetivy robené z vlákna D, Fl čomu rozumiem že DynaFLIGHT; výrobca dodržal dĺžku, avšak typ vlákna v kombinácii so spôsobom pletenia flamišky spôsobili, že sa dlho povoľovala a ja som krútil a krútil a dnes má toho nakrúteného na môj vkus už pomaly veľa; preto som bol opatrnejší pri výrobe mojej vlastnej, no bcy 452x v kombinácii s konštrukciou tetivy a jej hrúbky priniesli presný opak - minimum dodatočného uvolnenia a tak mi trošku dĺžky chýba ak chcem 10 a viac otočiek...

spitamen - asi tiež vyskúšam viacero vlákien, nezanevriem ani na najlacnejší dacron s tým, že ho budem dávať na 150lb prípadne na nejaké iné hračky; 452-jka mi však príde ako šporťák medzi limuzínami, aj keď aj niektoré iné vlákna sú športiaky Smile

tie omotávkové nite je celkom pekná zábavka, všimol som si napríklad aké pekné je keď na bielu tetivu použiješ modro-bielu omotávku a tak sa začínam prikláňať k tomu, že aj real tree camo design kuše znesie aj kúsok pestrofarebnej tetivky, veď ide o nesúvislé neveľké línie, tak prečo sa aj farebne nevyhrať... a možno použiť aj ľahšie prístupné viacfarebné nite nižšej kvality - ak sa zmieriš s tým, že nevydržia celú životnosť tetivy; ak to robíš pre seba, tak to časom kľudne prerobíš, aspoň uvidíš či nie sú inak skryté defekty vlákna v okách...
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 12:06 pm    Předmět: Citovat

este doplnim to porovnavanie tetiv,ta tetiva z fast flitu bola bola origo excalibracka...takze tot najnovsie vyskumy... Laughing
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 12:00 pm    Předmět: Citovat

je velmi pekny ten omotavkovy material,mne je velmi luto,ze tych omotavkovych materialov je tak zalostne malo,chcel by som si raz urobit tetivu s dvojfarebnymi omotavkami..oko jednej farby a omotavka pod okami z inej farby,no mozno raz snad... Rolling Eyes je dobre mat viacej vlaken v tetive,aj za cenu tych par fps dole,prasknutie startuje zarucene fobiu a chronicky strach zo strelby,co je pre strelecke vykony hotova pohroma...natocenie vlaken v tetive ma take dva zakladne vyznamy..upevnuje stredovku,utahuje ju,no a prekryvaju sa navzajom,cize sa chrania pred vlhkostou a dalsimy vplyvmi..momentalne mam doma material d75 od jedneho znameho,s ktorym som si uz davnejsie pisal,robil som mu tetivy na testovanie pre jeho 150lib excalibur no a vysledky prekvapili velmi milo mna a jeho...tetiva d75,32vlaken dala 282fps,tetiva z vlakna ff,32vlaken-273fps.. Rolling Eyes ..excalibur urcuje pre tieto svoje 150librove kuse rychlost 285fps,co je rozdiel 3fps od idealnej rychlosti..az prekonam svoju lenivost,urobim pre svojho maxa tetivu z tej d75-ky a ide sa testovat..nie jej rychlost,ta je uz dokazana,ale trvanlivost tohto vlakna,jeho casovu,zatazovu odolnost.vplyvom strelieb...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 11:38 am    Předmět: Citovat

veľmi pekná práca ale počkaj s tou úpravou pretože tetiva sa ti trochu natiahne hm.. len ju nechaj založenú a treba absolvovať niekoľko desiatok výstrelov Very Happy
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 11:34 am    Předmět: Citovat

ďakujem, od majstra také slová veľmi potešia
na matrixovu tetivu som dal počet vláken rovnaký ako si robil ty pre Scootra, vlákno bcy 452x fluorescent green; oproti originálnej je skoro raz tak hrubá, no nevadí mi to; momentálne bojujem sám so sebou či ju mám znova premotať, alebo nie, lebo omotávky sú zatiaľ v pohode a rád by som ich odskúšal, ako sa im bude dariť; o premotaní uvažujem kvôli potrebe predĺžiť celú tetivku o 0,5-1 cm - aby som ju mohol viackrát zatočiť - teraz ju mám zatočenú asi len 5 alebo 6x360°; ona sa pri tej hrúbke samozrejme každou otočkou pomerne výrazne skracuje; myslím že ideálne by bolo mať tetivu zatočenú tak cca 10x s rezervou pre ďalšie zatočenia pre potrebu skrátenia; keďže môj matrix má tlmiče tetivy, je presná dĺžka veľmi potrebná; nechcel som robiť dlhšiu tetivu lebo som nechcel riskovať potrebu príliš veľkého zatáčania tak som to vymeral veľmi presne podľa pôvodnej originálnej no neuvedomil som si, že ten rozdieľ v hrúbke bude prinášať silnejší efekt skracovania pri zatáčaní; ona tá tetivka je fajn, len keď to už viem lepšie, tak mi to nedá pokoja, myslím že ty mi presne rozumieš Wink

tetivka na obrázku na 150 lb bola pôvodne zrejme v továrničke pletená z dacronu, nič moc, ale nebol dôvod ju vyhadzovať, hlavne keď mohla poslúžiť aj ako učebný materiál; omotávka ôk je niť 4max od Čeljusku, na obrázku na jeho stránke vypadala ešte lepšie - v šedo-čiernom prevedení, ale páči sa mi aj v tejto zeleno-žltej farbe, je pevná a verím, že i napriek jej prekvapivo nižšej cene je dosť odolná
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 8:10 am    Předmět: Citovat

teraz som si pozrel fotky zväcsene a beriem spat svoje slova,nieje to dobra praca,ale vyborna... Thumbs Up
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 8:02 am    Předmět: Citovat

dobra praca matrix..oproti minulej tetive,vyrazne napredovanie...pacia sa mi...myslim,ze doraz ich budes robit k svojej spokojnosti...kolko vlaknen si daval pre tetivu do matrixu?nezabudaj nato,ze kazde znizovanie poctu vlaken,znizuje odolnost tetivy...z akeho vlakna si ju motal?velmi pekny omotavkovy material ôk...kde si ho kupoval?
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 19, 20, 21  Další
Strana 8 z 21

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.